Proti zahlenění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rarera  01.09.10 12:37
pocit zahlenění krku

Dobrý den, už přes půl roku mě trápí pocit nepříjemného zahlenění v krku, nutí mě polykat naprázdno a někdy i natahuje na zvracení.
Navštívila jsem krční lékařku, dle výtěru i kontroly je všechno v pořádku. Byla jsem i na odběr krve kvůli štítné žláze a taky na alergologii, výsledky krve jsou taky v pořádku. Lékařka říkala, že je možná nějaká souvislost se zažíváním – zhruba před rokem jsem prodělala nespecifikovaný zánět střev, ale po vyléčení i dle kolonoskopie taky vše v pořádku.
Poradí mi někdo co dál?
 Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Dr.House
623 příspěvků 01.09.10 12:46

možná souvislost se zažíváním?.....

v tom případě se zeptám na jak to vypadá? píšete že máte pocit zahlenění – není to třeba něco jak chcete zvracet – takovej ten pocit v krku?

pak se zeptám na to jak se vám dýchá? – třeb jako jestli nemáte pocit dušnosti a tak…

on to totiž může být plicní problém ale i ten zažívací…zatím podle příznaků ste mi nic moc nesdělila…tudíž se rozhoduji pro Jícnový reflux nebo CHOPN.

rarera  01.09.10 13:15

Dýchací problém to asi není. Špatně se to popisuje, jako by mi vzadu v krku stékal hlen, nebo něco oteklo. Trvá to v průběho celého dne, lepší je to jen chvilku z rána

Michaela16
30 příspěvků 01.09.10 14:10

Dobrý den, zkuste o hodně zvýšit příjem tekutin a Bábina je výborná přes bylinky, ta Vám jistě nějaké poradí na zahleněný organismus ( to můžete mít, aniž byste měla rýmu).

Dr.House
623 příspěvků 01.09.10 21:41

je to přímo něco jako když vám to vyloženě stejká a tíží vám to v krku?

rarera  02.09.10 06:29

ano, tak nějak

Bábina
1450 příspěvků 02.09.10 09:51
Pocit zahlenění v krku

Velice neodborny ,ale výstižný je název zadní rýma.Taže Bábina tu je s bylinkami .Do sklenice destilované vody dáte 2 čajové lžičky jablečného octa a 1 čajovou lžičku medu(pravého)roz­mícháte a pijete 3X za den před jídlem.Ocet kupte opravdu kvalitní,léčí tu kyselina jablečná,tak nic co se za jablečný ocet vydává.Doplňte stravu o vytamínový přípravek z vitemíny D,A,C,E a zinkem na posílení imunity.Inhalovat můžete přesličkový odvar mírně osolený jodoanou solí.Inhaluje se 5 minut několikrát za den.Přeji Vám aby vaše potíže brzo odezněly.Kdyby bylo potřeba něco upravit,protože nebudete něco snášet,dejte vědět možnosti ještě jsou.

rarera  03.09.10 08:27

Děkuji, ale jak velkou sklenici? A denně 3sklenice nebo 1 sklenici na 3×? Teď ještě letím inhalovat k moři a pak to vyzkouším.

Bábina
1450 příspěvků 03.09.10 08:38
Zahlenění

3 sklenice nornální velikosti asi tak 2dcl rozdělit v průběhu dne.Před jídlem,Není to žádná lahoda.Ale moje babička říkávala,že špatné se špatným vyhání.Ale pít se to dá.Jen ten ocet kupte raději v bio nebo zdravé výživě než v nějakém marketu.Je to jasnější?Pokud něco tak se ozvěte.

vila_amalka
5 příspěvků 16.12.10 09:55

Dobrý den,

také mě trápi zahlenění v krku a chtěla bych zkusit vaší metodu, chci se jen zeptat, zda destilovanou vodou myslíte tu, jak se třeba dává do žehliček?

Děkuji

Bábina
1450 příspěvků 16.12.10 10:03
Zahlenění

Ano přesně tu,nebo vodu převařenou a rychle ochlazenou,což dnes nebude problém.

vila_amalka
5 příspěvků 16.12.10 10:12

děkuji za radu, jdu to vyzkoušet

Bábina
1450 příspěvků 16.12.10 10:17
Zahlenění

Není zač.Když vydržíte zbavíte se toho a bude pokoj,jen teď noste pořádnou šálu.

vila_amalka
5 příspěvků 16.12.10 10:39

šálu nosím, trpím na uzliny, takže je musím mít stále v teple

Bábina
1450 příspěvků 16.12.10 11:27
Zahlenění

Tak to je dobře.Pokud vyčistíte tu zadní rýmu,mohlo by to pomoci i Vašim uzlinám.

vila_amalka
5 příspěvků 16.12.10 12:18

tak už piju první sklenku a není tak tak hrozné jak jsem si myslela, chutná mi to. ještě se chci zeptat, zda se může použít pastovaný med?

