Diskuze o diagnostice

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dr.House
622 příspěvků 10.11.11 18:55
PRO STANISLAVU24

tak se ukažte…

8 - letý kluk, přivezen rodiči na pohotovost, kvůli náhlému zhoršení stavu.dle anamnézy - to prý začlo po té co se vrátil z týdenního pobytu školy v přírodě s bolestí za uchem, kašlem až dávením a vysokou teplotou, která trvá dva dny.na pohotovosti má 38,6´C.
matka udává že než vyjeli na pohotovost, tak se dusil a dávalil a byl celý rudý. snažil se komunikovat a odpovídat,ale byl vyděšený z toho všeho. při za kašlání mu měl ,, kokrhující závěr,,…jinak vše ostatní v pořádku.tak co, jaká bude diagnosa? a snažte se…to je 1/3 :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Dr.House
622 příspěvků 10.11.11 18:57

och…diagnosu,léky a léčbu …tak šup…at vám se mohu dát lepší…

Stanislava24
72 příspěvků 10.11.11 21:04

ja ale NEJSEM lekar, tak jake pak sup, sup, lecba?
Kazdopadne netusim, co by to mohlo byt. Horecky a kaslani ma jako priznaky XY nemoci. clovek by predpokladal, ze to ten kluk chytl prave nekde na tom tabore, jelikoz byl mei detmi. Nemusi to byt jen onemocneni viroveho puvodu, ale klido bakterialni, protoze na taborech vetsinou deti piji a jedi kolikrat s jedne misky, jednim priborem…Prvni co me kvuli tem bolestem za uche napadlo, byli priusnice, ale na ty jsou uz v dnesni dobe plosne ockovane vsechny deti..navic, bolesti se neprojevuji za uchem, ale spis pod uchem…pak taky zanet streniho ucha, ale to by asi nevysvetlovalo, ze se ten kluk skoro udusi, kdyz zacne kaslat…mozna nejaka streptokokova infekce…jeste me napadla spala, ale to je asi blbost…kazdopadne, tim, ze kasle a dusi se, bude mit asi nejake lozisko v krku…a lecba…no, chtelo by se rict, dejte mu antibiotika, ale kdyz clovek nevi, jestli to neni virove onemocneni, tak nemuze, pac na virova onemocneni antibiotika nezabiraji…a hlavne nejsou vselek…

Příspěvek upraven 10.11.11 v 21:29

Tom69
172 příspěvků 10.11.11 21:12

Doktore, doktore, stále jsem nechápal, proč jste se najednou odmlčel, dost mne to mrzelo, ale touto diskusí jste mi do problému vnesl světlo:-)

petulinkabambulka
18 příspěvků 11.11.11 08:12

Vy už máte 8 letýho syna?:) :mrgreen:

Dr.House
622 příspěvků 11.11.11 13:04

samý okecávání a diagnosa utelka asi ne?!…co vám asi říká ten kokrhující závěr vpři kašlání? máte tu spoustu blbých keců ale skutek utek…co třeba černý kašel? hmm? to vás nenapadlo?

fajn…tak jdeme dál…

Žena 15 let, ráno nebyla na stolici (jinak chodí pravidělně ráno), stěžuje si na bolest břicha a podbřicha,dva dny před tím jí začla menstruace, horečku má 38´c a každou hodinou pomalu stoupá.před dvouma hodinami jí začlo být špatně a na zvracení, jen si pořád stěžuje na silné bolesti břicha a podbřicha. prý nemůže už ani chodit.

Stanislava24
72 příspěvků 11.11.11 13:17

počkat, ale já vám včera večer psalaještě jeden příspěvek, že by to mohl být černý kašel!…přesně ten kokrhající závěr a dávení, vysoké teploty…psala jsem taky, že proti černému kaěli se už ale dnes očkuje hexavaxínou, že by ten kluk asi nesměl být zaočkovaný…asi se ten příspěvek neuložil, což jsem si ostatně mohla zkontrolovat…

petulinkabambulka
18 příspěvků 11.11.11 13:28

Ať si vytáhne tampon:)

Stanislava24
72 příspěvků 11.11.11 13:48

pokud myslíte na TSS, nevysvětluje to tu zácpu a bolesti břicha,ne?

petulinkabambulka
18 příspěvků 11.11.11 15:27

To byl jen vtip:) tak to bude nějákej kousek endometria. :mrgreen:

eliot
15 příspěvků 11.11.11 17:27

Nejsem doktor, ale trochu se zajimam, ale jsem laik, toho kluka tipuji na nejakeho parazita, a ta holka ma asi nejakeho streptokoka, stafylokoka nebo tak neco a celkove oslabeny organismus a pri menstruaci jeste slabsi. Tu bolest tipuju na plynatost, v horsim pripade praskly vejcovod, vajecnik, neco v deloze. Nevim zkousim tipovat, co vy na to doktore?

Dr.House
622 příspěvků 14.11.11 17:43

no to mě plácni! kolik najednou se přidalo zájemců o diagnostiky…moc hezké návrhy, jen si tak říkám jak si každého vychutnat… tak popořadě

Stáňo: nezkoušejte tu na mě že jste to psala, není to tu, takže nic. TSS prosím napište to tak jak se to opravdu říká, taky vám tu nepíši zkratky a už vůbec ne u otrav nákým streptokokem.

Petu…: vzhledem k tomu, že tahle kazuistika je opravdu velmi laická tak by to i zapadalo - nemůžu vám říct, že byste byla vedle, ale.....to že nemůže ani choditz - je docela silný příznak! hádejte čeho…

Eliot: vedle…

jak říkám, šlo a velmi laicky napsanou kazuistiku diagnostikování, ale chtěl jsem aspomn slyšet že bym ohlo jít o nějakou náhlou příhodu břišní…to je i v příručce první pomoci a to že nemůže ani chodit je typický příznak i s těmi dalšími …co takle APPENDICITIS ACUTA (akutní zánět červ. výběžku) ? ta menstruace byla chyták..což se mi opět povedlo..paráda…2/3 …jsem příliš hodný, tak vám sem dám další, o něco lehčí…

Dr.House
622 příspěvků 14.11.11 17:59

tak…jelikož to ještě více zlehčím - dám se obrázky… 2 obrázky - dvě diagnosy… no snad už to bude lepší…

PS: A POKUD VÁS BUDE TIPOVAT VÍCE NEŽ JEN STANISTAVA , PROSÍM PIŠTE STRUČNĚ JEN DIAGNOSU, KTEROU SI MYSLÍTE ŽE TO JE. TAK SE UKAŽTE…A VY STÁŇO UŽ TAKY!

jsem moc milej.....poradím že ta 2) začíná na H. tak slovníky a hledat…

eliot
15 příspěvků 14.11.11 18:17

to prvni mozna Lupus typuji.

petulinkabambulka
18 příspěvků 14.11.11 18:27

To první to je teda jako fotka:) to může být přece cokoliv:) revmatoidní artritida? nebo si ten člověk jen ty prsty strčil do dvěří? omrzliny? a to druhé až vylezu ze sprchy:)

Stanislava24
72 příspěvků 14.11.11 22:07

1.Heberdenova artróza
2. Hydrocephalus?

Dr.House
622 příspěvků 15.11.11 19:01

no hurá! aspo to jedno máte dobře… ta dvojka je hydocephalus..ta jednička je revmatoidní artritida…no sláva aspon něco.....hned pošlu další…tohle mě náramně baví…

Dr.House
622 příspěvků 15.11.11 19:10

toto je spíš taková příhoda v jiných světech…třeba v africe. tak co? mimochodem poradím jen , že je to parazit - červ!..zapojte hlavu..a pamatujte! hledejte chytře, ne dlouze!

Martin8
26 příspěvků 15.11.11 20:00

Škrkavka ?

petulinkabambulka
18 příspěvků 15.11.11 20:33

Takže jsme vlastně uhodli oboje:) pan House je výborný diagnostik, ale zřejmě horší matematik - 1 + 1 jsou dvě chichichi :lol:

Suzanna
3 příspěvky 15.11.11 20:42

Tak nikdy jsem to v reale nevidela jen jsem o tom slysela z vypraveni…o tzv­.„ricni slepote“ zpusobenou hlistici.

Ricni slepotu jsem znala, ale hlistici jsem vygooglovala, vedela jsem jen, ze se jedna o urciteho parazitniho cerva.

Onchocercas volvulus :-D

Je to ono?

Stanislava24
72 příspěvků 15.11.11 20:44

vlasovec kožní a onchocerkóza? ale to je asi přehnané, možná to bude "jenů škrkavka? I když ta se spíš asi drží ve střevech, ne?

petulinkabambulka
18 příspěvků 15.11.11 20:52

Všichni tito paraziti se můžou opravdu uhnízit všude a vzhledem k tomu, že jsi sou dost podobní tak to opravdu bude zřejmě ta škrkavka nebo hlístice.

Dr.House
622 příspěvků 17.11.11 11:02

je to tak..vlasovec oční čili hlístice …to bylo dost jednoduché…hodím vám sem nákej rtg nebo ct snímek…to už bude snad větší zábava..

Tom69
172 příspěvků 17.11.11 23:34
pro Dr.House

Doktore, fakt dobrý, je vidět, že svoji práci máte fakt rád, zkoušet účastníky diskuse z diagnozy, náhodou, já bejt Mudr, tak mne to taky baví, nicméně, pojdte zkusit něco mimo obor, třeba dát si veřejnou šachovou partii, po Netu, o pusu, třeba o stovku Eur, navíc, je to internetová partie, ledaskdo Vám může poradit, já se to nedovím:-) neberte to osobně, jako profíka a člověka si Vás vážím, pojdte prolomit tu nudu, býval jste vtipnější:-). Všechno dobré. Tom

Stanislava24
72 příspěvků 18.11.11 20:32

škoda, že tady nejde pod příspěvek napsat „líbí se mi“ :-D

Dr.House
622 příspěvků 19.11.11 11:55

no..co dodat…humorem celý jásám…to víte..mám drahé triko..

Dr.House
622 příspěvků 21.01.12 20:42

Tome napište zítra, (dnes je sobota -myslim) dáme tu šachovou partičku . napište mi do zpráv a tam se dohodneme.
mimochodem - kdo má zájem tak diagnostikujte : copak je na obrázku? jen napovím že to má svou specifickou diagnostiku - a počítejte

Tom69
172 příspěvků 21.01.12 21:19
Dr House

Doktore, stran těch šachů, bylo by to z mé strany nefér, za mejch mladejch let jsem to hrál o prachy. Nevím jaký jste ročník, já jsem starej /pouze dle rodnýho listu/ jak dřevěný uhlí, existoval podnik tzv Varieté ve Vodičkově ulici. /U Nováků/, tam byla herna na ledacos. Já bych to stejně nedotáh do konce:-),na to si Vás příliš vážím. Stran té diagnozy, jsem bohužel pouze schopen zkonstatovat, že mi nějak nesedí počet prstů:-). A to není příliš, jsem si toho vědom..... Přeji hezký večer Tom

Tom69
172 příspěvků 21.01.12 21:26
dr House

Jo, a pokud máte ještě náladu tak v této diskusi moc prosím pokračujte. Já se bohužel vzhledem k úrovni svých znalostí nezůčastním, ale aspoň se něco dozvím. Tom

Dr.House
622 příspěvků 22.01.12 09:49

No, tak jak myslíte. tak najděte nákou jinou fajnovou hru ve které třeba tak nevynikáte..

a co skrze toto téma diagnostika - tak bych byl rád, kdyby jste se taky zapojil, ejde tady o to to uhádnout ale debatit nad tím co by to mohlo být.

Tom69
172 příspěvků 22.01.12 10:42
dr House

Z mé strany to byl neohrabaný pokus o omluvu, nic víc v tom nehledejte. Celkem jsem si ten příspěvek před cca dvěma měsíci moh odpustit. Krapet mne mrzelo, že jsem to napsal, no...... Teda dost mne to mrzelo. Tom PS Až poznám na snímku víc, než jen že ta ruka má víc prstů, tak se zapojím:-)

Stanislava24
72 příspěvků 22.01.12 10:54

tak jsem si akorat minule rikala, jestli se to tady jeste rozbehne…no nejdriv jsem myslela, ze to bude polydaktylie, ale vzdyt tam uplne chybi palec a ukazovacek…vypada to jako dve ruky, ktere se chteli oddelit, ale nepovedlo se, pac ty prsty jsou jakoby zrcadlove narostle…nebude to poskozeni nejakeho genu ci chromozomu, co tohle vyvolalo?

Stanislava24
72 příspěvků 22.01.12 16:32

tak teda…je chtela celej gympl na medicinu, ale cim jsem starsi, tim vic mam pocit, ze mozna nakonec bylo dobre, ze jsem nesla…ale genetika me bavila z biologie uplne nejvic:D..nic, jdu hledat, co by to mohlo byt…

Martin8
26 příspěvků 22.01.12 17:37

To se stalo jednomu bezdomovci, že měl plnou nohu červů, ne ? Jestli to má odborný název, tak ho fakt neznám. :D

Tom69
172 příspěvků 22.01.12 18:40
dr house

Vy se prostě nezměníte, doktore:-)

Dr.House
622 příspěvků 22.01.12 20:20

jen hledejte…
pro martina8 : přesně tak, je ten bezdomovec o kterým se tak povídalo - ted mě napadlo že jsem měl asi začmárat obličej…no čert to vem…

tak šup ty příčiny a diagnozy..šup šup…ať sem můžu hodit další fajnovku…

Martin8
26 příspěvků 22.01.12 23:05

Tak nějak „lajcky“ bych řekl, že mu ta noha prostě hnila, a jak do všeho co hnije lezou červi, tak vlezli aj do jeho nohy. :D

Dr.House
622 příspěvků 23.01.12 12:03

hezký ..ale ten co tu spravuje server ten obrázek smazal..to je zajímavé ale ty božské kretény a jejich kreténismy tu nechá…zajímavý člověk ten administrátor…možná by mohl zapojit klávesnici a přidat se…

Dr.House
622 příspěvků 26.01.12 20:30

jelikož jsme pro vás měl tady obrázek i s popisem jedné nemoci - administrátor tohoto serveru to smazal bez udání důvodu - i na 2 zprávy které jsem mu dal, neragoval..tudíž nová diagnosa - uhodnete kterou idiopatickou nemocí trpí administrátor?

Martin8
26 příspěvků 26.01.12 21:18

Já si ten příspěvek stihl přečíst.
Tak idiot to asi nebude, po tom co sem četl. :D

Dr.House
622 příspěvků 27.01.12 08:45

co jste četl? vy jste viděl ten obrázek toho mimmina s tou anencefalií?

Martin8
26 příspěvků 27.01.12 14:26

Jojo viděl.

Dr.House
622 příspěvků 28.01.12 08:33

Tak to srdečně blahopřeji. Byl jste asi jediný.

Martin8
26 příspěvků 28.01.12 13:16

A co kdyby jste sem vložil jen odkaz ? To je taky zakázané ?

Dr.House
622 příspěvků 28.01.12 18:08

to bych musel najít někde na internetu o té anencefalii + odkaz na obrázek. takle jsem dal obrázek a stručně to vysvětlil.

Martin8
26 příspěvků 28.01.12 21:03

No já myslel odkaz na obrázek a text k tomu.

Stanislava24
72 příspěvků 29.01.12 15:55

Teda, obrázek toho mimina s anencefalií jsem neviděla, a nevím, zda bych vůbec chtěla, páč co jsem se dočetla, vypadá docela hrůzostrašně…rodí se vůbec děti s touto vadou, nebo se ty těhotenství ukončují rovnou, pokud se přijde na to, že plod trpí anencefalií?

Dr.House
622 příspěvků 29.01.12 21:07

většinou ty děti umírají ještě v prenatálním období. pokud se takové díte narodí moc času nemá. +- max. 2 roky

Stanislava24
72 příspěvků 29.01.12 22:56

a stává se, že matky, ač ví, že plod trpí touto poruchou, jej donosí a porodí a doufají?

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek