Zánět nervového systému

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lord
5 příspěvků 30.11.10 22:13
selhani nervoveho systemu

muj otec onemocnel ze dne na den zacalo to brnenim rukou a nohou na druhy den uz nemohl sam chodit a mluvit v nemocnici rekli mrtvicka to neni zjistily zanet celeho nervoveho systemu a imunity.Od ceho to je pry nevi.Delaly vysetreni morku kosti pry aby mohli zjistit co to je a udelat pro nej vhodne leky.Ma s tim nekdo zkusenosti?Jak je to vazne?Dekuji
Ted ma potize pri polikania a troch i s dychanim.prosim ozvete se

Reakce:

Dr.House
622 příspěvků 01.12.10 16:40

neuropatie a vůbec CNS je složitá věda…
každopádně postižení nervů ,mozku a míchy je vždy špatné. nevím co přesně vám řekli v nemocnici..ale počítejte že už to lepší nebude, bohužel.

porucha polykání a dýchání má společný nerv - a to nervus vagus (bloudivý nerv) jeho postižení je asi 100% protože tato porucha má většinou stejné příznaky.
samo že nervus vagus se větví na další nervy ale psát vám to sem je zbytečné a složité. každopádně mám tu snahu vám to vysvětlit jednoduše. pokud něco máte ještě nákou otázku, napište …

lord
5 příspěvků 01.12.10 20:34

v nemocnici my rekli ze je to kompletni selhani nervoveho systemu bohuzel presnou diagnosu nevim takyy mu pry delaji nejake leky s krve na me se to hrnulo jako lavina takze jsem nebyla schpna si to zapamatovat natoz tomu rozumet.Moc vam dekuji

Asketka
19 příspěvků 02.12.10 23:39
Já mám jeden recept

a ten používám na všechno. Našla jsem to v nějaké knížce, tak před dvaceti lety a od té doby jsem narazila na pár jedinců, kteří to v nouzi nejvyšší spontáně vyzkoušeli. Skutečně za to nedáte nic…

To prý byl nějaký karatista, který špatně vedl úder a místo cihly si roztříštil vlastní ruku. Neviděli to dobře, na profesionální sport tedy každopádně ne. On se ale rozhodl, že to půjde. Každý večer, než šel spát si představoval, že jeho ruka je město, které bylo zničeno zemětřesením a že v ní jsou takové malí trpaslíčci, kteří odklízejí sutiny. Asi po dvou týdnech přestali odklízet a začali stavět nové budovy. jednou prý ráno v polospánku to město uviděl, včetně těch trpaslíčků a těsně před tím, než mu zazvonil budík, slyšel jak jim siréna zahoukala konec šichty a jak se radovali, že mají pro dnešek padla. Což ho trochu zarazilo, ale nepolevil. Ta ruka prý se mu uzdravila dokonale asi za šest neděl a doktoři nad tím kroutili hlavou.

Slyšela jsem to taky jako příběh o babičce a husárcích - to prý babička měla rakovinu plic a pan doktor už nevěděl co s ní, tak povídá - babi, koukejte, vy máte v těch plicích nemoc, tak si představujte husárky, jak jí šavličkama hezky rozsekají. A babička si prý představovala husárky se šavličkama a uzdravila se…

já to považuju za hodně reálnou možnost - je to vůle změnit situaci, soustředění a ochota si vygumovat hlavu konstruktivním způsobem. Když jsem se s tím setkala, bylo to vždycky tak, že nějaká dramatická nemoc nebo úraz znamenal pro člověka ohrožení existence, tak se prostě upnul k tomu, že věc změní vlastní vůlí a představivostí.

Za hodně dobrý typ představ považuji nastudovat si, jak vypadá zdravý orgán a soustředit se na ten obraz stávaje lehaje. Můj největší životní úspěch byla rekonvalescence po operaci rakoviny. Po dvou letech se na onkologii doktorka vyjádřila, že tu jizvu mám vysloveně dekorativní. Samozřejmě že to dalo práci, ale já se od návratu z jipky gumovala nepředstavitelně a neustále jsem držela představu zdravého, pohyblivého a zdatného těla. Bez ohledu na skutečnost. Kdybych si připustila, že to nebude, tak by to nebylo.