Bábina
1450 příspěvků 16.12.10 12:27
Zahlenění

Nevím,co je pastový med..Prostě jakýkoliv,ale včelí,žádnou pampeliškovou či jinou náhradu.A tak Na zdraví.

vila_amalka
5 příspěvků 16.12.10 12:33

našla jsem tuto definici pro pastovaný med:

Je přírodní med, zpravidla květový, případně smíšený med, specielně upravený do pastové konzistence řízenou krystalizací. Med je zpracován pouze mechanicky, bez jakýkoliv přísad. Proto je to plnohodnotný přírodní včelí med, který si uchovává všechny cenné látky a v průběhu času se již nemění – dále nekrystalizuje. Má světle bělavou až nažloutlou barvu a výbornou, lahodnou chuť. Snadno se roztírá, ale neteče proto je vhodný zvláště pro děti.

Bábina
1450 příspěvků 16.12.10 12:49
Zahlenění

Bezva,mně zajímá to,že je to pravý včelí med a to ta vaše definice obsahuje.A na ničem jiném nezáleží.Já nakupuji od včelaře,tak jsem poučena že květinový med je včelí,a včeličky ho nosí z luk a rozkvetlích stromů.Takže dobrý a jak je zpracovaný je ceklem jedno,Mně ten můj občas taky zkrystalizuje­.A pokud je smíšený,to znamená ,květový a lesní.Takže všechny druhy pravého včelího medu jsou dobré.

Deliciosa  15.10.11 15:40
Zahleneni

Hezky den vsem, k zahleneni v krku pokud lekari nic nenasli, bych Vam poradila jednoznacne prestat konzumovat mleko a mlecne vyrobky (maslo, jogurty, syry, tvarohy, kefiry..atd.) obzvlaste z kravskeho mleka. Pokud musite mit nejaky ten mlecny vyrobek tak preferujte z koziho ci ovciho mleka a zasadne Bio vyrobky. Vysledek poznate az za delsi dobu, kdy se telo ocisti, rekneme za mesic a dele. Hodne stesti.

Bábina
1450 příspěvků 15.10.11 17:16
Zahlenění

Jistě rada vynikající.Jen brzo se ozve tělo,kterému bude chybět vápník.Tuto variantu bych doporučila jen při alergii na kravskou laktozu.Tam je kozí mléko i v kojeneckém věku nenahraditelné.Ale zahlenění,takzvaná zadní rýma s mlékem nemá co dělat.Věřte mi.Ostatně máte možnost si ověřit a vyzkoušet obě metody.Proto je to diskuse.Ale tento příspěvek já bych zařadila spíše do alergií.Tam bych mu dala všechny hlasy.

Sybilla
11 příspěvků 30.10.11 11:00
zahlienenie

Tak, ako správne píše Deliciosa, treba vylúčiť mlieko, Dodávam, že treba vylúčiť všetko čo zahlieňuje. Okrem mlieka a mliečnych výrobkov z kravského pasterizovaného mlieka je to všetko obilie a výrobky z neho, akýkoľvek cukor aj ten v ovocí, čokoláda, mäso vo veľkých dávkach, alkohol a vlastne všetko, čo sa predáva akokoľvek technicky spracované, typickým príkladom je tzv. šunka, ktorá nemá v predstavách supermarketov so šunkou nič spoločného. Pokiaľ budú ľudia kupovať a konzumovať plastické-umelé jedlo, tak sa z problémov nevymotajú. Telu na odhlienenie treba dodať zásady, najlepšie je pitie čerstvých zeleninových štiav. Čerstvých znamená čerstvo lisovaných, nie tých z obchodov. A k tomu samozrejme zmeniť stravu čo dnes ťažko niekto dokáže.

