Parkinson - léky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
jirka  12.01.10 17:23
Parkinson

Parkinsonova choroba,

přečetl jsem si co všechno tato choroba obnáší.Její léčba není možná. U nás v rodině byla zjištěna bohužel v pokročilém stádiu. Budu vděčný za jakoukoliv radu nebo zkušenost, která by nám pomohla co nejlépe brzdit její postup a umožnila postižené blízké osobě důstojnější stáří. Předem Vám všem za jakoukoliv sdělenou radu a zkušenost mnohokrát děkuji! Jirka

Reakce:
 
Jiřina  21.03.10 08:33
Parkinson

I u nás se projevila nemoc ve věku 80 ti let u bratra. Bere lék Isom po 4 hd.denně. Měl dříve trvalou sportovní činnost, kterou nyní ke své lítosti již nemůže provádět, ale je třeba mít stálou činnost jinou, takovou která baví a nutí k činnosti.
Zdraví J.K. Brno

 
Jana R.  26.05.10 10:34
léky

léčím se už mnoho let na neurologické klinice v Praze vKateřinské ulici.Myslím ,že stojí za to tam sehnat doporučení.Jsem ráda ,že jsem se tam dostala.Léku beru hodně ,ale držím se.

 
misa16  20.07.10 22:42

Dobrý den,
hlavně nezapomínejte na psychiku člověka s touto nemocí. To je velmi, velmi důležitá součást udržování ho v kondici. On sám ví, že všechno půjde od 10ti k pěti a hodně moc se tím trápí a určitě přemýšlí o tom, jak skončí - jestli se o něj nejbližší postarají až do konce a nebo ne. Mohu Vás ujistit, že při každém „zaškobrtnutí“ myslí na to, jak je svým drahým určitě na obtíž. Neustále ho ujišťujte v tom, že to není tak nejhorší, že je šikovný, že se snaží, že ho máte moc rádi a že vám všem na něm moc záleží. Je to sice hodně psychicky náročné, ale věřte, že to za to stojí.

 
Lunte  21.07.10 13:49
Biosynchron

Náš velmi dobrý přítel trpí Parkinsonem již řadu let. Před nedávnem jsme na internetu objevili metodu Biosynchron. Náš přítel se opět mohl vrátit ke svému koníčku - plastikovému modelářství. Není to žádný zázrak, ale pomohla mu. Jedná se o kombinaci magnetoterapie a suchého pulsního tepla. Součástí terapie je i fototerapie.

 
deedee7  12.09.12 18:31
apomorfín

Môj strýko už niekoľko rokov trpí touto chorobou a bola mu navrhnutá liečba apomorfínou za pomoci inštalovanej pumpy, ktorá mu má tento liek dávkovať. Má niekto skúsenosti s týmto liekom a pumpu? Aké sú Vaše názory?

 
Slanec
11 příspěvků 29.04.16 12:25

Mojí mámě nedávno objevili Parkinsonovu nemoc. Dostala nějaké prášky a dost. Četla jsem, že existují i jiné léčebné postupy, cvičení, úprava životosprávy apod. Jestli máte někdo nějaké zkušenosti, napište, prosím, ráda bych si maminky ještě hodně let užila a chci pro to udělat maximum.

 Váš příspěvek