Lidé mají často zábrany, když se řekne autosugesce nebo představivost, mají dojem, že je to něco neseriózního, nepřiměřeného. Proto to klidně vyzkouší v situaci, kdy není jiná volba - když mají před sebou vidinu berlí nebo konce všech aktivit, není proč trvat na vlastní serióznosti.

Jinak hodně štěstí a optimismu.

Příspěvek upraven 06.12.10 v 21:43

Bábina
1450 příspěvků 06.12.10 17:07
Tleskám

Autosugesce a vyzualizace jsou pro určité nemoci lepší nežli mastičky a čaje,také je dobré se těsně před spaním ujistit že jsem zdravá a ráno zdravá opět vstanu.Ale ne každý to dovede přijmout za své, a má vůli se to naučit a uvěřit tomuto způsobu uzdravování.Za chvíli tu začne ječet Dr House,no jo Bábina a její psychokecy.Jsem ráda ,že jsem ve Vás našla oporu.Ale pokud značce lord onemocněl tatínek,asi ho těžko k tomuto přesvědčí.Pokud má doktor pravdu a je to opravdu neuropatie,nechalla bych udělat test na cukr.A na posílení nervů čaj :2 díly třezalky,2 díly meduňky,1 díl řebříčku O,5 dílu chmelových šištic O,5 dílu květu levandule.POZOR: pokud tatínek prodělal jakoukoliv rakovinu ,nebo lékař vyslovil na ní podezření vynecháte třezalku a nahradíte stejným dílem šalvěje.Je to čaj na posílení nervů.Můžete ještě k tomu podávat tinkturu z kozlíku lékařského dle návodu na skleničce.Pokud tatínkovi nervy posílí,měl by po několika dnech začít lépe polykat a dýchat.Až se toto upraví můžete se ozvat a půjdeme dál.Vám přeji pevné nervy a tatínkovi uzdravení-

Dr.House
622 příspěvků 06.12.10 20:26

mě asi uniká pointa kterou tu sepsala do 3hodinového filmu sketka…já važím si přesedávám z jedné strany židle na druhou a už je až fyzicky nemožné si nesedět na vedení..ale váš komentář mi nejde do hlavy co ste tím jako chtěl/a říci…
prosím, ušetřete mě dlouho trvajících písmenke ..přeskočte oblbovávací kecy na závěr toho co ste tím chtěl/a sepsat…moc díky

Asketka
19 příspěvků 06.12.10 21:39
Odpověď dru housemu

Neporozumění je vzájemné, neřešte to. je mnoho krásných věcí mezi nebem a zemí, kterým porozumíte vy sólo a já sólo. Jest-li nejasno, lituji, ale jinak to neumím.

Bábina
1450 příspěvků 07.12.10 09:53
Zánět nervů

Pro asketku:s doktorem nemá cenu polemizovat o věcech mezi neben a zemí.Věřte mi.Pracujene spolu na těchto stránkách asi rok a tak bych řekla ,že ho trochu znám.Na co si nemůže máknout,co nevidí a necítí,prostě jako by nebylo.Ale zato až Vám opravdu poteče do bot,běžte rovnou k němu.Nezastávám se ho z nělaké loajality (to je teda slovo),protože mi se hádáme věčně,ale vždy nám jde o společnou věc.O dobro člověka kterému se snažíme pomoct.Ano meditací a vyzualizací jde zvládnout hodně,ale to je na dlouhé lokte a na práci s člověkem postiženým a ne jeho příbuzným.A vět­šinou na soukromé stránce.Na veřejné stránce lidé hledají rychlou metodu pomoci.