Da1da
5 příspěvků 08.11.11 19:12
NÁŠ TIP, JAK SE ZBAVIT ZAHLENĚNÍ
Sybilla píše:
Tak, ako správne píše Deliciosa, treba vylúčiť mlieko, Dodávam, že treba vylúčiť všetko čo zahlieňuje. Okrem mlieka a mliečnych výrobkov z kravského pasterizovaného mlieka je to všetko obilie a výrobky z neho, akýkoľvek cukor aj ten v ovocí, čokoláda, mäso vo veľkých dávkach, alkohol a vlastne všetko, čo sa predáva akokoľvek technicky spracované, typickým príkladom je tzv. šunka, ktorá nemá v predstavách supermarketov so šunkou nič spoločného. Pokiaľ budú ľudia kupovať a konzumovať plastické-umelé jedlo, tak sa z problémov nevymotajú. Telu na odhlienenie treba dodať zásady, najlepšie je pitie čerstvých zeleninových štiav. Čerstvých znamená čerstvo lisovaných, nie tých z obchodov. A k tomu samozrejme zmeniť stravu čo dnes ťažko niekto dokáže.

Přesně, s tím souhlasím. Dcera (3,5roku) trpěla zahleněním (noční kašle, zadní rýma – přitom nemohla nic vysmrkat, jen huhňala, a přes den nekašlala, zato v noci – kdy se tělo čistí- neustálé záchvaty, že jsem skoro nespala, aby se nezakuckala apod.) Vypozorovali jsme, že to je tím horší, čím více sladkého během dne jí. Postupně jsme z jejího jídelníčku vyloučili veškeré Kostíky, Pribináčky, gumové medvídky a veškeré cukrovinky, a nekupujeme skoro nic, co obsahuje jakákoliv škodlivá Éčka (neboli toxiny), vodu pije čistou bez šťávy a zvykla si na to. Po čase se to upravilo, a my konečně spíme, chodíme pravidelně do školky a je nám hej :-) občas se samozřejmě nějaké sladkosti nebo Éčkům neubráme, ale není to běžné, a vyplatilo se to:-)

Bábina
1450 příspěvků 08.11.11 19:45
Zahlenění

Pokud chcete dopřát dcerce nějakou sladkost,nejčistčí je čokoláda na vaření.Všechny ty ostatní nebrat.A pomalu můžete zkoušet,nasazovat normální stravu.Nebo ve škole bude problém.Ale tady se nejedná o zadní rýmu.To je něco úplně jiného.Ta zůstává po chřipce,viroze nebo zánětu nosohltanu,pokud rýma normálně neodchází.U Vaší dcerky je to alergie na mléko a Ečka.Alergie ma mléko je dosti běžná .Člověk je jediný savec,který se živí mlékem a to ne ještě vlastního druhu.Jinak se mlékem živý pouze mláďata,tedy kojenci.

Da1da
5 příspěvků 12.11.11 22:33
"ZDRAVÉ" sladkosti

Velice děkuji za tip na čokoládu na vaření. Jinak s tou alergií asi máte pravdu. Nejtěžší na tom je vysvětlit to okolí, hlavně babičkám, které mají pocit, že své dítě o něco „ochuzuju“, pokud mu nedopřeju kečup, sladkosti a odmítám dceři dávat i „zdravé“ sušenky (např. bebe s cereáliemi) nebo „zdravou“ dětskou šunku apod. Přitom vždycky poznám, že malá u babičky něco takového měla, protože se to pak v noci bohužel projeví. Řekla bych, že podobnou alergií trpí více dětí, které tyto symptomy celoročně mají, ale rodiče bohužel nenapadne, že by to mohlo být ze sladkostí a Éček, dokonce ani dětská doktorky tuto moji domněnku kdysi nepotvrdila, prý se s tím ještě nesetkala.
Ještě jednou moc děkuji za Vaši reakci. S pozdravem D.Š.

KarlaDvorakova
7 příspěvků 13.11.11 19:43
zadní rýma

Mě na zadní rýmu pomáhá prostříknout nos slanou vodou. Rozmíchám lžičku soli ve sklenici teplé vody, naberu do stříkačky a vstříknu do nosu aby se to propláchlo až do krku. Není to moc příjemné ale pomáhá to.

Bábina
1450 příspěvků 13.11.11 23:50
Zadní rýma

Ta pravá zadní rýma.tedy ta co vzniká po onemocnění dýchacích cest,se dobře rozpouští shora uvedeným lektavrem z jablečného octa , medu a detilované vody.Vystíkání slanou vodou je dobré ale spíše na otok zadních dýchacích cest ,ne na zahleníní.Prosím ,nepleťe si alergické zahlenění se zadní rýmou.To jsou opravdu dvě rozdílné věci.Na alergické zahlenění já bych dala čaj a to: 40g zlatobýl nať,20g třezaly nať(ti co prodělali rakovinu vynechat)2Og kopřiva list, 10g puškvorec oddenek.10g nátržník kořen.Nálev se pije 4× denně před jídlem a je účinný na všechny druhy alerdií.První léčebná kůra trvá 3 týdny.Pak čaj použít dle potřeby.Dětem je možné osladit medem .Pravým včelím,žádnou náhražku.

Da1da
5 příspěvků 14.11.11 07:52
Zadní x alergická rýma

BÁBINA: Mohu se tedy ještě pro jistotu zeptat,jak se liší projevy těch dvou zahlenění? Dá se to odlišit tak, že to alergické se projevuje hlavně v noci a je doprovázené vykašláváním hlenů (dcera kašlala většinou mezi 24 – 3hod v noci, někdy po ránu a před spaním, jinak přes den nic), kdežto zadní rýma je skutečně „jenom“ ucpaný nos? Velice děkuji za ochotu a za tip na lektvar.

Bábina
1450 příspěvků 14.11.11 10:27
Zadní rýma

Ne není to jen ucpaný nos je to zduřelé měkké patro.Kašel je suchý a nevykašláváte nic.Jde pouze jakoby z krku a ne plic.Hleny zůstávají v těle a cítíte,že kloužou dolu do trávicí sooustavy ,ne do plic.S nosem to nemá níc společného.Ten je čistý.Kašle se kdykoliv a kdekoliv až k dávení.A je to většinou po virose,angíně nebo jiné podobné nemoci.U vaší dcerky to bude buď alergie nebo…co zánět nosohltanu,když jí to přepadá po ulehnutí?Podle hodin co jste napsala pokud chcete,vám zkusím mapsat čaj přímo pro dcerku.Možná by jí to pomohlo.

Da1da
5 příspěvků 14.11.11 13:39
čaj proti "nočnímu" kašli

To by bylo opravdu skvělé. Jinak jsme s tím kašlem a „bubláním v nose“ byly několikrát u doktorky, ale nikdy nic nenašla ani na plicích, ani jinde. Žádná teplota, dcerka je neustále v dobré náladě, vitální- takže se pak každý diví, že ji omezuju výběrem potravit, když jí vlastně nic není. Myslíte, že by doktorka zánět nosohltanu nepoznala? Nebo se diagnostikuje na základě nějakých testů či dalších vyšetření? Děkuji.

cal  12.02.12 15:38
zahleneni v krku

skoncili jste na poradach v listopadu,bydlim jiz nekolik desitek let u stredozemniho more, nejim ani nepiji nic z kraviho mleka, nekourim, snazim se zit velmi zdrave, a jiz pres rok mam stejne potize se zahlenenym hrdlem a zadnim stekanim, vetsinou po ranu musim vychrlit par malych nezbytnych transparentnich hlen, je to smesne, zda se mi ze pres noc se mi neco usadi na plicich a rano to mini neco musi ven…?
jiz nekolikrate jsem konzultovala url jak v cr tak ve francii , nic mi nenasli a maji me jiz za blazna , jelikoz mi to vadi a neminim pred manzelem po ranu chrchlat a vychrchlavat tu malickou hlenu [ hlavne mi to nejde, neumim to] jako stara baba,
vase babickovska rada mi nepomohla, tez ne slana voda z mrtveho more ani ruzne farmaceuticke spreje[ jen vytahovani penez lidem z kapsy, doktor mi predepsal asi za 2 800kc produktu z lekarny, tak jsem je vsechny nakoupila ale nic nepomohlo, jen mi bylo nekdy z toho spatne od zaludku…?]

kdo poradi, neni to nejake zvetseni sekrece slin..?
 dekuji

Bábina
1450 příspěvků 12.02.12 15:58

Prosím upřesněte,která rada nepomohla.Dobré by bylo i napsat,zda jste neprodělala virozu ,anginu či jiné podobné onemocnění máte chrapot,nebo jen potíže po ránu?Máte vyšetřenou štítnou žlázu,ta by mohla být příčinou.Ještě potřebuji vědět,zda kařel jde z plic tedy průdušek,nebo je to jako dráždění v krku?Pokud všechno napíšete podívám se jestli něco nenajdu jiného než ten ocet s medem,když Vám nezabral.Ale ten test na ŠŽ bych si nechala udělat.

cal  12.02.12 21:03
odpoved babine

ne nejsem nikdy nemocna, jen trpim obcas jak pisi jine zeny na pruvan nebo ovati vetru a muj krk a usi trochu boli, ale to je asi dedicne jelikoz ma matka nosi stale satek na krku i v lete, rano se vzbudim, vypiji vymazckany pomerancovy dzus stridave s rozmixovanym aananasem nebo grepfruitem a nic mne netrapi, po 10 minutach si dam kavu nebo caj s grilovanym chlebem a kozim syrem, jakmile zahreji plice a prudusky zacku odkaslavat a tezce vykaslu 0,5milimetru na 0,2milimetry hlen ktery mi tam vadil a potom je vse v poradku, ale nekdy jako ted odpoledene mam cely den jak ulehnu pred televizi soustavne hleny ale nejsou to hleny je to jen sliny trochu hustsi a stale mne to drazdi, kdyz si na noc vezmu prasek nproti inflamaci-cesky asi vznetlivosti tak rano nemam skoro nic , ale nechci brat soustavne tyto silne prasky, jakmile je prestanu brat tak se mi to vrati,
napiste co si o tom myslite, prosla jsem vsemi vysetrenimyi i stitnou zlazou vse v poradku
dekuji za vas nazor

Bábina
1450 příspěvků 13.02.12 11:14

Nevím proč se nezobrazila moje včerejší odpověď.Neuvádíte která rada nepomohla.Na problém"průva­nu"stará lidová Čínská medicína radí svařit 1dcl červeného vina s 1lžičkou cukru a skořice.Zabírá to.My s dcerou na to trpíme taky.Pokud Váš kašel vychází z plic ,můžete užívat čaj ze slézu,ale já bych u Vás asi dala obklad na prohřátí průdušek,Buď mast „psí sádlo“.nebojte se psa to nevidělo ani z dálky,je to bylinkové mazání a nebo obklad z ohřáteho stolního oleje.Hamočit kousek látky do teplého oleje,přiložit na hrudník ,igelit ,složený ručník a ovázat.Dává se většinou na noc.To psí sádlo je stejný postup,jen se maže přímo na hrudník.Možná zpočátku budete kašlat trochu víc,protože to,co tam máte nastřádané se uvolní a půjde ven.

cal  13.02.12 11:30

dekuji za odpoved , vyzkousela jsem jablecny ocet a vyplachovani morskou vodou,
vcera jsem si vzala te prasek na antiflamaci a dnes je to lepsi, nic nevykaslavam z prudusek ale presto mi zase stekaji sliny do krku a snazim se je vykaslat,myslim ze alergie to neni jelikoz bydlim 30 let v jizni francii primo u more a stridam prostredi marseille-praha-martinik a vsude je to stejne,tez myslim ze to s pruduskami nema co delat ale vyzkousim vas recept se psim sadlem, jen kde ho sezenu…? a pak vam dam vedet co to se mnou udelalo,
predem vam dekuji za vase rady a brzy se vam prihlasim
s pozdravem

cal  13.02.12 11:32

jeste jaky olej doporucujete-olivovy..?

Bábina
1450 příspěvků 13.02.12 11:40
zahlenění

Stačí slunečnicový.Pro­tože ty obklady si budete muset dávat pár dní.Není důježitá kvalita oleje,ale to že to promastá hrudník.

cal  13.02.12 12:02

cetla jste tu predeslou moji diskuzi…? co si o tom myslite ?

Bábina
1450 příspěvků 13.02.12 13:49
zahlenění

Četla,proto reaguji právě tím prohřátím plicních kanálků.Do většího vysvětlování se nebudu poštět,ale změna klimatu se zřejmě na vás podepsala.Proto doporučuji to prohřátí.Jinak bych Vám napsala nějaký čaj nebo sirup s velké bilinné nabýdky.Ale pokud by jste měla zájem si nějaký proventivně připtravit tak se ozvěte.ale právě Váš předchozí dopis mně k léčbě prohřátím přivedl.

