Růže - nemoc

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

katka  17.03.10 22:14
Růže

Dobrý den,
zajímá mě jestli je růže přenosná a jak??
 Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Bábina
1450 příspěvků 26.11.10 15:51
Růže

Opravdu nevím jistě,zda je růže přenostná,ale v každém případě bych doporučovala,val­stní ručníky a ložní prádlo.Pošlu na tuto stránku Dr.House,ten Vám to poví přesně.Jako léčbu růže bych doporučila Přidat vitamín D,tedy asi v multivitamí­nu,protožr prý je na předois.Můžete použít silná rostlinná antibiotika ,třezalku(nesmí kdo prodělal rakovinu)nebo lichořeřišnici v tinktůře.Dále mazat mastí buď z celíku nebo lichořeřišnice(to je teda slovo,co).Také jsou dobré obklady ze spařených listů podbělu,protože už můžeme použít byliny jen sušené.Dobré je pít čaj ze šalvěje a majoránky 1:1 lžička bylin na šálek horké vody a louhovat 10min.Dobře pomáhá i obklad z čerstvě sloupané kůry z černého bezu.Všechno je to jen o posílení organizmu aby tělo našlo sílu se s nemocí vyrovnat.Na doktora si počkejte ,pošlu vám ho.

kmotra
114 příspěvků 26.11.10 17:09
vitaminy D

Bobino, děkuji i za sebe taky mě dané téma zajímá. co se týče vitamínu D, myslím, že žadný vitamín není na předpis, takže hodně pobývat na sluníčku, a jíst rybičky. S tou imunitou máte pravdu. A pít i kefíry.Mějte se hezky. :-D

Bábina
1450 příspěvků 26.11.10 17:59
Díky

Ale teď sluníčka moc nepobereme.Já měla na mysli opravdu ty tobolky z lékárny,ale tohle vaše náhradní řešení je mnohem chutnější.Také lze použít rybí tuk(brrr).Pokud budete potřebovat nějaké další rady ptejte se,co vím,odpovím.

Bábina
1450 příspěvků 27.11.10 10:42
omluva

Omlouvám se,řekla jsem,že Vám na stránku pošlu doktora,ale ten asi slouží dlouhou.Moje SOS ještě nečetl.Ale ,opravdu jak bude k mání Vám příjde vysvětlit zda je růže přenosná a jak.

kmotra
114 příspěvků 27.11.10 11:45
to nevadí

chtěla jsem se zeptat, chodíte taky na pp zdraví? lékařka na pohotovosti mi řekla, že běžná komunikace s vnučkou, které je 6 let je možná. Nicméně máme s manželem každý své osuěky. Zatím se mějte a přeji krásný nadcházející advent.

Bábina
1450 příspěvků 27.11.10 12:25
Růže

Každý by měl na PP chodit.Zdraví máme jen jedno.Ale já nemám s růží co do činění.Ale vím že se dá léčit.Jsem to čemu lidé říkají lidový lečitel,ale to je špatně,na léčení máme lékaře.Já jen pomáhám lidem aby si uzdravili tělo i duši s co nejmenším stresem .A ani já PP nevynechávám,jsou tu pro naše dobro.

Bábina
1450 příspěvků 27.11.10 16:45
Růže

Doufám ,že tím pp myslíte preventivní prohlídku.Tu opravdu nevynechávám,pro­tože mi zachránila život.Našli mi rakovinu ve stádiu,kdy se ještě dala operovat a léčit.Proto hlavně ženám doporučuji,chodit a nelajdat.S paní kmotrou mám pocit už jsme se na některé sránce setkaly.Pokud jste registrované ,to je že máte u nicku obálku,můžete se na mé soukromé stránce ptát i na věci,na které se veřejně obáváte zeptat.Pokud budu vědět ,odpovím.Lituji,že jsem nesplnila ,že pošlu doktora,ale ještě mojí zprávu ani nečetl,tak na svém PC není.

Dr.House
622 příspěvků 30.11.10 19:56

jsem tu…už..konečně hurá..:-)
takže stačí napsat pouze otázky, to zbylé mě nezajímá neb mi to dojde..:-)

Bábina
1450 příspěvků 30.11.10 19:59
Otázka

Je růže(nemoc) přenosná?Lze se v rodině nakazit jeden od druhého?Otázka byla daná jako první věc.Hahaha

Bábina
1450 příspěvků 30.11.10 20:00
dodatek

A je li přenosná tak jak?

Dr.House
622 příspěvků 30.11.10 20:02

to jsem zrovna nečetl…

1)ano je přenosná, jelikož je to infekční nemoc. 2)dá se nakazit od druhého ale tak v 7% to by ten dotyčnej musel tu nohu třeba olíznout! (i takové znám)

1. dá se přenést krví, přímým stykem s postiženým místem.

4)ano, nejvyšší čas mě až nekriticky obdivovat..

Bábina
1450 příspěvků 30.11.10 20:14
Růže

Stačí Vám to,co Vám doktor napsal?Byla dřina ho sem dostat.Ale alespoň máte všechny jistotu jak to je.A Vám doktore díky a potlesk.

Bylinkářka
10 příspěvků 18.12.10 20:50
růže

Růže je přenosná,je to infekční onemocnění a její léčba je dlouhodobá,vlastně se nedá úplně vyléčit,jen zaléčit a ložisko a její návrat zůstává.Při sebemenším popraskání kůže se infekce opět dostane do rány,proto je dobře stále mít po růži kůži mastou,ne vysušenou,nejlepší je ji mazat obyčejným sádlem,mám s tím dobré zkušenosti.By­linkářka

Bábina
1450 příspěvků 19.12.10 09:49
Růže -nemoc

Díky.Já na ní doporočuji celíkovou nebo lichořeřišnicovou mast v sádle,pocho­pitelně.Obkla­dy ze spařených listů podbělu nebo čerstvé mydlice.A k tomu na vyčištění dvousložkové čaje,Buď:šalvej a majoránka 1:1,nebo Saturejka a mateřídouška 1:1.Oba čaje se dělají stejně čajovou lžičku z každé byliny přelijene hrnkem horké vody a necháme 1Omin přikryté louhovat.Oba čaje se pijí 3X dennně .Šalvěj před jídlem,ssaturejka mezi jídly.Vím že projevy se nedají vyléčit,ale komplexní pomocí můžeme je snížit na co nejmenší míru.Proto doporučuji vždy i vyčištění těla čajem.Mast jen upravý venkovní projev.

kmotra
114 příspěvků 19.12.10 10:00
čaje

jsou myslím vynikající. Myslím si však, že pokud bude pokožka poprsaná, zanícená, má řůže možnost se vrátit. Taky pít často kefíry apod. Prostě upravit si střeva. A imunitu.

Bylinkářka
10 příspěvků 19.12.10 10:05

Souhlasím s vaším návodem na léčbu čajem,bylinky jsou dobrý pomocník pro léčbu,všechny tyto potíže měli lidé i dříve a bylinky jim zabraly,ale dnešní moderní doba na tyto léky zapomíná,je jednodušší dát atb.,ale mladí zapomínají že se organismus na ně zvykne a potom už nezabírají.Čaje na pročištění organismu jsou oravdu zdravé.Bylinkářka

elena25  08.07.11 23:02
ruža

Keď som si prečítala o tejto chorobe podrobnejšie informácie, tak mi bolo jasné, čo by mohlo tento problém komplexne riešiť. Choroba sa môže prejaviť len u ludí, ktorí majú zníženú imunitu. A nepoznám nič lepšie /mám to odskúšané na konkrétnych prípadoch/ ako je dlhodobejšie pitie kvalitného Aloe vera gélu. Okrem kvalitnej detoxikácie organizmu a následného naštarovania imunitného systému, rieši aj spriechodnenie cievného systému, čo má za následok lepšie zásobenie okolitého tkaniva kyslíkom a živinami. Okrem toho zvonka doporučujem intenzívne ošetrovanie sprejom prvej pomoci, ktorý má antibakteriálne a hojivé účinky. Poznám konkrétny prípad, kde sa takýmto spôsobom úplne vyliečili nehojace rany.

Anonymní  01.04.12 12:46

Dobrý den , chtěla bych Vás poprosit : jak může dojít k onemocnění růže a co je hlavní příčinou . Děkuji.

jabo
3 příspěvky 01.04.12 12:48

@Anonymní

Erysipel  01.04.12 17:10
zkušenost z růží

Měl jsem růži poprvé v 56 letech, od té doby zatím dobrý. Je to infekční, průběh nákazy šíleně rychlý, (v hodinách), nečekat vyhledat lékaře. Moje zkušenosti: postižená je zpravidla oslabená část těla, např. noha po operaci křeč.žil, ucpávání cév, po ozařovaní např. ostruhy ap., kde dojde zpravidla k nákaze přes neošetřené povrchové zranění. Myslím, že člověk který nemá tyto dispozice neonemocní ani při blízkém styku s postiženým orgánem (zkušenost z manželské postele). K léčbě existují i babské recepty, ale to je spíš na prevenci, při onemocnění si je nestihnete ani přečíst a už máte zimnici, třesavku, čtyřicítky horečky, růžovou skvrnu na postiženém místě. OPAKUJI- nečekat a mazat na kožní.

Erysipel  01.04.12 17:19
ještě dovětek

přečetljsem si ty léčitelské rady nahoře, nemám zkušenost ani s jedním přípravkem, takže nevím. Ale na viry a bakterie je výborný stíhač „lichořeřišnice“. Kupuji tobolky, kúra preventivně cca 10 dní a přes 3 roky pokoj. Funguje i na další kmeny virů a bakterií.

jabo
3 příspěvky 01.04.12 18:04

Erysipel - děkuji za info , manžela skolila táto nemoc opravdu horečky , zimnice , zvracení a průjem . Má problémy s tlakem . Nebyl operován , ale moje doměnka je , že pravěpodobně díky tlaku ( je kuřák ) asi se cévy zužují a opravdu noha vzala za své . :( . Hezký den .

kmotra
114 příspěvků 01.04.12 19:50
Nekouřím,ale přesto jsem růži

již měla 3×. Může se opakovat. Pokud máte blíže praktického lékaře, nejdříve k němu, napíše ATB. Po odeznění horeček pak ke kožnímu. A hlavně, aby si dal manžel do pořádku imunitu.

jabo
3 příspěvky 02.04.12 16:07

Děkuji za odpověď , dostal ATB od lékaře, hned byl poslán na kožní - kde dostal mast a jen doufá , že se to brzo vyléčí .

Desper  06.04.12 14:54
růže?

Ten pojem znám, ale nikdy mě to naštěstí nepotrefilo. Přitáhla mě zvědavost, co že to je. Ale jak čtu poslední příspěvky, tak to vzniká po rozhození imunity třeba po antibiotikách nebo po operaci? Mě byli při antibiotikách a taky po operaci žlučníku doporučovaný probiotika, protože ATB to ve střevech „vyvraždí“ a wobenzym, který urychlí hojení zánětů a posílí imunitu. Poslušně jsem si to aplikoval a každopádně mě nic dalšího poté nezklátilo a zahojil jsem se docela rychle. :nevim:

kmotra
114 příspěvků 06.04.12 17:24
Buďte jen rád, že jste růži nikdy neměl.

Já ji měla během roku a půl celkem 3 x. Rozhozená imunita v mém případě? si taky, ale i dědičná indizpozice ze strany otce i strýce. Ten na růži bohužel zemřel. A to, že jste prabral po operaci wobenzin, vám jen chválím.

podozr  17.06.12 18:18
de-m

Dobrý deň,
prednedávnom som čítala v časopise o tejto chorobe, bolo to tam zbežne napísané na základe toho, že pacientka hovorila, že ju svrbela hlava..-najprv
Mňa svrbí často, je to podobné ak keby vás poštípal komár, ked si to poškrabnwm..potom neviem prestať, už som zmenila aj šampón, ale zdá sa mi to rovnaké…môžte mi poradiť, či ide o túto chorobu a či mam vyhladať lekára.

dakujem pekne

kmotra
114 příspěvků 17.06.12 19:28
dobrý večer

Celkem určitě růži nemáte. Nebo jinak…Doprovázelo štípnutí komára velké hotečky, třesavka, zimnice? růže sedá na obličej nebo bérec. Obvykle s těmto průvodními projevy. Jinak je růže, neboli eryspel na těchto stránkách popsána.

pajky1956
2 příspěvky 18.06.12 14:04
dobrý den

Dobrý den jsem s diagnozou růže 2 týdny v pracovní neschopnosti, dobrala jsem 10 penicilinových injekcí, otok pouze na kotníku, kůže ještě červená a bolí to, pracuji s potravinama, už můžu do práce?

kmotra
114 příspěvků 18.06.12 19:11
No nevím,

Běžte ještě na kožní. Nebo jste tam už byla? Kožní lékař nasadí pokračovac atb co 24, mast na zmírnění otoku. Kůýe nesmí být v žádném případě červená -

pajky1956
2 příspěvky 18.06.12 20:24

Díky moc na kožní jdu zítra, chtěla jsem vědět na co se můžu připravit, to víte v dnešní době být nemocná to aby člověk měl strach o práci, no nechám to na panu doktorovi. Díky Dáša

kmotra
114 příspěvků 19.06.12 20:36
dobrý večer,

Jak jste dopadla u kožního lékaře? Dal vám mast, atb, atd? Jinak si přečtěte co radí bábina a jiní. Napište prosím na mé osobní stránky, ráda poradím.

Renesima  24.06.12 18:32

Co to je? :| :| :,( :roll: :nevim: :nevim:

kmotra
114 příspěvků 24.06.12 19:27
Dobrý večer,

Nevím, netuším, nač se ptáte…co nevíte co je růže? Růže je infekční onemocnění. Je popsána na těchto stránkách.

Bábina
1450 příspěvků 26.06.12 15:17

Kmotro, oni jsou opravdu lidé, kteří si pod slovem Růže představí kytku. Ale protože my obě víme o co jde, a vy víte, že pořád pátrám po starých receptech, které dávno upadly v zapomění, ale čas je prověřil, dávám na Vaší radu tento jednoduchý recep z překladu starého čínského receptáře. Namočit bílou látku na obklad do vymačkané šťávy z 1 citonu. Po zaschnutí šťávy, vyměnit. Opakovat jak je třeba. Uvádí se tam, že jednak má citrom desinfekční účinek, jednak vitamín c, zabraňuje šíření infekce a dokonce jí ničí a také ná pozitivní účinky na hojení. Třeba i ran. Jen je třeba dát pozor aby se tam nedostala dužina. Jen čistá šťáva. Obklad přiložíte a ovážete. Tentokrát bez igelitu.

kmotra
114 příspěvků 26.06.12 17:08
Děkuji bábino

Za radu. Jste moc hodná. myslím, že to využiji nejen já., ale i ostatní, kteří mají s touto nemocí co do činění. :potlesk:

jan.pufler  08.07.12 10:50
růže a průběh

Dobrý den, v sobotu jsem jel s přáteli na Ohři a po dvou hodinách pádlování se mi začala motat hlava a dostal jsem zimnici. Věčer už jsem měl 40,8C a velké bolesti v noze, zejména nártu. V neděli mi začala otékat noha a měnila barvu do fialova. Teplotu jsem měl okolo 39C. V pondělí jsem jel k lékaři, který konstatoval růži a nasadil mi Neloren. Tři dny jsem ležel v horečkách a začala se mi projevovat růže na lýtku, dále bolesti v třísle a stehně, okamžitě jsem jel do nemocnice. Lékař mi nasadil ATB 1,3g do žíly po 8h. Stav se začal zlepšovat, horečka ustoupila po24h, noha byla fialová dalších 5 dnů. Byly provedeny testy krve na žloutenku a infekce negativní. Po 5 dnech hospitalizace mě pustili domu a doléčení prášky ATB. Noha pozvolna zrůžověla a popraskala kůže. Teď už jen přijít na to: proč jsem měl oslabenou imunitu a proč mě bolely uzliny a pak snad bude vše v pořádku. Předpokládaná doba léčby růže v mém případě 28dnů :nevim:

kmotra
114 příspěvků 08.07.12 11:33
Dobrý den,

Běžte uryhleně na kožní oddělení. Kožní lékař by vám měl napsat mast na nohu. Divím se, že vám to nenapsali už v nemocnici. Možná, vám napíše i další atb, na nějakou dobu, co 24 hodin. Zlepšete si imunitu, Kupte si kopřivový čaj. Pijte podmáslí, mikyšku, jogurty. Ve zvýšené mířš jak doposud. Po dobu užívání atb berte probiotika. A zaregistrujte se. Můžu vám pak napsat osobně. :D

kmotra
114 příspěvků 08.07.12 11:35
Zapoměla jsem,

Podívejte se na poslední příspěvek bábiny, její rada určitě stojí za to. :potlesk:

matylda007
1 příspěvek 05.08.12 00:02
Růže

Dobrý den, manžel má na lýtku růži. Objevila se po dvou letech znova. Tentokrát se mu udělal puchýř přes celé lýtko a praskl. Bere antibiotika, Detralex a jezdíme na převazy do nemocnice /2 dny/. Teplotu už nemá. Probiotikum jsem koupila. Mám docela strach co nás čeká. Příští týden jde na nějaké testy, tak se uvidí co bude dál. Saturejku a mateřídoušku mám na zahradě, tak začnu vařit čaj - nevadí, že bude z čerstvých bylinek?

kmotra
114 příspěvků 05.08.12 05:09
Matyldo,

Růže se ráda vrací. Detralex proč? Manžel má problém i se žalami? Detralex je je velmi silný lék na žíly, jsou i slabší preparáty. Nevím, netuším na jaké testy manžel půjde, já žádné testy neabsolvovala. Kožní lékařka nejspíš předepíše nějaké atb co 24 hod. Myslím, že čaj z čerstvých bylinek je lepší, než z těch usušených. Je silnější. Mám pravdu, bábino? :lol:

jureckova  15.10.12 17:05
dotaz

Dobrý podvečer mám dotaz manžel je po operaci srdce a dostal ruzy leci se 6 let s nervama chtela jsem se zeptat jaky to ma vliv po zdravotní strance dekuji Jarmila

Bábina
1450 příspěvků 15.10.12 18:02

Prosím nick paní jurecková aby si zadala registraci.Tak může vstoupit kliknitím na obálku u kmotra do její soukromé poradny. Kmotra mně požádala o pomoc, protože jí dikuse padá a nemůže se s Vími spojit. Kmotra Vám pak dá radu na Váš dotaz.

KatkaKarolka  06.11.12 06:00
růže v obličeji - kojení

Prosím o pomoc. Je to jeden den, co se mi udělala růže v obličeji. Obvodní lékařka mi předepsala ATB DUOMOX 1000. Mám ale 2 měsíční holčičku, kterou kojím. Můžu jí tou růží nakazit? Mám ji nechat zkontrolovat u doktora? Mám hlavně strach o ni.
:,(

kmotra
114 příspěvků 06.11.12 07:38
Ano,

Při kojení roušku, jinak k dětskému lékaři. Kupte si něco na posílení imunity-echinaceu. Pijte občas kopřivový čaj, kupte si probiotika. :) :) :)

KatkaKarolka  06.11.12 10:52

Děkuji, vše jsem pořídila - roušky, echinaceu, probiotika i kopřivový čaj. Ještě mám jeden dotaz. Sestřička v lékárně se zmínila, že kdyby měla dcera (stáří 2 měsíce) průjem, tak mám přestat kojit. Jak ale poznat u novorozence průjem? Vždyť nic jiného z nich nejde ven. :nevim:

kmotra
114 příspěvků 06.11.12 11:43
Katko, výborně.

U novorozence průjem? Něco jít musí. Moč i stolice. Plena bude asi zbarvená trochu jinak. Sledujte při přebalování. Jinaksi vytvořte registraci. To je takováta obálka pod jménem. Můžete mi napsat tam. A pokud máte babičky, mohly by vás nyní zastoupit, pokud máte horečky a pod. Až trochu horečky ustopí běžte na kožní. Měl by vám kožní lékař napsat pokračovací atb, a hlavně mast.

KatkaKarolka
3 příspěvky 06.11.12 12:25

Děkuji za pochvalu. Nejraději bych si ten otok v obličeji ledovala. Svědí to jako čert. To se to asi buď rozšiřuje nebo už léčí. Ale vzhledem k tomu, že jsem si teprve vzala 3. ATB pilulku v pořadí, nemůže být o ústupu řeč, viďte?
Ke kožnímu určitě zajdu, snad nebudu potřebovat doporučení od obvodní lékařky, nebo? :) Moc Vám děkuji za rychlé odpovědi. Je fajn mít takovou pomocnou ruku v těchto neznámých děsuplných situacích.
:potlesk:

LIBELA  14.11.12 22:13
růže na noze

UŽ MĚSÍC MÁM RŮŽI NA NOZE STRÁVILA JSEM 11 DNÍ V NEMOCNICI NA KAPAČKÁCH. NOHA SE SICE LEPŠÍ ALE JE STÁLE TMAVOČERVENÁ, CHTĚLA BYCH VĚDĚT ZA JAK DLOUHO BUDE NOHA V POŘÁDKU A JESTLI MUSÍM JEŠTĚ NOHU ŠETŘIT?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek