Třes rukou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Magicboy17  03.11.10 19:09
Problémy s rukou

Ahojky mám takový problém s mou pravou rukou, ze dne na den se mi tak 3 x za den začne třepat a nejde to zastavit, obvykle to trvá tak 7 minut. Trvá to už tak týden. Jedná se o skříplý nerv? Nebo to může být něco horšího? Nebo to jen moc hrotím. :-D Děkuji Julek

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Dr.House
622 příspěvků 03.11.10 20:20

tak všechny tři varianty jsou taky dobrý…
to třepání vypadá jak konkrétně? a kdy se vždycky objeví (jako po námaze té ruky?)

kdyby to byl skříplý nerv, ta ruka by sebou netřepala, možná malé třepotání ale né kolem 7 minut. osobně bych navštívil neurologii a konkrétně vyšetření EMG - třeba pro vyloučení syndromu karpálního tunelu, což je asi tak zatím dle příznaků nejvíce v úvahu…

Magicboy17  04.11.10 17:58

Mno je to souvislé a během dne…Je cítit, jak se pohybuje to svalstvo v tý ruce možná to je jen 5 minut, ale stejně je to dlouho, pak to odejde a vše ok. Není to nějak bolestivé, ale prostě to člověka udiví.

Bábina
1450 příspěvků 07.12.10 13:45
Roztřesené ruce

Při tom Vašem třesení,máte i pocit jako by se něco třáslo uvnitř Vás.Pokud Vám mám poradit nějakou alternativní léčbu potřebovala bych vědět,zda máte vyšetření štítné žlázy,a test na roztroučenou sklerozu.Pokud je to z těchto příčin půjdem na to s lékaři společně.Pokud je to třes nervový,doporučila bych vám pít 3 týdny 3× denně šaj ze šalvěje(koupíte i sáčkovaný a po třech nedělích vyměnit za čaj nebo tinktůru z mučenky nebo pertrklíče.Pokud se třese celý sval,zkuste moje čaje a ruku pokud možno v teple v současných mrazech,Nefra­jeřit,nosit rukavice.

Neny  28.12.10 20:38

Dobrý den, mám takový problém je mi 16 let a docela dost se mi klepou ruce obzvlášť při práci když třeba něco pájím nebo i při šroubování, už jsem o tom mluvil s matkou ale ona na to nemá moc čas… ale mě to dost vadí a nevím co stím. Jen se chci zeptat čím by to mohlo být a co bych stím mohl dělat?

Bábina
1450 příspěvků 13.01.11 10:17
Třes rukou

Třes rukou má mnoho příčin a lepší by bylo,kdyby jste vyhledal neurologa.Maminka i kdy čas měla,tak Vám pomoci stejně nemůže.Nebudu Vám vypisovat,co by kdyby.To bych tu seděla do večera.Může to být banalita,ale také počátek nějaké nemoci,proto raději než sem,běžte rovnou k lékaři.Neuroloˇg bude asi nejlepší,protože většina příčim třesu je neurologická.Až budete vědět výsledek ,můžete se vrátit pro radu co s tím.Pomáhat a nevědět čemu je dost obtížné.To jistě pochopíte.Ještě Vám sem pošlu doktora,je ukecaný ale fakt doktor.A´t to prokonzultuje.

Dr.House
622 příspěvků 13.01.11 11:02

po námaze se u většiny lidí objevuje třes, spojený se zátěží - například jhe to vlivem glukagonu a inzulinu (což jsou hormony slinivky), při nedostatku glukagonu tělo zažívá něco na způsob hypoglykémie. další příčinou může být hypofunkce štítné žlázy - takže pokud máš nějaký problém se štítnou žlázou - odkaž se na endokrinologii, a nebo to může být naprosto normální jev při zátěži na ruce, tím že ruce pracují jsou pořád v pohybu, třes je potom výsledek odpočívání nervů a svalů…

Bábina
1450 příspěvků 13.01.11 14:12
třes rukou

Stačí Vám tato fundovaná odpověď,nebo potřebujete ještě nejakou radu?Na posílení organismu celkově si můžete delat asi 3 týdny čaj z rozrazilu lékařského.A to tak,že vrchovatou lžičku byliny zalijete vaříčí vodou a necháte krátce vyluhovat.Té vody asi 14l na šálek.Pije se ráno a večer a posiluje celkově organizmus.Ale navštěva lékaře opravdu není od věci.

