Plikace žaludku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nadka 3  14.09.11 18:12
plikace žaludku

Máte někdo zkušenosti s plikací žaludku? Např. velké pálení žáhy, časté vracení žal.šťav hlavně v noci s ublinkáváním což vede k riziku vdechnutí, což prý bývá dost nepříjemné. Toto jsou prý nežádoucí účinky bandáže žaludku. Proto se ptám, zda toto platí i u plikace žaludku. Předem děkuji za odpověď.Nada

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 46 Další »
Reakce:

choki  22.09.11 12:20

nic takového nemám, jsem po operaci téměř půlroku

nadaperoutkova  27.09.11 10:28
plikace žaludku

a kolik jste za tech půl roku shodil-a?

mirkasimi  11.10.12 12:51
plikace

Celý život bojuji s nadváhou, je to tři týdny co jsem po plikaci žaludku, zatím bez problémů, i když kila od operace zatím jen 5 kg… a váha stojí, ale zdrav. problémy žádné se nevyskytli, jen jednou jsem omylem dala hrachovou kaši, neuvědomila jsem si, že luštěniny zatím nesmím, byla to nepříjemná zkušenost… žaludek bolel, tzv. těžko a došlo i k zvracení, pak se ulevilo… ale vím to pro příště…

Milllli
1 příspěvek 06.12.12 19:58
Plikace.......

Dnes jsem se vrátila z nemocnice. Jsem po plikaci žaludku. Mám dole 7 kg. Jsem OK… :lol: Plikaci mi dělali v Mladé Boleslavi a dělal mi ji pan doktor Šulc, kterému z celého srdce moc děkuji. Je profík… :srdce:

zuzina200  21.12.12 03:21

Ahoj, koukam, nejcerstvejsi datum, já se vrátila minule pondelí :) polevky v pohode, presla sem na kase…jen mam pocit, ze ty prvni dny sem snedla mnohem mene nez ted…tak nevim jestli neni neco spatne, nebo jestli mi treba jen nesplaskl ten otok o kterem se zminovali… jinak mam dole 9 kg..super :) :)

Eliška Kantorová  11.02.13 08:39
zkušenost po operaci

Byla jsem 31.1.2013 na plikaci žaludku v Ostravě-Fifejdách. Nyní si zvykám na úplně jiné stravování a dávám se dohromady. Jíst a pít se musí velmi pomalu a v maličkých dávkách. Po operaci nelze 3 dny ani pít. Byla jsem napojena na infuzi. Potom tekutá strava. Sousto a doušek navíc nepříjemně tlačí. Je pravda, že cítím často kyselost v ústech a občas i ublinknutí, ale ne v noci. Zvracela jsem pouze 2 dny po operaci. Váha jde rychle dolů, ale stále jsem velmi slabá Četla jsem, že dokonce po týdnu lze jít do práce. Nevím, ale neumím si to představit. Snad u mladších pacientů (je mi 58). Já to vidím tak na 3 týdny nemocenské až naberu sílu a žaludek si trochu zvykne. Jsem po operaci 11 den a většinu času strávím v lůžku. Eliška

sladan  05.04.13 13:01

Jsem 3 týdny po plikaci. První dva tři dny byly krušné, skoro nic jsem nepozřela, a když kapku, tak šla hned ven. Dnes už jsem na kaši a příští týden bych měla pomalu přecházet na normál. V noci žádné ublinkávání nepociťuji. Jsem v pohodě, možná trochu unavená. Kila letí dolů, od operace mám -14kg.

PlikPlik  10.09.13 03:26
RHB po plikaci

Pridavam se. Jake mate zkusenosti s rehabilitaci po plikaci? Hlavne kolik trvalo rehabko (nemocenska?), jak jste se citili, jak vypadala dieta atd.

sladan  10.09.13 11:42

Jsem dnes půl roku od plikace a musím říci, že jím úplně všechno. Ty začátky byly opravdu hodně krušné. Pokud mohu poradit, mrkni na stránky banding forum.Dozvíš se víc.

