Rakovina plic při kouření

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petra222  28.04.11 13:42
rakovina plic

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na jestli můžu mít rakovinu plic ve 27letech, kouřím asi od 14 let,prům-6-10cigaret denně,víkendy i přes 20. Posledni dobou mě často bolí na plících, hlavně v noci, bolest je ostrá až pálí, občas tlak jakoby mi někdo seděl na hrudníku. Nekašlu skoro vůbec, občas pokašlávám, kašel suchý nebo vykašlávám dehet.

Reakce:

Dr.House
622 příspěvků 28.04.11 18:22

hm, to spíše budete mít dřív CHOPN = chronická obstrukční pulmonární nemoc…to znamená že vaše průdošky a plíce mají chronickou chorobu…která vám dělá ty nepříjemné bolesti atd. a ano, i z toho se dá vyklubat tumor v nějakém tom laloku nejčastěji v horních lalocích…

Bábina
1450 příspěvků 02.05.11 19:46
Kouření a rakovina plic

Nebo potom zemřete na rozedmu pic,jako dušný a nemohoucí stařec.Vím o čem mluvím

vocier
25 příspěvků 18.05.11 16:50

No, rakovinu může mít vlastně už embryo-tato civilizační nebezpečná nemoc se může vyskytnout v jakémkoli věku. A rakovinu plic můžou mít i nekuřáci-asi 15-20% případů karcinomu plic (asi jeden ze šesti) bylo zaznamenáno u lidí, kteří kouřili jen velmi málo nebo vůbec ne.

Bábina
1450 příspěvků 18.05.11 20:36
Rakovina plic.

Jistě ,to je všechno možné,hlavně když matka je kuřačka a neodřekne si alespoň jednu denně.A pak tomu chudáčkovi na" čerstvém" vzduchu na procházce fouká kouř rovnou do kočárku.Rakovinu čehokoliv,může opravdu dostat kdokoliv,ale kuřáci,hlavně ti ,co nevydrží bez berličky ani chvilku,si jí pořizují dobrovolně a za drahé peníze.

Hanka.XY
71 příspěvků 18.05.11 21:13

Upřímně řečeno jednu denně?!? Co to je za blbost? Matky musí přestat úplně. Okamžitě ve chvíli, kdy zjistí, že jsou těhotné a nejlépe už při plánování potomka přestat. Nějaké omezování je na nic. Je zajímavé, že třetina žen kouří po celou dobu těhotenství a pak se diví, že jejich dítě má mnohem vyšší riziko syndromu náhlého úmrtí kojenců, má nízkou porodní hmotnost a nebo „jen“ hyperaktivní, což většina dětí kuřaček je. Už jen pro to by mi stálo za to přestat.

Bábina
1450 příspěvků 19.05.11 16:53
Kouření a Rakovina

Haničko,naučte se číst,nedoporu­čuji,aby matky kouřily,ale píšu,že jsou takové co si neodpustí alespoň 1 denně a tím už zadělávají na plicní problémy miminka.Je vidět,že jste četla jednu větu a ne příspěvek.Ale přesně o tom byl,kdyby jste ho dočetla do konce.Já vím,medici a doktoři nemají trpělivost,zabývat se balastem. :-) :-D
P.S.Nic ve zlém.

jana cervenakova  05.06.14 15:57
brneni na plicich a od plicema

Dobry den chtela jsem se zeptat pred 6letma jsme prestala kourit nebo mne hrozilo ragovina hrtanu, lecim se taky na ni a jsem operovana, nebo jsme mnela polipy.mam stistnou zlazu na ktere se taky lecim ana srdicko a na astma. a cukrovka. a chtela jsme se zeptat? sniceho nic mne pred tydnem zaclo brnet na plicich a pod plicema na prave strane ale neni to bolestivi co to znamena je to po minutach a mne se zda ze jse to i rozsiruje.muze te mi poradit co to je??? predem vam dekuji.jana :mavam:

Váš příspěvek