Gouls  28.01.11 10:24
tres

dobry den..mam podobny pripad…jenze toto trva uz nekolik let je mi 21 a mam to asi od svych 5ti let…byl jsem u nekolika doktoru..dokonce i na pristrojich jako je CTcko aj..psycholog­..obvodni lekar aj..nikdo nemuze prit na to cim to je..po moji dlouholete praxe v tohmle si osobne myslim ze je to od patere(mozna skriply nerv)nemam jen tres v rukou ale i v pateri a obcas v nohou..nejvice vsak tres zacina od krizi po ruce.pri praci a vetsi zatezi take…dokonce i kelimek s vodou je problem udrzet obzvlazd kdyz zvednu loket ve vyssi ramen a ruku davam smerem k puse.dekuji za odpesani a nazoru

Bábina
1450 příspěvků 28.01.11 11:18
třes rukou

U Vás to opravdu podle mně vypadá na poruchu hrudní páteře.Nervy odtud vycházející ovládají ruce.Předpoklá­dám,že máte celkové vyšetření páteře i s rengenem na neurologii.Pokud ne objednejte se.Zkuste pít 3× denně čaj z 5Ogprvosenky jarní,2Og květu levandule,1Og třezalky tečkované(pokud jste prodělal |a rakovinu vynechat)15g samčích plodových šištic chmele a 5g kozlíku kékařského.Čaj je víceméně na posílení nervů a i se po něm dobře spí.Dobré by bylo,aby jste stále měl|a po ruce kozlíkové kapky.Při záchvatu třesu se dají použít k rychlému uklidnění.Ale důležitá je příčina.Páteř můžete ptohřívat po celé délce.Rady jak na to najdete na babských radách.Nahoře na této stránce si klikněte na nabýdku Babské rady a tam už si vyhledáte co potřebujete a co zrovna vám bude dělat dobře.Protože tady bude nutné postupovat pokus-omyl.Není to ono,další.protože nevím přesně příčinu,jen podle Vašeho popisu se domýšlím,že by mohlo jít o zúžení míšního kanálku.Pokud budete potřebovat napište.

Lojza Vřídlo  29.01.11 13:37

Bábina.Té vody asi 14l na šálek?Ráno 7 litrů a večer 7 litrů,nebo je to na ty tři týdny?Mně se to zdá trošku moc a myslím,že by to bylo vysilující takový šálek zvedat to bych se klepal určitě. :mrgreen:

Bábina
1450 příspěvků 29.01.11 13:56
Trocha humoru

Jsem ráda,že jste to vzal z humorem,omlouvám se všem za překlep.pocho­pitelně je to 1'4l na šálek a vidím,že lomítko mi moc nepíše takže čtvrt litru vody na šálek.Opravdu to budete pít a ne se v tom koupat.A děkuji nick Honza Vřídlo ,za upozornění a za to,že už jsem se dlouho tak nezasmála.Nevím co všechno by se Vám po té překlepnuté dávce klepalo.Kolena tedy určitě.Ještě jednou se všem velice omlouvám.

Gouls  02.02.11 17:59
tres

zkusim teda rengen a neurologa…zachvat zadny v rukou nebo v nohou nemam..mam proste neustaly tres…zkusim se porad s lekarem ohledne te michy co ste mi napsala..ale az pristi tyden..napisu jak to dopadlo zatim dekuji moc

Bábina
1450 příspěvků 02.02.11 18:19
třes rukou

Opravdu je pro Vás důležité aby byla udělána všechna vyšetření.Protože se za třesem může ukrývat spousta i vážných nemocí.Proto opravdu nejprve navštivte všechny lékaře,kam Vás doporučí.Pak se domluvíme,jak podpořit lékařskou léčbu.
Pro Magicdoj17 pro Vás bych měla asi stejný návrh,protože vše co trvá déle jak týden už není jen nějaké uskřípnutí,ale přiznak nemoci.A třes rukou je příznak mnoha i vážných chorob.A neboj­te,starat se o své zdraví není „hrocení“ problému,ale správná věc.

