Časté nucení na močení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gina  29.10.09 20:22
Pomočování v dospělosti

Dobrý den,

můj syn, kterému je 17 let má hrozné nutkání často chodit na záchod. Zvlášť ve škole. Je to pro něj hrozně citlivá věc, protože se mu už několikrát málem stalo, že to pustil. Lékař urologickou příčinu vyloučil, ale stejně. Co si mám o tom myslet? Nevím, jak mu pomoci…

Reakce:

Julie  30.10.09 11:42

Nevím sice jakou příčinu tento problém má,podle mně pouze psychickou, ale v první řadě dupat na doktory, aby na něco přišli. Jako samoléčbu doporučuji brusinkové tablety a čaj od Dr. Müllera k zakoupení v téměř každé lékárně za cca 200Kč a 55Kč. Manžel má velmi vážně nemocné ledviny, s tím Vás však nechci strašit, ale ujistit, že tyto dva výrobky mu s tímto problémem výrazně pomohli.

kiki  30.10.09 17:39
ta psýcha

Také si myslím, že to je především psychická záležitost. Obzvlášť ve škole. Musíte si s ním promluvit a zeptat se jej, jestli není v nějakém zásadním stresu, který by s tím souvisel. Máme tyhle nervy také dost v rodině a věřte, že návštěva a nácvik stresových situací nám hodně pomohl.

Kikča

Míša  14.02.10 09:13

Souhlasím, že to má co dělat s psychikou. Víte, já sama s tím mám problémy, u mě je to na vině s jistou psychickou poruchou, ale u syna asi stresem ze školy… Také myslím, že to je čím dál častější problém u adolescentů, mně je let 14, a jestli se za to syn stydí tak ted' ví, že není sám, né? ;-) Pomoc může jen promluva s doktorem… :-|

monikabart  16.06.10 15:06

Souhlasím s Julií s těmi brusinkami. Taky vím, že tady pomůže operace. Buď se mu vrací moč zpět do takové kapsičky v močovém měchýři, nebo jestli měl dřív nějakou břišní operaci, tak by za to mohly srůsty, které tlačí na močový měchýř a tak má menší kapacitu a musí chodit častěji a někdy to už nemůže vydržet.

Hanka.XY
71 příspěvků 16.06.10 23:54

A byl na nějakém vyšetření? U většiny lidí je tento problém spíše psychického rázu. Třeba před dlouhou cestou autobusem nebo dobou, kdy víte, že nebude moci jít, chodíte, přestože jste dlouho před tím schválně nic nepila. Zkuste se synem promluvit, aby nebyl z něčeho zbytečně stresován. A když mu koupíte třeba sušené brusinky nebo brusinkový čaj, udělá mu to určitě lépe:)

Váš příspěvek