Problém se zažíváním

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mladej a blbej  07.03.11 13:30
Problém se zažíváním

Dobrý den, asi před týdnem se u mě objevil pocit plnosti a po jídle se cítím uplně přecpaný a nějakou dobu potom je mi celkem těžko. K tomuto se ještě přidalo nadýmání a říhání, s tím že občas cítím slabé píchnutí na pravé nebo leve straně břicha(cca 5 - 10cm pod pupkem)… Nejlépe se cítím ráno po probuzení do prvního jídla.. U doktora jsem zatim nebyl.. Poradí mi prosím někdo co s tím? Děkuji

Reakce:

mladej a blbej  08.03.11 18:40

Dobrý večer, před chvilkou jsem si pročítal témata s podobným problémem a zjistil jsem, že už někdo v minulosti použil nick „sem mladej :(“.. podobnost naších nicků je náhoda… ja svoje problémy rozhodně neléčim alkoholem, kafe nepiju a nekouřim.. dneska jsem si koupil v lékarně bylinný čaj, který by měl pomahat na zažívání.. Pokud by se našel někdo s nějakou užitečnou radou tak předem děkuji.

Bábina
1450 příspěvků 13.04.11 12:11
Zažívací potíže

Souhlasím,že budete mladý,ale jako blbý mi nepřijdete,když hledáte radu,jak ji upevnit zdraví.První banální rada.Nedostatek trávicích šťáv Vám připravuje posit plnosti,protože je trávení pomalejší.Můžete použít čaj z chnelových šišek.1 lžička se zalije teplou vodou a nechá se louhovat.Pije se 3× denně před jídlem.Jednodužší a i účinnější je 1 dcl piva nízkostupňové­ho.Nejde tu o alkohol,ale o ten chmel.Na zažívání je nespočet bylin ,ale Váš popis je dos stručný.Proto pokud Vám Váš čaj z lékárny nepřinese úlevu,dejte mi vědět a dám Vám pár otázek a pokusíme se to spolu napravit.

wlaďka  08.05.11 16:04
zažívací obtíže

Mám také problémy, kupuji si kapky z ostropestřce, docela mi pomáhají, čistí to játra. u lékaře jsem byla, nic mi nenašli, přesto mi bývá špatně a těžko po jídle.

Bábina
1450 příspěvků 08.05.11 18:33
Zažívací potíže

To je pro mně dost široký pojem.Zažívací potíže mohou být od pálení žáhy až po rakovinu střev.Nevím,co si u Vás pod tímto pojmem mám představit.Poruchu trávení,nadýmá­ní,bolesti břicha?a v kterém místě?Průjem?zác­pu?To jsou všechno zažívací potíže.Lékař nemusí nic zrovna najít,ano, ostropestřec pomáhá játrům,ale pokud je problém mezi jícnem a až po střeva a rektum,je v podstatě na nic.Buď to chce problém upřesnit,co Vás trápí a já mohu podle toho napsat čaj,upravit stravu a hlavně pitný režim.Z Vašeho příspěvku není jasné,zda chcete radu dát,nebo jí žádáte.

wlaďka  09.05.11 10:18
zažívací potíže

reagovala jsem na předchozí články, které tu jsou, ale radu bych také uvítala. jsem si vědoma, že se asi špatně stravuji, ale dříve jsem potíže neměla a stravu jsem neměnila. po jídle je mi těžko, mám nadýmání,cítím tíhu v žaludku, jako bych tam měla kámen.střídá se u mě průjem a zácpa.jaterní testy mám dobré, v krvi mi nic nenašli, žlučník a játra dle ultrazvuku také dobré.nemám ani moc chuť k jídlu a jsem strašně unavená. jediné, co mi nevadí je sladké, ale tím se zas nechci moc cpát. piju málo, kolem 0.75l denně a je v tom i čaj, který prý dobrý není.

Bábina
1450 příspěvků 09.05.11 12:48
Potíže se zažíváním

Tak za prvé,na vaše potíže ostropestřec nepomůže.S játry podle mně problém není.Ale jse opravdu podle všeho o špatné trávení a špatný(nedosta­tečný) pitný režim.Na každých 1Okg vlastní váhy by měl člověk vypít 3dcl vody.káva a méko se nepočítá.Potíže se stolicí by Vám upravila vláknina z indického jitrocele Psillium.Prodává se v lékárnách v kapslích nebo rozpustná do vody.Upravuje vyměšování na oba způsoby.Tedy,za­braňuje průjmu a léčí zácpu.Je to absolutně čictý přírodní produkt.Podle mně by bylo dobré vyměnit ostropestřec za čaj z rozrazilu lékařského,který kudy teče tudy léčí a čistí a léčí celou cestu zažívání.Čaj uděláte z 1 čajové lžičky bylin na šálek vroucí vody a nechat 5-7 min louhovat pod pokličkou(talíř­kem).Pak slít a vlažné vypít asi půl hodiny před jídlem 3× denně.Pro Vás specielně bych doporučila požádat lékaře o vyšetření krve na štítnou žlázu.Protože ne všechno ,ale některé věci by na ní ukazovaly.Samu jistě uznáte,že pokud Vás nevidím a nemohu Vám pokládat osobní otázky ,musím spoléhat jen na to,že k lékaři dojdete a dáte mi výsledek vědět.

akinan
1 příspěvek 13.05.11 08:20
Co mě pomohlo

Mě bývalo těžko po jídle a celkově jsem měla problémy s trávením. Pomohl olejovitý produkt, někde doma mám ještě lahvičku, takže kdyby jste chtěly znát název, mohu se na něj podívat

Bábina
1450 příspěvků 13.05.11 09:52
Problém se zažíváním

Já vím Emulips,že?Ale pozor,problém se zažíváním může být způsoben mnoha příčinami.Pokud by emulips,nebo jiný olej bral někdo s nemocnými játry ,zadělává si na průšvih.Proto se tak moc vyptávám na podrobnosti,nežli někomu něco doporučím.Co pomůže jednomu(emulips je řepkový olej) může druhému přivodit horké chvilky.Pozor na to.

Bajdule  13.05.11 10:36

dobry den,koukala jsme co jste tu radila,ale eště se zeptám vás i sama.(bábina)mám také problemy se zaživáním už od malinka a nevím si sn tím rady,nejdu na záchod třeba i 3 týdny,jím tak 2krát denně,občas i víc krát,piju tak litr denně,někdy i méně,záchodi se už bojím trpim s tim už iod malinka ale co jsme starší jeto horší,vždy když jdu na zachod tak mám papír od krvke,nkdy víc někdy méně,prosím poradte,co bych prooto mohla udělat abych už tak netrplěa,jemi 18 let,děkuji :roll:

Bábina
1450 příspěvků 13.05.11 11:47
Zažívání

Tak to už je opravdu problém letitý,a bude to chvilku trvat,než to dáme do pořádku.Můžeme stále pracovat na této stránce,nebo si zadejte registraci,aby jste dostala obálku k nick jako mám já a přes mojí obálku se dostanete do soukromí.Toto bude tak trochu běh na delší trať,ale určitě Vám mohu pomoci,ale potřebuji vědět víc,a i dost osobní dotazy.U Vás je nutné změnit celý způsob jídle,pití a vůbec celého života.To co píšete je úplná hrůza.Také to může vyvolat různé alergie a až astma.Proto bych chtěla vědět,zda něčím takovým trpíte.Je na Vás,zda chtete pracovat na této stránce a nebo v soukromí,ale pomoci mohu.Zařídím se podle Vaší odpovědi.Tuto stánku mám zadanou na upozornění redakcí.

Bajdule  13.05.11 12:14

dobrý den,,jsme strašně vděčná že jsme našla osobu která mi muže pomoct,ani nevíte jak jsme ráda,,od malinka asi cca od 3-4 let trpím na astma,a alergická jsme na pyl,srst,a podobně, na jídlo a léky vubec ne,,a byla bych radči kdyby jsme to probírali v soukromí,nemohla by jste být tak hodná,že by jsme si psali přez email?

Bábina
1450 příspěvků 13.05.11 12:24
Zažívání

Omlouvám se,ale soukromí si chráním a můj email je identifikační.Ale pokud si na této stránce zadáte registraci,tedy založíte účet,přes kliknutí na mojí obálku se dostanete na moje soukromé stránky,které nečte ani redakce.A řeším tam důvěrnější problémy.Proto musíte mít tu obálku,protože budeme psát na Vaší straně,ne mojí a na Vás je pak jak s mailem naložíte.Nechci soukromou adresu vyvěsit na diskusi.I pravidla to zakazují.

Bajdule
1 příspěvek 13.05.11 12:25

tak jsem se tedy zaregistrovala ale vubec s tím neumím =)

jana62
1 příspěvek 10.04.12 09:34
potiže se zaživanim

mam delši dobu velke potiže se zaživanim po jidle křeče nadymani prujmy.CHut k jidlu taky nemam.Během roku jsem shodila 28 kilo jsem unavena.vyšetřeni zatim nenašli přičinu.

regy
23 příspěvků 10.04.12 09:57

Doporučuji artyčokové tablety, na zažívání super :palec: Kdyžtak mi pisněte SZ kdo by měl zájem o více info, ať se tady nerozepisuju zbytečně :) Ale stojí to za to vyzkoušet, opravdu. A je to přírodníííí.

Bábina
1450 příspěvků 10.04.12 13:02

Pro Janu 26 doporučuji navštívit lékaře a nechat si udělat test na štítnou žlázu.Pokud je nega ozvěte se.

Veronika 20  10.04.12 16:56

Dobrý den, prosím o radu zhruba od puberty trpím problémy se zažíváním zhruba tak dvakrát do měsíce se mi stane že mě například někde olije horko nebo naopak zima a začnou mi hrozné křeče v břiše což vyvolá dost nepříjemný průjem obzvlášt když jste někde na veřejnosti za zhruba posledních osm let jsem nepřibrala ani kilo. Vždy jsem patřila k těm hubeným, stravuju 5-6 krát děnně jím všechno ovoce i maso a piju asi 1,5 litru vody denně. Za radu předem děkuji

iLyra
1 příspěvek 22.11.12 07:37
zazivaci potize

Dobry den,
take me trapi zazivaci potize, je mozne vam napsat soukromou zpravu? Diky

Bábina
1450 příspěvků 22.11.12 09:44

Dotaz byl zadán i na soukromou stránku a tam byla napsána odpověď

misha235  22.11.12 13:01
zažívání

Dobrý den. I mě trápily dlouhodobě zažívací potíže. Na pocit neustále plného a nafouklého břicha mi pomohly pastilky Rennie, k dostání v lékárně

Jana kaniova  24.05.13 13:27
problemy se zazivanim

Dobry den, mam takovy problem, kdykoliv se najim mam pocit plnosti, nafoukne se mi cele bricho :,(,obcas se k tomu prida bolest kolem pupiku, muzete mi prosim poradit? prdem dekuji

kATUN  30.05.13 16:26
Zažívání

Mně trapilo také nadýmání, zvýšený odchod plynu a hlavně pálení žáhy po mlečných výrobcích a vepřovém mase. Dokonce jsem měla, dalo by se říct vyvrhování, žaludeční šťavy do pusy. Dosti nepřijemne. Začala jsem používat aloe od jedne firmy a cca po 3 týdnech jsem paleni necitila a upravilo se i nasledně to ostatní. Takže velká spokojenost a hlavně bez prášku, což kvituji. :)

Jamijka
1 příspěvek 13.06.13 20:50

Dobrý večer. Koukám, že tahle stránka je úžasná. Jsem ráda, že jsem na ní přišla. Mám podobné problémy Jako slečna Bajdule. Hodně trpím zácpama už kolik let. Nejdu na záchod třeba přes celý týden a pak když už mám fakt velkou bolest břicha, tak to pak stojí za to. Nevím už co s tím udělat. Nemůžu nikam jezdit, práce je taky pak komplikovaná, je to těžké… Byla by rada? Děkuju moc předem :( ;)

Dalibor7
213 příspěvků 15.06.13 06:34

Můžete si pomoct klistýrem, zařízení pořídíte za pár korun ve zdravotnických potřebách, kde Vám jistě vysvětlí, jak to správně dělat. Nic složitého, ani nepříjemného na tom není, pomáhá si tak spousta lidí. Je to určitě zdravější metoda, než do sebe cpát nějaké prášky.

pečovatel  21.06.13 17:12
Průjem a alzheimerik

Dobrý den, pečuji o seniora s Alzheimerovou demencí. Protože mi lékaři nedokáží nebo nechtějí poradit, hledám odpovědi všude možně. Můj senior má permanentní průjem. Bohužel už nedokáže pojmenovat, zda ho břicho bolí nebo ne. Psychiatr mi říkal, že tohle je záležitostí mozku, ne trávení, ale to je vše, co jsme se dozvěděli - mám pocit, že takto nemocný člověk je lékařům fuk. Za celý rok žádné kontrolní odběry, když požádám o odeslání k odborníkovi, odpovědí mi je: to víte, bude to horší… věk už je tady…obrňte se trpělivostí atd. Mám ale strach, aby senior neztrácel vitamíny a minerály - podle pohledu na něj to nepoznám - půl dne prospí, druhou půlku propláče. Dá se něco dělat? Děkuji za případné rady.

Dalibor7
213 příspěvků 21.06.13 18:34

Zkusím aspon trošku poradit, ale berte mě s rezervou.Na zažívací potíže dobře funguje pravá coca-cola, ale jen po lžičkách a dobře vychlazená, mohli by mu pomoci i klystýry, prostě pořádně vypláchnout střeva, ale nevím jak je pohybliví, takže toto musíte sama zvážit, intenzivní několikadení klystýry dokáží vyřešit opravdu hodně. Přeji pevné nervy a před vaší snahou, někomu stašímu pomoct se klaním.

essens
4 příspěvky 22.06.13 09:58

@regy Mám zájem o podrobnější informace. Děkuji

pečovatel  22.06.13 21:30

Podrobnější info od pečovatele nebo Dalibora7?

essens
4 příspěvky 22.06.13 21:50

Dalibora

Dalibor7
213 příspěvků 23.06.13 08:27

Jo a ještě jsem si vzpoměl, že by mu mohlo pomoct psylium, nebo pšeničné či ovesné otrubi. Jetřeba zkoušet co bude fungovat.Nebo prostě navštívit bylinkářství, nebo nějaký obchod se zdravou výživou a poradit se přímo tam, tito prodavači většinou o tom co prodávají i hodně ví.

bubittka_2  27.06.13 10:17

Ahoj, mě při zažívacím problémech, které mě trápily dost dlouho pomohla úprava stravy a probiotika devítka premium. Nejvíc mě trápilo nadýmání a pocit nafouklého břicha, vypadala jsem jako těhotná. po asi týdenním braní probiotik se to začalo zlepšovat. Dřív mi taky bylo často těžko, ale to bych spíš připisovala přejídání se, takže jsem taky trochu ubrala na porcích. Probiotika jsou taky dobrá na průjmy a nebo na zácpu. Je super, že dokážou řešit víc věcí najednou a člověk nemusí kupovat pořád další a další produkty
Ta coca-cola mi občas pomáhala při nevolnostech, ale chce to si dát opravdu jenom lžičku

Marie13
2 příspěvky 16.09.13 08:26
Bábina

Dobrý den Bábinko, pokoušela jsem se Vám zaslat soukromou zprávu, ale bohužel mi systém hlásí blokaci…

Luci305  04.09.14 19:01
Nadýmání a zažívací problémy

Mě teda pomáhá Espumisan, beru si tobolky a s jejich účinkováním jsem velice spokojená…vždy mi pomohou…a když to přeženu s jídlem (těžké, smažené…obzvláště při letních grilovačkách) pomůže nám většinou Pangrol 20000,ten zase nesmí chybět manželovi v lékarničce, na přírodní cesty si moc nepotrpíme, ale když už léky na zažívací problémy musíme použít, jsou to tyto dva…

Aneta35  13.11.14 19:29

I když už je příspěvek starší, měla jsem celkem podobné potíže nedávno(pocit těžkosti, přecpání po jídle občas se přidalo nadýmání a plynatost),dostala jsem se až na několik vyšetření a na nic mi nepřišli…nakonec mi pan doktor poradil při potížích Pangrol 20000 a musím uznat, že je naprosto super a funguje moc dobře!!!

Babuljak  28.12.14 16:07

No, nedávno - před pár dny, byly Vánoce a to se u nás jí ve velkém.
Takže jsem sáhla po Pangrolu, jinak bych ležela a úpěla ještě teď.
Pangrol je na problémy z přejedení super! :potlesk:

Vlasta133  14.01.15 08:33

Zdravím!
Také mě trápí problémy se zažíváním.. Říkala jsem si, že bych zkusila užívat nějaké tabletky. Co říkáte na značku Maxivitalis? Čtu samou chválu na Cordyceps (info: http://www.online-market.cz/…-zdarma.html) Máte s tím někdo osobní zkušenosti? Já už si opravdu nevím tady, tak chci vyzkoušet něco nového..
 Díky!

Dawe123  30.04.15 15:57

Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat čím nebo jak si pomůžu když mám problémi se zažíváním konkrétně tím že se najím a citím se plný a nafouklý a nesním toho hodně, ale je pravda že před cca 2-3dny jsem po výsledkách jaterních testů které byly na nic musel jsem držet přísnou dietu a nakonec po 14dnech držení diety mám játra prý v pohodě a teď jsem se vrátil pomalu a jistě na běžnou stravu a není mi moc dobře co se týče té sitosti nafouknutí břicha a do toho krkám a citím to jídlo co jsem jedl, nevíte čím by to mohlo být? nebo jak si mám pomoci?
Předem děkuji.

petr487  27.05.15 10:46
Problém

Dobrý den.
Chtěl bych poprosit o radu, poslední dobou mám tupé bolesti/tlak žaludku doprovázené nutností jít na záchod. Stává se mi to, ale pouze když jsem na přednášce ve škole a nebo na tréninku na fotbale. U doktora jsem stím byl, ale nic mi nenašli. Je to dost nepříjemne nějaky nápad jak se toho zbavit?

andrea kocianova  30.10.15 19:42
zaživani

Dobry večer. Měla bych záje o více informaciJe fakt, že už nemam žlučník, když se najím do 15min musím na zachod.

puclik88
26 příspěvků 22.03.16 11:07

Podivala bych se byt vami i na nejake produkty z konopi, ty na problemy se zazivanim taky pomahaji.

Ninamm  22.08.16 23:47

Mně pomohly probiotika Colon Dophilus od Pharmaagency, jsou přírodní a osvědčily se mi.

Luckaa11  31.08.16 23:53

Nino a pomohly ti celkově se zažíváním nebo s čím přesně? Já mám problém hlavně s plynatostí..

milka1m1  03.09.16 09:08

Prosila bych o radu.Jsem po operaci 14 dni /fundoplikaci/ mela jsem netesnici kardii a branicni kylu. Mam porad nejake stavy v puse nebo sliny.Je to bez chuti neutralni.Mam to pouze v leze vecer a vice rano po probuzeni.Pak mne byva cele dopoledne spatne od zaludku. Myslela jsem, ze toto vse operace napravi. Dekuji Milka

Ninamm  14.09.16 20:46

Celkově mi to všechno spravilo ;-)

milka1m1  15.09.16 07:52

Spravilo se Vam to hned od prvnich dnu? No cekam, ze to bude lepsi.Je to prece jenom cerstve.

Ninamm  30.11.16 23:20

Nespraví se to během prvních pár dní, samozřejmě to chvilku trvá, ale stojí to za to, mám už konečně klid.

Olda Š.
4 příspěvky 01.12.16 16:26

Dobrý den, já mám problémy s plynatostí. Mám rád luštěniny a doktoři mi řekli, že to je právě tím. Takové problémy ale mám i když luštěniny přestanu jíst. Nevíte, čím by to mohlo být? Všichni se o plynatosti stydí mluvit, tak nevím jak moc časý jev to je. Každopádně mě to velmi omezuje v osobním životě. Díky za rady, co s tím.

Váš příspěvek