Plané neštovice v dospělosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marigaux  20.01.13 01:11
plané neštovice

Dobrý den, chtěla jsem se poradit, je mi 25let…neštovice jsem doposud neprodělala a to i když jsem s nimi byla v přímém styku v dětství, nyní sestra (28let) přinesla domů neštovice, já mám poměrně panickou hrůzu, že je pro mě naprosto nevhodnou dobu dostanu, vyloženě v přímém styku jsem s ní nebyla…do místnosti, kde je, nechodím, když pak musím a sestra tam není, důkladně vyvětráme než vejdu…atd. bohužel jsem četla, že je infikované i to, kam si např. sedla apod?,to jsem nevěděla a nevyvarovala jsem se tomu, jen jednou „k tomu došlo“…za tři týdny mám velmi důležitý konkurz - konkrétně jsem profesionální muzikant na dechový nástroj, byla by to pro mě poměrně katastrofa je chytnout, taky jsem četla, že se neštovice mohou vyskytnout i v dutině ústní, v dýchacích cestách vůbec? Sestry neštovice probíhají zatím čtyři dny, příznaky na sobě nepozoruji, jak velká je pravděpodobnost, že jsem další adept? :,( když budu pokračovat, že se vyvaruji přímému styku, zda vůbec „větrání místnosti“ má nějaký účinek apod. Ráda bych věděla, jakou mám procentuelně šanci, že bych třeba mohla mít štěstí, a i kdybych se nakazila, zmíněný konkurz proběhne cca 11.2.jak velkou mám pravděpodobnost, že i při nakažení to stihnu, jak dlouho je sestra pro mě „vysoce nebezpečná“,až do jaké doby mám počítat s obavou nákazy příp. úlevy, že jsem za vodou? Pojímá mě z toho už docela paranoja…děkuji za odpověď, zoufalá Kateřina :(

Reakce:

zuzana 788
1 příspěvek 29.03.15 14:19
neštovice v dospielosti

Dobrej už mam 3 den neštovice mam 27 let ale hruza pupinky mam všude fakt všude ale nejhorsi je ze jem malatna horecky a pomalu mne boli kdys se nadychnu jsem kouracka a bojim se co mam delat, mam volat na pohotovost??, de­kuju

jitkabulova
10 příspěvků 31.03.15 11:00

Zuzano, běžte k lékaři, on Vám řekne co s tím. Neštovice v takovém věku už nejsou sranda.

Váš příspěvek