Maniodepresivní stavy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lenka  07.01.10 22:38
Prosím poraďte

Hezký večer, dočetla jsem se nyní o tom co je to vlastně Maniodepresivní psychóza. Před půl rokem jsem nastoupila do jedné firmy jako masérka,pracuji s kolegou lékařem,který jako já dělá alternativní medicínu,má jen jiné procedury-např. reflexní terapie, Dornova metoda apd.Je to teprve měsíc, kdy se na pana doktora „provalilo“ ,že tímto onemocněním-maniodepresivní psychozou trpí. Hodně věcí ,jeho nálady a chování jsem pochopila,že vychází z jeho nemoci, což ho omlouvá,ale co nechápu…firma do tohoto centra alternativní medicíny „vrazila“ přes půl milionu, nyní zjistili jak na tom lékař je a stále to tak chtějí nechat,pana doktora si ve firmě ponechají…On nechodí včas do práce, někdy nepřijde vůbec,ani se neomluví, strašně rád se povyšuje a ponižuje způsobem,že „podsekne židli“..nevim jak to lépe napsat. Během 3měsíců zničil 2 velmi drahé židle, prý byly na h… , zničil hrnec na lávové kameny, prý náhoda…a nemluvě o tom,že ucpal celé potrubí od WC,když tam cpal místo toaletního papíru papír na lůžko-takový větší pevnější papír-asi je to pro něj lepší než toaletní papír,firma musela celý potrubí nechat vyčisti firmou,propustila ten den zaměstnance domů…Neváží si ničeho ani věcí,které mu firma koupila ,tak ani lidí, lže ,podvádí,rozhádává lidi, intrikuje, krade (dnes už nenechávám peníze na masérně..)-mluví se o tom ,že má určitě finanční problémy.Je docela mladý 35let a ženatý bez dětí. Vše skoro co tam píší o této nemoci se u něj projevuje.Já jsem zoufalá, dokonce mě jednu neděli vytáhl do práce, přijela jsem s celou rodinou 160km z chaty, protože jsem věřila,že je to důležité ..a on mě před budovou seřval,před manželem ,mýma dětma a jeho ženou za úplnou kravinu, vůbec se neovládal,nepustil nikoho ke slovo a vysmíval se..to bylo poprvé ,kdy jsem pochopila,že neni normální …Vím,že s takovým člověkem nemohu dále spolupracovat, mrzí mě že firma nevydělává a on ji táhne ke dnu, mluvila jsem o tom s vedením atd,ale je to marný…ještě stále mu dávají šanci…
Můj muž nechce ,abych tam dál chodila, ví,že mě to pychicky už taky ničí,když musím čelit tomu jeho intrikaření, kdy on je králem a my všichni jsme odpad…A hlavně já už mu nevěřím,možná to neni v něm,ale je to tou nemocí,ale proboha..to s tímhle opravdu může dál pracovat s lidmi? Ve firmě se proslíchá,že dříve pracoval ve fakultní nemocnici,ale odtamtud odešel a prý má zakázanou činnost,jen nevím jak to zjistit,zda je to pravda..Na živnostenským úřadě jsem vedená já jako odpovědný zástupce firmy..on ne.. A to je další věc..odpovídám za provoz masérství..za něj..Řekněte co dál,co mám dělat? Děkuji

Reakce:

šamanka  18.01.10 20:43

Milá Lenko,

být Vámi nebyla bych tam už ani minutu. Vy jistě práci lehce najdete......­.......nestojí to za ten obrovský stres a lehce se můžete dostat do průšvihu. Žádná „firma“ za to nestojí. Nenechávejte rozhodnutí na firmě, rozhodněte se sama za sebe !

Bábina
1450 příspěvků 30.03.10 13:42
Prosím poraďte

Tady je každá rada drahá.Já osobně souhlasím se šamankou.Nohy na ramena a pryč,pryč,pry­č.Zváště když vy jste zodpovědná osoba.Kdo ví čeho se můžete ještě dočkat.A uvažuj­te.Co je to za firmu,která si neváží dobrého pracovníka,a o to víc že masérky a terapeutky nerostou na stromech , a raději kryjí „úlety“pana doktora,asi jen pro to,že potřebují mít někoho s titulem.Já vím, možná si říkáte,že je nemocný,že za to nemůže.Ale až udělá opravdu průšvih,tak pak za to asi ponesete zodpovědnost vy.Já bych osobně prchala,až by se mi za patama prášilo.Přeji vám úspěch, 8-)

Bronice
22 příspěvků 07.08.10 22:14
Psychopat

No hrůza mně obchází z vašeho dopisu. Napište prosím, jak to s vámi dopadlo. Také to vidím jako ostatní přispěvatelé, prostě rychle pryč od takového člověka. Reakce okolí je ale běžná v takových situacích, tito psychopati mají zachovaný intelekt, navíc jsou velmi manipulativní, tak jim ostaní dlouho dávají šanci. Až ale někoho např. přizabije, tak si velmi rychle vzpomene, že je vlatně nemocný, že jednal v atace nemoci a že on vlastně za nic nemůže. Pryč a rychle!

Len1cka
1 příspěvek 24.05.14 21:15

Čauky lidi,
je mi 25 a už od nějakých 12 let trpím depresemi, které se střídají s normálními stavy. Vždy jsem měla pocit, že jsem jaksi něčím jiná, než ostatní. Měla jsem problémy s komunikací, problémy navazovat nové vztahy či hledat si přátele. Chodila jsem s tím i k psycholožce, ale tam jsem dříve žádnou změnu k lepšímu nezaznamenala. Trochu se to zlepšilo, až když mne kamarád přivedl ke cvičení bojového umění, kde jsem se přece jen dost otevřela a naučila se s lidmi komunikovat.
Když jsem s cvičením ale přestala (z finančních důvodů), problémy se vrátili. Mám období, kdy bych se nejraději do všeho vrhla po hlavě, jsem plná energie, nápadů, chuť něco dokázat či stvořit. Pak ale stačí sebemenší impuls či moment a vše se obrátí. Jakoby ze mě vyprchala všechna energie, ztrácím chuť dělat věci, které jsem dříve jinak dělávala ráda (kreslení, čtení apod.), absolutně do ničeho se mi nechce. Připadá mi, jakoby se celý svět obrátil proti mě, všechno ztrácí svůj smysl.. jak práce, tak manželství, prostě vše. Potom, co jsem si na internetu přečetla něco o maniodepresivní psychóze, jsem si tak nějak začala uvědomovat kde asi bude můj problém. Nevím to zcela jistě, ale všechny náznaky tomu nasvědčují.
Ráda bych s tím něco začala dělat, chtěla bych se léčit, zajít k psychiatrovi prostě cokoliv, co by mi pomohlo můj život zlepšit nebo alespoň ty stavy utlumit. Problém je ten, že už 2 roky žiji v zahraničí a do Čech se tak často nedostanu. Žiji tu, pracuji a nevím kde bych tu mohla pomoc vyhledat. Fakt už jsem z toho docela zoufalá, někdy se až bojím sama sebe. Nechci nikomu svým chováním ubližovat.

Váš příspěvek