Parkinson - léky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jirka  12.01.10 17:23
Parkinson

Parkinsonova choroba,

přečetl jsem si co všechno tato choroba obnáší.Její léčba není možná. U nás v rodině byla zjištěna bohužel v pokročilém stádiu. Budu vděčný za jakoukoliv radu nebo zkušenost, která by nám pomohla co nejlépe brzdit její postup a umožnila postižené blízké osobě důstojnější stáří. Předem Vám všem za jakoukoliv sdělenou radu a zkušenost mnohokrát děkuji! Jirka

Reakce:

Jiřina  21.03.10 08:33
Parkinson

I u nás se projevila nemoc ve věku 80 ti let u bratra. Bere lék Isom po 4 hd.denně. Měl dříve trvalou sportovní činnost, kterou nyní ke své lítosti již nemůže provádět, ale je třeba mít stálou činnost jinou, takovou která baví a nutí k činnosti.
Zdraví J.K. Brno

Jana R.  26.05.10 10:34
léky

léčím se už mnoho let na neurologické klinice v Praze vKateřinské ulici.Myslím ,že stojí za to tam sehnat doporučení.Jsem ráda ,že jsem se tam dostala.Léku beru hodně ,ale držím se.

misa16  20.07.10 22:42

Dobrý den,
hlavně nezapomínejte na psychiku člověka s touto nemocí. To je velmi, velmi důležitá součást udržování ho v kondici. On sám ví, že všechno půjde od 10ti k pěti a hodně moc se tím trápí a určitě přemýšlí o tom, jak skončí - jestli se o něj nejbližší postarají až do konce a nebo ne. Mohu Vás ujistit, že při každém „zaškobrtnutí“ myslí na to, jak je svým drahým určitě na obtíž. Neustále ho ujišťujte v tom, že to není tak nejhorší, že je šikovný, že se snaží, že ho máte moc rádi a že vám všem na něm moc záleží. Je to sice hodně psychicky náročné, ale věřte, že to za to stojí.

Lunte  21.07.10 13:49
Biosynchron

Náš velmi dobrý přítel trpí Parkinsonem již řadu let. Před nedávnem jsme na internetu objevili metodu Biosynchron. Náš přítel se opět mohl vrátit ke svému koníčku - plastikovému modelářství. Není to žádný zázrak, ale pomohla mu. Jedná se o kombinaci magnetoterapie a suchého pulsního tepla. Součástí terapie je i fototerapie.

deedee7  12.09.12 18:31
apomorfín

Môj strýko už niekoľko rokov trpí touto chorobou a bola mu navrhnutá liečba apomorfínou za pomoci inštalovanej pumpy, ktorá mu má tento liek dávkovať. Má niekto skúsenosti s týmto liekom a pumpu? Aké sú Vaše názory?

Slanec
11 příspěvků 29.04.16 12:25

Mojí mámě nedávno objevili Parkinsonovu nemoc. Dostala nějaké prášky a dost. Četla jsem, že existují i jiné léčebné postupy, cvičení, úprava životosprávy apod. Jestli máte někdo nějaké zkušenosti, napište, prosím, ráda bych si maminky ještě hodně let užila a chci pro to udělat maximum.

E666  22.11.16 10:52
Pomozte mi s rozhodnutim

Dobrý den,
uvítám Váš opravodý názor, protože stojím před situací, ze které nevím, jak ven.
Příteli (40 let) diagnostikovali parkinsna (zatím první stádium - jen třes ruky a nohy)s tím, že se jedná s největší pravděpodobností o genetickou dispozici a zbývá mu tak cca 15 let (což může být i dříve i o něco později, podle stavu nemoci).
Stojím před rozhodnutím, jestli bychom měli mít dítě či nikoli. Dítě pravděpodobně bude parkinsna mít také (zejména bude-li to kluk). Přítelův strýc i otec na parkinsona umřeli. To že se jedná o genetickou dispozici je víc než jasné a lékař se k tomu také přikláněl.
Já jsem otázku dítěte zavřela s tím, že se nemohu dívat na to, jak mi umře on a po té i dítě za x let. Přesto moc uvítám Váš názor, jestli by jste s mužem, který má parkinsna chtěli mít dítě (i s přihlédnutím, že dítě bude asi také parkinsna mít) či by jste v tomto případě dítě nechtěli s takovým chlapem?

Jedná se o mi o názor, jestli by jste v tomto případě dítě chtěli či nechtěli? Čím více názorů, tím lépe. Opravdu se jedná o těžké rozhodnutí.

Předem moc děkuji

Váš příspěvek