Popraskané žilky na nohou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Courtney  16.05.11 21:36
Popraskané žilky

Zdravím a prosím o radu
V poslední době mi začali praskat žilky docela ve velkém množství. Mám vylezlé fialové skupinky žilek především na nohách, stehnech ale taky už i na hrudi a rukách. Na levé noze už mám taky poměrně dlouho velkou křečovou žílu.
Chtěla bych se zeptat zda je to normální nebo bych měla navštívit lékaře. Je mi teprve 16 let, jsem holka

Reakce:

this is not lupus
66 příspěvků 17.05.11 19:50

Zdravim, co se tyce krecovych zil tak tam hraje svou roli i dedicnost, a ty popraskane zilky to jsou nejspis flebektazie(lidove metlicky), nepribrala jste nahodou?muze to byt z toho, pokud ne tak by to chtelo doktora,aby se na to podival a vysetril vas. Muze to byt spoustu veci,ale nechci strasit predcasne.

Courtney  17.05.11 19:59

Děkuju za odpověd
nene nejak sem v poslední dobe nepřibrala, vážím tak oklo 56kg. Ja jako mám tu jednu velkou křečovou žílu na noze už asi od svých deseti let :-D není to nic hezkého, ale asi to mám po dědovi :-) akorát mě vyděsily ty fialové žilky v poslední době jak najednou začaly přibýva. A k lékaři se mi moc nechce pokud to není nutné, byla sem tam ted docela často, tak už se mi moc nechce :-)

this is not lupus
66 příspěvků 17.05.11 20:15

No muze to byt i nasledek nejake nemoci,nevim co vam bylo,piste ze jste byla v posledni dobe u doktora casto.
Berete antikoncepci?kou­rite? pripadne jak moc? sport nejaky delate?

Courtney  18.05.11 12:35

No to je nadlouho. Tak v lednu mi začali takové problémy jako brnění rukou, návaly horka atd, byla sem s tím u doktorky, ta mi vzala krev jestli to není od štítné žlázy, ale výsledky byly v pořádku. Pak tyto potíže chvilku trvali, ale nakonec nějak odezněli asi na měsíc. Jenže potom se mi začali postupně vracet a je to ještě horší, už to není jen o pocit brnění, ale bolívá mě celé tělo, nejvíc levá ruka a nohy, ale taky hlava a žaludek, hlava se mi občas motá, mám mžitky před očima, pískání a šum v uších, myslím si občas že snad už ztoho vybouchnu. Doktorka mne poslala na rentgen a oční pozadí. Oči dopadli dobře, ale rentgen (krční páteře a dutin) špatně. Mám tu páteř nějak bloklou a celkově křivou a pak taky nějaký nález v těch dutinách ale to nevím přesně co to je, moc sem to nepochopila ale jím na to nějaké prášky. Tak se ted cítím už strašně rozpadle skoro ne nic nemám sílu pořád spím. Ale k doktorce už moc nechci cítím se už jak nějaký hypochondr :-D
jinak antikoncepci beru až asi přez rok a půl

this is not lupus
66 příspěvků 19.05.11 19:09

No tak to muze znamenat spoustu veci,muze to mit navaznost s tema zilkama nebo taky ne,urcite by nebylo od veci zjit s tim k lekari,pisete ze se vam to udelalo v kratkem casovem horizontu a vetsi mnozstvi,cos muze byt signifikantni­.U krecaku hraje az 80.procentni roli dedicnost jak uz jsem psala,pak take hormonalni zmeny,zbytek hraje zpusob zivota, treba dlouhe stani atd,antikoncepce take muze hrat svou roli.Co se tyce tech metlicek tak tam je nevyhoda hlavne kosmeticka,spatne se toho zbavuje nebo spis ze ucinne odstraneni poskytne asi jen laser. K tem ostatnim priznakum krcni pater muze nadelat penkou neplechu to je fakt,jeste me napada tetanie,to je nedostatek mineralu v tele, predevsim horciku, s tetanem to nema nic spolecneho jak by si nekdo mohl splest. To pistakni a huceni v usich a hlavne ty mzitky pred ocima to se objevuje pri potizich s krevnim tlakem.Nebo zase ty hormony. Jak se jmenuji ty leky co berete?

Courtney  19.05.11 19:28

Děkuju moc za odpověd :-) jinak třeba tlak mi doktorka taky měřila a byl v pořádku. Tak ted mám před sebou nějaké rehabilitace s tou páteří, třeba se to po nich trochu zlepší, doufám :-) Ty prášky co beru se jmenujou AERIUS

this is not lupus
66 příspěvků 19.05.11 19:33

Tlak muze byt i kolisavy to zase souvisi s temi hormony, a ty prasky berete jak dlouho?myslym jestli se vam ty metlicky nezacali delat priblizne ve stejnem obdobi kdyz jste zacala brat ty leky plus minus 2tydny nebo 3?

this is not lupus
66 příspěvků 19.05.11 19:36

tak vam budu drzet palce at ty rehabky pomuzou,krcni pater je vazne potvora dokaze nadelat divy, k tomu zbytku me jeste napadla Fibromialgie, ale ta ma tolik priznaku ze sedi skoro na vsechno,mrknete do googlu tam o tom urcite neco bude,psat to vsechno sem by bylo na celou noc.

Jana000998  05.06.11 16:35
MOzna...

Byla sem nedavno na prednasce, pan doktor rikal, ze nemoc (prakticky vse nepohodlne co popisujete) je informace, kterou nam telo dava, kdyz je neco v neporadku. Muze to byt i spatnym sezenim, nevhodnou obuvi, stresovym prostredim. Leky casto jen omezuji tu informaci, kterou nam telo vysila a problem jen odsouvaji. Jestli mas chut a cas, doporucim ti knizku „Mým marodům aneb Jak vyrobit pacienta“ od pana dr.Hnizdila

edietha  01.12.11 23:01
horcik

ahojky zkousela jsi horcik?Obvykle a to u spouste lidi se objevuje nedostatek horciku,stres,vy­peti dela hodne,zpusobuje brneni a to ,co popisujes.Ale je nutny horcik s pyridoxinem­.A ostatni,mys­lim tim mzitky atp. blokla krcni pater,mela jsem tyto problemy skoro rok az mne pak neurolog napravil a pocitila jsem obrovskou ulevu a jsem za to vdecna,myslela jsem na nejhorsi.Dopln horcik a zajdi za neurologem.

edietha  01.12.11 23:06

Bohuzel je to dedicna zalezitost,ale samozrejme jde to i zpomalit,pri­pravek Detralex by mel zamezovat a nebo zmirnit dalsimu vzniku techto nechtenych zilek,dale to podporuje koureni,nadmerne opalovani.

ivcik2  15.02.12 09:49

ten vas problem spis vypada na boreliozu. necht si na to udelat krvni testy.

kozetta  21.06.12 11:15

Ja mam taky problem s metlickami na nohou,,, nikdy jsem to nemela ze zactku strasne malo a ted se mi to rozlezlo kolem kolen jsem s toho nestastna nevim co s tim. Nemam vubec zadne zdravotni problemy ani antikoncepci neberu proste vubec nic, Muzete mi poradit co stim?, z ceho to muze byt,,, doktorce nechodim uz 5 let jsem u ni nebyla nepotrebuji,,, stejne stoji za prd

kozetta  21.06.12 11:16

J

Lucie 126  29.01.13 11:28
Křečové žíly????

Dobrý den, chtěla bych se zeptat za posledních roka pul jsem přibrala 15 kilo byla jsem na vyšetření jestly třeba nemám štítnou žlázu apod.ale nic, nejspíš se mi po oslavení mích ted 27 letech spom alil metabolismus, ale často mívám bolesti nohou při chuzy, pocit těžkých nohou a všimla jsem si že se mi ve vnitřní straně lítek(spíše v ohybu )dělají zřejmě křečové žíly, tedy abych to upřesnila necítim je, že by mě bolely ale nohy celkově taky se mi tam udělala modřinka né moc velká tak 1cm na 1cm. Bojím se plicní embolie. Mužete mi něco poradit děkuji :nevim: :mavam:

Váš příspěvek