PlikPlik  10.09.13 12:39

Diky, tam jsem taky koukal. Kolik Ti trvala dieta? Urcite se nedalo papkat vsechno ihned.

sladan  10.09.13 17:27
plikplik

První týden jsem jen pila, ponejvíce coca colu, to bylo jediné, co jsem udržela v žaludku. Pak jsem pozvolna začala jíst kaše, husté omáčky, rozmáčené buchty, po třech týdnech už jsem plynule přešla na normální stravu. Musíš vyzkoušet, co tě nebude nadýmat, ale vesměs opravdu můžeš cokoli. Dietu bys neměl po operaci držet vůbec, jen malé porce. Ty e pohybovaly od 8O g do dnešních 120 g. Mám se do roka dostat na 150 ml, což je objem mého žaludku. Ono přejíst se, hodně bolí. Můžeme přejít na soukromé emaily? Chceš-li se ještě na něco zeptat…můj : sladan@seznam.cz

PlikPlik  10.09.13 17:32

Diky prave takovou odpoved jsem cekal. Jen me sokovala ta coca-cola ;)

valasskytrucker  06.10.13 11:28

Dobrý den jsem 10dní po operaci, mám dole 12kilo, již druhý den po operaci jsem chodil, byl jsem v pohodě, teď dodržuji mixovanou stravu, jim pravidelně co dvě hodiny jak mi doporučili, stačí mi půl hrnku polévky, menší hrnek kakaa a cítím se plný, komlikace nemám žádné, cítím se dobře, jen po operaci pocituji silný zápach s úst, poradí někdo co s tím, dík

1305  14.10.13 11:43
mě to čeká za týden

Valasskytrucker¨

trošku mě uklidnil Váš příspěvek, docela mám už nervy na pochodu. Jak dlouho trvala hospitalizace, na co se připravit, co bolí nejvíc. Klidně soukr. mail: 1305@seznam.cz. Díky a držím palce ať je dobře.

valasskytrucker  14.10.13 13:59

Dobrý den, nastupoval jsem ve středu, ve čtvrtek mi byla provedená operace a v pondělí jsem šel domů, cítil jsem se dobře problémy žádné, bolest trošku den po operaci ale dalo se to vydržet, víc než břicho mě bolelo rameno a to z toho důvodu že břicho nějak nafukují plynem a může to u někoho vyrazit v raměně ale bolest se dala vydržet, ted jsem už přešel s mixované stravy na mletou, vše dodržuji jak mám a mám 15kgdole.

1305  07.11.13 12:07

Díky, musím potvrdit Tvá slova, jsem 15 dnů po operaci, v úterý zákrok, v pátek domů, péče všech a prostředí naprosto perfektní, v úterý večer jsem již brouzdal po chodbě a cucal led, sobota, neděle, pondělí(byl svátek) doma a od úterka v práci, v pohodě začínám kašovitou stravu ale spíš jsem jen na čaji, kafi a 100% džusu, max. přesnídávce, po kaši, polévce, tvarohu se nesmím vzdálit od WC. Závěr ke dnešku - strach byl zbytečný, cítím se fajn.

Jindriška 66
1 příspěvek 22.11.13 22:06

Ahoj dnes mě pustili domů po plikaci.Nic mě nebolelo, žádné problémy a teď jsem zvědavá, jak půjdou kilečka dolů:))

:mavam:

blonďatá kočka  26.11.13 01:11
Plikace

Ahoj, taky jsem po plikaci, dnes 13-tý den, pomalu přidávám do jídelníčku kašovitou stravu /ovocné pyré, jogurty/, cítím se dobře, nic nebolí, ale pravda je, že pít a jíst musí člověk pomaleji to znamená nehltat a pořádně rozkousat, bo pak tlačí žaludek. Pít je nutné mimo jídlo. S úbytkem váhy po operaci je to u každého individuální. Rozhodně ale nečekejte rychlou ztrátu kg, je lepší cca 2-3kg týdně. Vysadila jsem veškeré tabletky, co jsem do operace užívala, glykemii mám do 7,4 tlak 130/85, a ostatní je také v normě. Plikaci doporučuji. I když mě honí vůně, stačí si čuchnout k sáčku s pečivem a jsem najezená :D

