Schizofrenie - jak zajistit ústavní léčbu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Simona77  11.02.16 12:02
Schizofrenie - jak zajistit ustavni lecbu ???

Dobry den, mam jen jeden dotaz. Synovi je 18 let, zapletl se do marihuany, od 16ti byl v lecebne v Oparanech diagnoza:nabeh na schizofrenii,psycho­za.Ted se bohužel dal na marihuanu znova a schizofrenie u nej propukla, jenze když jsem k nam vecer volala doktora zeptal se ho jestli něco nepotrebuje syn řekl ze ne, ze se poskrabal omylem o sklo, tak se doktor otocil na podpadku a zas odjel. Vubec nevim co mam s nim delat, sam nikam od sebe nepujde myslim, ze jedine reseni je ustavni léčba, pac uz není schopen normalne komunikovat, ma stihy halucinace a vyhrozuje sebevraždou. Nekdy je strasne mily, ale spis je nepricetny, arogantni a není s nim rec. Nevim kam s nim a jak zaridit, aby se o nej někdo postaral, problem je v tom, ze ma obcanku a on sam si mysli, ze je naprosto zdravy, ze jsme my všichni okolo,,jini,,.Ted byl 3mesice zamestnanej u mého otce, ale nebylo to tam s nim k vydrzeni a stejne si chodil do práce jak chtěl, takze nedostane ani podporu a ja sama když bych s nim byla doma, proste bych to neutahla ani financne ani psychicky. prosim moc o radu co by se dalo delat? Moc dekuji jsem bezradna. S pozdravem Simona

Reakce:

kluk-2009  23.02.16 19:07

Milá maminko, už se Vám někdo ozval a pomohl Vám z problémem Schizofrenie u Vašeho synka??
Pokud ano budu rád, pokud nééé dejte vědět zkusím Vám poradit… To není legrace. Ondra

kluk-2009  23.02.16 19:29
@kluk-2009 píše:
Milá maminko, už se Vám někdo ozval a pomohl Vám z problémem Schizofrenie u Vašeho synka??
Pokud ano budu rád, pokud nééé dejte vědět zkusím Vám poradit… To není legrace. Ondra

Ještě jsem si všiml, že by jste ráda ochranou léčbu. To není jednoduché. Vše musí řešit lékař psychiatr a soud. o ochranné léčbě rozhoduje pouze soud. To by musel v závislosti své nemoci provést trestný čin, který byl přešetřen soudním znalcem, který určí příčinu - v rámci své nemoci provedl závažný trestný čin, který byl proveden v závislosti své nemoci. Vše určuje soud a soudní psychiatr. - Znalecký posudek, který přednese soudu a soud rozhoduje o ochranné léčbě z jedné léčeben.

Váš příspěvek