Porucha příjmu potravy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nickyjandova  03.07.11 04:00
porucha příjmu potravy

Ahoj, mám takový problém…už nekolik let (cca 6) mám problémy s příjmem potravy. Začlo to tím, že jsem přestala jíst, jenze asi po 14-ti dnech jsem začala chytat hrozné záchvaty žravosti, tak jsem se zacla opravdu hrozne prejídat a následne zvracet a poté jsem tak 2 roky užívala projímadla…potom jsem se na to ,,vykašlala" a byla jsem nejakou dobu v pohodě. Jenže pokaždé když si najdu nového partnera, nebo mám nějakou stresovou situaci, tak do toho znova padám, bud nejím nebo zvracím , nebo užívám diruetika…psycho­loga jsem nikdy nenavštěvovala…sna­zila jsem se dostat se z toho sama…v této době si připadám, že jsem zdravá, ale asi tomu není tak…sním co chci, ale jeste potom zhubnu, myslite ze jsem si tím mohla v těle neco narusit ?? metabolistmus to nebude, protoze kdyz jdu nekam pít tak mám kocovinu jeste dva dny potom… poradte co mám delat, jak si dát zdraví do porádku…porád se bojím ze d otoho znova spadnu…dekuju za rady… :-)

Reakce:

Lucrezia
338 příspěvků 03.07.11 10:05
PPP

Ahoj, to je klasika, co popisuješ.
Můžeš se v tom plácat i celý život. Nahoru dolů.

Psychologa bych Ti vřele doporučila, i když není spasitel, pomůže Ti porozumět mechanismu, jak to v Tobě funguje a proč to děláš.

Je to podobný princip, jako závislost. Jakmile do toho jednou spadneš, v krizovkách budeš mít tendenci se do toho vracet.

Jak jsi na tom váhově?
Co okolí, ví o tom někdo?

Ptala ses, jestli sis mohla v těle něco narušit…tělo je zblblé a neví jak reagovat, neví, kdy ho zas budeš trápit hlady nebo zvracením.
Tak reaguje nepředvídatelně. Ale nic z toho není nevratné. Dokud žiješ, dá se vše upravit. Pokud budeš dodržovat delší dobu pravidelný režim, tělo získá zase důvěru v to, že nebude strádat a bude se chovat normálně.

Obrať se na sdružení Anabell, mají tam výživovou poradkyni za přijatelnou cenu, sestaví Ti jídelníček na míru a bude třeba ho dodržovat.
Má to smysl ale jen v tom případě,, že s tím něco dělat chceš.

Držím pěsti, velmi dobře tyhle potíže znám, to mi věř. Je to běh na dlouhou trať.

Terezaa K.  06.03.15 16:37
výzkum do bakalářské práce

Dobrý den,
jsem studentkou třetího ročníku bakalářského studia Sociální pedagogiky se zaměřením na etopedii a svou závěrečnou práci píši na téma Vliv mentální anorexie na příbuzné a okolí klienta. Ráda bych se zeptala, zda by se ve Vašem okolí nenašel někdo, kdo by byl ochotný vyplnit mi krátký výzkum. Jedná se o zcela anonymní informace, které nebudou nikdě zveřejňovány, ale poslouží jen pro napsání práce. Jakékoliv dotazy ráda zodpovím. Případným respondentům zašlu otázky k výzkumu na email.
Budu velice ráda za jakoukoliv reakci.

Kontakt: tereza. kabova@seznam.cz

Hezký den
Tereza :)

Váš příspěvek