Pocit hořkosti v ústech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
alavra
1 příspěvek 22.12.10 16:02
Pocit hořkosti

Dobrý den,mám už dlouho hořko v ústech,dříve to bylo hlavně v noci,budila jsem se,musela jsem vstát,vypláchnout si ústa a něčeho se napít.Nyní jsem týden nemocná - horečka,ztráta hlasu,pak bolest v krku,kašel a rýma,paní doktorka mi nasadila antibiotika KLABAX.Hořkost se zhoršila,trvá i za dne,vše co jím,se mi zdá nesnesitelně hořké i cucavé bonbony na kašel,žvýkačka atd.Co může být příčinou a co proti tomu dělat?Děkuji za odpověď.

Reakce:
 
Dr.House
622 příspěvků 25.12.10 21:04

lék Klabax ze skupiny širokospektrálních antibiotik má ze svých nežádoucích účinku mimo jiné i nepříjemný pocit v ústech. za to může obsah látky klaritromycin…

vzhledem k tomu bych si tipl diagnostikovat vám zánět dutin nebo zánět dýchacích cest…

až doberete antibiotika, ta hořkost zmizí.

 
miloša  28.01.11 13:40
klabax

Dobrý den,

14.-15.1. jsem byl v hovorovém kontaktu s osobou, která pak 16.1. lehla se zápalem plic. Původně 3-4dny horečka, zlepšení pouze po paralenu a ibalginu, pak horečka zpět. Ja jsem zimnici a horečku pocítil 25.1., dnes jsem byl u lékaře, který říkal, že na plicích zatím nic neslyší, rentgen plic neprovedl a napsal mi Klabax s větou „pro jistotu“ … myslíte, že ještě mám den dva počkat jestli teplota neustoupí nebo antibiotika nasadit, ikdyz budou třeba zbytečné. Děkuji Svoboda

 Váš příspěvek