Přenos rakoviny dutiny ústní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

květník  07.07.11 17:20
rakovina dutiny ustní

mohla jsem nakazit lidi kolem sebe rakovinou dutiny ustní?

Reakce:

Dr.House
622 příspěvků 10.07.11 08:43

pokud vám nekousaly do tváří zevnitř nebo vám nehlodali zuby či nepily vaše sliny tak NE! samo pokud vám nepily krev ještě teda…

květník  12.07.11 16:22
přenos rakoviny dutiny ustní

sliny se mohou dostaz do jidla při jeho přípravě

Dr.House
622 příspěvků 14.07.11 07:32

hm, ale né takov množství aby vás nakazilo…to je jako u HIV nebo AIDS…musel by vám tam někdo naflusat aspon půl kýble…

Bábina
1450 příspěvků 06.08.11 13:57
Přenos rakoviny

Proboha ,nepleťe si rakovinu s chřipkou.Věřte doktorovi.Rakovina není v žádném případě nakažlivá.Jedině tak že by někdo jehlou nasál pár buněk z nádoru a píchl je někomu jinému.A to ještě není zaručené,že se uchytí.

Bábina
1450 příspěvků 06.08.11 13:59
Přenos rakoviny

Teda doktore,fuuuj­.Udělalo se mi špatně.B

květník  07.08.11 07:54

a co když je způsobena virem?

Bábina
1450 příspěvků 07.08.11 10:41
Přenos rakoviny

Kam moje letité zanalosti sahají,tak rakovina způsobená virem,je podle posledních výzkumů jen rakovina děložního čípku.A tou se nakazit nelze.Rakovina opravdu není chřipka.Věřte mi.To není virus,krerý na Vás dáma z touto rakovinou může prsknout při kašli.Rakovina je opradu úplně jiného původu.pokud nevěříte,zeptejte se nějakého onkologa.

květník  07.08.11 17:02

A když se ten vir z děložního čípku dostane do pusy, ani tehdy ne?

Bábina
1450 příspěvků 08.08.11 09:18
Přenos rakoviny

Proboha.Opravdu to není nakažlivé a ten vir není něco jako virus chřipky nebo nějaké rámy.Máte pojem vůbec,kde je děložní čípek?Jsem dost stará ,abych si dovedla představit lecos.Ale tohle fak není možné žádným způsobem.Nezlobte se,ale kolik je Vám let?1O?to bych ještě chápala.Ale v tom případě nevím,proč vás zajímá právě toto.Pokud jste dospělý člověk.Tak si něco o rakovině a jejím původu a vzniku přečtěte.Prostě je to nemožné.Rakovina není nakažlivá.Nakažlivé jsou pouze přenosné nemoci a to rakovina není.Tečka .puntík .vykřičník.A od­cházím z diskuse.Je to plýtvání mým časem.

jentak  24.06.12 12:58
no nevim

No jeden kolega mel rakovinu hrtanu a sama doktorka mu rekla, ze uz jsnou nazory ze na to moh mit vliv i to, ze casto oralne uspokojoval zenu. Jde o ty papilomaviry nebo jak se jim rika. Kazdopadne si myslim, ze to jeste neni natolik prozkoumane aby tady nekdo delal nejake zavery…

Bábina
1450 příspěvků 24.06.12 19:06

No nevím. Ale rakovina děložního čípku, to je to co popisujete, opravdu přenosná není. Není to virus jako chřipka. Mate vás možná ten název. Ale věřte mi, jde o úplně něco jiného.

Lukáš fresbee  12.07.12 10:29
(RAK?)odepište

Dobrý den je mi 23 let a poslední dobou mám zvlastni bolesti atd..vše to zaclo nečím malím co mi trčí ze stolice ale to nebylo nic hrozneho tak jsem to svedl na hemeroidy.ale asi pred tydnem jsme byli na přehradě a na druhý den odpoledne mne začalo boolet bricho a proste nevolnost to ame svedli na upal ale asi to byla chyba.je to tretí den a mé bricho se mi zdá nafoukle pritom prázdné na pravem boku cítím že tam je něco pevnejšího než na levem. píchá mne pod pravým žebrem. a když se dotknu len prstem hrudníku někde v části trojuhelníku tak to dost cítím..ne že by to byla velka bolest ale nemyslím si že je to normální..pak když ležím cítím v levé ruce jako by se mi krev sekela neboli ji tam neco prekazelo a také silné bušení v levé ruce..Nevím proč ale pořád zatahuji pulky a už mne s toho někdy bolí penis a pitel. a dnes ráno když dám hlavu dozadu tak cítím že mi stvrdl krk a hůř se mi dýcha.(v krku na mandlích se mi udělal bílí povlak v jedne komurce je to jako kámen a když jsem se podíval pořádně tak vydím že ta mandle je docela menší jako by kousek upadle nebo se odtrhl..ale bolest žádná..mám vážně zvláštní pocity a nevím jestli bych vubec chtěl slišet co mi řekne lékař osobně..prosím radu děkuji :zed:

Tom4444
64 příspěvků 12.07.12 23:30
Lukáš fresbee

Mno můžeš s tím samozřejmě k doktorovi, ale mám pro Tebe lepší metodu. Pozvi na pěknou večeři nějakou pěknou blondýnku /není podmínkou/. No a vyslovuji hypotézu, že ráno všechny Tebou popsané problémy zmizí, jak mávnutím kouzelného proutku:-). Hodně štěstí Tom

Lukáš fresbee  13.07.12 17:25

Tak děkuji zabralo to tak na půl..nejspíš to bude tím že jsem zustal doma s mojí černovlasou přítelkyní a večeřeli rohlík s debrecínkou :-) v pondělí navštívím lékaře. ;)

Tom4444
64 příspěvků 13.07.12 23:09
Lukáš fresbee

No výborně, tak jsem Ti neporadil úplnou blbost. Jsi na dobré cestě. Blondýnka, brunetka, černovláska, to není báze problému. Ještě než půjdeš k tomu lékaři bych zkusil nahradit tu debrecínku třeba lososem na limetkách, vlastnoručně uvaříš a k tomu bych, pokud mohu, jsem od fochu, doporučil nějaké dobré Chablis, pokud jsou finanční potíže tak nějaký klon nějaké chardonnay nebo burgundské. Možná smysluplnější než ta návštěva lékaře:-). Měj se Tom

Bábina
1450 příspěvků 14.07.12 00:05

Tak pánové, dovolíte mi připojit se k vaší diskusi? Já bych osobně byla pro lékaře a vyšetření jater. A tu blondýnu nebo černovlásku odložila na později. Ono stačí, jestli jste si při koupání v pžehradě párkrát lokl. A taky by bylo dobré vědět, zdali máte od té doby průjem nebo zácpu. A více problémů Vám dělá strach z toho co by kdyby. Už proto by ten lékař byl dobrý. Víte, vždycky je lepší špatná jistota, se kterou se dá něco dělat a žít dál, nežli stresující nejistota.Ten stres, že nevíte co Vám je je polovic Vašich problémů. Tak šup k lékaři. A dejte vědět, pak Vám napíšu čajiček a obklad a zase si budete moci dát něco dobrého s tou černovláskou

Tom4444
64 příspěvků 14.07.12 00:27
Bábina

Bábino, Vy máte vždy pravdu. Už proto, protože Vy skutečně léčíte. Moje role v této diskusi je pouze dát lidem dobré slovo a možná zlehčit problém, kde se domnívám, že problém není. Je fajn, že tady jste. Krásnou dobrou. Tom

Bábina
1450 příspěvků 14.07.12 16:31

Tome Díky za pochvalu, ale i to zlehčení je lék. Člověk který svůj problém nevidí jako katastrofu, se uzdraví rychleji.Jen pokračujte. B

snehulienka  04.02.13 12:25
rakovina ustni dutini

Dobry den chcem sa opitat ci je prenostne to. ze som sa napila s pohara toho choreho cloveka. mozem mat komplikacie.

Váš příspěvek