Bábina
1450 příspěvků 07.12.10 13:14
Nervový kolaps

To bylo na mně,že to chcete v kostce?Určitě to na tatínka nespadlo z nebe.Vzpomí­nejte,neprodě­lal chřipku,nejaké nastuzení,necítil se už chvíli „všelijak“?Hausemu důvěřujte a čaj jako podporu nervového systému tatinkovy noste v termosce.Ten nemocniční je stejně hnusný,tak aŤ mu bylinky pomohou.Určitě se nebudou rušit s léky nasazenými lékařem.Nebojte se to nedělají.Ale kdyby jste si vzpoměla,co předcházelo,možná by to ošetřujícímu pomohlo.A kozlíkové kapky bych ráda doporučila i Vám,aby jste se trochu uklidnila.Až tatínka propustí ozvěte se ,domluvíme se so dál,aby nabral sílu.A vy hlavně klid.Když budete nervák ještě Vy,moc tatínkovi nepomůžete.

lord
5 příspěvků 15.12.10 21:19

mockrat dekuji za vase rady ted uz konecne i vime co tatovi je ma gulien barre syndrom mozna me nekdo dokaze vysvetlit co to je aby to pochopil i blbec

Bábina
1450 příspěvků 16.12.10 10:21
Selhání nervového systému

Tak to já vám neporadím,pošlu sem doktora House a až nám to přeloží,tak se kouknu co tatínkovy doporučit na posílení.Vydržte,jdu ho sehnat.

Dr.House
622 příspěvků 16.12.10 13:01

nojo syndrom guillainův barréhoje eponymum v současné době používané pro skupinu imunitně zprostředkovaných akutních polyneuropati­í.vlastně jde o nejčastější akutní…získanou­,autoimunitní periferní neuropatii…
jde o autoimunitní reakci proti periferním nervům…a vlastně váš otec má nejspíše ten nejběžnější typ akutní zánětlivé demyelinizační polyneuropatie…tam většinou jde o multifokální zánětlivé demyelinizační postižení periferních nervů a míšních kořenů,která je charakterizována kromě segmentální demyelinizace různým stupněm lymfocytární infiltrace periferních nervů…především v proximálních a terminálních úsecích…POZOR NA INFEKCE A PODOBNÉ NÁKAZY!! LÉČBA TÉTO NEUROPATIE JE DOST OBTÍŽNÁ A NENÍ 100%..LÉČÍ SE NITROŽILNÍMY IMUNOGLOBINY..ALE VĚTŠINOU V TOM HORŠÍM STÁDIU KONČÍ PACIENTI NA JIP ČI ARO. tak doufám že je vysvětleno vše..

Bábina
1450 příspěvků 16.12.10 13:55
Zánět nervového systému

Sice doktor použil opět pololekařskou hantýrku,ale vysvětlil Vám alespoň oč zhruba jde.Pokud bude tatínek na kapačkách tak já Vám mohu pomoci jen tím,že Vám oběma budu držet palce.Pokud budete něco potřebovat,obraťe se na mně nebo na doktora.Jste registrovaná tak můžete i na soukromou stránku nás obou.Mohu říct za oba ,že pokud budeme moci rádi pomůžeme.Ale těď bohužel,nebo bohudík máte tatínka v péči odborníků.Držím pal­ce.

lord
5 příspěvků 27.12.10 21:37

dekuji prosim vas jaka je pozdejsi rehabilitace a sance ze zase bude chodit nebo aspon se trochu sam hybat?Je hrozne netrpelivy a deprimovany ze se nic moc nedeje.Navic se mu nemoc vratila ne sice v takovem rozsahu ale je na kapackach.

Bábina
1450 příspěvků 28.12.10 13:17
ánět nervového systému

Doporučovala bych zadavatelce,aby pokud je tatínek na kapačkách a v přímé péči lékařů,nepřidávat alternativní léčení.vysledek by mohl být opačný než hledá.Až tatínka propustí pak můžete něco dalšího podniknout.Pro Martina 7.Zadávat vlastní stránky nebo adresu se nemá.Proto je lepší se na těchto sránkách registrovat ,aby jste mněl|a vlastní soukromou stránku,kde můžete psát co je vám libo.Prostě potřebujete dostat od redakce obálku jako zadavatel lord.A jen každého vyzvete aby přešel na soukromou.Tak nás to dělá dost co se stánkami spolupracujeme­.Podle nick jste nováček a asi jste si nepřečetl|a podmínky.Takhle můžete řešit na dálku i případy,se kterými lidé neradi jdou na veřejnou stránku.A redakce Vás upozorní.

