Problém se spánkem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Leni77  23.10.11 18:01
Problém se spánkem

Dobrý den, v posledních měsících trpím nespavostí, dlouho usínám, v noci se budím (někdy i po hodině), od 3 nespím a těším se na ráno. Nejdříve jsem zkoušela „babské“ rady typu - šálek mléka s medem před spaním, sklenka piva, meduňkový čaj, sport… ale bohužel bez výsledku. Ještě než začnu problém řešit s odborníkem, a užívat léky na předpis, ráda bych vyzkoušela některý z potravinových doplňků. Máte někdo nejakou zkušenost například s přípravkem Benosen či jiným podobným? Předem děkuji za radu.

Reakce:

Tom77  23.10.11 22:27
Kozlík

Měl jsem podobný problém. Potravinové přípravky nedoporučuji. Jsou stejně na bázi bylinných látek, akorát mnhokrát dražší. Co mi ale pomohlo, byl kozlík lékařský - kořen. Asi polévkovou lžíci 15 min povařit a pak nechat ještě 15 min odstát a krásně jsem usnul. Kvůli delší přípravě si jej můžete uvařit trochu víc a v případě, že byste se náhodou v noci probudila, jej trochu strčit do mikrovlnky, nebo vypít jen tak, nastudeno a znovu usnete.

Jiri spanek  21.12.12 19:54

Dobry den, mam problem ve spanku.

Muj spanek se nelisi od zadneho jineho u kterehokoliv cloveka az na jednu velkou podstatnou vec.

Nestava se mi to casto.Ale naposledy vcera vecer, predtim je mezera mozna i rok, ale driv kdyzjsem

byl mladsi se mi to stavalo velmi casto. Usnu jako vzdy. V noci se mi zdaji ruznesny. Ty snyvelice

intenzivne vnimam az si vlastne uvedomim ze jeto sen a trochu se probudim avtom se to stane.

Zacne mi pistet vusich, div me bubinky neprasknou, zacinam cititchlad a mravenceni po celem tele

az do morku kosti. A v tom to prijde, Jakmile me zahali to vse nemohu se pohnou, ani

prstem, nicim… a nejhorsi na tom je ze nemohu ani mluvit, vzdy se o to strasnemocsnazim aleje to

jen v mehlave co slysim moje volani o pomoc… Po chvili paraliza odchazi co vhlave volam o

pomoc a pak nemuzu usnout, nekdo byrek zese mi to zdalo, ale vzdysemi to stane pri plnem

vedomi a kdyzjsem vzhuru. V mladi kolem 15 letsemi to stavalo i dvakrat za noc, ale nastesti ne

kazdyden. Rikam si ze to jsou andele nebo nejake bytosti a kdyzvidi ze volam o pomoc tak

odejdou aby mi neublizili…

Moznato ma spojitost s nehodou vmladi kdyz jsem byl 4 dny vkomatu a napokraji smrti, kdyz

doktor rikal me matcezsance nedavaji… to semi stalo v9 letech, nyni je mi 25 a nevim jak sek

tomu stavet. Uzme napadlo nevolat o pomoc, poddatsetomu a jen naslouchatco se stane… ale je

to vzdytaknecekane az clovekma velkystrach i kdyzto ceka nez usne…

Neznate odpoved prosim
Parizjirka@sez­nam.cz

Dr.House
622 příspěvků 08.04.13 09:42
@Jiri spanek píše:
Dobry den, mam problem ve spanku.

Muj spanek se nelisi od zadneho jineho u kterehokoliv cloveka az na jednu velkou podstatnou vec.

Nestava se mi to casto.Ale naposledy vcera vecer, predtim je mezera mozna i rok, ale driv kdyzjsem

byl mladsi se mi to stavalo velmi casto. Usnu jako vzdy. V noci se mi zdaji ruznesny. Ty snyvelice

intenzivne vnimam az si vlastne uvedomim ze jeto sen a trochu se probudim avtom se to stane.

Zacne mi pistet vusich, div me bubinky neprasknou, zacinam cititchlad a mravenceni po celem tele

az do morku kosti. A v tom to prijde, Jakmile me zahali to vse nemohu se pohnou, ani

prstem, nicim… a nejhorsi na tom je ze nemohu ani mluvit, vzdy se o to strasnemocsnazim aleje to

jen v mehlave co slysim moje volani o pomoc… Po chvili paraliza odchazi co vhlave volam o

pomoc a pak nemuzu usnout, nekdo byrek zese mi to zdalo, ale vzdysemi to stane pri plnem

vedomi a kdyzjsem vzhuru. V mladi kolem 15 letsemi to stavalo i dvakrat za noc, ale nastesti ne

kazdyden. Rikam si ze to jsou andele nebo nejake bytosti a kdyzvidi ze volam o pomoc tak

odejdou aby mi neublizili…

Moznato ma spojitost s nehodou vmladi kdyz jsem byl 4 dny vkomatu a napokraji smrti, kdyz

doktor rikal me matcezsance nedavaji… to semi stalo v9 letech, nyni je mi 25 a nevim jak sek

tomu stavet. Uzme napadlo nevolat o pomoc, poddatsetomu a jen naslouchatco se stane… ale je

to vzdytaknecekane az clovekma velkystrach i kdyzto ceka nez usne…

Neznate odpoved prosim
Parizjirka@sez­nam.cz

A jste si jist, že jste byl u správného lékaře? Protože ten Vám moc nepomohl. Takováhle extremní problematika se spánkem by se měla řešit. Protože čas po času se to taky MŮŽE zhoršit a budete volit jiné způsoby než se tomu jen podat nebo volat o pomoc. Dojděte s tím na psychiatrii - nebo si najděte psychiatra, nejlíp opravdu zkušeného odborníka v tomhle směru.

mmarie  10.04.13 14:39
osamělost

Mě se špatně usíná a spí, když jsem ve stresu. Ale našla jsem vychytávku. Je to polštář Tulík, je i s rukou, obejme mě, a to se to potom spinká.

Dr.House
622 příspěvků 11.04.13 09:22

Ono se tomu říká polštářek…no proč ne, tak beru zpět své tvrzení, kupte si nafukovací pannu…to se vám bude spinkat…

mi-chae  16.04.13 18:34
Noční můry

Dobrý den,

v posledních asi čtyřech letech se mi stává, že mám několik týdnů až měsíc každou noc noční můry, budím se nevyspalá a vystresovaná, psychicky mě to zcela vyčerpává. Zkoušela jsem taktéž mléko, meduňku, pravidelný spánkový režim atd. Většinou však noční můry samy od sebe nakonec vyšuměly a život se vrátil do normálu.
Na začátku minulého měsíce se mi noční můry zase vrátily. Upřímně už jsem si na to tak trochu i zvykla a dokážu se rychle oklepat. Teď už je to ovšem měsíc a půl, téměř každou noc a já ráno sotva vylezu z postele. Noční můry se stupňují, už se bojím i spát. To, co se mi zdá, nepřeji nikomu. Nejhorší na tom však je, že za půl měsíce maturuji a potřebuji se do té doby dát do pořádku. Nechci žádné léky.

Poradíte mi prosím někdo, jak se těch nočních můr zbavit?

Děkuji mnohokrát

m

Ažka  12.05.16 09:55

Dobrý den,
manžel měl stejný problém. Rychle usnul, ale za chvilku se vzbudil a nemohl usnout. Budil se 3× až 5× za noc a měl těžké myšlenky. Během dne pak usínal i v sedě, jak byl chvilku v klidu. Před spaním jsme zkoušeli teplé mléko, meduňku, no všechno možné.
Na doporučení vyzkoušel přístroj od firmy Anavia. Byl překvapený a po několika návštěvách se to opravdu začalo zlepšovat. Dnes máme přístroj doma.Je pravdou, že teď „spí nahlas“, ale celou noc.

Bauerová Poděbrady  21.05.16 16:49

3patné spaní může být psychosomatického původu. Doporučuji při spaní mít hlavu na sever nebo na východ. Samozřejmě nespavost může způsobovat i stresové situace, které se dají řešit alternativním způsobem například: Kineziologie ONT, SRT a SpR, Kvantovou metodou, v dnešní době je mnoho metod, které řeší příčiny, nikliv jen následky

Váš příspěvek