Marciina  06.06.11 18:08

Dobrý den, taky bych měla dotaz ohledně moji pravé ruky.. Je mi 20 let.. Občas se mi stane že mě bolí celá ruka (momentálně pravá), připadá mi to jako bych snad měla skříplý nerv nebo něco takového, ruka vždy začne bolet od zápěstí a postupně až k ramenu, bolest vychází ze vnitř ruky, příjde mi že mě snad bolej žíly co jsou podélně ruky a jsou víc vidět než na druhé ruce. Bolí mě když něco dělám(např. ted ji mám výš a píšu kometář)nebo taky když nic nedělám, při chůzi nevím jak ji dát abych s ní nehýbala ale bolí to stejně. Tedka mě ruka bolí asi druhý den a je fakt že to může být od práce, na zahradě jsme kopali díru a možná jsme se jen namohla, ale není to poprvé co se mi to děje.Měla jsem nedávno podobný stav v pravou stranou krku. Někde jsem četla něco o štítné žláze, docela mi to tak připadalo, trvolo to asi dva týdny a pak krk se zlepšil. Jen bych se chtěla zeptat jak to může být s tou rukou, je možné že to až moc řeším, ale bolest mě opravdu ruší :-? Po námaze to je běžné? ruka se mi netřese. děkuji

Bábina
1450 příspěvků 06.06.11 18:26
Třes ruky

Při štítné žláze je třes obou rukou v dlouhodobé neléčené formě.tam se spíše jená o vnitří třes.Ale opravdu můžete mít něco s páteří,a to by odpovídalo,nebo Vám mohou špatně dosedat žebra na hrudní kost,to je také bolet v ruce a ne na hrudí.V každém případě to chce neurologa a rengen páteře.Pokud Vám vybrují jen prsty a bolí od zápěstí dolů měl by pravdu doktor s karpálem ,ale pokud je problém v celé ruce bylo by to něco s páteří.Víte při postižení štítné žlázy v krku nebolí,jedině je li zánět způsobený autoimunitní reakcí a to je taková bolset a tak vysoká horečka,že by jste rozhodně k lékaři šla.Ale pokud chcete mít jistotu požádejte lékaře ať Vám nabere krev na štítnou žlázu.A nenusíte být nalačno. Jinak na posílení organizmu,platí pro Vás čaj z rozrazilu,jak jsem psala v minulém příspěvku.Pokud nebudu vědět co mám řešit,nic jiného Vám poradit nemohu.V každém případě vyhledejte lékaře.Neurologa a pokud Vám leží v hlavě ta ŠŽ stačí váš lékař na nabrání krve a teprve když márkry na nemoc ukáží ,Vás objedná k odborníkovi.

roborobo5  28.09.11 22:12
Třes rukou

Dobrý den,
prosím o radu. Asi rok se mi třesou ruce (když něco držím, v klidu ne). Myslím, že to souvisí s problémy s páteří, začalo to skoro současně. Neurologické vyšetření je v pořádku. Ale zjistili mi zablokovaný 2 a 3 hrudní obratel, ale nedaří se to odblokovat, protože jsou prý stažené hluboké svaly okolo páteře. Také jsem údajně v dospívání prodělala „Schermena“. Problémy to působí především při i ne příliš velké zátěži rukou. Třes rukou (hlavně pravé) se pak zvýší.

Moc děkuji

Bábina
1450 příspěvků 28.09.11 22:28
Třes rukou

Podle mně bych na Váš problém dala nahřívaci obklad.Několik jich najdete na babských radách této stránky.To proto,aby se svaly uvolnily.A do­poručila bych mazat koňskou nebo kostivalovou mastí.A úplně nejdůležitější je,navštívit dobrého maséra-Můžete požádat Vašeho lékaře o doporučení k rehabilitaci.Tam Vás naučí cviky na stovnání svalového tonusu a i masáž hradí zatím pojišťovna.pokud máte doporučení.Je mi divné,že Vám to neurolog při nálezu hned nenapsal,Zatuhlé svaly se hůře rehabilitují.A až budou svaly uvolněné,povolí i blokace.Ale hlavně teplo,mazat zahřívacími mastmi a bohužel cvičit.

zwikip
6 příspěvků 23.10.11 11:36
Při třesu rukou

je příznakem nedostatku Hořčíku.Užívejte delší dobu a uvidíte ,že se to zlepší.

Bábina
1450 příspěvků 23.10.11 12:19
Třes rukou

Třes rukou je průvodní jev mnoha neurologických,a endokrinních problémů.Hořčík zkusit můžete.Ale já ho spíše doporučuji při křečích kde nelze najít příčinu.Tam pomáhá spolehlivě.

Sybilla
11 příspěvků 30.10.11 10:32
tras rúk

Tras rúk môže skutočne ohlasovať rôzne choroby. Netreba hneď myslieť na najhoršie ale zobrať fakt, že jedinec chorobu nemá a v tom prípade je najčastejšou príčinou hlboký deficit hladiny horčíka. Po doplnení tras rúk prestane. Ďalšou veľmi častou príčinou býva hypoglykémia, ktorá označujeme stav, kedy sa koncentrácia glukózy v krvi pohybuje pod dolnou hranicou normálnej hodnoty. Najviac v takej situácii trpí nervové tkanivo (predovšetkým mozog), pretože glukóza je pre nervovú bunku základným zdrojom energie. Pokles glykémie pod dolnú hranicu normy je sprevádzaný radom charakteristických príznakov, ktoré na toto nebezpečenstvo upozorňujú. Príznaky môžu prichádzať v rôznom poradí, môžu mať rôznu intenzitu a veľmi často, najmä ak je pokles glykémie veľmi rýchly, rad z nich môže chýbať. Najčastejšie príznaky hypoglykémie: intenzívny pocit hladu, nervozita, bledosť kože, búšenie srdca, potenie, poruchy koncentrácie, záchvevy alebo tras najmä rúk.
Treba dodať tzv. pomalé sacharidy. Treba sa vyhýbať stresu, čo je v dnešnej dobe už takmer nemožné. To nevylučuje dať si preveriť, či telo nemá nejakú metabolickú poruchu spôsobujúcu tras.

Bábina
1450 příspěvků 30.10.11 10:52
Třes rukou

Já bych byla spíše pro celkové vyšetření štítné žlázy ,zajímala by mně vaše hmotnost,zda hubnete nebo přibýráte,zda se vám chce spát,ale večer v posteli je po spaní.Je li vám horko nabo přímomrznete.To jsou průvodní jevy ŠŽ a pak takové to vnitřní chvění.Neurolodický problém může být vyvolán i „jen“špatným postavením páteře.Odhalil by to každy neurolog.Já osobně doporučuji návštěvu lékaře,protoře všechna příčiny jsou závažné a musí se LÉĆIT.Až pak mi můžeme doplnit léčbu o podpůrné doléčení nebo souběžnou léčbu naší.Pokud jste již vyšetřením prošly,jak někteří píšete ,tak opravdu už zbývá jen čaj z uvedených bylin a ruce držet v teple.Ještě bych přidala B komplex(v pří­padě,že jste neprodělali rakovinu) a zinek.

Linda Nespotaná  22.12.11 19:03
stále se mi třesou ruce

je mi 16 a už tak od 5 let se mi třesou ruce co mam dělat. Vypadá to fakt blbě a hlavně mi to vadí když mám dělat něco přesně.
Ale mam strach že když půjdu k lékaři tak mi dá prášky nic se nevyřeší pořádně a já ještě k tomu budu mít žaludek na mraky.

Bábina
1450 příspěvků 22.12.11 19:31
Třes rukou

Třes rukou může mít plno různých příčin,A vy píšete že to máte od děctví.Nevím,ale já jako maminka,bych Vás už v těch pěti letech vláčela po doktorech.Aby se odhalila příčina,Nejde o prášky a žaludek,Jde o to,že já tady z vašeho popisu nemohu říct proč to je,nebo jak to odstranit,nebo zda je to závažná nemoc nebo jen nějaká porucha nervu.Já nejsem věštec.Proto se na mně nezlobte,ale to co jste napsala mi nic neříká o tom proč,Až tohle budu vědět tak pomoc najdu.

Petr8  20.02.12 18:22
třes rukou

Dobrý den,je mi 18 let a tak asi 7let se mi klepou ruce,nohy neurolog mi zjistil i tmírný třes jazyka a hlavy občasně mívám motání hlavy či hučení v uších mám intenční a polohový třes,mírný rozškleb to doopravdy nevím co to znamena a také pocituji velký stres,bojím se i fotbalového tréninku,ze mi něco nepujde.např težší pohybová cvičení někdy mi skáče tlak ze 110na138.děkuji za odpověd.

Bábina
1450 příspěvků 20.02.12 18:39

No diagozu máte a po mně chcete,co?Byliny na celkové uklidnění ?Nebo nevím co potřebujete.Určitě jste v takovémto stavu v péči lékařů.A pokud berete nějaké léky a já nevím jaké nemohu jen tak něco vypálit.Pokud o svých potížích nechcete psát na volně přístupné diskusi,zadejte si registraci a ne jen přihlášku.A klik­nutím na obálku u mého nick se dostanete do mé soukromé sféry.Kde bude komunikovat jen my dva.A pokud to uděláte,hned mi vypište jaké léky berete a jaké jste prošel vyšetření a co vlastně po mně chcete.

Petr8  20.02.12 19:59
třes rukou

Dobrý večer omlouvám se za předchozí nesrozumitelný text čekají mě CT vyšetření mozku a na štítnou žlázu,rád bych se Vás zeptal co vlastně intenční a polohovy třes je popřípadě jaké nemoci to můžou být žádné leky neberu,Děkuji.

Bábina
1450 příspěvků 20.02.12 22:28

To je spíše otázka pro Dr Hause.Nebojte je to opravdu lékař,i když trošku potrhlý.Ale to já taky,jinak by jsme už dávno tady nedělali .Napíšu mu aby přišel a zodpověděl Vám vaše dotazy.Je to vynikající diagnostik.Ale pokud slouží,tak musíte vydržet,To na PC nemůže.

Petr8  24.02.12 11:59
třes rukou

Dobrý den,tak mám po výsledkách štítné žlázy,a moči a vše je v pořadku tak doopravdy nevím od čeho se klepu,ale asi je více nemocí tak vás prosím o vyjmenování konkrétních nemocí,které způsobují třes těla.děkuji

Petr20
27 příspěvků 24.02.12 12:16

Intenční třes je důsledkem poškození mozečku ale sázím, že máte esenciální tremor. Chtělo by to vyšší dávky vitamínu B12. Dále si kupte v lékarně L-Tryptofan. Skvělá věc proti stresu. A ještě bych měl otázku, nepijete náhodou hodně kávy? :D

Petr20
27 příspěvků 24.02.12 12:39

Křečemi netrpíte? Ptám se, protože může jít i o nedostatek vápníku,hořčíku.. Chcete vyjmenovat konkrétní nemoci? :D Nevím tak třeba Wilsonova choroba neboli Hepatolentikulární degenerace (píšu to z hlavy, takže za chyby se omlouvám), dále třeba syndrom Shyuv-Dragerův, různé otravy např. otrava CO, rtutí.. Parkinsonova choroba ale ta nastupuje až ve vyšším věku, ano Parkinson se může objevit i v mládí ale to je dost vzácné. Pak hyperthyreoza…Tre­mor u jaterní encefalopatie… Dejte si půlku třeba slivovice a jestli třes ustane mělo by jít o Esenciální tremor..:D

Petr8  24.02.12 13:26
třes rukou

Dobrý den křečemi netrpím,ale když jsem byl na odběru krve a na moči tak mi nic nezjistily takže asi Wilsonova choraoba či Parkinsonova choroba nepřipadá v uvahu ale,jsem velký nervák takže to může být i psychicka porucha ,ale rád bych se zeptal jak se psychicke poruchy léčí.Děkuji.

Petr20
27 příspěvků 24.02.12 13:28

No zkuste tu B12 s tím L-Tryptofanem 8) Zlepší i psychiku.

Bábina
1450 příspěvků 24.02.12 14:20

A nebo 3× denně 20-30-kapek kozlíku lékařského.Prostě kozlíkové kapky.Ale pokud by to byla psychická porucha,tak patříte na psychiatrii do nějaké z léčebných skupin.A o tom pochybuji,Jiné příznaky jako deprese atd neuvádíte.Spíše to Budou jen špatné nervy,není to odborný termín ale neuroza.A bobré by bylo nechat si udělat krev na štítnou žlázu.Třes rukou nebo i hlavy vyvolává více nemocí než ty co jste vybral Vy.Tak být Vámi začnu kozlíkovími kapkami. Pokud řídíte ,tak ráno 20 kapek a až dojezdíte další dávku a před spaním 30 kapek.A myslet na pěkné věci a ne se nervovat.A požádat o vyšetření štítné žlázy.

Petr20
27 příspěvků 24.02.12 15:46

Ano já vím, že existuje více nemocí.. S kozlíkem taky souhlasím, mám ho i doma ale dost smrdí :D

Bábina
1450 příspěvků 24.02.12 17:37

Kapky kozlíku již hotové nejsou cítit .No možná ano ,ale protoře se přidávají do fernetu,tak jako fernet.A je to jednoduchá čistě bilinná léčba a kapky se dají houpit hotové a na nediagotikovanou neurozu zatím stačí.Na co dávat B12 když je zadavatel na všech vyšetřeních nega.A Petře 20,zeptal jste se zadavatele,zda třeba neprodělal rakovinu či jinou nemoc kde B 12 je kotraindikace.Nemá ani potvrzeni štítné žázy že je nega a vy by jste ho cpal tryptofanem?To máte odvahu.

Petr20
27 příspěvků 24.02.12 19:01

Petr8 psal, že má štítnou žlázu v pořádku.

Bábina
1450 příspěvků 24.02.12 19:31

Tak to se za tu štítnou žlázu omlouvám nepročítám celou stránku.To bych už ani nechodila spát.A pro Petra8 nervoná porucha a psychická porucha je velký rozdíl.Podle mně a podle Petra 2O je to neuroza.Tak pozor na to.

Petr20
27 příspěvků 24.02.12 19:53

Petře8 netrpíte např. mravenčením v rukou? Brněním?…Nebo problémy s viděním?

Petr8  28.02.12 21:38
třes rukou

Dobrý večer,mravenčení rukou mívám a třes je nejsilnější ráno po probuzení a ruce se třesou hlavně při pohybu nebo sedím na záchodě a div si nevytřískám zuby.Díky.

roman11  01.03.12 22:34
třes

Dobrý den, třesou se mi ruce při zvýšené aktivitě například po sportování, taky ve stresových situacích, a zjistil sem že to cítím i po požití kávy.Je nato nějaká rada? celkem mi to překáží když musím např. ve škole pracovat laboratoři s přesnými
měřidly. řekl bych že je to způsobeno stresem , ale kdo ví.děkuji za odpověď…

Bábina
1450 příspěvků 02.03.12 09:04

Třes rukou může mít mnoho příčin .Proto by bylo dobré vyšetření neurologa a endokrinologa.Ale jako první pomoc,před náročným úkolem můžete užít 20 kapek z kozlíku lékařského.(prod­vají je hotové v bylinkách).Přidat zinek a B vitamin.Také je dobré naučit se stres vydýchávat.Ale to popíšu pouze na požádání.Pokud se to chcete naučit,udělejte si registraci místo přihlášky.A pak klikněte na mojí obálku.Dostanete se do soukromých stránek.Tady by to zabralo moc místa.

petra89
2 příspěvky 05.03.12 21:12

Dobrý den, byl mi diagnostikován Esenciální třes. Bohužel je to onemocnění, které nelze výlečit, lze pouze mírnit příznaky, doktoři předepisují antidepresiva, ale ty brát nechci, nechci si vytvořit závislost,nebo způsobit ještě horší problémy. Můžete mi poradit něco šetrnějšího, co by mohlo trochu ulevit.

Předem děkuji za Vaši reakci. Zdraví Petra.

Bábina
1450 příspěvků 05.03.12 22:22

Moc toho není ,co bych vám mohla doporučit na tuto diagnosu.Ale zkusit to můžem.3× denně čaj s petrklíče i kořen dát do studené vody a nechat přejít var.Pokud bude poze list a květ,stačí přelít 1 čajová lžiřka 1 šálkem vařící vody.6-8min louhovat a pak slít.Do čaje nakapete 10 kapek z kozlíku lékařského.I do čaje pertrkíče s kořenem 1 čajová lžička do studené vody a přejít var a opět 6-8 min louhovat, slít a přidat 10 kapek kozlíku.Užívá se po dobu 3 týdnů mezi jídlem.Pak týden vysadit a pak v kůře můžete pokračovat.

Petroniolka
2 příspěvky 08.03.12 14:09
Třes

Také dlouho trpím třesem a tlumící prášky se mi jíst nechce,ani pít alkohol :-) Dočetla jsem se,že příčinou může být i nedostatek hořčíku,tak jsem to chtěla zkusit.Ale teď nevím,zda to má vůbec význam. Petra

petra89
2 příspěvky 11.03.12 21:46

Horčík jsem brala,ale žádné účinký jsem nepozorovala, jako rozhodně to není na škodu, ale mně to moc nepomohlo. :(

Bábina
1450 příspěvků 12.03.12 10:17

Hořčík je spíše proti křečím.Lepší by byl zinek a A vitamin a vyzkoušet shora uvedený čaj s kozlíkem.

Petroniolka
2 příspěvky 13.03.12 11:14
třes rukou

Myslela jsem,že zinek je spíš na nehty,na vlasy. A to druhé bylo myšleno vitamín A???

Bábina
1450 příspěvků 13.03.12 14:50

No to sice taky, ale i na poruchy nervů a ta A byl opravdu myšlen vitamín A.A moho Vás o něco poprosit?Můžete mi buď psát v soukromém sektoru nebo tady? Lítat z jednoho do druhého mi dá dost práce a zdržuje to.B

Lacuna  23.03.12 12:25

Dobrý den, i já bych se ráda zeptala na tuto problematiku. Třesou se mi ruce a to zpravidla když jsem nervózní anebo když si zapálím cigaretu…Měla jsem před časem asi 3 roky trvající psychicky velmi náročné období, které jsem ale zvládla a už tak rok jsem v pohodě, hodně mi pomohla psychoterapie. Je fakt, že v té době se ruce třást začaly. Mám chornické potíže s krční páteří(typické potíže spojené s věčným hrbením u učení a počítače, zvážila jsem také nedostatek hořčíku( občasné křeče do lýtek, únava, ne úplně adekvátní zvládání stresu).Takže uvažuji o těchto třech příčinách:psycho­genní, vertebrogenní, eventuelně to magnesium…jinak štítnou žlázu jsem vyloučila, nic pro ni nenapovídá.Ještě mě napadá alkohol, piju zhruba 1-2× týdně, málokdy toli, abych se opila, nicméně když jsem několik týdnů zkusila abstinovat, zdálo se mit o lepší…Zajímalo by mě, co byste vybrali za nejpravděpodobnější příčinu mých potíží, eventuelně návrh, co s tím dělat?Děkuji Vám za odezvu a přeji hezký den.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek