Propadlý sval na noze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dara73  03.11.09 16:22
Propadlý sval na noze

Ahoj, vepředu na pravém stehně se mi objevila příčná propadlina, cca 15cm dlouhá. Nebolí to, ale je to docela dost vidět. Jako by mě někdo praštil násadou od smetáku a ta se otiskla do svalu jako do těsta. Mám sedavé zaměstnání, ale chodím cvičit. Nemáte s tím někdo zkušenost? Díky Dara

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Dáša  04.11.09 14:23
*

Toto vypadá na poruchu výživy svalu-může být skříplý nerv v bederní páteři a z toho atrofie.Bylo by dobré to ukázat lékaři.

Dara73  05.11.09 08:50

Díky za tip, to by mohlo být. Zajdu si k neurologovi. D.

Jarka  12.11.09 13:20

Ahoj, mám úplně stejný problém, před měsícem se mi vytvořila taky propadlina. Byla jsem u lékaře,který mi nejprve řekl, že mám natržený sval a poslal mě ještě na chirurgii. Tam jsem absolvovala rentgen a sono a nikde se nic neukázalo. Takže mi doktorka sdělila, že to je zřejmě změna tukové strukury a mám to každý den masírovat a když to nepomůže, tak abych si zašla na plastickou operaci, kde mi to srovnají.
A co ty, jak si pochodila na neurologii?

ddd  12.11.09 22:05
Já taky...

Ahoj, mám to samé, vpředu na stehně. nejdříve jsem mylsela, že je to boule, ale postupem času když si přejedu po celém stehně jasně vidím a cítím, že v daném místě je propadlina. Dělali mi rentgen bederní páteře, zda nemám skříplý nerv, neboť mě bolela i celá noha, ale na výsledky teprve čekám. Ultrazvuk nic také neprokázal. Celá noha už mne nebolí, pouze cítím divný tlak v oblasti třísla až k té propadlině. Mám strach co to může být a jak se to vlastně léčí, kdyby to byla ta svalová atrofie? Máte někdo zkušenost?

Dara73  13.11.09 16:08

Ahoj, tak z neurologie mě poslali na virologické a parazitologické vyšetření, že ta propadlina je vídána u boreliózy nebo chlamydií, a pro jistotu ještě na kožní (sklerodermie). Musím počkat na výsledky testů a rtg páteře… V každém případě, když jsem si načetla informace o borelii i chlamydiích, tak nevím, co je lepší…

ddd  19.11.09 10:13

Ahoj, tak pak dej vědět jak jsi dopadla. Mě zase posílají na ultrazvuk stehenního svalu a odebrali mi krev na boreliozu. Tak uvidíme. Držím pěsti:-)

ddd  01.12.09 10:02

Ahoj, tak mě poslali na rehabilitace se svalovými úpony a šlachami. Prý to může být od toho. A co vy?

Dara73  21.01.10 15:38

Ahoj, tak jsem se k doktorce dostala pro výsledky až teď a nic. Ani borelie, ani chlamydie, ale ještě mě poslala na kožní na punkci svalu, jestli to není nějaká lehká forma sklerodermie. Páteř je v pořádku, skříplého nemám nic. Tak je to dobrá zpráva, to zas ne že ne, ale už se mi to dělá i na druhé noze…
Co ta rehabilitace, pomohlo to nějak?

ddd  25.01.10 17:17

ahoj, já mám právě taky všechno v pořádku. teď mám za sebou laser, cvičení, ultrazvuk a elektro a chystám se k ortopedovi na kontrolu. Propadlina stále stejná, pouze bolest je skoro pryč. Taky se mne ptali, zda jsem se o tu nohu někde neopírala, že by se to vytlačilo do toho svalu? Popřemýšlej, mne možná napadlo něco z práce, že jsem se deno denně opírala přesně v této výši o stůl. Prý nějaká paní ( to mi řekli na rehabkách ) to měla taky a nakonec zjistila, že se každé ráno kulmuje u umyvadla a tou nohou se každé ráno o pírala o to umyvadlo a proto se ji tam udělala ta prohlubeň. Jinak fakt už nevím co by:-(

