Řitní trhlina a její léčba

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dašula
4 příspěvky 31.01.11 21:32
řitní trhlina

Jsem po dvou operacích kvůli fisuře na konečníku.Používala jsem mnoho mastí,čípků,sedací lázně,sprcha,De­tralex nic nepomáhá,mám to znova.Co proti tomu dělat_Mě už asi nepomůže nic…Ani Hemagel nezabral.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

qvitek.j  04.02.11 12:19
jsem na tom podobně

Bohužel mám podobné zkušenosti,pro­trpěla jsem celý rok 2009 zatím bez operací ale s botulinovými injekcemi ve dvou dávkách..v lis­topadu 2009 jsem ze zoufalství skončila v chirurgicko- onkologické poradně,kde mne vystrašil primář tím,že mi sdělil,že mám po různých léčbách privátním lékařem natolik zdevastovaný konečník(koloidní hojení + anální fizura v chronickém stavu+ po botulinu napůl ochromené svěrače,že bych v budoucnu mohla být adept na umělý vývod..Tohle mne naprosto složilo..Je mi 45 let a necítím se na invalidu)Chvíli cca rok 2010 jsem měla klid,ale bohužel vánoce 2009 jsem to už nějak neuhlídala a opět jsem už měsíc na čípkách ale k lékaři na naši chirurgii mne zatím nikdo nedostane.

qvitek.j  04.02.11 12:23
oprava

vánoce 2010 jsem to neuhlídala.Ještě jsem chtěla dodat ,že mne celá ta léčba u privátních lékařů + botulinové injekce ,+ hemagel ke kterému jsem upínala také svoje naděje v roce 2009 přišla bratru na 10 000 Kč :-(

dašula
4 příspěvky 05.02.11 20:32

Co s tím budeme dělat?Včera jsem si koupila Mastu čípky,ale moc už tomu nevěřím.Ve čtvrtek půjdu do nemocnice na kontrolu.Měla jsem tam být už v listopadu,ale stejně mě nic nového nedá.Nejhorší jsou ty potupné prohlídky,to bych radši šla na gyndu.
Také jsem přemýšlela o soukromém proktologovi,ale asi to leze do peněz a výsledek je nejistý,že?

trhlina  18.02.11 12:41
masirovanie trhliny

Vo věku 45 až 53 let jsem prodělal tři operace (2× absces, 1× akutní fisura). Pomocí magnetické rezonance mi diagnostikovali dokonce i anální fistuli. Trhlina se stále zhoršovala a na zácpu nepomohlo nic kromě zaječické kyselky (2dcl ráno na lačno) .

Vyléčil jsem se vlastní metodou a sice masírováním. Pokud trhlina byla horká, tak jsem ji po každé stolici umyl a vymasíroval ichtiolovou mastí. Po uklidnění zánětu už asi 1 rok dělám to samé, ale už nepoužívám ichtiol, ale hemostop a dubovou mast.

Podstatné je prstem masírovat přímo trhlinu. V trhlině nesmí zůstat žádné exkrementy, ale len léčivá mast. Nesmí se to vynechat ani jedenkrát. Jak pocítím jen náznak zánětu a krvácení, masíruji to radši dubovou mastí a víckrát denně.

Pokud zná někdo lepší mast na masírování trhliny, přidejte název a zkušenost. Nitrátová mast „Rectogesic“ mi nepomáhala. Jako laik si myslím, že mast by měla být taková, aby v trhlině dlouho vydržela a aby dezinfikovala a překrvovala trhlinu.

dašula
4 příspěvky 21.02.11 10:12

Začínám tomu rozumět,taky po dvou letech problémů…Ta masáž má něco do sebe.Zkouším to a je mi trochu lépe.Ještě zkusím tu mast z Rakouska Hadensa a ještě mám v záloze Dilatátor,který si případně nechám napsat u chirurga.Je to asi o tom uvolnit trochu svěrač,jinak nevím.Takže všechny zdravím a papa

trhlina  21.02.11 13:24

Zatial som OK. Pri masazi trhliny som pridal Rumancekovu mast. Co je to Dilatator ?

Kedysi cca pred dvoma rokmi sa mi akutna fisura ukludnila ked som bral silne antibiotika na zapal pluc.