ja13  26.11.13 20:30

Dobrý den všem. tak jsem si přečetl, jaké problémy se zde řeší a že všichni přítomní byli na plikaci žaludku. Asi jste všichni trpěli nadváhou. Je to tak? Předpokládám že ano. Jste možná spokojení, kila jdou dolů, ale… vystavili jste se do budoucna velkým zdravotním problémům. Víte, čeho je důsledkem obezita? Je podvvýživa vašeho organismu, nedostatek vitamínů a minerálů, které v běžné stravě nedostanete. Tím tělo nabírá tuky a dochází k obezitě. Nechali jste se operovat, možná hubnete, ale váš organismus i nadále strádá. A o tom vám asi do současné doby nikdo neřekl. Děkuji, že jste dočetli až sem.

Zajímalo by mne, jak dlouho po takové operaci pacient přežívá v pohodě a za jakou dobu se začnou projevovat vedlejší účinky. Docela zajímavé by bylo i to, jaká je doba přežití těchto pacientů.

bblláánnaa
1 příspěvek 22.01.14 19:51
rada

Dobrý večer, mám jít v březnu na operaci a chtěla jsem se Vás zeptat na vaše zkušenosti ale můžete se mi ozvat na email haasova45@seznam.cz děkuji Blanka :)

lenka18  14.02.14 14:34

Ahoj!
Jsem po plikaci 2 měsíce. Začínám se cítit lépe. Mám dole zatím 14kg. První dny po zákroku to byl mazec. Po operaci nic nebolelo. Jen jsem cítila lehké stahy žaludku. Něco jako když se stahuje děloha po porodu. To trvalo asi tak 3 dny pak to ustalo. Horší bylo zvracení. Nepolkla jsem ani vlastní sliny. Pokud jsem mluvila déle jak minutu v kuse tak jsem šla zvracet. Čištění zubů to samé. To trvalo tak 5 dní. V noci se mi několikrát stalo, že jsem měla plnou pusu žaludečních štáv. Ve spánku to bylo hodně nepříjemné. Hrozně se leknete a pak to musíte spolknout jinak se udusíte. Prostě hrůza. Naštěstí se to stalo jen dvakrát. Do té doby jsem nic nejedla ani nepila. Pak už musíte začít, jinak vás nepustí z nemocnice. Začnete kouskem ledu. Udržela jsem ho tak 5 minut a šel ven. Lok čaje, lok koly, lok vody pořád nic. Pořád zvracím, sliny nepolknu. Pak jako mávnutím proutku je mi lépe. Cítím úlevu. Dám pár loků koly a dobrý. Drží. Pak pár lžic vývaru. Slaná chuť je božská. Hurá! mohu domů. 6dní po zákroku. Jsem hodně slabá. Ale funguji. Teď se učím jíst. Tuhé věci ještě nedám. Každý pokus zatím končí na záchodě. Mohu jogurt, křehký chléb, polévky, přesnídávky, jogurtové nápoje, rohlík jen vnitřek a kousek chleba ale bez kůrky, těstoviny zatím nedám, rýži vůbec. Maso tak jedno sousto jinak jdu. Dělám si hodně vývary se zeleninou.Ryby,lu­činu, sýry. Každá chyba je krutě potrestána. Neodolatelná chuť na brambůrky-už nemusím hrozně špatně se zvrací. Ale naštěstí můžu gumové medvídky. Sice jen 5 kusů. Dala jsem šest a všechny jsem odevzdala na záchodě. Je to boj. Ale učím se. Každý den je lepší a lepší. Kalhoty mám o 3 čísla menší. Jím pravidelně po 3 hodinách. Dělám si jen zdravé dobroty. Jídlo si vychutnávám. Jím pomalu a nedojídám. Za ty dva měsíce jsem vyhodila jídla, že bych mohla nakrmit ješte jednu rodinu. A pak že jsem jedla málo!!! :mrgreen:

Ijusa1  14.02.14 16:33

Ahoj jsem po operaci tři měsíce já mám dole teda jen 10 kg ale neměla jsem žádné problémy s ničím, jak kdybych nebyla po operaci. Upravuji jídelníček, je pravda že moc ještě necvičím ale to je pohodlíčko :lol: jinak moc gratuluju hlavně ty velikosti :dance:

ja13  14.02.14 19:58

Tak když čtu, co plikace žaludku dovede, tak vás teda lituju. problémy budete mít neustále. je to hodně vělký zásah do organismu. a přitom se to může řešit úplně jinak. ale lidi holt se raděj dají řezat a tím si i sami ubližují a dají si i ubližovat. ale hot je toan každém z nás, pro co se rozhodne.

