Příčiny - vysoký krevní tlak

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rkfelix
2 příspěvky 07.07.10 12:46
Problemy s tlakem dedicne

Ahoj, uz par tydnu me trapi problemy se srdcem. Unava, vetsinou v klidu prichazelo pichani do leveho svalu na prsou, nekdy i v oblasti lopatky a boku. Vetsinou pri usinani, pri cekani v aute, pri „nude“ ve skole. Byl jsem na EKG a doktor rikal v norme. Tlak sem mel u nej kolem 130+/80- .. Svadel jsem to vsechno na priznaky vracejici se boreliozi neb jsem ji kdysi davno prodelal. Muj otec ma vysoky krevni tlak a ty stejne veci zacal pocitovat kolem 38-40(zacal vnimat ty jevy), je mi skoro 19 a pocituju je taky. Nekdo rika ze je to psychicky. On ma tlak 140/95-100 coz je spatne a bere na to prasky. Ja sem si taky u neho meril tlak a mel jsem 140/99..

Chci se zeptat zda-li v takovem veku je mozne abych mel zvyseny tlak a bylo potreba na to brat prasky. Ci snad jsem z tech lidi, kteri pocituju ty priznaky srdce jak se „vyrovnava“. Neni mi to uplne jasne ;-) Diky predem za odpoved.

Reakce:

Anonymní  09.09.10 09:46
Tlak

otázka je, jestli jsi pod tlakem? taky to někdy kolísá, když má člvoěk nějakej nepřiznanej stres…já beru kvůli srdečním nemocem v rodině jako prevenci MaxiCor a dávám pozor na stravu

Dr.House
622 příspěvků 11.09.10 22:10

ten tlak je trochu nestabilní - jde vidět že tam je náběh na hypertenzi.

příčiny jsou jednoznačné: bud to jí máš dědičně nebo jiným onemocněním - péokud máš problémy se srdcem, ledvinami atd tak hledej příčinu v tomhle.
Tlak si hlídej a pozoruj změny.

Váš příspěvek