Čerf  29.04.12 20:58
zahlenění

Dobrý den,

Mám docela problém s údajně dle dr.chronicým zahleněním. Trápí mě hleny po ránu i přes den. Po ránu mám hleny problém ze sebe dostat. Po nějaké době se začnou uvolňovat. Bohužel tím to pro mě nekončí a pocit hlenu v krku mě trápí po celý den. Mám pocit, jako bych v krku něco pořád měl, neustále musím hleny ze sebe dostávat, bohužel většinou to nejde, neuvolňuji se. Stále mě to nutí polýkat. Někdy při delším mluvení začnu chraptět a vytvoření se hlen. Jakmile ho dostanu ven, hlas mám zase normální. Jsem alergik, byl jsem na vyšetření imulogie v krku a dle dr. je vše ok. Krční dr. mi sdělila, že problém mám chronický. Předem Vám všem děkuji za rady i Babině a doufám, že mi rady pomůžou.

Bábina
1450 příspěvků 29.04.12 22:31

Pro čerta ".A co vyšetření štítné žlázy.?Příznaky mimo ty které popisujete jsou ještě úbytek a nebo přibývání na váze.Pocení nebo zimomřivost,a otoky očí.Většinou jen jednoho,spavost a únava.Pokud něco z toho pozorujete,nechte si na ŠŽ nabrat krev.ŠŽ může fungovat moc a nebo málo ale příznaky jakéhosi zahlenění co dokáže odrovnat hlasivky,nebo přivodí chraplavost,Pokud něco z toho pozorujete tak k lékaři. případně kašel a pocit dušení je u obou variant.Pokud další příznaky nepozorujete,vy­berte si něco z toho co již bylo napsáno.Jinak ještě lze užívat 2× denně čaj z cibule s medem,z pod­bělu,plicníku a rdesna ptačího.Dobré jsou i eukaliptové pastilky a nebo anginovník.

Čerf  30.04.12 14:24

Z výše uvedených příspěvku mě ta štítná žláza také napadla. Na vyšetření ŠŽ jsem nebyl. úbytek nebo příbývání na váze nepozoruji, váhu si držím plus mínus stejnou. Zimomřivost, a otoky nepozorují. Potit se potím, ale zda je to nadměrné to nevím. Ale, že bych vyšel schody a teklo ze mě to ne. Měřím cca 167 vážím 69kg. Mohu poprosit o detailnější recept čaje? A dá se standardně sehnat podběl, plicník a rdesna ptačí?? Opravdu mě to trápí a zatím se mi nepodařilo s tím něco udělat. Pocit zahlenění a něco v krku mám dá se říct stále a mám problém to ze sebe dostat. Díky za info

Bábina
1450 příspěvků 30.04.12 14:45

Nejprve bych být Vámi asi si nechala pro jistotu nabrat krev na ŠŽ.To udělá i praktický lékař.Bylinky si může te koupit v každém bylinkářství a nebo na internetu.Nohu Vám doporučit mého"dvorního dodavatele"ale to by jste se musel zaregistrovat aby jste dostal obálku a kliknutím na mojí vstoupil do soukromé zony.Jinak mně redakce stáhne za nepovolenou reklamu.A co začít nejprve tím jablečným octem?Radila jsem to někde nahoře na stránce na zadní alergickou rýmu.Jsou s tím dobré a ověřené výsledky,i když je tojen"babská rada".Ale ty bývají nejlepší.

MZi  09.05.12 15:01

Dobrý den,koukám,že máte dobré rady(Bábina),můžete mi tedy poradit,můj syn teď měl angínu,pan doktor při kontrole,řekl,že má zadní rýmu.Doporučil Sterimar. Ale stále nic nesmrká,co poradíte? Co na studené nohy,jak být fit a nemít rýmy,kašel,angíny?
Děkuji M

Bábina
1450 příspěvků 09.05.12 15:17

Ze zadní rýmy se nesmrká.Bohužel,ta jde hosohltanem do dýchacích cest a někdy dráždí ke kašli tak,že to obrátí člověka naruby.Na zadní rýmu můžete použít již napsanou babskou radu s jablečným octem,destilovanou vodou a meden.Jinak pomůže čaj z Plicníku a podbělu1:1, 3 x denně po dobu 3 týdnů.Nebo eukaliptové pastilky nebo kapky a jiné byliny ,ale myslím,že tohle prozatím stačí.Jako povzbuzení imunity kapky z echinacei,dle návodu na lahvičce.a místo drahého propagovaného kyselého mléka v krásné lahvičce ,kefír.Udělá ještě větší službu.Protože naše imunita se opravdu tvoří v břiše.Studené nohy mohou být zaviněny špatným prokrvením.Zkuste babskou radu.Namočte silné ponožky do studené vody a natahněte na studené nohy a zabalte si je chvíli do osušky.Vypadá to divně ,že?Ale právě ta zima z ponožek začne pumpovat krev do nohou a tím je zahřívat.Dobré je nohy po delším sezení procvičit a pokud musíte sedět déle tak z podložkou pod nohama.To aby jste neutiskovali tepny a krev mohla volně proudit.Jinak na to opravdu jinan dvoulaločný působí a pomáhá.

Papir  14.05.12 09:43
Zahleneni organismu?

Zdravim ,je mi 29let ,jiz dlouhou dobu mam problemy z hleny a slinami.Vzdy se to zhorsi v zime ,pak pres rok se to zlepsi. Porad me to nuti je vyplivovat ,hleny jsou bile a jen pokud mam ucpany nos ,tak zelene. (to asi proto ,ze je pres noc do sebe nataham ,jinak si to neumim vysvetlit) Pres noc mam sucho v puse ,tak spim se sklenici vody u postele. Stolice cca 4× denne ,bleda – objemna – mastna. Dalsi problemy studene koncetiny ,svediva pokozka ,rychle se mastici vlasy ,bolest kolenich kloubu ,bederni patere ,velka unava ,spatna koncentrace ,podrazdeny. Zatim jsem byl jen na ORL ,tam me nic nemasli. Predem dekuji za odpoved

liiinda  06.06.12 11:38
Zahleneni

Dobry den. Trpela som dlho zahlienenim, som alergik a astmatik. myslela som, ze je to pricinou vytvarania hlienov. po par vysetreniach sa zistilo, ze mam refluxni chorobu jicnu. pocit zahlienenia moze byt sposobeny tymto problemom. zvierac medzi jicnom a zaludkom nefunguje spravne, kyseliny sa vracaju spat do jicnu a hrdla, tym sa vytvara obranny sekret – biely hlien, ktory je velmi neprijemny, neda sa ho zbavit. liecba:lieky na neutralizaciu zal. kyselin, nefajcit, nepit alkohol, nejest sladke, mastne, citrusove plody, cibulu, cesnak, rajciny, nepit kavu, caj, bubliknove a sladke napoje. zatial sa liecim mesiac a nepocitujem ziadne zmeny. Hlieny pretrvavaju. Priznakom je taktiez chrapot, pretoze hlasivky boli poskodene posobenim zaludocnej kyseliny. k tomu sa venujem spevu, cize by som chcela tento problem odstranit.

Bábina
1450 příspěvků 09.06.12 13:35

Pro Nick Papír:Zkuste radu uvedenou nad Vaším příspěvkem.Mohlo by se u Vás jednat o zadní rýmu.
Pro Lilindu:Doporučila bych 3× denně před jídlem vlažný čaj z řebříčku obecného.1 lžičku na hrněk vařící vody a krátce vyluhovat.Pije se 3× denně před jídlem.Je možné ho i kloktat na posílení halasivek.

Janna.cz  15.06.12 11:06
Zalehnuté ucho po zánětu středního ucha

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli se dá nějak pomoci při zalehnutých uších. Měla jsem zánět středního ucha. Veškeré výsledky, stěry na bakter negativní. Jen dysfunkce eustachovy tuby. Praskání v uších při polykání. Občas uši odlehnou, ale jen na malou chvilku, je to nepříjemné. Prý to vzniká při zahlenění těla tzv. zadní rýmy. Rýmu nemám, nastydlá nejsem ani jsem v poslední době neměla. Ani při zánětu stř. ucha. Prosím, o radu. Děkuji Jana

Bábina
1450 příspěvků 15.06.12 11:18

To vypadá na vpáčený bubínek. to se přizánětu stává. Ale v tom Vám může pomoci lékař ORL. Jinak, zkuste se nadechnout a zadržet dech tak, že si podržíte nos a snažíte se dech dostat do uší a polknout zázoveň? Něco jako když jedete rychle z kopce a zalehne Vám, nebo v letadle. Tak podobně. Ale na ORL to profouknou nosem za pár minut a je pokoj.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Inzerce:

Víte, co doma dýcháte?

Mladí manželé začali řešit problémy s mravenci, přitom se náhodou dozvěděli o možném nebezpečí vysokých koncentrací formaldehydu, tedy látky, která způsobuje zdravotní potíže. (číst dále)