Lenka 18  18.02.14 09:06

Takto řešit kila navíc je vážná věc. Nikdo se nenechá řezat jen tak. Pokud se někdo rozhodne, nejprve hledá informace pak dlouho dumá. Mě to rozhodnutí trvalo skoro rok. Byla jsem baculatá co si pamatuji. Po dvou porodech bylo načase stím něco udělat. Do určité doby jsem byla se sebou spokojená. Mám rodinu,2 krásné děti, jsem úspěšná v práci. Manžel mě má rád i dokonce moje tělo. Tak jsem byla spokojená i já. Ale najednou jsem začala potkávat samé hlupáky. Malé připomínky, narážky, vtípky… A najednou jsem to přestala zvládat. Začala jsem cvičit. Zdravě jíme pořád. Manžel i děti jsou jak proutek.Kila šla dolů. Udržela jsem se 2 měsíce a pak zase hup nahoru. A tak pořád dokola.Pak já zdravá holka najednou vysoký krevní tlak, hraniční cukr, bolavé koleno… Velikost oblečení 48, 37 let a 92 kilo. Na porody se vymlouvat nemohu. U prvního jsem nepřibrala ani kilo a u druheho 6 kilo a z porodnice jsem šla o 10 Kg lehčí. A co teď? Začnete hledat. Jak na to. Pak potkáte člověka co to má za sebou. Vypadá super, daří se mu dobře… Tak se ptáte jak to dělá a bum PLIKACE. Je to zákrok vážný zákrok, ale to porod císařem taky. Mrtvice z vysokého tlaku taky končí na sále a bolavé koleno dříve či později taky a cukrovka sice nebolí ale rovnou Tě tiše zabije. Vlastně taky bolí, když Ti pak musí uříznout nohu. Pokud Tě rovnou nezabije vlastní srdce obalené tukem, které tu zátěž už neutáhne. Takže z mého hlediska sešití žaludku není až tak hrozné. Já to beru jako pomůcku do života. Jsem nucena jíst malé porce bez pocitu hladu. Modelky toho sní ještě méně než já. Nehladovím. Ano zatím je mi špatně a zvracím, ale není to navždy. Opravdu se to zlepšuje. Je to hlavně tím, že si člověk musí dát opravdu pozor co jí. A je dokázáno, že lide co v životě hladověli se dožívají mnohem více let v pohodě a bez nemocí. 2 měsíce po operaci neberu tabletky na tlak. Cukr v pohodě a koleno je mnohem lepší. Mám o další kilo méně. Teď mám 77kg. Ráda bych se dostala na 70. Mám ze sebe dobrý pocit. Nejsem jak modelka.Jsem pořád baculatá, ale nějak hezky. Jsem ráda že jsem do toho šla. Bylo to pro mne důležité rozhodnutí. Manžel sice nesouhlasil, ale já byla rozhodnutá. Určitě to není pro holky co mají 5 kilo navíc. Ale pro mě s 20 je to ideální. A Jedna šnůrka na žaludku? Snad neumřu? A dá se vyndat pokud bude nejhůř. Mohu se zeptat? Kolik vážíš a měříš a kolik je Ti let? Neodsuzuji Tě za tvůj názor. Je to důležité. Každá mince má 2 strany. Jen jsem zvědavá. Asi máš nějakou špatnou zkušenost. Jen odhaduji. Tak budu ráda když napíšeš.