Podla mna by nam velmi pomohli akesi jednorazove aplykatory/pre­plachovace konecnika po stolici. Gumovy masazny strojcek na baterky by mohol pracovat pocas sedenia pri pocitaci.

dašula
4 příspěvky 21.02.11 19:49

Dilatan-tak se to snad správně jmenuje-jsou trubičky určené pro vkládání do konečníku na uvolnění ,dávají se denně na chvíli,tam,jsou ve více velikostech,našla jsem i prodejnu v Praze,paní po telefonu je milá a doporučila mě to také.Navrhnu to lékaři a uvidím.I když ten můj chirurg by nejradši jen řezal…Ale zkusím to.

macaci  20.10.11 16:47
intocel

od malička trpím chronickou zácpou. ve 20 letech se mi udelala prvni trhlina. prvni lecba hemagelem zabrala na 14 dni. Pote jsem zacala uzivat prirodni projimadlo, ktere mi dovolily zahojit ranu. Po pul roce to zacalo zase. Jelikoz trpim chronickymi kvasinkami, zacala jsem uzivat intocel. Kvasinky zmizely a trhliny take…zvlasti, ale asi to nebude nahoda…

trhlina  20.10.11 17:12

No ja som tiez spozoroval ze ked som bral silne antibiotika tak sa docasne zlepsil aj stav Fisury.

Trvale zlepsenie bez operacie je vsak mozne podla mojej skusenosti dosiahnut len vycistenim konecnika a MASAZOU FISURY do hlbky 5cm po KAZDEJ stolici pomocou DUBOVEJ masti.

jjmm  09.11.11 17:29

určitě vyzkoušej ten dilatant, já mám díky tomu zatím po problému a zkoušel jsem témeř vše

trhlina  10.11.11 07:37

No nenasiel som ziadny link na ten Dilatan ale zatial to chvalabohu nepotrebujem.

Po kazdej stolici umyjem a vymasirujem trhlinu DUBOVOU mastou do hlbky 5cm.
Uz dva roky OK

Lonka  23.11.11 19:19
fissura

dnes jsem se odhodlala poprvé za 10 let potíží k proktologovi, v mylné představě, že mám hemeroidy .. objevil 2 praskliny .. měla jsem radost, že to tedy nejsou ty hemeroidy, ale zjišťuji, že fissura je daleko horší problém a špatně se hojí (hemeroid se dá alespoň nekrotizovat) .. masti mi problém většinou zhošily, ale gel z dubové kůry byl lepší. četla jsem o zázračném hemagelu. doktor mi předepsal mezokain gel a mast a je to po to horší. prosím, poraďte

trhlina  24.11.11 08:02

Ak to nemasirujete pomocou tej dubovej masti prstom do hlbky cca 5cm tak to nepomoze. Ak je to v akutnom stave tak treba masirovat prstom aj 5× denne a skuste aj ichtiolovu mast ale masirovat a masirovat priamo trhlinu.

Mast a masaz vydezinfikuje a prekrvi ranu takze sa da sanca na hojenie.

Chyrurg by vam mohol predpisat aj nitratovu mast RECTOGESIK ale v tom pripade musite ten prst ochranit od posobenia masti gumovym navlekom.

Jarvanpa  08.12.11 13:54
pooperační stavy, rány a otoky

Tak já nevím, jestli to je přímo indikace v tomto případě, ale každopádně na hojení ran, po operacích nebo úrazech a tak je osvědčená záležitost Wobenzym. Bacha na to, musí se brát v takovém akutním stavu ve většich dávkách a rozhodně nalačno.

andrejka1010
4 příspěvky 25.01.12 15:05
dubová masť

Je rozdiel medzi dubovou masťou a gélom z dubovej kôry? Lebo masírujem gélom, štípe a páli to a z ničoho nič mi trocha krvácal konečník, čo mi to ten gél rozožral???

trhlina  25.01.12 16:10

Mne sa najlepsie osvedcil gel. Pri masirovani gelom to stipe len vtedy ked mi tvrda stolica sposobi krvacanie trhliny. Vtedy som pouzijem gel aj tri krat denne pocas 2-3 dni zase je pokoj 3 mesiace alebo az pol roka. Mne obnovu ktvacania teda prinavrati len tvrda stolica.

Neviem ci tomu dobre rozumeim ale operaciou odstrania hnijuce tkanivo z trhliny raz za dva roky a moj sposob riesenia to odstrani sice castejsie ale mensiu vrstvu a bez nutnosti operacie. Tak ci tak nie je asi sanca ze sa to niekedy zahoji na trvalo. No a kedze operaciu ostrania vaciu cast tak pozdejsie nastane zacpa lebo diera je vacsia vsak ano. Na sposob ako zabranit zacpe na dobu 10 rokou som zial zatial neprisiel. Mozno zajecicka horka ale cervene vino chuti lepsie.

andrejka1010
4 příspěvky 25.01.12 18:08
masírovabie trhliny

teraz som sa na webe dočítala, že je dobre masírovať aj kalciovou masťou, alebo aj Hemagel je dobrý. Kto máte skúsenosti. Inak ja už som prešla aj operáciou fisury aj operáciou fistuly konečníka, tak mám bohaté skúsenosti. Môžem poradiť. Teraz sa chcem kadejako vyhnúť ďalšej operácii trhliny.

IvankaK.  29.02.12 10:21
Rada

Dobrý den,
ráda bych se s Vámi podělila o své trápení s trhlinou. Také s tím bojuju, dá se říct, od prvného porodu ( zvláštní je, že se mi obě trhliny objevily vždy po porodu) a teď po druhém porodu se to vystupňovalo.
Když jsem byla na vyšetření, kde mi pan doktor sdělil, že mám chronickou trhlinu a musím na operaci, tak jsem tomu nechtěla věřit, i proto, že mám doma malé miminko, které kojím a bylo mi řečeno „odstavit“…no, to ne :,( Hned jsem začala hledat na netu, co se s tím dá dělat a našla jsem :dance: :dance:
Stačila úprava jídelníčku!!!! Úplně jsem přestala jíst mouku, cokoliv, co je z mouky dělané, pečivo, knedlíky, koláče…prostě kde je mouka, nejíst…místo toho jím kukuřičný chléb, 100%celozrné pečivo, dále to chce hodně, ale opravdu hodně ovoce a zeleniny a dostatek tekutin, min 5l denně, nejlépe vodu, také dostatek mléčných výrobků, hlavně bílé jogurty, jako fígl mám to, že si denně přidávám do jídla malou lžičku lněného semínka…je zkrátka nutné, aby stolice byla „řídká“ protože jedině tak se trhlina nebude narušovat a má šanci se zahojit :) Samozřejmě je nutné dodržovat max. hygienu, po každé velké potřebě se mýt pod tekoucí vodou, vůbec nepoužívejte toal. papír, ale vlhčené ubrousky…a zadek mazat, furt, trhlina musí zůstat pořád promazaná, používám Gel z dubové kůry a Faktu mastičku, nebojte se strčit prst i dovnitř (citlivé povahy prominou ), ale musíte namazat hlavně tu trhlinu, aby se hojila, kupte si v lékárně chirurgické rukavice.
Nezoufejte a zkuste si i samy najít něco na netu a věřte mi, že i když je to chornické, dá se to vyléčit :)

andrejka1010
4 příspěvky 01.03.12 18:13

ďakujem, IvankaK. za radu, snažím sa už nejakú dobu toto dodržiavať, zatiaľ sa mi darí mať to pod kontrolou, ešte k tomu by som dodala pravidelný pohyb, lebo to podporuje činnosť čriev, preto už veľa rokov cvičím aerobic dance a myslím, že aj toto pomáha. Budem veriť, že sa to zahojí aj keď šanca je slabá, lebo chronická trhlina sa nezahojí takmer nikdy iba sa uspí, ale treba myslieť pozitívne. :jazyk:

alik46  13.03.12 09:03
masírování trhliny

jak hluboko je třeba strčit prst do konečníku a v rukavicích?, díky Lenka

alik46  13.03.12 09:05

Asi jsem se nevyjádřila přesně, já o té trhlině vím od lékaře a nechci jít na operaci, protože mne nebolí, jen mám trochu problém s vyprazdňováním, ale nevím, jak ji nahmatat, jak se pozná, kde je, jak hluboko je třeba sáhnout Lenka

andrejka1010
4 příspěvky 13.03.12 17:04

Lenka, nahmatať sa dá prstom, je to taký výstupok vnútri, ak si dáš pozor na vyprázdňovanie, udržíš si mäkkú stolicu, tak nebudeš mať problém, a prstom ju nahmatáš asi 2 cm od otvoru.

alik46  13.03.12 17:10
Dilatátor

Nekupuj si ho, platí ho pojištovna, dali mi ho na chirurgii

karbanatek
1 příspěvek 14.03.12 10:28

V roce 2011 se mi udělal fisura v konečníku, přičemž jsem do ní dostala infekci, ležela v nemocnici, půl roku marodila. Nemohla jsem ležet na boku na břiše, prostě nijak, jen na zádech a nohy na židli ve výšce, jinak to prostě přes tu bolest nešlo. Fisuru mám 11 let a žiju s tím, někdy je to hrozné, ale o proti tomu jaké to bylo poprvé, to vůbec nic není. Lékař mi naopak nedoporučil operaci, jelikož jedinné možné řešení bylo vyříznou fisuru v oblasti celého konečníku, kde Vám žádný doktor nezaručí, že Vám bude fungovat svěrač a nakonec skončíte s vývodem. Někdy krvácím hodně a bolí to, ale dá se to vydržet. I když budete dělat koupele, mazat si to, dělat cokoli, tak ta fisura stejně zase praskne. Taky mě to strašně kolikrát štve a ráda si od Vás nechám poradit, ale spousta odborníků mi řekla, že každá prasklina se zahojí a zase praskne na stejném místě, tak to bohužel mám já.

tarja  15.04.12 10:48
Trhlinka v konečníku

Dobrý den,
po porodu(malý bude mít 2roky),se mi odjevila dost bolestivá trhlinka v konečníku.Ze začátku dost krvácela.Myslela jsem,že to jsou hemeroidy,ale když jsem šla na podrobnější vyšetření zdělila mi paní doktorka,že mám trhlinku.Napsala mi mesocain a dala dilatátor.3krát denně jsem si pomocí něho a mastičky trhlinku promazávala a roztahovala,aby se trhlinka překryla novou tkání.Je pravada,že po týdnu už jsem ji necítila a bolest přešla.Ale bylo to fakt utrpení dostat to dovnitř :,( a točit a točit… Měla jsem pak načas klid,ale už se mi několikrát vrátila zpátky.Je to hrozný pocit jít ráno na zácho a čekat co bude. Ale přečetla jsem si tady dobré rady a zkusím to.Upravit jídelníček,koupit si vlákninu a pravidelnš promazávat. Jinak se vžy sprchuji a používám vlhčený toal.papír. Jakou mastičku doporučujete prosím?? K doktorce už ani nechodím. Ptala jsem se jí na operaci,ale nedoporučovala mi ji. Pěkný den :)

samsam9
4 příspěvky 08.06.12 10:25
Trhliny v konečníku

Paní doktorka udělala dobře, že Vás neposlala na operaci.Jak jste sama na sobě zjistila, lékaři totiž nedokáží vyléčit poškozenou sliznici v konečníku.Na léčení mají pouze masti, které neléčí, pouze ulevují a totéž znamená operace. Trvale poškodit konečník roztažením, aby se ulevilo, ne vyléčilo.Po dvaceti letech trápení a tohoto léčení jsem se dočetla tady na internetu, že existuje jakási Malá žlutá mast na Hemeroidy. Protože jsem nevzdala hledání léku nebo masti, která mi skutečně pomůže, koupila jsem si ji a tato mast mi jako jediná pomohla. Zpevnila sliznici, takže se už netrhá a nekrvácí. Samozřejmě je důležitá také strava.Občas jsem trpěla zácpou, která byla při stavu mého konečníku zdrcující. V této době mi hodně pomohla kaše, kterou jsem si sama poskládala z produktů zdravé výživy a každý den jedla.Dala se ochutit a zácpa se už nevrátila i když jsem byla např. ve stresu či málo pila, atp.Jsou v ní prostředky, které pomáhají zpevnit cévy a pročistit trávící systém. Způsobuje napětí, které mechanickým způsobem donutí tlusté střevo pravidelně se vyprázdnit. Tedy nic návykového.
 Irma

Příspěvek upraven 11.06.12 v 11:44

abcd1964  11.06.12 10:40
po operaci fisury

dobrý den,jsem 5 den po operaci trhliny a hemeroidů,snažím se jíst jogurty,kefíry,o­voce,zelenina,vo­du jsem jak žába na prameni, k tomu lactulozu na změkčení stolice,ale to změkčení je pořád problém,zaječici šaratici mám zas strach ať nedostanu prujem,což by po operaci nebylo dobré,nevím co bych dala za pravidelnou měkkou stolici,kdo nezažil tyto problémy bolesti neuvěří,umíte někdo poradit,jsem už normálně psycho z toho jak na to pořád myslím,děkuji :,( @

samsam9
4 příspěvky 11.06.12 11:24
odpověď na předchozí příspěvek

Dobrý den, Určitě si objednejte Malou žlutou mast tady na internetu a co se týká těch projímavých prostředků, ty působí jen po dobu užívání. Pokud je vysadíte, dostanete zácpu, protože zažívací systém už dlouho nepracoval sám, ale na základě dráždivých prostředků.Mám vyzkoušený úplně nejlepší tento prostředek - je to granulované aloe.Velmi dráždivý, velmi účinný prostředek.Jestli nechcete být závislá na tomto, doporučuji kaši, kterou popisuju v mém příspěvku, který je před Vámi, která mechanickým způsobem předchází zácpě.Než se k tomu ale dostanete, především k té masti, určitě ve Vašem stavu nepřestávejte brát ty laktulosy atp, protože vím, že po vynechání třeba jednoho dne můžete být tam, kde jste byla před operací.Irma

abcd1964  11.06.12 14:24

děkuji moc,mohu se jen zeptat z čeho jste míchala tu kaši?

abcd1964  11.06.12 14:33

mast jsem objednala ale granulované aloe,tuhle formu nemohu najít,samé roztoky,gele ......__??děkuji

samsam9
4 příspěvky 11.06.12 15:34

To aloe je krystalické,koupila jsem ho v bylinkářství. Kdyby se Vám ho nepodařilo sehnat, můžu Vám ho poslat. Tady ve Zlíně ho mají, stojí 50g 56,– Kč a je to na měsíc, užívá se jeden větší krystal denně.Je to nejsilnější forma aloe, jakou můžete dostat. Stejně tak kaši, vychází na 200,– Kč/kg, Je v ní 5 složek. Pohanková mouka, vločky, lněné semínko…

abcd1964  11.06.12 19:24

moc děkuji :D

tarja  11.06.12 20:06

Dobrý večer,můžu se prosím zeptat jak se ta mast jmenuje a kde si ji můžu objednat?? Děkuji :)

abcd1964  12.06.12 13:25

dobrý den, dejte do vyhledávače žlutá mast a nabídka se sama zobrazí, já jsem ji včera již objednala, je faktem, že s dopravou se to prodraží, ale co bych pro svou prdelku neudělala, dnes je mi podstatně lépe, děkuji za rady :lol:

samsam9
4 příspěvky 12.06.12 14:08

To jsem ráda, já jsem si objednala 2 kusy a telefonicky jsem si domluvila poštovné za 80,– Kč. Je to velká mast, já ji stále používám, i když už nemám potíže. Je jasné, že problém trvající téměř 20 let se nevyřeší za 14 dní. Zapracovala jsem také na nápravě páteře, protože problémy páteře v bederní oblasti mají přímý vliv na funkci orgánů v pánevní oblasti. Přeju Vám uzdravení IRMA

bo12  23.06.12 07:20

Po operaci hemeroidů a krvácejících trhlinkách před 20ti lety jsem začal používat rakouskou mast Hadensa. Obsahuje hodně chladivého mentolu. Vím, že se mého problému nikdy nezbavím zcela ale je to jediná mast, která mě funguje. Jsem s ní náramně spokojený. Stolici si udžuji hedvábnou (stravou - hodně vlákniny). Jezdím na kole, lyžuji, jezdím v autě. Můžu vřele doporučit. V čechách jsem nenašel prostředek na své problémy. Jednou ročně výlet do Rakouska do lékárny. Spokojený život. :D

polarna  23.06.12 08:55
poradite mi?

Dobry den, trhlinu som mala uz ako mala holka, ale bolesti ustupili upravou stravovania tak som to neriesila, az v dospelosti mi zacal vadit vyrastok sposobeny trhlinou, bolesti som ziadne nemala, slo cisto len o esteticku zalezitost, no a tento vyrastok som si asi pred dvoma mesiacami dala odstranit mam 25 rokov..hojilo sa to pomerne dlho, bolo to strasnene neprijemne ale teraz je to uz fajn, aj ked citim ze to stale nie je 100% zahojene zrejme to chcelo len cas.. a ked uz som si zacinala mysliet ze bude vsetko ok, stala sa mi neprijemna vec pri pohlavnom styku som si nepozornostou narazila prave miesto tej fisury, teda konecnik co za normalnych okolnosti by Vas nebolelo, ale po tomto zakroku to bola az taka bolest ze mi ostalo tazko na srdci…mala som malinkate krvacanie len na toaletaku, a po par minutach mi ostalo dobre, teraz Vam pisem druhy den po tom uz mi to nekrvaca ani totak strasne neboli-samozrejme citim ale nejaku tu bolest „akoby“ po uraze :) ale ked som sa nato kukala vidim si tam tu trhlinu ze sa zvacsila..chcem len poradit co stym, ci to mam nechat tak, nadalej sprchovat po stolici cistou vodou, nejaky ten sedaci kupel atd s tym ze by sa to mohlo dat samo doporiadku? alb mam ist opat k chyrurgovi, co uz fakt po tolkych navstevach ak sa to da vynechat radsej vynecham? na velkej som este nebola, al euz teraz si viem predstavit co to bude za bolest :( dakujem za radu

tarja  13.07.12 23:35

Dobrý večer, nemůžu tady tu mast najít. :( :(

samsam8  16.07.12 09:09
Malá žlutá mast

Dobrý den, dejte do vyhledavače - malá žlutá mast a máte ji. Doporučuju zavádět co možná nejdál do konečníku, aby působila na co největší ploše vevnitř. Praskliny se mohou projevit v části, kterou neošetřujete.

dyskoloi  05.08.12 12:45
Moje Skusenosti

Moje skusenosti s trhlinou su nekonecne. Akokolvek je na par mesiacov pokoj, vzdy sa vrati ako vecna kamoska :) Vyskusal som Hadensu ako mast tak aj cipky, Faktu, Kalciovu mast, Pityol, Gel z Dubovek Kory, Hemagel, Detralex - dokonca jeden cas som presiel na propolis - clovek by predpokladal ze to rany lieci a nie ze vam spali sliznicu :)) Dnes uz to beriem ako nekonecny pribeh…
Lekari vas poslu pod noz ale nepovedia vam ze po zakroku mozete zostat inkontinentny :)
Jediny sposob ktory zatial funguje mne - je akceptovat ze mam stazeny zivot a treba sa o kamosku trhlinu starat.
Na zachod chodim len a len s klystirom - jednak stolicu mierne vo vnutri „rozbije“ a voda Vam „pomoze tlacit“ - takze je to rychle a na 90% percent bez ujmy na zdravi. Pokial nepomoze a napriek tomu mate znova krvavy toaletak doporucujem mast z nechtika. To je hadam jedine co zabralo u mna.
Este skusim tu malou zlutu mast - ak sa mi ju podari objednat aj na slovensko - no moc ani tomuto zazraku neverim po vsetkych tych peripetiach :)
Ak mate nejake novinky alebo postrehy dajte vediet :) je vzdy lepsie ked clovek vie ze v tom nie je sam

samsam8  06.08.12 16:13
příspěvek

Mám přesně podobné zkušenosti. Také jsem začínala Pityolem.Na operaci bych nešla, léčím se už roky sama. Malá žlutá mast Vám uleví, asi ten problém úplně nevyřeší, ale pomůže. Chce to nestresovat se, omezit mouku, také celozrnné pečivo není nejlepší. Také pohyb je dobrý, vyřešit problémy s páteří. Páteř přímo ovlivňuje pánevní oblast. Přeju Vám, ať je už jenom líp. Irma

tarja  16.08.12 08:14
Prosím o radu

Dobrý den, tak trhlinka se mi stále vrací :( už i sem tam krvácí. Byla jsem i u jiného doktora, ten mi předepsal dělané čípky v lékárně. Zklidní se mi po nich na pár dní, ale zas je vždy zpátky. Jinak mi doporučil operaci, když se mi stále bude vracet.Ale mám ztoho strach.Ta první doktorka co mi dala diletátor říkala, že mi operaci nedoporučuje! Ale tím diletátorem to je utrpení a trvá to asi týden než se mi trhlinka zahojí(vlastně se tam udělá nová tkáň)ale začas se mi zas objeví. Ach jo.Asi zakousnu zuby a zkusím to znovu a po uzdravení si budu muset dávat velký pozor a stále mazat.Ta žlutá mast s poštovným stojí skoro 300kč tak nevím jestli do toho jít. Jsem sama maminka a každá koruna se nám hodí. Pak jsem slyšela o jedné klinice, která léčí hemeroidy a trhlinky laserem. Proctocklinik tak nějak se píše. Kukala jsem na ní na netu. Tak nevím jestli nakonec jít do té operace. Prosím poraďte mi. Já už vážně nevím co si počít. Moc děkuju. Pěkný den :)

Klokan251  13.02.13 10:18
Fisura po operaci

Jsem týden po operaci fisury odstranění a rozšíření konečníku.10 let jsem s tím bojoval až mě ukecali na operaci.Jsem 10 dní po operaci bolesti jak hrom. Pokažde stolici slzy v očích. Na kontrole zjistili další menší trhlinku. Dodržuji hygienu, vláknina, masti HEMAGEL a jen to trochu sklidním. Jsem znovu objednán na proktologickou poradnu. OPERACI NEDOPORUČUJI. Jestliže je fisura chronicka udělá se jinde. Mám větší problémy než před operací. Operace pomuže jen málokomu. Před operací mi hodně pomáhalo dát si před jídlem a po PODMÁSLÍ a stolice byla měkká. Tak lidi vydržte raději samoléčbu než operaci. :cert:

tarja  14.02.13 21:19
rada

Dobrý večer, na operaci určitě nepůjdu! Naposledy, když se mi trhlinka zase objevila, koupila jsem si v lékárně čípky Hemagel procto. Je jich tam 5 a stojí kolem 140kč, jak v které lékárně. Pomohli mi. Fisura se zahojila a při vyprazdňování to tolik nebolelo. Koupilla jsem balení do zásoby a budu připravená až se mi zas ta potvora vrátí :) papa

TomBorac
1 příspěvek 26.09.13 10:58
Rada

Dobrý den, taky trpím fisurou a jako poslední jsem vyzkoušel Healer Gel, jelikož Hemagel nějak nezabral. Healer Gel mi doporučila známá z Brna. Není sice léčivo, je to kosmetika, ale je určen na regeneraci poškozené tkáně. Výrobce uvádí, že obsahuje výtažky z krve. Nevím jestli už s ním má někdo nějaké zkušenosti, ale u mě funguje :-). Po toaletě jsem si namazal tenkou vrstvičku, bolest ustala a přestalo to krvácet!!! :-). Já za sebe to doporučuji.

homeopatie72  16.11.13 18:43
anální trhliny

Trhliny se dají velice dobře řešit pomocí homeopatie. Většinou už se problém nevrací a hojení je poměrně rychlé

samsam  18.11.13 21:36
reakce

Zajímalo by mě, jestli jste se vyléčila Homeopatií z tohoto vleklého problému nebo jen léčíte Homeopatií.

M68  12.12.13 20:25
Dilatátor

Zdravím všechny,
používám dilatátor pár dní, moc mi pomohl v léčení trhliny. Je to trošku o zvyk, navíc, pro muže heterosexuala, snad maličko neobvyklý způsob léčby. Nicméně mi pan doktor vysvětlil, že je potřeba svěrač procvičit tak, aby nebyl neustále stažený a roztáhl se do „původní velikosti“… Mějte se co nejlépe, všem držím palce k rychlému uzdravení.

delfiniada  13.12.13 01:54
kde koupím dilatátor a kolik stojí .díky.mudr,nenapíše-

:hug: :hug: :hug: ahoj kde se dá objednat ten dilatátor a kolik stojí. mudr. mně ho nechce napsat napiš link dík. :dance: :dance: Trhlina v zadku je bolest jak cyp. :pocitac: :zed: :cert: řezat se nemá cenu chce to bojovat, :palec: odepiš dík čekám.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek