Periorální dermatitida a délka nemoci

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Stars
1 příspěvek 30.11.10 17:16
Perionální dermatitida

Ahoj zdravím všechny, dnes jsem se přihlásila do Vitalionu. Mám velký problém užívala jsem mastičku Dermakom s kortikoidama na obličej jen občas, když se objevil nějaký ten pupínek. Jenže pak se to zvětšovalo a začalo mě to svědit. Zašla jsem na kožní a ta mě řekla, že tuto mast už nesmím na obličej nikdy použít. Tak jsem ji vysadila a je to hrůza pod nosem a na bradě a čele mám pupínky nalité vodou a červené fleky. Nejdříve jsem hledala na internetu co by to mohlo být myslela jsem, že mám rosea(růžovku).Když se to tolik zhoršilo,tak mě doktorka napsala antibiotiky Doxybene a krém Rozex a mastičku s lékárny. Teď se léčím týden a začíná se to trochu zlepšovat. Půpínky mizí a olupují se. Chtěla jsem se zeptat jak dlouho tyto potíže ještě budu mít a jestli mě ta červená kůže kolem úst a nosu zmizí a jestli se to nemůže znova zhoršit, když doberu antibiotika?

Reakce:

Rebeca 611  03.02.12 20:30
dermatitis

Ahojte, ja som dlhodobo užívala Elkom masť,ale dočítala som sa že sa to nesmie tak dlho dávať tak som bola nútená ísť ku kožnej.Predpísala mi Eryfluid antb.Rozex masť a vodu Bioderma.Tvár sa mi strašne zhoršila,ale ona ma na to upozornila že to tak bude prebiehať.Len sa mi zdá že ten roztok Eryfluid mi nesadol.Veľmi ma po ňom štípe tvár.Dávam si to na tvár už 5 dní ale zatiaľ nevidím ani necítim žiadne zlepšenie.Tiež som si musela upraviť stravu…ale to mi nevadí.Dnes si skusim vysadiť Eufluid na noc a som zvedavá aké to ráno bude.Možno mi niekto poradí… :cert:

Jana Rychecká  21.02.12 22:23
dermetitis, růžovka

ahoj,
dlouho jsem používala krém na obličej elocom a teď mám velké problémy. Mám i růžévku. Přestala jsemkrém používat, nemyji si obličej vodou, jen termální a požívám kosmetiku z lekárny Aveene. Byla jsem u dermatoložky a dostala jsem antibiotika Entizol a krém na obličej Elidel. Entizol beru 2× denně ale začíná mě dost bolet hlava. Máte s tím zkušenosti?

Rebeca 611  22.02.12 21:49

Ahoj,mne sa pleť začína dostávať do normálu.používam vodu Bioderma,silicilioý lieh ale len na potieranie postihnutých miest,masť Rozex a na noc Fexofenadin tabl.pijem veľa čaju Rooibos,je na kožne problemy a má celkovo pozit. účinky na metab.Viem že je to aj o tom ako sa cítim,ak nie som v pohode spúšťa sa to ako lavína.Verím, že pozitívne myslieť, je prvým krokom k úspechu.Ozaj aj ja som v minulosti brala Entizol,taktiež ma bolela hlava a musela som ho vysadiť.Prajem veľa šťastia v liečbe a daj preč z hlavy hlavne všetky negatívne myšlienky.

Adriana161718181  17.12.13 19:43

Ahoj touto nemoci se trapim uz 5 let.. je mi 18 takze si asi dokazete predatavit jak mi je.. je to neco silenyho nic mi nezabira! Muj lekar mi vzdy napise antibiotika doxybene.. uz za posledni 2 roky jsem ty atb brala po seste.. vzdy kdyz je beru mam usta jako kdyby jsem nikdy nic nemela ale mesic po dobrani atb zase… je to hrozne.. vysrridala jsem uz snad 50 ruznych mastocek a nic mi nepomaha.. usta si meju jarishem a zuby pastou bez fluoru.. nejim rajcata.. a nic korenenyho ani nejak drazdivyho.. a proste nic.. je to neco silenyho takze s vama soucitim…

myška80  18.12.13 13:23

Ahoj, chtěla bych se zeptat zde, ptát se kožního už nemá smysl :(…loni na podzim jsem si husa koupila přípravek od vichy a po 2 týdnech jsem mazala s pupínky v obličeji na kožní…dostala jsem elocom :( do toho mně po měsíci nasadil driják na akné roacuttane…takže pupínky se objevovaly dál a dál, jakmile jsem si cokoli dala na obličej, takže jsem pořád elocomovala. V září jsem onemocněla a pleť se neskutečně zhoršila, nepomohly žádné masti, elocom mě najednou vzal, že vlastně na obličej nepatří a pořád, nebojte to se spraví…doma mám 10 mastí a všechny až na zinkovou pastu nesnesu, umývám obličej převařenou vodou, protože se opupínkuju po všem včetně vody z kohoutku…takže na mnoha diskuzí ch, kdy jsem byla opravdu zoufalá, nechtěla ani mezi lidi atd., však to znáte..jsem se dočetla, že stav mé pleti je takový právě po kortikoudech:(( Chtěla jsem se zeptat, jestli tu někdo z vás neví, jestli se to zase časem srovná nebo ta ztráta imunity kůže je trvalá? Opravdu jsem nešťastná, tancuji, tudíž se musím potýkat s makeapem, nikdy žádné problémy a teď je život jen o hlídání a strachu, jak budu vypadat ráno…do toho mně už asi 2 měsíce svědí za ušima a na týle hlava…hlavu si ale nedokážu mýt převařenou vodou…

myška80  18.12.13 13:28

Mně opravdu jediné co pomohlo byl černý čaj- chladné obklady, nemýt jinak než převařenou nebo dest. vodou a nedávat nic. Žádné masti mně nepomohly, jen zinková pasta to nezhoršuje. Takže toto mně pomohlo se zbavit toho nejhoršího, teď vypadám defakto normálně, jen jsem suchá, ale to spíš cítím není to vidět, ale opravdu jediné, co funguje, je terapie zero. Prostě nic. Jeden kožař mi řekl, že tak dlouho, jak se pleť dostávala do takového stádia, tak dlouho bude trvat, než se to srovná…ráda bych tomu věřila. U mně to zavinila kosmetika vichy a elocom :((

Amarilka  05.01.14 00:11
Homeopatie

Jak napsala myška80. Nejlepší je nepoužívat vůbec nic a jen se omývat převařenou vodou. Osobně jsem nasadila ještě homeopatika Sulfur 200 CH, ale o množství se musíte poradit u svého homeopatika.

Macek70  13.01.14 18:38
Pomáhá ERYFLUID

Ahoj děcka, po několika měsících jsem se úspěšně zbavila periorální dermatitidy tak se chci podělit o to co mi pomohlo protože jsem se s tím vážne hodně trápila. Je to ERYFLUID který suprově pomáhá i na akné takže u mě to byla dvojitá výhra :-) Pokud máte dotazy tak Macek70@centrum.cz

kim90  27.02.15 12:35

Ahoj myška80:) elocom je zly lebo obsahuje kortikosteroidy, ktoré ti vyvolali takúto reakciu dobrý je elidel alebo rozex, ale to sa musíš už poradiť zo svojou dermatologičkou ;) ja som mala taký istý problém tiež a tiež tancujem a musím sa líčiť…

Mmuhlova  05.05.15 09:41

Ahojky :) mam dermatitidu a doktorka mi napsala doxybene, je mozne ze nez se to zacne hojit to jeste vic vyleze :(? jsem z toho hotova.

Macek70  05.05.15 15:42

Ahoj, zhorseni je v poradku, musi to z Tebe nejak odejit. Nejhorsi je kdyz se clovek toho zhorseni lekne a prerusi lecbu. Vydrz ;-)

Mmuhlova  05.05.15 16:21

Se stydím chodit i mezi lidi :D… vydržím a děkuji ;)

Lucule73  10.06.15 13:21

Ahoj, také jsem skoro rok chodila s opupínkovanou bradou a okolím nosu. Kožní mi napsal chemoterapeutikum Entizol, naprosto bez výsledku. Mělo mraky vedlejších účinků, jen nezasáhlo můj problém. Po roce trápení jsem se svěřila veterináři, ke kterému chodím s kočkou. Dal mi lék Purivet a Peroxiderm, do týdne bylo vše pryč! Jeho paní je lékařka, problém s ní konzultoval. Nevím, jestli existují lidské léky s podobným složením, nepátrala jsem po nich. Zatím mažu bradu lékem s obrázkem pejska. Pojišťovna nehradí, samozřejmě… Jen mě mrzí, že nemám foto předtím a potom. Také používám výhradně masťový základ z lékárny Ambiderm, je bez alergenů a uchovává se v ledničce. Doporučuji.

Gabi91  15.09.15 19:51
periorální dermatitida

Ahoj, chci se podělit se svými zkušenostmi s PD. Způsobila jsem si ji pravděpodobně kortikoidním krémem Elocom. Nejprve to vypadalo jako opar (pod koutkem úst puchýřky nalité tekutinou), postupně se mi červené svědivé fleky rozlezly na bradu, kolem nosu, tváře, čelo a na krk. Pomohlo mi následující na doporučení kožní lékařky:
Když jsem přišla domů z práce, tak jsem obličej umyla pouze Jarischovou nebo kojeneckou vodou, potřela roztokem Zineryt (180 Kč - na lék. předpis), na noc potřela pastou (zřejmě zinková - prodala mi ji lékařka 80 Kč), ráno krém Elidel (je drahý - cca 470 Kč na lék. předpis). První dva dny léčby jsem myslela, že se zblázním. Příšerně to svědilo. V noci jsem se tím i budila. Přes den jsem ledovala. Jelikož mám hodně suchou pokožku a hrozně mě to stahovalo, tak jsem přes den občas namazala krémem od 2DERM - REHA speciál (dostala jsem vzorky od lékařky). Po týdnu mám opět pěknou pleť :), jen na krku to ještě trošku mám (cca dva dny a bude to pryč). Nevěřila jsem, že by to tak rychle zabralo! I lékařka mi říkala, že nemám čekat zázraky a zázrak se stal! :D Snad to vydrží!
Přeji Vám hodně úspěchu při léčbě!

hesa  31.01.16 09:37
elocom

Také jsem před pul rokem začala používat Elocom. Bohužel se to čím dál víc rozšiřovalo a tak mě to donutilo jit před 14 dny ke kožnímu. Napsal mi antibiotika a Rozex krém, strašně se mi to zhoršilo, napřed to bylo i nateklé, červené ted se to sklidnilo, ale ruda jsem pořád, začínám se trošku olupovat, ale pořád nic moc. Nechci mezi lidi a psychika nic moc. Nevím za jak dlouho se to zlepší, už jsem z toho zou :,( :( :nevim: fala.

struhadlo
1 příspěvek 31.01.16 12:51

Ahoj,
zhoršení je normální, teď po 14dnech už by se ti to mělo začít zlepšovat. Také jsem to tak měla. Co mě přivedlo na tyto stránky je, že po tříměsíční antibiotikové kůře se mi to začíná znovu nenápadně rozlézat. Do teď jsem to měla krásné, brala jsem (no tedy ještě vlastně beru) Doxyhexal tbl. Mám posledních dvacet tablet před sebou a začíná mě brát panika, co bude pak, když už teď se mi to začíná pod nosem znovu objevovat??? Nějaká rada???

hesa  08.02.16 20:35

Koupila jsem si pastu vitella ictamo a můžu říct, že to zklidnuje tu červenou kůži, ještě se ráno a večer omývám jarišem, mám dobrány antibiotika, tak uvidím co dál, pořád to mám sice světle, ale červené. :? :think:

Váš příspěvek