Ředkvička7  08.04.14 04:09

Plikaci jsem absolvovala 15. srpna 2013 při váze 131 kg, dnes, tzn. za 8 měsíců mám dole 33 kilo. Vzhledem k mé výšce (184cm) jsem se z obezity III. stupně dopracovala k pouhé nadváze. Operace proběhla naprosto v pořádku, taky jsem si vybrala jedno z nejlepších bariatrických chirurgů u nás. Za cenu toho, že jsem se musela snažit nejprve sama, za 5 měsíců před operací jsem zhubla 14 kilo. Takže celkem za rok mám dole 47 kilo. Jím naprosto všechno, 100g porce po 2-2,5 hodinách. Nezvracela jsem ani jednou, jen na dospávacím pokoji mě trochu „natáhlo“. Tam se to ale tlumí léky, takže tím to také skončilo. Asi týden mě lehce pálila žáha, ale v únosné míře, naposledy v nemocnici jsem si na to musela vzít prášek. Zpočátku mi vadilo ovoce, toho dodnes sním menší množství než 100g. Mám psát o výhodách? Nevyjmenovatelné! Počínaje tím, že člověk lépe vypadá, lépe se hýbe, lépe si koupí pěkné oblečení…je toho opravdu moc. Takže pro všechny, kteří to sami už nezvádnete, určitě do toho jděte! ;)

Jon  14.04.14 21:49
Jdu na to

Díky za příspěvky, zítra nastupuji a musím říct, že mám strach. Ale 39 let obezity je už fakt opruz. Diety, cvičení, poradci a obezitologové…
Za nějaký čásek sem snad napíšu taky pozitivní zprávy. Držte palec!!!

Ja69Fra  07.05.14 20:20
trápení

PROSÍM o radu- můj přítel byl včera na plikaci-operace probíhala obvykle- odpoledne samozřejmě pospával- před 18 hod mu sestřička měřila tlak 120/70 a dnes mu nebylo dobře a tlak stoupl na 163/90. Mám strach z nějakých pooperačních komplikací- nebo je to běžné??? děkuji :,(

Jon  08.05.14 10:55

Nejsem doktor, ale to by neměl být problém. Větší problém je tlak nízký který by mohlo způsobit nějaké krvácení.
Držím palec, já byl nakonec na bandáži a první dva dny jsem byl taky „boží!“

Ja69Fra  08.05.14 20:29

Děkuji!!!

evuliknick  24.05.14 19:58
po plikaci

Krásný večer, hltám každé sluvko o plikaci, kdo jak, kde, kolik zhubl, já mám po plikaci 4dny, mám dole tak 3kg a čekám zda nebudu zklamána, měla jsem bandáž, před 4lety, jen bohužel nějak sklouzla a já jsem musela na odstranění, no nic příjemného, ale bohužel nutného, no a pak začalo kolo s váhou, váha šla nahoru, pomale ale jistě, držela jsem se ale nějak jsem to neukočírovala, začala jsem si zoufat, co bude dál, a tak jsm nastoupila druhé kolo u lékařu, kteří mě pomužou, nějak jsem si zvykla na menší velikost oblečení, že se nezadejchávám, a docela mě to sluší, obleču si co jsem dříve nemohla no a ted bác, mám 25kg nahoře, jsem jak malé sluně, nechodím mezi přátele, je mě hamba, jak se z fešné pohublé a hlavně štastné ženy stává domácí putka, která se za sebe velice stydí, tak ted budu čekat až se mě podaří zhubnout na štastnou váhu, asi to chce čas, tak ted jen s chutí do toho, kdo váháte, nenechte se odradit blbejma řečma tech co nemají odvahu, :lol:

Anonymní  25.05.14 15:22
Jde to i jinak

Ahoj, před rokem jsem byla psychicky i fyzicky hodně mizerně. Váha 152 kg a utápěla jsem se v
depkách a sebelitování. Když jsem měla problém už i vstát z postele, uvědomila jsem si, že takhle dál žít už nechci. Za pár měsíců mi měla udeřit 50ka a já jsem měla oteklé nohy, funěla jsem nad každým
schodem a strašně jsem se potila… už jsem se štítila sama sebe. V březnu jsem dostala letáček na
OB kliniku a já šla. Úžasní lékaři, úžasný personál, nikdo se nad vámi neošklíbal. Paní primářka
okamžitě navrhla plikaci žaludku, změnila nevhodné léky na tlak a poslala na předoperační kolečko.
Chvilku to trvá, než skončí všechna vyšetření a já měla čas přemýšlet… Začala jsem podle jejich rad
dělat to, co jsem celé roky zavrhovala. Počítat poctivě kJ a jíst 5× denně. Necvičila jsem, ale s
ubývajícími kily jsem začala i cítit potřebu se hýbat, chodit, příliv energie… Na tu plikaci jsem nakonec
nešla. Když jsem přišla k paní primářce po všech těch vyšetřeních, měla jsem už 18 kg dole. Vlastním úsilím. A požádala jsem o odklad operace. Mám totiž strach, že když mi vlastně zmenší fyzicky žaludek, dostanu do něj jen omezené a jen některé druhy potravin. Představa, že si o vánocích
nedám řízek se salátem a jaro nepřivítám grilovaným masíčkem… navíc jsem se bála, že mému tělu
bude někdy ta možnost normálního příjmu potravy chybět… co když onemocním a budu ráda, že
mám zdravý žaludek. Bude mému organismu stačit ten příjem s podvázaným žaludkem? Minerály,
vitamíny, nebudu hladovět? Nevytáhne se žaludek, když ho budu „přežírat“ a kašlat na omezení???
Plno otázek a nakonec jsem si uvědomila, že jako přibírání, tak i hubnutí je v hlavě! Tu berličku
plikace může nahradit tím, že také budu jíst pravidelně malé porce vyvážené stravy, tak jako bych
měla plikaci… a pak to přece musí jít dolů?!!! A šlo. Dnes je to už 13.měsíc a mám dole i bez plikace
62 kg. Už nejsem na sebe tak přísná, tak to jde pomaleji, ale JDE TO!!! Pořád chodím po třech
měsících na kontroly a jsem změřená, zvážená a chválená :o) Každý měsíc jsem si povolila „prasečí
den“, kdy si dám na co mám chuť a druhý den už zase počítám kalorie. Věřte mi, jde to. Musíte chtít,
mít cíl a naštvat se na sebe!!! Věřím, že operace už pomohla hodně lidem, kteří už nevěděli jak dál…
ale jde to i bez té operace. Život je krásný, mám plno energie, postupně snižuji léky na tlak a nepotím
se! Po 25.letech lyžuji, jezdím na kole a plavu. Omlouvám se za dlouhý příspěvek, ale cítila jsem
potřebu reagovat na předchozí příspěvek… nejde o blbé řeči těch, co nemají odvahu… ale proč do
sebe nechat řezat, když stejně je to jen o vás a o vaší hlavě :o)) Přeji všem, ať těm s plikací, tak těm,
co začínají hubnout, aby vydrželi. Je to běh na dlouhou trať, ale v cíli je vám báječně!

Ja69Fra  31.05.14 08:58

Gratuluji a klobouk dolů!!! :potlesk:

arlete  31.05.14 14:47
to je pevná vůle

Četla jsem váš příspěvek kdyby to bylo možné tak nemáme tolik obezních lidí ty jojo efekty co člověk zažil už mě nebaví navíc cukrovka a vysoký krevní tlak bolesti kolen mám přes 60 a jdu do toho nic nezbývá bud to vydržím nebo ne ale takhle žít se nedá omezená ve všem a nějaké diety tomu nevěřím znám je za celý život je to poslední nadáděj 19 června držte palce je to plikace a potom se uvidí co a jak už nemám co ztratit :mavam:

arlete  31.05.14 14:50

Obratte se na jinou nemocnici pokud máte obavu že vám to nechci udělat znovu je tu možnost reoperace a není jich málo bandáž moc lékaři dnes nedoporučujou vždy tam jsou pozdější komplikace

arlete  08.06.14 14:25

Ještě bych ráda uvítala informace jak dlouho plikace vydrží kdo ma s tím zkušenost a jestli se brzy nerozmotá přece jenom jsou to stehy jaká ta nit je a po čase může povolit v lidském organismu je tam kyselé prostředí nikdo tu nic takového nepíše jenom že se třeba po 2 letech rozmotá což je brzo i při malých porcích?

arlete  15.07.14 16:37
PLIKACE

Tak už jsem zpatky 20to bude měsíc od plikace pomaly zvykám na jídlo nic mě netlačí zkouším jíst v malých porcích všechno a hodně koušu mám dolů 9 kg není to moc ale nebliju není mi špatně nepálí žáha. ovoce mi nedělá nic prostě jak kdyby se nic nedělo uvidíme co dál jak to půjde dolů 3 dni byly krušné ale infůze,, léky od bolesti to vše ztlumily akorát jsem trochu slabá ono to množství jídla na které bylo tělo zvyklé je to pro něho změna tlouštka zabíjí a proto tak razantní zásahy které jsou dnes běžné lékaři se snaží pomáhat obezitě stojí to nemalé náklady, cukrovka, klouby infarkty mrtvice to vše si musí člověk uvědomit co to obnáší tak se nebojte a jděte do toho každy si za své zdraví může sám A NEPOSLOUCHEJTE NIKOHO JE TO VAŠE TĚLO VAŠE ZDRAVÍ :mavam:

ja30  15.07.14 21:59
PERFEKTNÍ

Pro :

Anonymní 25.05.14 15:22

toto paní to napsala úplně úžasně a přesně a podle toho, jak to v praxi chodí. Čtu tu příspěvky. Bohužel tu píší lidí těsně po zákroku, ale asi tu nenapsal nikdo po 1,2,3 letech po zákroku. Myslím, že by to zajímalo i jiné, než mě, co se po té době po operaci děje. Možná, že nepíší, protože… a klidně mě kamenujte.

kikule86  17.07.14 15:43
hm

Dobrý den také jsem byla na Plikaci žaludku 7,7,2014 a nemohu si stěžovat jedině doporučuji Ob klinika Praha mám dole 8 kilo a jsem spokojená :lol:

arlete  19.07.14 12:22

Četla jsem příspěvky i tři roky staré zhubli i 60kg, a cítí se užasně malé množství jídla neublíží akorát ubližuje přežírání nejsme na světě abychom jedli ale jíme abychom se udrželi při životě. co mám informace starych lidí co se dožili vysokého věku všichni jedli velice málo i v rodině jsem ten případ měla a dožila se 95 let neměla ráda mastné, sladké ano ale s mírou zeleninu, a maso nemusela jenom kuřecí a ryby ovoce a bylinkové čaje trochu na sebe dbát tlouštka je rodová je to nemoc je třeba tomu i pomoct život je někdy složitý jsme konzumní společnost odolat některým dobrotám je kumšt i pro zdravého :D

bo 37  02.08.14 15:08
reakce po 3 letech

Moje teta absolvovala plikaci před více jak třemi lety, myslím cca3.5 roku váha dole, zhubla 25kg, dodržuje životosprávu která k tomu patří, váha je stabilní. Plikace je podle mne opěrná berlička pro ty, kdo jsou odhodláni ukáznit se ve stravování. Já ji budu absolvovat za 2dny a důvodem je i levostranné ochrnutí těla, čímž je omezený pohyb. věřím, že to zvládnu a dojdu do správného cíle. :lol:

ja13  03.08.14 18:11

Dobrý den, a co bylo příčiou ochrnutí vašeho těla?

HOGO FOGO  11.08.14 16:59

Držím palce at se to podaří a potom hurá do cvičení nic není zadarmo a pokud to lékaři doporučí pro zlepšení tak nen´máte co ztratiut akorát se nesmíte bát zariskovat já už mám dolů od plikace za 2 měsíce 14 kg

silvinkaSP  20.09.14 13:23
... má poslední šance

Já jdu na plikací příští týden 29.9. a opravdu se na to těším. Je to rozhodnutí, které jsem dlouho zvažovala, ale rozhodla jsem se, že takhle už dál žít nechci. Jsem zdravá, tlak mám spíše nízký, žádné zdravotní problémy nemám. Je mi 39 let a měřím 168cm a vážím 103,6kg. Mám i se svou obezitou křivky a dle svého okolí jsem krásná. O muže jsem nikdy nouzi neměla, práci mám také skvělou a na lidi působím sebevědomě. Prý mě okolí takhle vnímá. Tak proč se cítím uvnitř tak mizerně? Cítím se mizerně, když si chci koupit něco hezkého na sebe a nemají to v mé velikosti, cítím se mizerně, když chci nosit hezké prádlo a můžu si koupit akorát stan, protože výrobci si myslí, že tlustí lidé se nechtějí hezky obléknout. Cítím se mizerně, když si se synem koupím zmrzlinu a lidé si říkají, že ji tak potřebuji. Cítím se mizerně, když jdu na bazén a musím si vzít plavky. K dietologovi chodím od roku 2011, kde mi byla zjištěna nemocná štítná žláza. Prý je velikosti předškolního dítěte a plně nefunkční a stále ubývá. Takže betu už 4rokem léky a kila se nevtíravě derou nahoru. Pomaličku přibývají a já nechápu proč? Jím zdravě po 3 hodinách, stravu mám upravenou podle dietologické sestry a stejně nehubnu. Jezdím na kole, dvakrát týdně plavu 50bazénů v lázních, hraju badminton atd… stejně nehubnu!!! Takže všem radílkům, co tady přednáší o síle vůle říkám: každé tělo, každý člověk je jiný! Někdo je tlustý z nemoci, někdo z lenosti a někdo má prostě rád jídlo, ale ani takového člověka nesoudím. Je na každém, jaký životní styl si zvolí. Já zvolila plikaci a budu doufat, že tohle je má poslední šance se už nadále necítit mizerně a z krabice ve sklepě vytáhnu své jeansy vel. 12 a popláču si do polštáře a řeknu si, že jsem „zpátky“. Tak držte palečky a za pár týdnů napíšu, jak kila ubývají.

HOGO FOGO  21.09.14 16:44

Držím palečky at to dobře dopadne jo jsou to nervy před obkou

V práci  30.09.14 13:26

AHoj,

jsem presně měsíc po plikaci žaludku a kdo váháte, jen do toho, Nemůžu si stěžovat. Ani jednou mi nebylo špatně, ani pocit na zvracení nic. Chce to brát menší porce, ještě nejsem na 150ml, ale hlad nemám vůbec a hlavně sport. Je to dřina ale výsledek se nám vyplatí. Mám dole 9kg. :)

jek
3 příspěvky 01.10.14 15:46
????

:( Ahoj, já jsem byla na plikaci žaludku je to asi tři týdny a mám dole jen něco přez čtyři kg. Šla jsem na operaci s 90 kg. Je pravda, že jsem čekala mnohem více kg dolů. já jsem začala s kašovitou stravou už hned po týdnu. Myslíte si, že to je tím?

V práci  03.10.14 10:04

Ahoj, podle mne je to tedy brzo. Opravdu je potřeba dodržovat to množství a předepsanou tekutou a kašovitou stranu. Vřerejším dnem jsem mohla začit jiíst již normálně, ale nespěchám. Stále kaše, porce menší a hlavně pohyb pohyb. Je to težky, jsem od rána do večera v práci ale chce se to donutit. Nezoufej, někomu to jde pomaleji.

:)

jek
3 příspěvky 03.10.14 17:36
???

Ahoj, děkuji za odpověď. tak to mne mrzí, jestli jsem si to hubnutí tímto pokazila. Ale porce ty jím hodně malé. Strašně bych chtěla už cvičit, ale ještě se bojím. Ty už cvičíš? Je mi jasné, že cvičit břicho asi tak dobře nepůjde, ale stepr, kolo, to bych snad už mohla? Budu ráda, když si ještě písnem a navzájem si napíšeme zkušenosti a pokroky. Díky ahoj

V práci  04.10.14 11:06
AHoj

Ahoj, myslím, že jsis to nepokazila, každému ty kila jdou opravdu jinak dolů. S tím cvičením asi takhle: začala jsem před 16 dny cvičit a na operaci jsem byla 28.8. Ze začatku jsem začala chůzí a pak normálně fitko. Kolo, běžecký pás ( chůze) orbitrek bez rukou a minulý týden trénink s osobním trenérem, kde cvičíme s vlastní vahou a pořádně se potíme. Dnes jdu znovu. Chodím 3× týdne, ale chtěla bych to zvednou na 4× týdne a 1 x týdně vždy o víkendu trénink s osobním trenérem. Klidně napiš, budu ráda, nebo si můžeme psát mailem :) sbírat zkušenosti je třeba :) :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 46 Další »
 Váš příspěvek