Zkušenost s pohotovostí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

neznámí  18.07.10 18:24
pohotovost

Dobrý den také bych se vám ráda svěřila.Před týdnem jsem měla problémy s dechem,nemohla jsem dýchat,pocit že se složim,bušení srdce a pocit že se složim.Jelikož tady bydlím sama v baráku,tak jsem zavolala na pohotovost a oni mi poslaly rychlou a odvezly na pohotovost.Než mě ošetřily a daly mi nějakou injekci,tak co bylo první se mě lékařka zeptala,zda mám peníze že to musim zaplatit.Místo toho aby mě v první řadě ošetřily.To znamená kdybych neměla,tak by mě snad ani neošetřily.A další šok pro mě byl když mi řekly,že domu už mě neodvezou a já v tomto stavu a ani nevim jak jsem jela domu atobse a ani nikoho nezajímalo,kdybych se někde složila.Nechápu tento přístup lékařů k pacientovi.s poz­dravem Líba

Reakce:

misa16  20.07.10 22:30

Dobrý den, tak to „jsem ráda“, že nejsem sama, kdo má s pohotovostí jen špatné zkušenosti. Ať už jsem ji byla nucena navštívit sama nebo s dětmi, po odchodu z pohotovosti jsem si vždy říkala, že už tam nikdy nevkročím, i kdybych měla doma umřít. Nejsilnějším zážitkem pro mě bylo, když moje 5ti letá dcera z ničeho nic dostala 40cítky horečky (a hned od rána), které jsem celý den nemohla srazit. Dostala jsem strach, proto jsem s ní večer chvátala na pohotovost. Bohužel den před tím si dcerka do vlasů na zkrášlení nechala nastříkat červené pěnové tužidlo, které ji obarvilo i kůži na hlavě. Vlásky jsme večer pěkně umyli, ale ta kůže už tak lehce nešla. Jak paní doktorka dcerce zkoušela, jestli dá hlavu na bradu - kvůli zápalu mozkových blan - všimla si té obarvené kůže, lékařská prohlídka šla okamžitě stranou a nastal „výslech“ a cca 10ti minutové hledání podlitin na dcerčiným těle. Když paní doktorka nic nenašla, poslala nás domů s tím, abych dceři dávala paralen, že nic nenašla. A byla při tom hrozně odtažitá, jako by to ani nebyla lékařka pro děti. Za dva dny jsem šla k našemu dětskému a dcerka skončila na antibiotikách se spálovou angínou. Už je to 6 let a od té doby se dětské pohotovosti u nás obloukem vyhýbám. Doufám, že nám to vydrží ještě pár dalších let.

Louise  21.07.10 15:50

Osobne si myslim -reaguji pouze na vetu o tuzidle ve vlasech-ze v 5ti letech se dite opravdu nemusi zkraslovat penovym barevnym tuzidlem . Mozna totez si myslela doktorka.
Doktorka je profesionalni zdrav. pracovnik a mela by to teda „unest.“ Myslite, ze to nepoznala, ze je to barva ?
Mozna prave proto jako profesional koukala zda za tim neni jeste neco vice (myslim fyz. nasili),ale o te barve si myslela sve. No a z toho mozna ta odtazitost.
Paralen byl dostacujici v dany moment, ne ?
Tot muj nazor.

misa16  28.07.10 09:37

Pokud jste názoru, že když je u 5ti letého dítěte horečka 40,2 a po podání Paralenu je horečka po 2 hodinách 39,9, pak byl úplně postačující.
Ale já tohoto názoru nejsem.

Cuket
3 příspěvky 18.09.10 03:03
pohotovost

Paní doktorka by asi potřebovala proplesknout,pokud má dítě 40cítku, tak nemá zkoumat blbosti a má udělat co je v jejich silách a možnostech.Pokud měla holčička zkrášlovací tužidlo ve vlasech,tak to bylo určitě proto,že si jako každé dítě hraje a není to proto,že by s tím chodila třeba ven.Chápu to, vůbec mi to nepohoršuje.Páni doktoři si totiž myslí že jsou nejchytřejší a co rozhodnou,to je svaté.Ráda bych je viděla v opačné pozici, jak by jim bylo.Můj syn před pár lety měl hodinu života jenom proto, že mu přehlédli abces za mandlí a léčili ho na anginu.Ale nejlepší byl přístup lékařky na ORL,když se s námi rodiči nechtěla ani bavit,protože synovi bylo 21 let,ale on nemohl ani promluvit.Pře­žil,vzali mu mandle,přestože nemuseli,ale byl to pro nás zážitek.Bylo to ve večerních hodinách a vyrušili jsme paní doktorku z večerního klidu.Tak jsme se tam oba s manželem ročílili, že z toho měl druhý den ráno lehkou mozkovou příhodu a ošetřující lékař nám řekl, že to bylo ze stresu.Měla jsem najednou syna v jedné nemocnici a ve druhé manžela.Nikomu to nepřeji.

