Reflux bez příznaků pálení žáhy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Psychochondr
5 příspěvků 14.01.15 14:17
Reflux bez příznaků pálení žáhy

Dobrý den, potřebuji poradit cca před 4mi měsíci jsem začala kašlat - dusivý suchý kašel, proběhla léčba vším možným (bez určení příčiny), takže asi troje ATB, plicní vyšetření, spirometrie, krev, vše čisté. Příští týden jdu na gastroskopii, jakože jestli nemám reflux jícnu, ale nemám hlavní příznaky jako pálení žáhy nebo bolest na hrudi. Jen ten kašel…Měli jste někdo reflux, aniž by vás pálila žáha? Nebo nemáte někdo nápad, z čeho můžu mít ten kašel? Je to děsně vyčerpávající :(

Reakce:

HappyRadek  18.02.15 13:37

Může to být mimojícnový reflux, odborně extraesofageální reflux. Mě také žáha nepálí, ale mám zarudlou zadní stěnu hltanu a špatně se mi poliká a mám sucho v krku. Nejhorší jsou občasné pocity dušnosti s nemožností polknout. Začal jsem užívat Nolplaza a mám jít na vyšetření na gastro endoskopem. Je to ale až 17.3 tak snad do té doby lék trochu zabere?

Psychochondr
5 příspěvků 18.02.15 15:33

Tak mě nakonec na gastru zjistili lehký GERD, nasazen 2× denně Loseprazol, a 3× denně Itoprid, kašlu ale pořád stejně, takže je to naprosto zbytečné a navíc mi přijde že je mi po těch práškách ještě hůř, bolí mě žaludek, mám pořád hlad ale ne chuť a neustále je mi na zvracení :( už vážně nevím co to může být

Happyradek  19.02.15 13:22
Špatně po lécích + režimová opatření

Pokud sedí diagnoza, léčba je správná. Hlavně ten inhibitor protonové pumpy by měl být 2× denně při refluxu mimo jícen (do hltanu, nosu, ustní dutiny). Mě je po těch prášcích také hůř, hlavně teď ze začátku, tak jich beru méně (třeba ob den) a postupně přidávám, aby se na ně tělo adaptovalo. Hlad bych přičítal tomu, že se postupně bez kyseliny hojí žaludek a jícen. Četl jsem, že jeden zakladatel gastroenterol. výzkumů měl heslo, kde není kyselina nemůže být zánět. Chce to vytrvat vyléčení může trvat týdny, až měsíce ale uzdraví se 90% lidí. Důležitá jsou i režimová opatření: nejíst na noc, spát s víše položenou horní částí těla aby kyselina nemohla téci do krku samospádem. jíst více malých porcí jídel dennně, aby se nedoztahoval dolní jícnový svěrač při přejedení- velké porce jsou mimochodem prý nejčastější příčina vzniku GERD. Přeji ať je lépe.

kirin
10 příspěvků 21.05.15 11:01
@Happyradek píše:
Pokud sedí diagnoza, léčba je správná. Hlavně ten inhibitor protonové pumpy by měl být 2× denně při refluxu mimo jícen (do hltanu, nosu, ustní dutiny). Mě je po těch prášcích také hůř, hlavně teď ze začátku, tak jich beru méně (třeba ob den) a postupně přidávám, aby se na ně tělo adaptovalo. Hlad bych přičítal tomu, že se postupně bez kyseliny hojí žaludek a jícen. Četl jsem, že jeden zakladatel gastroenterol. výzkumů měl heslo, kde není kyselina nemůže být zánět. Chce to vytrvat vyléčení může trvat týdny, až měsíce ale uzdraví se 90% lidí. Důležitá jsou i režimová opatření: nejíst na noc, spát s víše položenou horní částí těla aby kyselina nemohla téci do krku samospádem. jíst více malých porcí jídel dennně, aby se nedoztahoval dolní jícnový svěrač při přejedení- velké porce jsou mimochodem prý nejčastější příčina vzniku GERD. Přeji ať je lépe.

Pokud ta diagnoza sedi..

rinjan  10.07.15 09:04
Psychochondr

Dobrý den,
mám také diagnost. rexlux a beru ty samé léky co vy. Itoprid v poledne zapomínám, tak jsem ho vysadila. Nemám pálení žáhy a příznak díky kterému mi toto zjistili je, že jsem se 3× v noci začala dusit - nemohla dýchat a fakt málem umřela :-( S kašlem už chodím l dokt. dost dlouho, ale to jsem přičítala kouření. Po tom co jsem kouřit přestala je kašel asi o 70= lepší, ale trochu kašlu stále. V září mám jít na plastiku dolního jícńu a…nevím, bojím, nechce se mi :,( :zed: Můj praktický doktor mi to také doporučil, ale… Je to prý buď jíst celý život prášky nebo operace. Vám operaci nedoporučovali?

rinjan  10.07.15 09:05

Tedy beru 2× denně Loseprazol, a 2× denně Itoprid

Happyradek  10.07.15 12:50
Operace, Dieta antirefluxní

Mám štěstí na dobrého lékaře Mudr Radovana Havlíka. Audiofon.cz Kvůli horším příznakům jako potíže při polykání a večerní dušení jsem absolvoval vícero vyšetření (gastroskopie, rentgen polykacího aktu, jícnová manometrie) Na některých pracovištích mě také strašili, že léky budu jíst celoživotně. Hlavní výše zmíměný lékař mě ubezpečil, že léky je potřeba brát jen do vyléčení zánětu. Záleží samozřejmě na individuálním rozsahu postižení. Mě se nemoc dlouhodobě lepší. V součesné době asi po půl roce po zahájení léčby lékem Controloc 20mg + obden dalších 20mg jsem již téměř bez potíží. Lék zatím beru, ale postupně budu vysazovat. Hodně mi pomáhá i antirefluxní dieta. Složení mléko, jogurty, nízkotučné sýry, zeleninové polévky, zeleninové saláty, kuřecí maso, šunka, z ovoce meloun a hrušky, Bílinská kyselka. Všechny vyjmenované potraviny vyvolávají jen nízkou tvorbu žaludečních kyselin. Také je dobré minimalizovat stres, obzvláště v době jídla. Operace podle literatury má být pouze krajním řešením dnes příliš nepreferovaným a mě lékaři říkali, že většině operovaných pacientů se po čase reflux opět vrátí na původní úroveň. Jinak má mít podobnou účinnost jako léky a spíše se doporučuje při problémech s medikací (neúčinnost, nesnášenlivost).

Psychochondr
5 příspěvků 10.07.15 14:07
rinjan

Dobrý den, to mě mrzí :/ u mě se o žádné operaci ani neuvažovalo…Kašel mi tak nějak odešel sám, už jen občas pokašlu, prášky jsem brala asi 3 měsíce, pak postupně začala vysazovat a nyní už si je vezmu jen když mě pálí žáha…Možná zkuste oslovit nějakého jiného odborníka, zda je operace nutná…jak píše Happyradek, taky si myslím, že je to hodně krajní řešení, ale zase nevíme v jakém stavu jícen máte:( Budu držet palce!

rinjan  10.07.15 18:22

Právě že kdybych se nedusila, tak se na to ani nepřijde. Jenže já mám z toho psych. problém - bojím se usnout a spát :,( Právě proto doufám, že by se to po operaci mohlo změnit. Když mi prášky po půl roce vysadily, tak se mi objevilo hrozné pálení záhy - to jsem dřív neznala. Takže prášky zase beru. Ach jo. Tak nevím…

vyre  30.10.15 13:29

Rinjan čtu nyni vaše příspěvky. Pomohlo vám něco? Jsem na tom obdobně a jsem z toho dušení zoufalá

rinjan  30.10.15 22:00
vyre

Snad pomohlo - jsem 1,5 měsíce po operaci a bez prášků. Nejdříve jsem ani nekašlala, ale už se kašel vrací. Jen doufám, že dušení se nevrátí. Na kontr. gastro mám jít až za půl roku.
Ale pomohly mi i prášky co jsem brala před operací. To jsem se pak už nedusila.
Tak držím palce.

Maria Valentova  16.02.16 22:35
reflux jicnu

Prosim o radu, vcera na gastropii mi nasli non erosivni refluxni nemoc jicnu, netesnici kardie antrumgastritida, duodenogastricky reflux, nevim co to je, krom toho ze mi jdou stavy az do ust, leky emanera rano a vecer, prosim o radu, mam vbolesti bricha na sonu nic nenasly, jaka dieta dekuji

Maria Valentova  18.02.16 12:57
Reflux jicnu a bolest bricha

Prosim o radu, jak, jsem psala vyse, nasly mi reflux jicne beru lek emanera dvakrat denne, ale bolesti bricha pretrvavaji, nikdo mi nic k tomu nerekl, je mi na zvraqceni, stavy mam az v ustech, ja vim, ze lek beru teprve treti den, ale uleva zadna, muzete mi poradit dekuji

milka1m1  04.06.16 10:15
reflux

Ahoj vsichni.Ja se lecim s refluxem pul roku.Mela jsem jeste zanet v zaludku a ten uz je pryc.Byla jsem na kontrolni gastroskopii.Ten reflux je hnus, vubec se s tim nemuzu srovnat. Neustale riham, je mi spatne od zaludku, mam bolesti zaludku. stavy, kasel, knedlik v krku, slabost, obcas buseni srdce. Prestala jsem pit kavu, cerny caj, snazim se drzet dietu, zadne korenene jidlo, zadny alkohol, cibuli, rajcata papriku, cesnek, citrusy, cokoladu.
Uz mam asi seste leky a nic mi nezabira. Vzdycky, kdyz vymenim leky, tak se mi zda, ze je to lepsi, ale za par dnu nefunguji. Rozhoidla jsem se, ze pujdu na opoeraci, protozte si neumim predstavit cely zivot do sebe cpat nejake leky.Mate nekdfo zkusenosti? Diky Milka

rinjan  04.06.16 12:31
milka1m1

V září jsem byla na operaci a dnes již nevím že jsem reflux měla. Jediné mínus je, že manžeta zabránila přirozenému říhání (jak mi vysvětlil doktor) a tak mám problém, s tím, že to…chce jít spodem 8o Občas když jím rychle cítím tlak v jícnu a nejde mi pít pivo.
Jinak spokojenost :) :)

milka1m1  06.06.16 13:48

Moc dekuji za info.To pivo nemuzete kvuli tomu, ze se po pivu riha? Jdu na operaci v srpnu, tak sbiram zkusenosti.

rinjan  06.06.16 22:30
milka1m1

Tak to netuším, protože žádný jiný bublinkový nápoj mi problémy nedělá. Doktor mi říkal, že to je individuální - někomu prý vadí rýže, někomu rohlíky…někomu nic a mě to pivo, ale bez něj se žít dá :lol:
A nevím jestli víde, že po této operaci již nelze zvracet. Jednou mi bylo zle a opravdu to nešlo.
Chce to ale dobrého doktora. Nechci vás děsit, ale vím, že u jedné paní se to nepovedlo a má problémy s jídlem.
Tak budu držet palce :)

milka1m1  07.06.16 09:03

Diky, no snad to bude dobre, musim doufat.Jdu do Prahy na jednodenni chyrurgii do Paslas Athena.

Váš příspěvek