Dara73  04.02.10 09:01

Tak přesně na to jsem se ptala, jestli to nemůže být tím, že se v tom místě pravidelně o něco opírám, a rozhodně to popřeli, že takhle to nefunguje. Ale byla se na mě podívat i další neuroložka a prý mají v nemocnici sestřičku, která má to samé, necvičí (takže přílišnou zátěží to nebude) a prý je proklepnutá od hlavy k patě a taky na nic nepřišli. Dobrá zpráva je, že jsme tedy v podstatě zdravé, blbé je, že cvičím, abych nějak vypadala a nakonec mám díru v noze… :o)

ddd  07.02.10 14:07

Tak já teda nevím:-( No jinak jsi mě docela potěšila, že nikomu na nic nepřišli, takže to asi nebude asi nic vážného. I když občas v tom místě stejně cítím takové pnutí, no. Horší to je ale s estetickou stránkou, je to docela dost vidět a vypadá to jak kdybych měla špeky:-) Přitom jinak jsem relativně hubená ( 176cm a 59 kg) :-D

Ivanka  07.02.10 17:56

Ja mam stejny problem, napada mne jestli to neni nejaky prirozeny ubytek svalstva vekem ? Kolik je vam ? U mne to zacalo po 40-ti, ted uz se mi to dela i na druhe noze (v obou pripadech na vnejsi strane stehna) a mam sedave zamnestnani.

ddd  08.02.10 13:14

Mě je 26, tak nevím. A zaměstnání mám spíše stání na nohou. Sval je dle ultrazvuku naprosto v pořádku, nic co by tam nemělo být. Ale stejně tu nohu ,,cítím,, někdy úplně jinak než tu druhou, takový jako tupý tlak do celé nohy.

soumerka  08.07.10 19:43
Mám to taky!!

Ahoj, mám to samé, udělalo se mi to úplně zničeho nic a rychle , snad během týdne. Je mi 55, a chodím každý den cca 6km pěšky, v práci střídavě sedím i stojím, tak nevím, čím to může být. Kdo nám poradí?? Soumerka

ddd  08.07.10 19:49

Ahoj, to nevím kdo nám poradí:-) Mě to tedy už přestalo to bolení a tupost, ale propadlina zůstala a asi zůstane pořád. Nevím jestli by na tu bolest a tak zabraly ty rehabky, asi je to možné. Hlavně že to nebolí a vizuální defekt už neřeším:-)

Jitka TvD  19.07.10 10:54

Ahoj, mám podobný problém, jen ta prohlubeň není tak velká - cca 5 cm v průměru. Začala se mi ale na stejném stehně dělat další a jedna také na druhé noze. Napadlo mne - kojím, takže mi aplikují antikoncepční injekce, a to právě do stehen… Zítra jdu ke gynekologovi, aby mi poradil, jestli to nemůže mít souvislost. Neužíváš také něco takového? Přípravek se jmenuje Sayanna, ale dřív to znělo nějak na P… nevím přesně. Ahoj Jitka

duchna  22.03.11 10:21
já též!

ahoj všem, vaši diskuzi čtu právě proto, že se mi nedávno vytvořila prohlubeň na vnějším stehnu a nevím, proč. pak zmizela. po měsíci je ale zpátky…k poslednímu příspěvku - taky užívám tu samou antikoncepci, a též mi to píchají do stehna a přesně do toho místa, kde ta prohlubeň je…možná na tom něco bude…

duchna  22.03.11 10:23

ještě dopisuji… vaše diskuze je poněkud starší, možná, jestli to ještě budete číst, postupem času, jste přišli na něco nového, nová vyšetření atd…můžete mi kdyžtak napsat, jak se to u vás vyvíjelo, zda na něco lékaři přišli atd…? děkuji

