Plicní embolie ve 20 letech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

123veronika  24.06.13 14:33
Plicní embolie ve 20 letech

Dobrý den, je mi 21 let a před 8 měsíci jsem prodělala plicní embolii. Zjistili mi, že jí mám z antikoncepce.Od té doby neberu antikoncepci.Na jednu stranu je to věc dobrá, ale nadruhou stranu nebezpečná věc. Nikdy jsem si nemyslela že by mě něco takového mohlo potkat kord v tak nízkém věku, většinou se to objeví ženám okolo 30 věku a to bud z antikoncepce, kouření a kvůli špatnému životnímu stylu.Od té doby každý týdny vyšetření. Už neberu 3 měsíce warfarin ani si nepíchám heparin. V těhotenství si budu ale muset píchat injekce do břicha okolo 20 týdnu. Ted když jdu na náké vyšetření musím hlásit že jsem prodělala plicní embolii, když budu mít sádru musím si píchat injekce, když chci je na dovolenou to samé. Jsem už s tím spojena do konce života. Vy co kouříte a berete antikoncepci tak si uvědomte že můžete dopadnout stejně. Tak radši s kouřením přestante. Já kouřila 4 roky a ted se mi to projevilo. S kouřením jsem ihned přestala. Bála jsem se o svůj život. Ten strach byl velkej a věřte mi že jsem byla velkej kuřák ale ten strach mi nedovolil si znovu zapálit cigaretu. Už nekouřím 8 měsíců a je mi fajn nikdy předtím jsem si nemyslela že bych takhle rychle mohla s kouřením přestat, ale jo dala jsem to :).

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek