Porucha příjmu potravy, anorexie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

elleonora.orsay  04.06.14 17:32
porucha příjmu potravy, anorexie

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Je mi 18 let měřím 176 cm a vážím 47 kg. Ještě před necelými 5 měsíci jsem jedla naprosto normálně a neměla jsem s ničím problém. Moje váha za tech 5-6 měsíců spadla z 54kg na 47kg.(navštěvuji těžkou školu a jsem neustále ve stresu) Jsem podrážděná, je mi neustále zima a naprosto bez života. Vím, že něco není v pořádku, chci začít zase normálně jíst, ale nevím jak to mám udělat. neustále si kontroluji co jím a dokážu bez jídla vydržet velmi dlouho, jím jen různě bebečka, mussli a ovoce. Pokud sním něčeho víc, mám výčitky svědomí a někdy i nutkání to jít vyzvracet, bolívá mě hodně břicho. Nevím co s tím, ale chci zase začít normalně jíst a byt ta veselá holka jako před tím. :(

Reakce:

patronka  14.06.14 23:11

Vycitky, kdyz se prejim, jsem se naucila brat jako takove nalepky, ktere se snazi na mne ulpet, ja je ale odpinknu - odlepim jako nesmysly, co se na me snazi ulpet..jinak si sami na sebe delame bic…jsme tvorove chybujici, kdyz se prejim reknu si proc se tak stalo a co priste budu delat v te situaci. zivot je krasny, uzivejme si a pozorujme ho a mene koukejme jen na sebe

marienka34
3 příspěvky 19.06.14 10:45

Měla by ses určitě poradit s odborníkem a nenechat to jen tak! Kamarádka měla stejný problémy před maturitou a byla se zeptat! Myslim, že se to jmenovalo Rekondice, bylo to někde na Andělu mám dojem. Zdraví máš jenom jedno. :,( :?

Angelicaa  02.08.14 10:56
Problémy s příjmem potravy

Ahoj, taky mám takový problém. Před půl rokem jsem ještě vážila +/- 54 kg a teď už jen 43 na výšku 162 cm. Je hrozné, když si toho všichni začali všímat a říkat mi, jak jsem hrozně vyhublá, ať se najím a podobně. Všichni se do mě snaží cpát čokolády, brambůrky a já se cítím trapně pořád to odmítat. Chci jíst zdravě! První jsem teda chtěla zhubnout, ale teď by mi nevadilo přibrat, i když na druhou stranu představit si, že stoupnu na váhu a budu mít třeba 46kg mi připadá hrozné… mám nějaký blok v hlavě že už si prostě čokolády, zmrzliny a podobné sladkosti nikdy nedám. Dokonce ani obyčejný rohlík. Spíš než že jsem anorektička bych řekla, že jsem závislá na zdravé stravě a nic jiného do pusy nedám i kdybych měla umřít. :nevim:

Terezaa K.  06.03.15 16:39
výzkum do bakalářské práce

Dobrý den, jsem studentkou třetího ročníku bakalářského studia Sociální pedagogiky se zaměřením na etopedii a svou závěrečnou práci píši na téma Vliv mentální anorexie na příbuzné a okolí klienta. Ráda bych se zeptala, zda by se ve Vašem okolí nenašel někdo, kdo by byl ochotný vyplnit mi krátký výzkum. Jedná se o zcela anonymní informace, které nebudou nikdě zveřejňovány, ale poslouží jen pro napsání práce. Jakékoliv dotazy ráda zodpovím. Případným respondentům zašlu otázky k výzkumu na email.
Budu velice ráda za jakoukoliv reakci.

Kontakt: tereza. kabova@seznam.cz

Hezký den
Tereza :)

Váš příspěvek