Rakovina vaječníků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

IvaTM  15.01.14 21:31
Rakovina vaječníků

Prosím, mohu pozádat o Váš názor, máte-li zkušenost?

• maminka onemocněla rakovinou vaječníků
  • již v pokročilém stádiu, tumor markery CA125:1500, ascit v dutině břišní
  • okolní vyšetření potvrdila, že se jedná o rakovinu vaječníků a okolní orgány zatím nejsou zasaženy
  • v dutině břišní jsou objeveny i metastázy
  • věk 65 let

doktor/onkogyn­centrum zvažuje léčbu: nejprve cytostatika a poté operace a poté zpět cytostatika
Prosím, přijde mi to atypické?
Proč nepostupovat standardně: operace/vyjmutí nádoru + ložisek dle možností a poté léčba?
Děkuji případně za radu/komentář. Iva

Reakce:

ElaB  19.01.14 16:36
Rakovina vaječníků

Dobrý den Ivo,
minulý rok mi taky diagnostikovali carcinom ovadií v pokročilém stádiu, bylo mi 40let. Nechtěla jsem si připustit, že zemřu, a to podle lékařů v tom horším případě do dvou měsíců. Bojovala jsem, pořád jsem se jich ptala jaké mám onkomarkry, jestli dostanu biologickou léčbu, našla jsem si léčitele. Nedříve mi odoperovali nádor a pak nasadili chemoterapii s biologickou léčbou a pak mi sdělili, že mě chtějí ještě operovat, odstranit postižené střevo - těsně nad konečníkem. Našli mi totiž metastázy po celém břiše, nejvíce v okolí konečníku. Já vsadila na jednu kartu, že mi zabere chemoterapie. Nedokázala jsem si představit, že po chemoterapii, která člověka oslabí a přinese celou řadu nežádoucích účinků, bych měla zvládnout další operaci. Radím Vám vyžádejte si ještě konzultaci v některém z dalších onkologických centrech. Mně tato konzultace pomohla v rozhodování.
Držím Vám palce, ať se vše v dobré obrátí.

jajj24  11.03.14 11:23
rada - nerada

Pěkný den,
já jsem ve svých 24 letech měla rakovinu vaječníku. Operace - oba vaječníky, děloha, slepé střevo, prostě vše co mohli a nemuseli a pak…Chemoterapie. Těžko říct jestli mi léčba pomohla nebo ne, ale pocitově nepomohla, zdravotně taky ne. Po chemoterapii má člověk tolik problémů, že po druhé bych do toho nešla. Nikdy víc! Hormonální léčba je taky strašně fajná…její nežádoucí účinky zase do rakoviny prsou lezou. Takže kdo se zapíše dáblu,,chemoterapií a operacím,, dobře nedopadne. Cítím se na 60 roků, kosti mě bolí, jsem unavená, hormonálně nestabilní - psychika nemůže dobře fungovat. Myslet pozitivně je můj lék na chemoterapii, ne na rakovinu…Držím všem palce ať se vždy dobře rozhodnou a nelitujou, já lituji… :kytka:

Váš příspěvek