Různá barva očí u dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

madam
2 příspěvky 09.06.10 08:41
různá barva očí

Dobrý den,
můj 8letý syn má od narození každé oko jinak zabarvené. Jedno má modré, druhé šedozelené. Je to normální nebo to může sygnalizovat nějakou nemoc? Vidí a čte dobře, nic ho nebolí. Děkuji za odpovědi.

Reakce:

Hanka.XY
71 příspěvků 09.06.10 11:49

U některých dětí se to může ještě časem srovnat. A na očním jste byli? Jedno oko jinak zabarvené nemusí nic signalizovat, ale je lepší mít jistotu…

madam
2 příspěvky 09.06.10 18:07

Na očním jsme zatím nebyli. Spíš to nejprve proberu s naší dětskou doktorkou. Mě zajímalo, jestli má někdo taky každou barvu oka jinou.

misa16  18.06.10 21:48

Zdravím, babička mého manžela měla jedno oko hnědozelené a druhé tmavě hnědé. Bylo zvláštní, že jsem si toho asi 3 roky nevšimla - sice se mi zdálo něco zvláštní, ale nevěděla jsem , co to je - až když se babička fotila na novou občanku a já se dívala na fotky - tam byl rozdíl velmi výrazný, uvědomila jsem si to.
A syn mé kamarádky má jedno oko modré po tátovi a druhé hnědé po mamince. Ale problémy žádné nemá - tedy kromě toho, že si ho každý prohlíží jako exota.

Dr.House
622 příspěvků 03.07.10 12:16

JÁ MÁM OBĚ ZELENÉ, ALE JAKMILE JDU DO SVĚTLA ČI VĚTŠÍ TMY HNED JE MÁM KŘIŠŤÁLOVĚ MODRÉ…:-D

Dr.House
622 příspěvků 03.07.10 12:18

ALE O NEMOC BY JÍT NEMĚLO, POKUD NEMÁ JINOU BARVU BĚLMA…

Bábina
1450 příspěvků 11.10.10 18:33
Různá barva očí

Různá barva očí opravdu není nemoc.Teď napíšu něco,že Dr.House vyskočí metr do výšky a začne ječet.Babská rada říká,že lidé s různobarevnýma očima mají šťastný život a ty oči tak mají proto,aby je štěstí nemuselo dlouho hledat.Tak Vašemu dětátku přeju,ať je to pravda.

Bábina
1450 příspěvků 11.10.10 18:37
Dodatek

Měl to můj strýc.Dožil se požehnaného věku 86 let,četl bez brýlí a na co sáhl to se mu povedlo.Tak ty babské tachy asi mají pravdu.

Hanka.XY
71 příspěvků 11.10.10 22:16

To je hezky napsáno:)

Agnie  06.08.11 22:15

Jedná se o vzácnost, ale stát se to může. O nemoc tedy rozhodně nejde, nemusíte mít strach. Jediný problém tady může být estetický. Moje babička se narodila s jedním okem hnědým, druhým modrým a to modré později zhnědlo. Takže je možné, že váš syn bude mít nakonec obě oči stejně barevné, i když je to méně pravděpodobné.

L.misteri  15.12.11 22:14

Já mám jedno modré a druhé zelené, je to vidět jen pod velkým světlem. Mám to už odmalinka, je pravda, že se mi oči skoro srovnaly do modra, ale za poslední rok mi moje zelené zezelenalo úplně. Nevim co to je, ale žádný problém s tím nemám. :-)

Váš příspěvek