Dr.House
622 příspěvků 29.12.10 09:55

netušim jaký je momentální stav vašeho už nevim koho, ale šance na chůzi a tak podobně tam je neřeknu vám ale kolik %. Musí se chtít a hlavně věřit…ale takle vám fakt neporadim…

Bábina
1450 příspěvků 29.12.10 17:16
Zánět nervů

Zátím tatínkovi přejte,že je bez větších potíží a pod dozorem lékařů a nezhoršuje se.To je jediné co teď můžete udělat.A nespěchat,je to opravdu onemocnění na velmi velmi dlouhou dobu.Pokud má tatínek předepsanou nějakou rehabilitaci,bylo by dobré se domluvit se sestrou která ho cvičí aby Vás to naučila,aby měl tatínek co nejvíce pohybu i když ne samostatného,aby mu neochably svaly.Víc opravdu zatím nemůžete udělat.Doktorovi můžete věřít,on se opravdu vyzná.Co já vím,neprodělal tatínek,chřipku,tu pravou,nemá diabetes II ?Virozu?,Ale to jistě už lékaři vyšetřily.Kdyby Vám dali tatínka domů napíšu Vám koupele a pitnou kůru.Ohlídám si to .Jen to sem nezapomeňte napsat.Pokud je v péči lékařů,nemůžu mu nasadit nic ,abych nerušila jejich léčbu.A ještě jednu radu bych pro Vás osobně mněla.Netrapte se tolik,ať jste fit,až vás bude tatínek potřebovat.Vaše slzičky mi kapou z monitoru.

lord
5 příspěvků 30.12.10 19:59

mila babino mate pravdu dost me to zere.Ale hlavne ze je tata tak depresivni,ze to jde tak pomalu,mockrat vam dekuji.Ma jit nekde k ostrave na rehabilitaci

Bábina
1450 příspěvků 31.12.10 10:41
Zánět nervů

Prosím,nenechte se deptat,teď tatínek potřebuje pomoc a posilu.Pokud můžete,zkuste chodit na rehab s ním a okouknout co cvičí,a cvičte s ním i doma,aby měla nemoc rychlejší průběh.A pokud Vám to pomůže,napíšu Vám svoje životní motto.Není z mé hlavy ,je to Remarqe:Kdo se nevzdá,je silnější než osud.A věřte,že když si to párkrát řeknete nahlas,zase svojí sílu najdete.Dr Hous by řekl,Bábiny psychokecy.Ale když ono to pomáhá.Tatínkovi do nového roku přeji zlepšení zdraví a Vám osobně hodně síl a odvahu.Pokud budete potřebovat pište.A tatínek je doma?Jestli ano ,dejte vědět.Nasadíme bylinky a koupele.

karkulka13
1 příspěvek 04.01.12 17:48

Dobrý den,dcera před dvěma měsíci začala mít prolémy s bolestí,která střídavě přecházela do horních i dolních kočetin.Od krční páteře ji bolest vystřeluje do zátylku,od bederní ji pocituje přes lýtko až do nártu.Potíže začaly po menší asi 3denní viroze.MR mozku je v pořádku.Můžete prosím poradit?

Francois-00
1 příspěvek 01.05.15 11:32

Hezký den. Moc prosím o pomocnou radu. Mám maminku, 69 let. Ze dne na den to přišlo, předtím vitální, bez komlikací s dostatkem pohybu a najednou potíže a z lumbálky diagnostikovaná polyradikulone­uritida. Je na kapačkách, včetně stravy, nepracuje už ani žaludek, střeva, dvojité vidění, čerstvě dvojité vidění a ztráta řeči, začínající problémy s dýcháním, nechodí už skoro měsíc, v péči Thomayerova nemocnice (pouze dohled, je zatím doma)- přes velké množství vyšetření zjištěn drobný nález na plíci (údajně ale nespojován s problémem), čerstvě nespecifikovaný nález na štítné žláze-lékaři údajně nemají co nabídnout-nemohou identifikovat centrum potíží. Obávám se, že mě za současné situace maminka zemře, nestane-li se zázrak, nevím na koho a kam se obrátit, tohle chce opravdu kapacitu v oboru…Co jsem zvěděl, mělo by jít o vysokou intoxikaci organizmu. Mohl by jste prosím poradit i když to je problematické bez výsledků a taky neznám váše lékařské zaměření…Děkuji moc Škopek

Váš příspěvek