Problém s rukou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

SASHA.8
1 příspěvek 13.10.10 10:34
Problém s rukou

Dobrý den
Je mi 22let a ze dne na den, jednoho rána jsem se probudil a nemohl jsem hýbat
se zápěstím a částečně palcem na levé ruce.
V těchto částech pociťuji značné mravenčení(brnění).
Chci se zeptat, kam mám zajít s tímto problémem a co to může mít za následek, že se mi to přihodilo?
Předem děkuji za vaši odpověď.

Reakce:

Dr.House
622 příspěvků 13.10.10 14:36

,,přeleželý nerv,, …odborně vám to psát nebudu - mám zrovna drahé tričko…

za následek to má jen to, že to chvíli bude brnět, protože stlačením hold nervy brní…doporučení je asi takový: na té ruce v noci neležet, a pořád s ní hýbat…pokud jde jen o palec tak na to neumřete…pokud však brní celá ruka, bylo dobrý si zajít na chirirgii nebo neurologii. třeba i pro vyloučení zánětu žil …

Bábina
1450 příspěvků 15.10.10 09:34
Brnění v ruce

Pokud má House pravdu a je to jen přeležený nebo možná namožený palec a zápěstí,na rozcvičení je dobrý míček.Takový ten ježatý s krátkými bodlinkami.Na ruce jsou akupresurní body a cvičení s míčkem si je budete stimulovat a za chvilku bude ruka jako nová.Mačkejte jen lehce.Pokud to nepomůže,tak k lékaři a pak zase k nám a doporučíme doplˇnkovou léčbu.

Dr.House
622 příspěvků 15.10.10 15:50

já mám vždycky pravdu!!!

Bábina
1450 příspěvků 18.10.10 15:43
Problém s rukou

Jasně,House má vždycky pravdu,a když jí nemá platí bod č.1A co Vy, nebyl jste na rengenu.Co karpály?Nemáte vyšetření?Nebo jste brnění rozcvičil a opravdu platí bod č.1?Pokud nosíte nějaká těžká zavazadla v ruce a ne v batohu,ruce střídejte,i kvůli páteři.A pokud navštěvujete fitko a chcete udělat dojem ,tak pozor na závaží,na která ještě nemáte.Holkám se sice líbí pěstovaní kluci,ale zdraví.Tak ve fitku s trenérem a s rozumem.

Renesima  22.06.12 19:01
Help

Mám namoženou ruku. Co mám dělat? Musím s tím do nemocnice?

Renesima  22.06.12 19:20
Help

A taky má cosi s nohou. Nedělám si sradu prosím odepište mi co nejdřív!!!Hrozně to bolí!!!§

Renesima  22.06.12 19:26
POMOC!!!!!!!

Hrozně mě bolí noha! Lýtkový sval! Pomoc!

Renata D.  22.06.12 23:40
divné "záchvaty"

Dobrý den, mám poslední 3 dny takové zvláštní potíže, jakoby záchvaty. Zhruba ve 13ti letech mi diagnostikovali tetanii, bohužel už si nepamatuji jakou formu, nicméně jsem tyto své nynější potíže přisuzovala jí. Ale…jelikož mám 15ti měsíčního syna, tak se chci radši ubezpečit, že to není nic vážnějšího. Před půl rokem jsem byla na veškerých vyšetřeních-krev, eeg, ct… Krev v pořádku, na eeg byly ložiskové změny vlevo, ale CT čisté. Jelikož jsem měla příznaky tetanie, shrnula to má neuroložka s tím, že mám tetanii z nezjištěných příčin. Nicméně, abych se vrátila zpět k nynějšímu problému- 3dny zpět to začalo a každý den se to stupňuje- Jakoby zúžení zorného pole, kolem vidím vše zrnitě, uvnitř pole rozmazaně, závrať, pocit na zvracení, pocit nedodýchnutí, brní mě levá ruka, levá část obličeje a jazyka, vše plynule přejde až do necitlivosti těchto částí, bušení srdce, dnes už mi má babička na návštěvě změřila tlak, protože jsem byla bílá jako stěna, byl 113/84 a tepová frekvence 101. Ty „záchvaty“ jsou den ode dne horší a jsou v délce od 1 do 2 hodin, dnes mě ještě od odpoledne nepřestala brnět ruka a obličej, ruku i podstatně méně cítím, neudržím v ní ani sklenici s pitím. Další věc je, že jsem před 2měsíci začala pociťovat velmi silnou bolest v prsu, nahmatala jsem v něm i bulku, bolest zhruba před měsícem odezněla, jen to jakoby tlačí, bulka je tam stále a objevila se i v podpaží, což mi potvrdila lékařka na sonu,27. mě čeká vyšetření na mamologii. Chci se tedy hlavně zeptat, co by ty „záchvaty“ mohly být a zda mohou mít spojitost s prsem. Děkuji a doufám, že má ten můj sloh hlavu a patu, připadám si trošku dezorientovaně. :(

Dalibor6
19 příspěvků 27.07.12 11:31
Dalibor

Ahoj Renato, to co vám dělá zdravotní potíže dobře znám, možná vám to bude znít divně, ale máte mezi lopatkami posunutou ploténku, nebo spíš víc plotének, jde o to, že posunutá ploténka skřípla nerv ruky a některého orgánu, srdce plic, nevím, ale jedno vím jistě, ploténka se musí vrátit na své místo, já vím jak na to a je to velmi snadné, ale obávám se, že doktor vám v tomto nepomůže, protože s lékařského pohledu toto provést, vrátit plotéku nelze, já vím moc dobře že to lze a pokud vás o tom zajímá víc, tak mi napiošte do mé soukromé schránky, Dalibor

Silly  06.01.13 16:04

Tomu se říká vyhřezlá ploténka a to by ste se ani nepohnula, jak velká je to bolest! Dále to můžr být příznak roztroušené sklerozy, takže s tím radši jděte na neurologii… Ploténku nelze vrátit, pouze jí lze vrátit pomocí operace, či nahrazením teflonovou. V žádném případě se nesvěřujte do péče amatérů-jako je třeba pan Dalibor! S pozdravem Silly

Renata D.  17.01.13 08:09

Mám už od nějakých 11ti let posunuté obratle po úrazu na lyžích, měla jsem nalomený atlas,3 měsíce límec a pak se nepodařilo krční páteř zrehabilitovat. Chodím každých půl roku na manipulaci krční páteře, rozhodně si do ní „nehrábnu“ sama, přeci jen tu musím být ještě minimálně 16 let použitelná pro synka :) Nicméně „záchvaty“ se s podzimem a zimou zlepšily, jsou méně časté než v létě.

Dominika.U  16.03.15 16:50
Bolest lokte !!!!!!!!!!!

Dobrý den, dnes jsem si špatně pohla rukou a něco se mi tam stalo, protože mě bolí vrch lokte. S rukou normálně hýbu bez bolesti, ale když jí natáhnu či narovnám tak mě to tam bolí ze strany! Prosila bych kdybi jste mi pomohli co by to mohlo být. :? :,( :( :) :!

Váš příspěvek