Rudá oteklá oční víčka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dzejna1  28.05.11 22:43
rudá oteklá oční víčka

Dobrý den, z ničeho nic mi začly opakovaně strašlivě natékat oční víčka, kůže na nich tmavě rudá, svědící,jakoby spálená.V průběhu dne dochází ke zklidnění, nejhorší to bývá po ránu.Zároveň se mi vyhodila vyrážka-drobné pupínky na ramenou a tváři, jakoby lišaje.Čím to může být způsobeno?
 Děkuji

Reakce:

Bábina
1450 příspěvků 05.06.11 17:00
Oteklé oči

Nejlepší by bylo vyhledat lékaře,vypadá to jako alergie na sluníčko.dalo by se to odstranit nejakým anialergikem a obklady ze světlíku.Ty uděláte z 1 lřičky bylinky zalité 1|4l horké(ne vařící)vody a necháte 1O min pod poklickou louhovat.Pak můžete slít a obklad dávat do vypotřebování.Dobré je uchovávat čaj v lednici.Bylo by dobré si nechat udělat alergo test.Možná,že máte ještě nejakou jinou,třeby prachovou,pylovou alergii.Kožní prjevy utiší mast třeba s aloe veranebo měsíčku Čajová protialergická směs je na všechny alergie stejná tak ji mohu doporučit i Vám.čaj přináší výraznou úlev.Složení:Zla­tobýl -nať 4Og,Třezalka_nať,2Og(p­okud jste prodělala jakoukoliv rakovinu,třezalku nahraďte mateřídouškou­)kopřiva- list20g,puškvorec -oddenek 1Ognátržník- kořen10g.čaj se připraví z 1 vrchovaté lžičky bylin zalitých horkou(ne vařící)vodou a nechá se přikrytý ý min louhovat pijí se 4 šálky denně nejlépe před jídlem.

Dr.House
622 příspěvků 05.06.11 20:35

hm…nic moc…za ty drahoty tady kolem jedné alergie by se dala vykoupit půlka afrických dětí…no nic…máte hypersenzitivní atopickou a vernální konjuktivitidu…o­sobně doporučuji návštěvu lékaře, jelikož já vám přes internet nemohu napsat žádná antihistaminika, která potřebujete..takž prednison a jelikož nevidim jak vypadáte, tak bych zvážil ještě kortikoidy…pokud vám budou dělat odběry tak si zjistěte hodnotu IgE …to je taková třída imunoglobulínů…je jich víc..ale vy potřebujete pouze to s tím ,,E,,…nemáte zač…
PS: pokud máte zyrtec nebo zodac - tak si jej berte ráno, a večer…

Bábina
1450 příspěvků 06.06.11 09:35
oční víčka

Léky které doktor doporučuje opravdu alergii zastaví ,ale neléčí.K lékaři na testy určitě a spojte doktorův a můj návrh dohromady a bude zase vše v pořádku.

Dr.House
622 příspěvků 06.06.11 09:48

omyl…tyto léky alergii léčí…ale jak je známo alergii žádné léky nevyléčí…aj ta imunita…

Bábina
1450 příspěvků 06.06.11 09:54
oční víčka

Nechytejte mně za slovo.Tak jsem to myslela.Že alergii nelze vyléčit,jen posílit imunitu,ale paní spíše zajímá,co udělat aby zase vypadala jako pěkná ženská a přestalo to svědit.Vy myslíte jako chlap a doktor.Já myslím jako ženská a.....

Dr.House
622 příspěvků 06.06.11 09:58

já myslím jako lékař…takže pro krásu vám opět doporučuji antihistaminika a kortikoidy…ale s těma bacha…hodně se po nich tloustne, když je berete víc než se má…ale dobrá, poradím vám jako milovník žen:

dejte si kombinaci Zyrtec a Prednison, nebo Dithiaden a Prednison - tahle kombinace je nárazová dávka…ta by vás toho měla zbavit…a užívat 2×D ráno a večer…
ten dithiaden doporučuji spíše na večer, jelikož má i sadativní účinek

Bábina
1450 příspěvků 06.06.11 15:48
Oteklá víčka

Ha a je to tady.Na prednizom bacha tloustne se po něm.A jsou to léky na předpis.Tak než se dostanete k lékaři,zkuste přírodu.Ta má bylinky na všechno.

Dr.House
622 příspěvků 06.06.11 16:47

TO LÉÁRNY TAKY…

Bábina
1450 příspěvků 06.06.11 16:54
oteké víčka

Myslím,že zadavatelka je dospělá a tak má tď na výběr.Může si vybrad ze dvou alternativ.Tu,která se jí bude zdát pro ni lepší.Co kdy jsme to nechali na ní?

Dr.House
622 příspěvků 07.06.11 07:48

samo..Bábino…dzejna 1 určitě vybere mou variantu, protože......­......i ona ví že House se poslouchá lépe…

takže stav je : LÉKY vs. BYLINKY = 0:0 (zatím)

Bábina
1450 příspěvků 07.06.11 11:11
oční víčka

Jasně,prášek se spolkne jednodušeji.Ale vite,že hodně lidí raději hledá u mně pomoc přírody?Možná by jste čubrněl.Lidé se nakonec pomalu učí k přírodě a její léčivé moci navracet.Tak to nechme opravdu na zadavatelce a jestli se chcete dohadovat,tak na soukromé jo?A´t tady nezdržujem

Dr.House
622 příspěvků 10.06.11 10:20

ano, dojemné…pořád ale LÉKY vs. BYLINY 0:0 :-P

Bábina
1450 příspěvků 10.06.11 10:44
oční víčka

No jasně,ale tím dáváme lidem na vybranou.Někdo raději polkne 100 pilulí,jen když to nedá práci a někdo zase raději se obrátí k přírodě,protože je to sice pracnější,ale nezatěžuje to tělo ani peněženku a když se to nedej bože objeví někdy znovu,ví co dělat a už připravuje obkládek.A pokud je někdo hlavička ,tak to spojí dohromady a dá si pilulku i obklad a je za vodou.Je jen na lidech co si vyberou,víte,že u mně nikdo mic NEMUSÍ.Prostě je to na rozhodnutí toho pacienta zda se mou radou bude nebo nebude řídit.Což u Vás tak moc nefunguje.

Dr.House
622 příspěvků 10.06.11 11:41

no…mě je to ale jedno úplně co si pacient vybere…je to jeho život…ale když te nsvět je tak rozmanitý a otázka jestli zdraví nebo život…je tak zapeklitá, co myslíte bábino?

Dr.House
622 příspěvků 10.06.11 11:42

ale pravda vám…at nejsem zas tak zlý…mě ste jednou navrhla něco přírodního, ted si momentálně nevzpomenu, ale vím že jsme na to čuměl…takže uznávám, že příroda je taky fajn…ale v tý lékarně mě přece jen pořád stálé prostředí a klimatizované…

Bábina
1450 příspěvků 10.06.11 12:12
oční víčka

No já osobně bych byla pro zdraví život.A je fakt,že v přírodě klinatizase není ale nedoufám,že lidi pujdou škubat louky,A v bylin­kářstní,tam to krásně voní a je tam krásné prostředí a milí lidé.Jednou schválně mrkněte třena u nás na průtahu.Tam už Vás léčí jen ta vůně a pohoda v prodejně.

Dr.House
622 příspěvků 10.06.11 13:07

to je dobré bábino…mohl bych na to ještě chytit alergii..a taková sená rýma …hmm..nevím zda bych chtěl :-P

Bábina
1450 příspěvků 10.06.11 15:03
Unavené oči

Víte co můj milý doktore,jděte k šípku i s vaší alergií.Ale bacha ten je taky alergení.Hele mám moc práce ,zdržujete mně.B

Dr.House
622 příspěvků 16.06.11 11:47

já vím…ale znáte mě…

Bábina
1450 příspěvků 16.06.11 18:14
Unavené oči

No právě. :-) :-D B

dzejna1  04.08.11 08:56

Dobrý den, moc Vám oběma děkuji za odpoveď, kterou jsem nedopatřením objevila až teď. Situace s očima se výrazně zklidnila, ale stále se mi zdá, že mám lehce nateklé zvrásnění, tentokrát pod očima, zvláště levým…ale nedá se to srovnat s tou prvotní hrůzou. Měla bych ale ještě jeden problém, asi měsíc poté se mi na obličeji vyhodily tmavě hnědé nepravidelné skvrny v ložiscích.Nad obočím, na tvářích, pod nosem přitom jsem nikdy neměla ani pihu..

Bábina
1450 příspěvků 04.08.11 10:37
oční víčka

Hm,všechno je jednou poprvé.Ale pozor na sluníčko.Pokud jsou fleky neohraničené,nechte to na podzim a pak je lehce vybělíte krémem na to určeným,Ale pokud jsou tmavé a ohranočené fakt by bylo dobré posechnout našeho doktora a jít si nechat udělat krev.Hlavně jaterní test.Pokud chcete začít o játra pěčovat hned tady je čaj.200gpampelišky-list a kořen,40g mařinky vonné,200g měsíčku,60g tymiánu.1 polév­kovou lžíci směsi bylin přelijete šálkem vroucí vody a necháte 10min louhovat.Lze přisladit medem.Pijí se 2-3 šálky mezi jídlem.
Ale ten test si nechte udělat.Pokud bude něco nového,klidně pište.Tuto stránku máme na upozornění.

dzejna1  05.08.11 18:09

Dekuju, jste rychlá jako blesk:) Jaterní testy mi shodou okolnosti delali pred pul rokem a byly v poradku, tak nevím..jen tak mi je obvodak neudela, byla jsemi s fleky,ale poslala me ke kožnímu, kde v zásadě nikdo neví, čím jsou způsobeny…většinou se odvolávají právě na slunce,ale to se mi nezdá, vždy jsem používala krémy s vysokým faktorem..No co se dá dělat, fleky jsou spíše neohraničené, jakoby shluky,dost se od jara rozšířily..
Každopádně děkuju za radu, čaj si obstarám.

Bábina
1450 příspěvků 05.08.11 19:01
Oteklá víčka

Ono na bilirubinu ještě nic nemusí být znát.Stačí,že jsou játra ne nemocná,ale zanesená.Jen si vezměte,co jíme,a pijeme.A játra jsou čistírna našeho těla.A tak si zaslouží občas je také vyčistit.Pokud to opravdu budou sluneční skvrny,tak na zimu je můžete stahnout krémem proti pihám.Ta rychlost není ani tak mojí zásluhou,ale mám zadaná upozornění a redakce stránek mně vyzve.Zkuste nosit slamák,když je sluníčko.je to moda a jsou slušivé,pokud si koupíte nějaký pěkný.Já jsem"klobouková" a nosím ho taky.

Elik777  30.04.13 06:55

Paneboze! Kdybyste byl opravdu doktor tak se snazite pomahat lidem ve svem okoli a ne se tady hadat po internetu. Ale take me docela zaskocilo vase doporuceni pouzivani kortikoidu. Kdybyste byl opravdu doktor tak byste vedel jake je to svinstvo…

Freedomjana  17.06.14 08:30

Dobry den, vim ze je to stara diskuse. Ale asi 3 mesice me trapi prave zarudla horni vicka, vrascita, svedici, zmizi a zase se objevi. Nelicǐm se, nezmenila jsem kosmetiku, nemam alergie ani jine kozni problemy. Zhorsi se to kdyz mam slzy. Ale je to i bez nich. Nevim co s tim. Jatra? Ledviny? Bakterie? Kortikoidy zatim opravdu nechci. Dekuji za zkusenosti a rady.

Barralarra  19.09.14 19:54
Nateklá oční víčka
@Freedomjana píše:
Dobry den, vim ze je to stara diskuse. Ale asi 3 mesice me trapi prave zarudla horni vicka, vrascita, svedici, zmizi a zase se objevi. Nelicǐm se, nezmenila jsem kosmetiku, nemam alergie ani jine kozni problemy. Zhorsi se to kdyz mam slzy. Ale je to i bez nich. Nevim co s tim. Jatra? Ledviny? Bakterie? Kortikoidy zatim opravdu nechci. Dekuji za zkusenosti a rady.

Dobrý den, mám úplně stejný problém jako Vy. Jsem z toho hrozně nešťastná, nechce mi to zmizet, objevuje se mi to stále dokola, už asi dva nebo tři roky, je to stejné, víčka mám nateklé, vrásčité, svědící, někdy se ráno probudím a mám to hrozně nateklé i pod víčky, a taky to svědí, doktorů jsem prochodila hodně, na kožním mi dělali testy na alergie, dr. mi nakonec předepsala i kortikoidy, které by na oči neměli vůbec přijít, ale bylo to po různých mastičkách, které mi nezabírali, takže kortikoidy mi zabraly poprvé, možná i podruhé, ale teď už to mám znova, a jsem z toho nešťastná. Bojím se, že už mi to nikdy nezmizí. A trápí mě to. A mám pocit, že lékaři neví co dál, neví co s tím, jenom pořád zkouší mě posílat někam na alergologie, ale tím se nic neřeší a trápí mě to pořád. Pokud by jste chtěla, se nějak spojit, že by jsme si mohli předat nějaké nové poznatky nebo zkušenosti, tak mi prosím odepište. Hodně štěstí v léčbě, a také děkuji za zkušenosti a rady.

Váš příspěvek