Salmonelóza a průjem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  21.05.10 14:07
salmoneloza

chtěla bych se zeptat zda by toto mohli být příznaky salmonelozy:tři dny průjmy,malatnost bolesti břicha pocit na zvracení,bez teplot.Děkuji

Reakce:

misa16  21.05.10 21:31

Zdravím, což o to, mohla by to být salmonela, ale to by potvrdil lékař po testech. Mně jednou dětský lékař řekl, že salmonelový průjem zapáchá jako zkažená vejce a je to jenom voda nebo hlenová pěna. Nejdůležitější je hodně pít. Čím větší průjem, tím více čaje a slané pečivo.
Tak brzké uzdravení.

Hanka.XY
71 příspěvků 21.05.10 22:36

Dobrý den,
potíže, co popisujete mohou být způsobeny jakoukoli jinou bakterií - ne rovnou Salmonelou. Ta se vyskytuje zejména v letních měsících ve špatně skladovaných potravinách. Takže to, že byste ji měla teď je poměrně nepravděpodobné. Ale i tak to možné je.

Hodně pijte, jezte spíše dietní stravu a zkuste lék Imodium - ten je na průjem nejlepší ;)

Hodně štěstí, ať se Vám lépe!

Hanka.XY
71 příspěvků 21.05.10 22:37

Pro to, abyste měla úplnou jistotu, že Salmonelu nemáte, je nutný výtěr :)

Bábina
1450 příspěvků 24.05.10 13:54
Salmonela

Pokud vás výtěr ujistí,že to salmonela není,osvedčilo se mi podávat suché slané branbory vařené ve slupce a k tomu po čajových lžičkách ledovou COlU.Poku je to průjen opravdu neústupný doporučuji podávat Psyllium dle návodu.V lékárnách ho dostanete v kapslích nebo rozpustné ve vodě.Je to vlastně vláknina ,která vám upraví potíže i na druhou stranu,tj účinkuje i proti zácpě.Je bez umělých přísad a mohou jí i alerdici.a účinek na obě strany je úžasný.Ale jaj předesílám,nejprve výtěr a jistotu že to není salmonela ale třeba dietní chyba nebo střevní chřipka. 8-)

tut  25.05.10 18:16

U nás se na podobné problémy vaří silný a hořký černý čaj, když je chuť, tak suchý obyčejný rohlík(když chuť není, nevadí, alespoň dojde k rychlejšímu strávení škodliviny), případně indický jitrocel (psyllium) v původní formě, bez příchutí a podle návodu. Nevolnosti zmírní ledová Cocca Cola (originál, ne modifikace), nebo obyčejný kousek ledu.Patrně dietní chyba.T.

Bábina
1450 příspěvků 25.05.10 18:51
Salmonela a průjem

Hořký čaj je opravdu první pomoc,ale jestliže potíže trvají déle,byla bych pro to Psyliiim,protože zároveň vyčistí streva od všech škodlivyn.Ale tento preparát se NEMÁ podávat dětem.Těm se opravdu zavděčíte po lžičkách dávanou Coca Colou a nebo hořkou čokoládou.A pokud ani to nezabere,je nutné navštívit lékaře. 8-)

tut  25.05.10 19:08
průjem

Víte, že hořká čokoláda 75, 80% kakaa, je výborná na cholesterol? 2-4 kostičky denně (podle velikosti člověka). Čokoláda cholesterol na sebe navážou a vyvedou z těla. Pro děti (dík,nesmíme opomenout)veříme při průjmech hustou neochucenou rýžovou kači.

Hanka.XY
71 příspěvků 26.05.10 14:36

Podávání hořké čokolády je jeden z velkých omylů, které se na léčbu průjmu tradují. Pokud se jedná o menší průjem, nespíš to neuškodí, ale u větších průjmů jí opravdu nedávejte.

Anonymní  09.09.10 10:08
Čokoládu ne!

zatěžuje střeva, radši si dejte probitoika, třeba ActiLac, s tím jsem udělala dobrou zkušenost já

Bábina
1450 příspěvků 15.09.10 18:18
Průjem

Levnější a stejně účinné bude,když si uděláte rýžový odvar.A k jídlu si dáte suché brambory uvařené ve slupce.K pití ledovou COCA COLU po lžičkách,popřípadě silný hořký vlažný čaj.Toho můžete vypít,co se do vás vejde,protože je nutné dodávat tekutinu.

rombrc  24.02.11 16:44
coca cola

chtěl bych se zeptat jestli ta coca cola je opravdu účinná, protože někde jí doporučují někde ne… a jaké množství by se mělo denně vypít ?

Bábina
1450 příspěvků 24.02.11 17:06
Průjem

Je to zvláštní,k nor­málnímu pití se coca cola moc nedoporučuje,tedy s odhlédnutím k reklamám,ale opravdu ledová cola ,ale ta pravá s popsamou dietou průjem dokáže zastavit.Ale bere se jako lék,tedy po lžičkách.

Surikata1  26.01.12 15:46

Já mám dobré zkušenosti s Enterolem, a k tomu vážně hodně pít, protože při průjmu vám hrozí dehydratace…

Bábina
1450 příspěvků 26.01.12 20:56

Pití samozřejmě a nejlépe černý čaj,Ale tu koolu jako lék,pokud nechcete užívat léky z lékárny.I ži­vočišné uhlí udělá svoje.Ono záleží na tom je li průjem chřipkový,sal­monela,nebo po dietní chybě.Na každý je trošku jiná léčba.A taky jedná li se o dospělého nebo dítě.

Dariiinaaa  03.06.12 11:42
Pomoc

Zdravím,

rada bych se zeptala.
Před třemi dny jsme s přítelem doma udělali hranolky a dali si je s tatarkou (poličkou) asi za 5 hodin jsme dostali nesnesitelny křeče..prozvraceli jsme celou noc a cely den..o průjmu ani nemluvím. Dnes je to již třetí den, příteli je již docela dobře, skoro uplně.Mě pořád trápí bolest žalůdku,a bolest zad ve spodní části.Cokoliv sním(suchy rohlík),nebo vypiju(čaj na zažívání) mě jakoby nadýma. Neustále krkám. Mám jen strach, že by to mohla být salmonela. Poradí někdo, než budu nucena jít k lékaři? Děkuji mnohokrát předem :roll:

Bábina
1450 příspěvků 09.06.12 13:20

Nevím,zda jste už u lékaře byla.Měla jsem počítač v opravě, tak reaguji až těď.Tady by bylo na místě živočišné uhlí aby Vaše zažívání vyčistilo.Ale podle příznaků bych byla pro lékaře.Typuji to na salmoneu.

Dariiinaaa  09.06.12 16:51

Tak testy udělány. Salmonena to není!uufff ;)

Bábina
1450 příspěvků 09.06.12 16:59

A potíže jěště trvají?Pokud ano,k jídlu jsou nejlepší brambory vařené ve slupce.Nesolit a nemastit.Jen za každým 6tým soustem vzít lžičku ledové pravé koly.Tedy coca colu.Po dobu trvání problému.Na vyčištění by bylo dobré živočišné uhlí a nebo vláknina z jitrocele indického prodávaná pod názvem Psilium(za správný pravopis neručím).Tato bylina upravuje problém, oběma směry.A hlavně, vyčistí všechno,co do zažívání nepatří.Jen už žádné čaje!!!

Dariiinaaa  09.06.12 17:01

Problémy ustoupily.Trápí mě jen občasná bolest břicha (žalůdku) a únava.

Děkuji za rady.

s pozdravem D.

Bábina
1450 příspěvků 09.06.12 17:03

Ta kola pomůže po lžičkách na trávení.B

KamilaNová  10.07.14 22:26

Zdravím, vím, že diskuze již delší dobu nežije, ale mám jen takový malý hloupý dotaz – je možné, když manžel má momentálně už druhý den střevní potíže, mu dávat biopron forte, který na střevní chřipky a na průjmy obecně normálně dávám vždycky? Jakože, já mám trošku podezření, aby neměl salmonelózu, protože v neděli si prý dával někde v práci hranolky s tatarkou, tak mi jde o to, jestli mu, v případě, že by to byla fakt salmonelóza, těmi probiotiky nějak neuškodím? A jak se dá spolehlivě rozeznat střevní chřipka od salmonelózy? (teploty nemá).

KláraKKK  20.08.14 15:27
Enterosgel a salmonela

Na průjem je nejlepší - osvědčený Enterosgel, umí zničit i salmonely, máme s ním bohaté zkušenosti. Mohou to i těhotné ženy a miminka.. Stačí pár dávek a jste bez sr.. :mrgreen: Probiotika jsou príma, ale v případě průjmu jsou naprd. A ostatní léky jenom zastaví střeva, zatímco Enterosgel do sebe ty bacily nasaje a je stejně účinný jako antibiotika a 1000× zdravější, jup! :potlesk:

Jiří K
7 příspěvků 28.04.15 08:02

Mě se při průjmu nejlíp osvědčil Tammex.

Annet009
1 příspěvek 31.07.15 05:15

Dobrý den, už třetí den mám horečky, které neklesají, bolesti hlavy, křeče v břiše, pocit na zvracení a silný, dost častý průjem. Chtěla bych se zeptat, jestli je to salmonela, nebo ne. Předem moc děkuji za odpověď.

jarka.modra
26 příspěvků 24.08.16 11:42

Hele na prujmy se mi nejvice osvedcil enterol. Je to normalni lek a doporucuji ho doktori i na salmonely a ty horsi prujmy. Pomuze to opravdu skoro ihned.

Petruss12  25.09.16 01:42

Já dostala pro syna na salmonelu doporučení na také na enterol, a pomohl nám.

Jaarulka  25.09.16 17:03

Je teda vhodný i pro děti? A jak jsi mu ho dávkovala? Nevadilo mu to?

Misikal  06.10.16 09:14

Může být průjem způsobený i parazity, které máme ve střevech? Nemyslím salmonelu.

Marluna  14.10.16 11:20

Jasně, že může. Proto je dobré si udělat odparazitování nějakým přípravkem. Jedla jsem parazitex a myslím, že mi pomohl hodně.

Petruss12  19.10.16 11:52

Nee nevadilo, míchala jsem jim ho s jídlem nebo čajíkem.

Misikal  24.10.16 13:00

Jenže já do sebe nechci cpát chemii a tím zatěžovat organismus ještě víc. A tablety na odčervení už zní chemicky :D

jaarulka  24.10.16 20:25

To je dobrý finta, a působil rychle a vyléčil akutní průjem?

Petruss12  25.10.16 21:33

My ho užíváme vždy jakmile máme hnačku. Je nejrychlejší co jsme měli i na dovolenou ho pro jistotu beru.

jaarulka  26.10.16 03:08

Takže pro dospělé i pro děti. Jen od kolika ho můžu dětem dát.

Marluna  26.10.16 22:23

Jenže ty parazitex jsou přírodní, není v nich chemie.

Edit admin - odkaz

Misikal  28.10.16 22:36

To vážně? To mě překvapuje, že dokážu zničit parazity přírodní cestou.

Váš příspěvek