Janik37  09.03.12 19:58

Ahoj, já mám též to samé. Vytvořilo se mi to již před 10 lety, tenkrát mi řekli, že mám potrhané svalstvo. Noha mě hrozně bolela a stahovalo mě stehno. Nyní se mi to udělalo znovu, prohlubeň je stejná (asi 10 cm), zatím mě koleno stahovat nezačíná, ale v prohlubni mě píchá, taková ostrá bolest. Byla jsem již na dvou ultrazvucích, neurologii a teď ještě půjdu na magnetickou rezonanci. Zatím mi bylo jen řečeno, že je to také rozložený tuk. Je mi 41, a vypadá to, že vůbec nevědí o co se jedná.

Janik37  09.03.12 20:10

Ještě dodatek
ja jsem z Břeclavi a odkud jste Vy.

bibi2
1 příspěvek 26.04.12 18:49
co to proboha je ?

Ahoj,mám asi to samé co vy. Na obou nohách na stehlech, spíš boční strana, příčné prohlubně. Vypadá to přišerně a léto na krku. Na ortopedii mi delali ultrazvuk a pry je to tuk, ale proc se shromazdil tak blbe nevi. V praci sice sedim, ale kazdy den ujdu 3 km rychlou chuzi a tydne upavu km.Je mi 45. Taky mam vyhrezly plotynky, ale pry to nemuze byt od zad, protoze to by pry nebylo symetricky. Tak nevim. Prosim,dejte vedet jak se vam to vyviji.Diky Blanka

Janik37  26.04.12 21:37

Ahoj
tak mám po magnetické rezonanci a taky nic nevědí.Takže musim čekat, až to začne dělat to, co před 10 rokama.No to jsou teda vyhlídky.

soumerka  26.04.12 21:42
trochu se to zlepšilo

Ahoj, mě se to za dva rokytrochu zlepšilo, na ortopedii , kde jsem byla kvuli kolenu, mi p.doktor řekl, že pokud to nebolí, tak to je nestejnoměrně rozložený tuk.Mě to tedy vůbec nebolelo a nebolí.Nejsem tlustá, měřím 180 a vážím 67, tak toho tuku zas moc nemám. Je to ale opravdu trochu lepší, tak doufejte , že vám to také časem zmizí. Soumerka

LuckaB0  29.05.12 08:57

Ahojky…no ako ja som rada, že má niekto čosi také ako ja. Asi pred dvoma mesiacmi sa mi vytvorila na pravom stehne tiež priečna rýha, k tomu oba stehná hlavne pri zdvíhaní z drepu bolia. Momentálne som na materskej a kojím. Som lekárka, internistka ale takým čímsi som sa fakt ešte nestretla. o, že by to malo byť z nejakého útlaku na toto miesto je úplná hovadina. Napadlo mi, že tým kojením to može byť nedostatok nejakého vitamínu alebo stopového prvku, čím ten sval strádá a atrofuje. Malá ma pod tým mistom úkúsila ale nebola to taká šupa a ani tam nebola tak veľká modrina, že by to mohlo sposobiť rupturu svalu. To sa mi fakt nechce veriť. Budúci týžeň nastupujem znovu do práce. Skúsim to prebrať s nejakým kolegom-viac hláv, viac rozumu. Tak uvidíme…papa, držte sa

Alžbětka83  08.07.12 16:11

Ahoj, já mám prohlubeň na vnější straně stehna asi 5cm v průměru, možná trošku víc. Relativně dost hluboká, je to prostě vidět, no o tom jaké je to na omak ani nemluvě. Před pár měsíci jsem se dost silně do toho místa bouchla, modřina přes celé stehno. Postupně jak mizela, tohle místo tvrdlo a začalo se propadat. Teď už je to normálně měkké, ale prohlubeň tam je a rozhodně nemizí. Myslím, že je to u mě po té modřině, ale co se tam vlastně stalo netuším. Noha mě pobolívá celá, od nártu až po zadek, nic hrozného, spíš mi vadí ten estetický dojem.

