Schizofrenie a otěhotnění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mýšenka  10.01.11 18:22
schizofrénie

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, mám od 19 let schizofrénii a dvakrát jsem byla hospitalizovaná v nemocnici na psychiatrii. V současné době (asi 1 rok) jsem stabilizovaná. Vyhovují mi prášky Zyprexa. Beru 1/2 na noc. Jsem v PID a je mi 30 let. Zkoušela jsem chodit i do práce ale dlouho to nevydrželo. Jsem stále unavená a spím i po obědě. A ráda bych věděla jestli je vůbec vhodné mít děti? Já mám strašný strach z porodu i z výchovy. A manžel má časově náročné povolání. Děkuji za odpověď.

Reakce:

Dr.House
622 příspěvků 14.01.11 17:49

víte, mít dítě je časově, fyzicky a psychicky náročná práce…pokud si myslíte, že to s vaší diagnosou utáhnete, tak prosim…zvažte si všechno předem a přemýšlejte dopředu…ono je to lepší než pak dítě dávat do DD nebo že si pro něj příjde pracovnice ze sociální služby za to že vás někdo udal dle vašeho stavu…

vivita
5 příspěvků 23.02.11 18:41

Drahá dámo, ze své pracovní zkušenosti dobře vím, že pokud je dítě přivedeno do hmotných dobrých sociálních podmínek, pak se s jeho příchodem mnohé mění. AČ VAŠE DR. MŮŽE BÝT SCHIZOFRENIE,nez­namená to, že Vy drahá nemůžete býti plnohodnotnou matkou-ba naop. vZHLEDEM k faktu,že jste poživbatelkou inv důchodu1,2,3,gr,m­áte již teď na svou ratolest mnbohem více času,tatínek se take přizpůsobí, nevěila byste, co příchod potomka udělal se mnbou,–karieristou??? Mohl bych anonymně popsat podobný příběh dokonce dvou osob, manželů,on-postraumatická psychóza s paranoidnímií rysy,ona schisofrenia simplex, chlapec, dnes 14 let, ve škole max. dvojky, nadaný hokejista a obecně vzato sportovec.Vnímá vážn ost onemocnění obou rodičů, ale ví, že to neznamená M0N2CENNOST!!!Nebát se a neposlouchat hlupce. I člověk v ID může světu dáti více, než tzv. Myslitel

Váš příspěvek