Dr.House
622 příspěvků 18.09.10 17:12

ano…krásné příběhy…

pokud ste nepochopily realitu doktorů jsou dva typy

1. lékař, který šekl na medicínu aby mohl léčit nemoci, pomáhat lidem, diagnostikovat, léčit, rehabilitovat, strat se…
  1. lékař, kterého nutily doma aby měl před jménem MUDr. aby mohli na návsi všichni žárlit, nebo protože jsem MUDr. tak kdo je víc?…paciet mě nezajímá a většinou pacienti lékaře unavují…
  1. lékař - jako já…:-D ( kdo zná - ten ví)

a přiznávám, někteří lékaři by potřebovali proplesknout…sám jsem příkladem, ale já se vykroutím ze všeho, protože mám vždy v záloze diagnosu i přístup…

a vykašlat se na dítě se 40kou…je dost netaktní!!!! lékař je v tom případě doktor Blb nebo idiot…

Cuket
3 příspěvky 18.09.10 20:06
pohotovost

pro Dr.House
Nevím,zda si děláte legraci,nebo to myslíte vážně,že jste lékař.Ale pokud ano, a jestliže máte diagnosu, přístup a víte…, pak je to vpořádku,nepot­řebujete prop… Znám i dobré lékaře, ale je jich mnohem menší procento než těch opačných.Bohu­žel.Těch dobrých si moc vážím!!!!!

Dr.House
622 příspěvků 18.09.10 21:29

no vidíte…já si nevážim nikoho…

ale jsou lékaři kteří jsou vážně idioti…znám jich plno…a legraci si vážně nedělám…

Bábina
1450 příspěvků 19.09.10 16:54
Pohotovost

Sakra,doktore tak mi vysvětlete,proč jsem na pohotovosti ,kde jsem byla podotýkám jednou,než mi pan doktor ošetřil úraz a dost velký se staral,jestli mám u sebe 9O ,.kč.

Dr.House
622 příspěvků 19.09.10 17:20

protože to byl idiot…řidte se tím co jsem tu napsl jako první…3 skupiny lékařů…

Bábina
1450 příspěvků 19.09.10 17:47
Pohotovost

No doufám,že už Vaše rady k pohotovosti zase pár let nebudu potřebovat.Ale jak mám poznad od pohledu,kdo kam patří,když bolestí nevidím a čekám 1hod než vůbec se otevřou dveře.Třeba mněli něco důležitého na práci,to uznávám,ale myslíte,že i sestry? Aby řekli třeba:Prosím vydržte,pan doktor za hvíli příjde?A myslíte ,že když je někomu hooodně zle,že má ještě vůbec schopnost lékaře sortovat? A co když ti lékaři dobří,tam vůbec nejsou?Jinak si nemohu stěžovat se svými lékaři mám ty nejlepší zkušenosti a vím,že když potřebuji,tak se mi snaží pomoci,podle svého vědomí i svědomí.Tento takydoktor byl doufám vyjímka.

Bábina
1450 příspěvků 19.09.10 17:59
Přídavek

To co se stako první pisatelce bych mohla slovo od slova opsat.A to bylo v prosinci a já v domácím oblečení,a manžel odjel v domění,že si mně tam alespoň jeden den nechají.Musela jsem žebrat na vrátnici která je pěšky přes celý areál a já byla v pantoflích,aby mně nechali zatelefonovat pro muže,protože když Vám bouchne v ruce konvice z vaříci vodou a opaří vám půlku těla,nemyslíte na to vzít si telefon.

Dr.House
622 příspěvků 19.09.10 18:58

toto otázka etická…většinou to poznáte až příjde a jak s vámi už jenom jedná…vyjímky potvrzují pravidla…

Bábina
1450 příspěvků 19.09.10 19:22
Pohotovost

Jé,to vím taky,ale někdy není na vybranou.A pak pacijent prostě na to doplatí a ještě za to zaplatí.Víte,nevadí mi za dobrou péči lékaři dát ty drobné,ale chci slušné zacházení.Ale upozornila jsem že tohle byla vyjímka.Já si ty,co se mají starat o mé zdraví opravdu vybírám,a už jsem si taky řekla o kartu a šla k lékaři,který dodržuje lékařskou přísahu a ne podnikatelskou.Já jsem zvyklá s lidmi jednat slušně a pro chci,aby tak jednali i oni se mnou.A nejde o ty drobné co zaplatím lékaři,štve mně to že nechávám na lécích vydělávat snad ani ne lékárny,jako lékárenské loby.Všem přeji dobrou noc a z této diskuse se odhlašuji

Bordik  11.06.11 21:25

Zdravím všechny, jak si to tak pročítám, tak se ani člověku nechce věřit, že se vám to přihoilo. Nevím, jestli mám snad štěstí, ale já si zas pohotovost nemůžu vynachválit. Brali mě de facto okamžitě, rychlá a správná diagnoza, lidský přístup k pacientovi. Platila jsem až poté. Vůbec se mně neptali, zda jsem již zaplatila 90 Kč, či nikoliv, nebo zda mám vůbec peníze. Poprvé mně na pohotovost přivezla záchranka, perfektní a profi přístup, podruhé brácha. Pokaždé velmi dobrý přístup. Platila jsem až po vyšetření.

Váš příspěvek
Další témata z kategorie