Jitulle123  17.07.12 20:58

Ahoj, tak já se taky přidám. Všimla jsem si asi přad měsícem, že mám na stehně na boku prohlubeň asi 10 cm x 5 cm. Ze začátku, jsem nic necítila, ale teď tam cítím takový tlak. Noha pobolívá od kyčle až dolů, někdy i od páteře. Tak nevím. Poku někomu na něco přišli, zkuste prosím napsat.

Frost
1 příspěvek 31.07.12 05:24

Ahoj, podarilo se z vas nekomu neco konkretniho zjistit? Ja jsem si vsimla uplne stejne prohlubne na obou stehnech /ve zhruba stejne vysce/ pred par mesici. Muselo se to stat ze dne na den, protoze pri holeni to misto nelze minout a je to hodne vyrazne. Absolutne netusim, z ceho to mam. Zajimave je, ze to mam presne ve vysce, kde se opiram o umyvadlo, ale prijde naprosto nesmyslne to davat do teto souvislosti. U dr jsem s tim zatim nebyla.

jjjaaa  01.11.12 18:35

Ahoj, taky se mi udelala prohlubeň na levém stehně, noha mě nebolí, doufám, že to nic nebude. Zjistili někomu z vás čím to bylo? Jestli to časem nezmizí chystám se taky k doktorovi. Jestli víte někdo něco nového, napište prosím. Díky

Petra1970  01.11.12 20:05
noha

Ahoj všem, tento problém jsem měla asi před pěti lety. Myslela jsem, že to mám z toho, že málo cvičím, a že je to nějaká celulitida. Tak jsem si zašla na anticelulitidovou masáž. Měla jsem to na pravém stehně. Masér na to koukal co to je, ale já jsem mu říkala, že to musí rozmasírovat. Po deseti masážích se to ztratilo. Masáž přední strany stehna trvala hodinu a dělal to rychlýma pohybama olejem. Ještě mě napadá, jestli to nemůže být ucpaná lymfa. Petra

janik37  01.11.12 20:29
nic moc

Ahoj, tak dr si přizval ještě jednoho a zrovna mu řekl, že to ještě neviděl, kdyby se ho chtěl na něco zeptat. Tak si to taky jenom okoukal a prohmatal, ale zase mi zjistil navíc, že mám pootočený kloub, a že je možné, že mi tam praskla nějaká membrána či co a ta prý ovlivnila znovu onu prohlubeň, ale i tak nevěděl, neboť mu nedošlo cd z magnetické rezonance, a že mi dá ještě vědět. Od té doby se nic neděje, tak je mi jasné, že opravdu netuší oč se jedná. Prohlubeň se mi opět zadělala, ale když ji pořádně nahmatám, tak tam je, takže se zacelila jen jizva na povrchu jako dříve. Ale s nohama mám čím dál větší problémy, momentálně se mi strhl na druhé noze pod kolenem sval. No prostě ty nohy mě snad nepřestanou bolet.

Kdybyste měli některá taky takové problémy, tak pište.

jjjaaa  11.11.12 15:07

Ahoj Petro, díky za info, zkusím to taky masírovat. Taky mě napadlo že je to z nedostatku pohybu, začala jsem do práce jezdit autem, tak se hýbám o dost míň, navíc jak v práci sedím, tak mám nohu přes nohu, napadlo mě, že to může být taky tím. Zkusím to masírovat, vzhledem k tomu, že jsem se ještě nedočetla, že by zjistili někomu že je to následek něčeho závažnýho, k doktorovi zatím nepůjdu.

HanaHXX  19.02.13 14:58
jak se rýhy zbavit

Mně se první rýha objevila v říjnu, další v listopadu. Proti tomu stahování, pnutí a bolesti nohou mi pomohly Priessnitzovy zábaly (každý den 1,5 hod). Pak jsem nohu 2 týdny 3× denně 15 minut nahřívala infračervenou nahřívací lampou a rýhy na pohled zmizely, hmatatelně tam jsou, ale menší a dále se zmenšují, protože je stále občas nahřívám a masíruji.
Rýhy jsem měla na obou nohách a také jsem se přesně v této výšce o něco pravidelně opírala, takže nelze vyloučit ani tuto příčinu, ačkoli se zdá absurdní a směšná.

preri
6 příspěvků 25.02.13 15:14
propadlina ve stehnu

Potýkám se se stejným prolémem a jsem z toho docela nervoźní. Mám asi 10-ti cm rýhu na pravém stehnu - cca půl roku, teď se mi začíná dělat i na stehnu levém. Navíc mě svaly stehen začaly střídavě pálet a bolet. Na sonu mi řekli, že to je pouze zesílená vrstva tuku, ale půjdu k doktoru znovu, nechám si udělat i jiná vyšetření. Cvičím pravidelně, sedavé zaměstnání nemám, tak nevím. Díky všem za příspěvky, člověk aspoň vidí, že v tom není sám. :)

HanaHXX  25.02.13 16:01

A odkud jsi? Nejsi z Prahy? Jestli je to jenom tuk, tak neboj, mělo by pomoct to nahřívání infralampou a pak anticelulitidové masáže. Mně taky pomohlo, když jsem se dozvěděla, že v tom nejsem sama. Zůstává otázkou, proč se nám to udělalo. Doktoři nevědí.

HanaHXX  25.02.13 18:46

Jinak proti tomu pálení (stahování) a bolení stehna zkus Priessnitzovy zábaly (3 vrstvy): na stehno si dáš studenou mokrou látku, tak aby přilnula (např. kapesník), pak obalíš igelitem a celé stehno ještě zabalíš do něčeho suchého (např. ručník). Necháš 1,5 hodiny zabalené(můžeš se v tom třeba večer dívat na film :D )a pak sundáš. Poradil mi to jeden profesor z lékařské fakulty a díky němu se mi ta rýha na opačné noze přestala dělat, na levé noze jsem ji měla hlubokou a na pravé noze se díky těmto zábalům „proces tvorby rýhy“ zastavil. Zatím se mi podařilo zjistit jen to, že se nějaké propadliny mohou ve svalu udělat v důsledku velkého úderu do nohy nebo vlivem užívání antikoncepce. Tyhle naše příčné propadliny (rýhy) jsou však nějakým novým fenoménem. 8o Určitě to bude nějak vysvětlitelné, jde o to zjistit, co tady máme všechny holky společné. Za sebe můžu říct jen to, že jsem měla nějaké potíže s páteří a že jsem se přesně ve výšce těch rýh každý den opírala o skříňku před zrcadlem, což by korespondovalo s výše uvedenými příspěvky, kde si některé z nás vzpomínají, že se každý den opíraly o stolky či umyvadla v koupelně. No, je to záhada. :?:

preri
6 příspěvků 25.02.13 22:38

Ahoj, díky moc za rady! Nejsem z Prahy, bydlím v Plzni. Když jsem byla u lékaře, poradil mi podstoupi tzv. rázovou vlnu, nejlépe několikrát. Jenže to není zrovna levná záležitost :? Vyzkouším to, co jsi mi poradila, snad bude výsledek úspěšný. Jo, jen mimochodem, antikoncepci jsem nikdy neužívala a že bych se pravidelně o něco opírala a sval si stlačovala, si také nevybavuji. No, je to záhada…ještě jednou děkuji.

HanaHXX  26.02.13 16:14

Ahoj, tak na rázovou vlnu se vykašli, doktor si chce akorát namastit kapsu. Můžeš si nechat předepsat (praktický lékař, ortoped, neurolog) rehabilitace u fyzioterapeutky (hradí to pojišťovna, pokud s ní má FT smlouvu), bylo to v některém z předchozích příspěvků, že to pomohlo. Každopádně Ti to neublíží. Z vlastní zkušenosti doporučuji P-zábaly, masáže, nahřívání IČ lampou. Rýhy již u mě nejsou viditelné, jen na levé noze je rýha ještě trochu hmatná. Chystám se ještě na lymfodrenáž a AC masáže. Pokud něco dalšího zjistím, dám vědět. Jinak myslíš, že bys tu svoji rýhu na noze mohla vyfotit a poslat mi ji e-mailem? Ono to velice zajímá toho profesora z LF. Tu moji rýhu si v prosinci vyfotil a potřeboval by ještě nějaké další případy, aby se dopátral příčiny. Byla jsem u něj ještě teď v únoru, stehno si fotil zas, ale už tam není nic vidět. Díky nahřívání IČ lampou rýhy viditelně zmizely. Neboj, Tobě zmizí taky, chce to jen trpělivost. Začni těmi zábaly. :)

preri
6 příspěvků 26.02.13 20:16

Určitě fofo zašlu, snad to stihnu do pátku. Jinak budu zatím zkoušet ty zábaly, určitě dám vědět, jestli jsem byla úspěšná. Díky ještě jednou za rady a podporu. :D

preri
6 příspěvků 01.03.13 12:56

Snažila jsem se fotky odeslat, ale adresa, kterou jsi uvedla, je neplatná. Tak nevím… :?

peggy6  07.03.13 13:35
prohlubeň ve svalu na stehně

Ahoj, hlásím se jako další případ s prohlubní ve stehně. Já jí objevila před asi 4 měsíci na pravém stehně, z vnější strany spíše více v dolní části stehna a přesně je to příčně vedeno, tak jak jsem se dočetla zde ve starších diskuzích. Žádné bolesti nemám a je to spíš takové nevzhledné. Sice vlastním také nějakou celulitidu (i když jsem celkem hubená, žádný tlusťoch), tak by se to v ní mohlo vizuelně ztratit, ale neztrácí.
Jsem moc ráda, že jsem nalezla tyto vaše příspěvky a moc mi pomohlo vědomí, že tuto prapodivnou skutečnost popisujete i vy.
Co nejdříve radši vyrazím k doktorce - hlavně aby se vyloučily ty hrůzostrašné varianty původu. 8o
Jsem na rodičovské a nemám na sebe moc času, ale zkusím ty zábaly a rozmasírovávání, to bude teda zase zábava. :lol:

HanaHXX  07.03.13 14:31

Ahoj Peggy6, nech si udělat hlavně ultrazvuk svalu, pokud se ukáže, že svalová vlákna nejsou porušena a je to jen jinak rozložený tuk, tak se ničeho neboj. Motorika i senzitivita stehna je, předpokládám, v pořádku, takže nejspíš máš to co my a stačí ty zábaly a další jednoduchá opatření :-) Buď v pohodě a užívej si rodičovskou :D

peggy6  07.03.13 15:25

Ahoj HanoHXX,

moc děkuji za reakci a doporučení a určitě to tak udělám s tím ultrazvukem. S tou motorikou a senzitivitou stehna to bude nejspíše opravdu v pořádku, tak uvidím. Někdy třeba cítím celkově ve stehenních svalech jakoby slabost i při běžném zvednutí z chvilkového podřepu, ale to už dlouhodobě a hlavně nejsem zvyklá na pravidelné cvičení, tak to přičítám tomu. Někdy když déle chodím (myslím tím především túry), tak mi ve stehenních svalech jakoby cuká. Vždy když jsem to někomu řekla, tak na mě koukali, že to teda neznají. Tak nevím, třeba to souvislost s tímto nemá, ale asi to radši MUDr. také řeknu. Třeba je chybou nulové protažení svalu a nárazová zátěž. :nevim:
Hano, moc ti děkuji a dám do tohoto fóra výsledky vyšetření. Ty zábaly zkusím. Ale napsat tyto řádky se synem vedle sebe (jsou mu 2 roky a 3měs) to je horor :roll:

preri
6 příspěvků 07.03.13 22:55

Ahoj holky, tak se nám spolek pěkně rozrůstá, že? Já jen k předchozímu příspěvku, sportuji a cvičím pravidelně a rýhy ve stehnech mám taky… :?

preri
6 příspěvků 07.03.13 22:57

Ale taky velmi děkuji za cenné rady a pomoc HaněHXX, moc mi svými radami pomáhá. :D

HanaHXX  25.03.13 13:43

Ahojte holky, které z Vás v době, kdy se jim rýha vytvořila, zažívaly nějaké dlouhodobé mimořádné psychické napětí či stresy? Když žádná lékařská vyšetření zatím nic neprokázala, je možné, že v tom našem problému hraje významnou roli psychika. Za sebe můžu říct, že jsem tenkrát nějaké mimořádné stresy asi půl roku zažívala, než se mi ta rýha udělala.

HanaHXX  05.04.13 15:04

Byla jsem na vyšetření u internisty na pražské psychosomatické klinice. Udělal mi sono a angiologické vyšetření, fakt byl špičkový :dance: a říkal, že mi doporučuje jednou za 14 dní jemnou manuální lymfodrenáž nohou. Ten přemístěný tuk by se tak měl časem srovnat úplně. Hlavně prý žádnou saunu a žádné sportovní masáže.

haacker
5 příspěvků 10.04.13 12:42
Mám totéž...

Milé dámy, tahle diskuze je pro mne spásou, protože mám totéž co vy - propadlý sval na stehně, taková díra mezi kolenem a stehnem, horizontální, teď mě propustili z nemocnice ze Znojma - rtg, neurologické vyšteření, UZ, krevní testy - všechno OK. Primář ortopedie, jinak fakt výborný, se na mě trošičku naštval, že jsem odmítla poslední vyšetření - neboli operativní otevření svalu a zjištění „natvrdo“, co to může být. Budu ráda, když se mně ozvete, jak pokračuje Váš problém, zkusím zatím ty Priesnitze, jak radí HanaHXX.

haacker
5 příspěvků 10.04.13 12:43
Pro HanaHXX:

Taky jsem mj. v posledních několika měsících procházela enormním stresem.

HanaHXX  10.04.13 14:07

Ahoj, no, mně řekl doktor(internista, angiolog) při ultrazvuku, že je to záležitost podkoží, zdálo se na ultrazvuku neklidné. Sval je v pořádku a rozhodně bych tedy nedoporučovala operativní zásah! Dle mé zkušenosti může být dlouhodobý stav vyčerpání příčinou. Četla jsem teď nějaké knihy o psychosomatice a uvažte - když může psychika u někoho spustit migrénu nebo ekzém, tak proč by nemohla způsobit tohle? Chodíme po doktorech a nikdo nic nenašel. Samozřejmě netvrdím, že všechny holky tady to mají ze stresu, jak jsem již psala dřív, podařilo se mi zjistit, že se propadlina může objevit v důsledku užívání HA (aplikace do stehna) nebo velkým úderem do svalu (nejprve se vytvoří hematom a pak se začne vytrácet tuk, jedna paní má kamarádku, které se to přesně tak stalo, spadla na dovolené na kámen). Já a „preri“ si mailujeme a také mi potvrdila, že v té době procházela velkým stresem a byla vyčerpaná.
Teď se snažím žít v rovnováze, zbytečně se nestresovat, brát vše s nadhledem, nahřívám nohy infralampou a začnu chodit každé 2 týdny na jemnou lymfodrenáž dolních končetin. Chce to změnit životní styl (zdraví máme jen jedno!!!), pečovat o sebe a ono se to časem srovná (ten tuk není ztracený, jen přemístěný). A zas budeme mít nohy jak modelky :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek