Panická úzkost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jaqueline  03.11.09 17:00
Panická úzkost

Ahoj,

domnívám se, že trpím panickou úzkostí. Slučují se u mne takovéty běžné fobie, jako závrať, agorafobie, klaustrofobie, ale poslední dobou se moje problémy neustále stupňují. Mám např. největší strach z jednání s lidmi, záměrně se jim proto vyhýbám a dostává mne to do nemalých pracovních, ale i osobních problémů. Kdo vůbec může něco s takovou poruchou udělat? a co to přesně je?

Reakce:

Chloe.S  06.11.09 09:42

Ahoj,

to je mi hrozně líto. Taková úzkost často omezuje život. Doporučuji proto urychleně vyhledat odbornou pomoc. V rámci terapie se pak můžete setkat s nácvikem obtížných situací a podobně. Také pokud trpíte depresemi, je třeba je dlouhodobě řešit (např. několikaletou medikací). Jinak tady je také dobrý text, jak koukám: http://priznaky.vitalion.cz/uzkost/

Michal  08.11.09 01:57

Ahoj, zajdi si za psychiatrem. Měl jsem to taky, dostal jsem nějaký léky (paroxetin (Remood) a alprazolam (Neurol)) a téměř (z 90%) jsem se toho zbavil.

ing.  08.11.09 17:59
depresní stavy

může se jednat o skrytou chronickou infekci chlamydiemi.

christine  10.11.09 22:33
Antidepresiva

Nevím jak ty chlamydie… ale já to měla také. Chtěla bych tvrdit, že jsem vyléčená, ale taková antidepresivní léčba trvá opravdu dlouho, ačkoli pak už funguju normálně bez příznaků. Dříve jsem se vždy hrozně bála jakýchkoliv preparátů, natož pak s nálepkou antidepresiva.. Všemožné tlumení a otupování, ale pravdou je, že v určité fázi je panická úzkost mnohem horší než cokoli jiného. Navíc nějaký boj s touto poruchou je naprosto nesmyslný… S tímhle si poradí jedině psychiatr

dana  15.11.09 16:22
strach

ahoj ja to mám taky mám strach z lidi třeba v autobuse vadí mi strašně když na mě nekdo kouká anesmí stát vedle mě blízko sem nervozní myslim si že mě sleduje každej chlap že de za mnou vadí mi chlap ve vítahu se mnou prostě mám uzkost že neco nestihnu že to je všechno celej den smutný :-/

Katka  22.11.09 08:51

Nojo, já tím také trpím a chodím k psychologovi už rok a nemám pocit, že by to zabíralo. Uvažuji o alternativní léčbě a hledání hlubších příčin jinými než běžnými způsoby. Jaká je vaše zkušenost s psychology? nebo léčitely? Dík moc

Lucka3232  26.11.13 11:08
Je to PP?

Dobrý den Vám všem.
Narazila jsme na tyto stránky a ráda bych Vám zkušeným popsala mé zdravotní problémy a budu ráda za každou radu a názor který napíšete. Už 6 let mě trápí bolesti hlavy, krční páteře, závratě, pocity na omldení, celková slabost a mnoho dašího..Byla jsem prohnána všemy možnými vyšetřeními od CT, MR, lumbální punkce, ORL, vyřetření žaludku apod. Nakonec mi bylo řečeno, že všechny problémy mám od krční páteře. Začala jsem poctivě chodit na rehábka, cvičit a v rámci možností se hýbat. Problémy mě ale trápily dál. Bylo mi doporučeno navštívit psychiatra, který mi nasadil AD a řekl, že jsem z jeho strany v pořádku a že jsem psychicky vyřízená pouze z překonávání neustálých bolestí. Celé 4 roky užívám léky, cvičím a čekám, kdy bude líp. S manželem jsem přemýšleli o miminku a já si říkala, že se pak třeba hodně v mém těle změní a bude líp. Z tohoto důvodu mi psychiatr doporučil snížit dávku AD, nejprve ze 100mg na 75mga a pak užívat už jen 50mg. Udělala jsem jak mi bylo doporučeno. Od října jsem brala tu nejnižší dávku, ale za poslení měsíc mě začaly trápit nezkutečné úzkosti, nejprve jsem tomu dávala za vinu podzimnímu počasí a snažila se to nějak překonat. Pak mě ale jednoho dne z ničeho nic přepadl neskutečný záchvat úzkosti, který se projevoval typickými příznaky PP. Celý stav jsem telefonicky konzultovala s psychiatrem(schůz­ka prý je ale možná až v lednu), řekl mi, ať se vrátím k původní dávce léku a že momentální záchvat byl příznakem z vysazení. Pak to ale přišlo znovu a znovu, stav, kdy jsem myslela, že umřu. Začala jsem tedy pročítat net a přečetla si hodně o této nemoci. A přemýšlela zpětně o celých těch 6-ti letech mého trápení. Takový záchvat už mě tenkrát párkrát přepadl, v autobuse, v čekárně u doktora, v práci a možná bych si vzpomněla i na jiná místa. Trpím také migrénami, takže jsem to přisuzovala tomu, že se blíží, ale pak vždy přišla jen bolest hlavy otupující, né nesnesitelná poloviny hlavy. Nikdy jsem tento stav nechápala a vždy ho přešla. I po vysvětlení neurologovi mi bylo řečeno, že to bude migréna.
Byla bych ráda, kdyby jste mi někdo napsal názor, jak PP probíhá a zda by moje problémy mohly být psychické? Projevuje se panická porucha i tím, že nemáte záchvat, ale je vám na nic celkově? A ještě jsem chtěla dodat, že mám i období, kdy mi je v rámci možností dobře, například v létě, kdy svítí sluníčko, je čas dovolených a všechno je tak nějak více v klidu? Moc děkuji za váš názor, jsem už ale zoufalá a do návštěvy u psychiatra je daleko :(

Jana987  27.11.13 14:42
Lucka3232

Ahoj Lucko, taky s tím mám problém, poslední pul rok priserny zhorseni. Nekdy pocity, ze uz je to opravdu posledni chvile. Zadne antidepresiva neberu, protoze se bojim z navyku, myslim, ze si branim antidepresiv udela clovek o problem navic.Co tvoje strava? Ja se mesic laduju vitaminama, ktery mi doporucil jeden lekar a dbam na stravu a je mi stokrat lip!!! Myslim, ze telo je vycerpane proto se chova tak jak se chova..Potrebuje ruzne vitamini a minerali, aby mohla biochemi tela spravne fungovat..Tot muj nazor :srdce:

Lucka3232  27.11.13 15:41

Ahoj Jano, díky za reakci. Antidepresiva bych do sebe taky jen tak neládovala, ale byla jsem ujištěna, že nejsou návyková. Hodně mi tenkrát pomohly, bez nich bych už bala nevím kde.. Bála jsem se vyjít ven, přejít ulici, úplně jsem se izolovala od přátel a dokonce jsem málem přišla o práci. Moje strava je tak půl na půl. Pracuji ve firmě se zdravou výživou, takže od těchto potravin nemám daleko a mám k nim kladný přístup, ale zároveň si také ráda dám tu svíčkovou. No a za vitamíny už utrácím pomalu více než za jídlo :) Piji také různé bylinkové čaje a hlavně užívám cca 1/2 roku 98% gel z Aloe Vera. Nemyslím, že bych měla tělo nějak zhuntované, nemluvě o tom, že vůbec nepiji alkohol a nekouřím :-) Tobě se opravdu ty stavy zlepšily jen díky stravě? Navštěvuješ psychologa?

Jana987  27.11.13 23:32

To je zvláštní a z čeho ti to teda vzniklo? z nejake situce, traumatu? Ja jsem mela taky strach uplne ze vseho a to myslim fakt uuuplne ze vseho, takze vim co myslis. Byla jsem u psychologa jednou, kerej mi diagnostikoval panickou poruchu a tot bylo vse, ale spis se snazim cetbou knih, videii a dalsimi informacemi z toho dostat, pred pul rokem by me v zivote nenapadlo, ze me tohle potka.Ale myslim, ze me to svym zpusobem zmenilo k dobremu, neboli meni..

Lucka3232  28.11.13 08:34

Začaly mě tenkrát trápit bolesti hlavy a migrény. Předtím jsem nevěděla, co to je bolení hlavy, takže jsem z toho byla dost otrávená a omezovalo mě to v životě. No a tím, jak jsem pořád přemýšlela o tom, kdy mi zase bude špatně a utápěla se v tom, jsem si vypěstovala tyhle úzkostné poruchy, které se pak začaly projevovat i závratěmi, nevolností a dalšími příznaky. Nejprve jsem to psychice nedávala za vinu (byla jsem jinak v pohodě, měla jsem skvělý život, rodinu, zázemí)a myslela si, že jsem nějak nemocná. Začala jsem lítat po všech možných vyšetřeních včetně pobytu v nemocnici. To mi asi ještě dodalo a bylo mi čím dál hůř a hůř. Zůstala jsem doma na neschopence, protože jsem nebyla schopna ani dojet autobusem do práce a čekala, kdy mi bude líp. Návštěvu psychiatra mi doporučili v nemocnici, takže jsem se objednala, ale jako všude byla dlouhá čekací doba, takže jsem se k němu dostala asi až po měsíci a půl. Pani doktorka se mnou všechno probrala a řekla mi, že má mysl a názory jsou v pořádku, že bude problém jinde, ale že mi stejně dá antidepresiva, která mě zklidní. No a ty potom za čas pomohly. Hlava mě sice bolela dál, ale už jsem to dokázala zvládat a normálně žít. Léky jsem po roce vysadila, bylo v rámci možností dobře, ale pak to přišlo zas.. ty stavy úzkosti, závratě atd..Tak mi byly léky nasazeny znovu. No a od té doby už je beru pořád a vím, že tu psychiku nemám dobrou a že už raději nebudu riskovat. Hlava mě sice bolí, ale myslím že to z části způsobuje krční páteř a sezení u počítače. Proto jsem se rozhodla, že to risknu a zkusím už konečně ve svých 32 letech mateřskou, jenže teď zjišťuji, že ty antidepresiva půjdou těžko vysadit :,( Vysazování mi totiž způsobovalo panické ataky.
O přečtení knihy jsem také přemýšlela (jinak hledám jen na internetu), můžeš mi nějakou doporučit? A už si chci také najít nějakého psychologa, kterému se svěřím :) No a jinak budu ráda ještě za další rady a zkušenosti, jak se ti podařilo to změnit k lepšímu.

Jana987  28.11.13 09:52

Migreny znam moc dobre, bolest hlavy u me nee takova klasika, ale jakasi tupa nebo jak nejake napeti a nevedela jsem od kud to jde, jestli ze zubu moudraku nebo od krcni patere, trvala nekolik dni, tydnu, zavrate, pocit na omdleni, slabost, huceni v usich, nechut do zivota, jen myslenka kdy konecne budu moct jit do postele a zaspat. Kazdy vecer jsem doufala, ze druhy den bude lip…nebylo. Takze kalsika, ze si clovek prehrava co vechno muze mit za nemoci. Taky nepiji a nekourim. Ale muj jidelnicek co se tyce zivin, nebyl kvalitni, jedla jsem kdyz jsem mela chut, jsem celkem hubena, ale nee vychrtla, kosti mi nelezou :D Taky dost sedim u pocitace, byla jsem na neurlogii, tak mi pater odblokovali, ale zadnou zmenu jsem nevidela. Vzdy jsem byla takova uzavrenejsi, z detstvi, ale nikdy me to neomezovalo a tady ta PP mi vznikla az po traumaticke udalosti. Trvalo mi nez jsem si priznala, ze to mam z toho. Cetla jsem knihu Miluj svuj zivot od Luise L. Hay a pomohla mi! Je i film http://www.youtube.com/watch?… Potom ktera knizna se mi zda naprosto top je o vychove deti a muze pomoci i dospelym od Naomi Aldort, Vychovavame deti a rosteme s nimi. Moje dcera byla neuveritelny vztekloun, takze mi to v mem stavu nepomahalo, ale aplikuju do naseho zivota rady a o 100% zlepseni, takze nekdy si rikam, ze je to vlastne dobre, ze me tohle potkalo. Mozna ze zacinam byt i optimista :lol: Jo a mrkni na tohle video, byla jsem u pani doktorky v Praze, ktera uzce spolupracuje s timto dr. a verim tomu, ze prave jejich lecba mi pomaha :srdce: http://www.youtube.com/watch?… Ja proste patrala a patrala, mozna stejne jako ty na netu a cetla a cetla :)

Jana987  28.11.13 09:56

Jo a antidepresiva jsem okusila na tyden pul tabletky na noc, kdyz sem je vysadila hned bolest hlavy jak blazen, takze ne ne ne.Ale panickymi ataky jsem trpela i bez nich, takze pro me byla volba jasna s nima nebo bez nich je to fuk.

Lucka3232  28.11.13 10:42

Díky za odkazy, doma si hned pustím a na knihy také kouknu.
A tobě už všechny ty problémy, bolesti hlavy, závratě, slabosti atd. přestaly? Já tam mám určitě také podíl krční páteře, mě když odblokovali, tak mi to na pár dní pomohlo.
A dcerku jsi měla už předtím? Mě je 32 let, chtěla už bych také rodinu, ale hrozně se bojím a nevím, jak to mám vyřešit :(

Jana987  28.11.13 11:31

Jsem mladsi jak ty, ano dceru uz jsem mela. A taky me hodne vyzdimala v tehotenstvi :) No podle toho co jsem vycetla, tak se pater blokuje bud nedostatkem pohybu nebo ze stresu, takze na tohle cvicit, taky zacinam :) Bolest hlavy da se rict nemam, ta tahla bolest uz neni, huceni v usich taky nepozoruji, jen pri maximalnim klidu zlehka, ale predtim to bylo huceni, ze mi to az nekdy prehlusovalo i televizi a uz jen z toho jsem mela panicke zachvaty. Slabost nijak extra nepocituji.Je to 16 dni co se laduju vitaminama, takze po case si myslim, ze bude vse v nejlepsim stavu. Mozek je ted navykly pozorovat tyhle jevy a tak mam obcas strach jestli se to vrati, takze lehka uzkost se dostavi, ale snazim se nejake myslenky nechat proplout a nevsimat si jich, zjistila jsem, ze hodne zalezi na tom jak clovek sam se sebou komunikuje, ostatne to zjistis prectenim knihy :)A myslim, ze hodne odpovedi najdes v tom videu od dr. Jo a myslis teda, ze telu davas to co potrebuje? jakoze mas ten jidelnicek opravdu pestrej?

Lucka3232  28.11.13 12:28

S tou stravou těžko říct. Jím pestře, hodně ovoce a zeleniny, používám různá semínka, vločky apod. Ale že bych se tomu nějak moc věnovala.. Dám si ráda i tu omáčku a hlavně ujíždím na čokoládě :) Vitamíny se láduji taky hodně. Myslíš, že bych měla to „nezdravé“ vypustit úplně?
A cvičím pravidelně, dokonce teď chodím k fyzioterapeutovi, naučil mě dobré cviky, které netahám krkem, tak třeba to pomůže.. Špatné je ale hlavně to spaní, i když mám už asi 3-tí zdravotní polštář, vzbudím se vždy jako zmlácená. A čím myslíš, že ti ty fyzické bolesti zmizely? Cvičením, zdravou stravou a nebo tím, že si se dala do pohody?
Holčičku ti závidím :D Já jsem měla vždycky smůlu na chlapy, takže dítě nebylo možné a teď když už jsem šťasná, tak na to nemám sílu.

Jana987  28.11.13 13:02

Zalezi jestli ta sestava tve stravy je spravna pro tve telo. Ja mam jeste nizky tlak, pro me hodne bilkovin, jist minimalne 5× denne. Takze nejake vlocky s jogurtem by mi rano rozhodne nepomohly :) A ty vitaminy mas jaky? Ja pred malou kourila, alkoholu jsem se taky nevyhybala a byla jsem v pohode. Pri tehotenstvi krevni obraz vystavni a po male hoodne mizerny, takze i ta pece byla obtizna, ale zvladala jsem to tri roky v poho az ted posledniho pul roku mizerie, ale myslim, ze mam nakroceno na lepsi zivot :)vsak pisni az omrknes ty videa, zajima me co si o tom myslis..Nemuzu rict, ze bych se zlepsila jen tim nebo tamle tim, musi to byt asi vsestranne. Kazdopadne jsem toho za pul roku precetla, poslechla a shlida tolik, jako za celej muj predesly zivot jsem nevidela a neslysela :D A dokazu si srovnat, ze musis dat telu to co potrebuje, aby mohlo spravne fungovat a delat svoji praci.Napr. v jednom videu rikaji, ze je v poradku mit deprese, protoze kdyz jste podvyziveni mel byste mit deprese, takze uz to nedelejte a jeste spravne :D Kdyz te boli hlava a dr nic nezjistili, tak nekde problem je.

Lucka3232  28.11.13 13:19

Tak to jsem na tom podobně, já mám tlak třeba jen 98/60, takže se snažím více solit a jak píšeš, dávat si raději bilkoviny. Ty vločky si dám taky ale až odpoledne :) Ono to je těžký, moje tělo si říká i o tu čokoládu a pořádný smažák :D Vitamíny beru C, B komplex, Coenzyme Q10 a samozřejmě spoustu a spoustu hořčíku+B6. Takže snad tělu dávám, co potřebuje. Nežiju v žádném stresu, spím 8 hodin děnně a mám naprosto bezstarostný život, takže tam mi také nic neubližuje. A s tím alkohole a kouřením jsme na tom též podobně, za mlada jsem vymetla kdejakou hospodu a taky mi nikdy nic nebylo.
Odpoledne zkouknu ty videa a pak písnu. Už teď mám více síly! Díky za podporu!

Jana987  28.11.13 14:36

S radosti, kez by moje nastudovane vedomosti a zkusenosti nekomu pomoly :) a verim, ze tobe pomuze kniha od Luise. Vis, ktera veta me uklidnuje?..Vse je tak, jak ma byt :) Cokolada byla u me na 1.miste. A rozhodne ji nevyradim, myslim, ze to ani neni potreba, kdyz se to neprehani :) ale ja s ni nekdy nahrazovala veceri, svaciny a to mi nepridalo.No ve velkym jsem ji ladovala :D Pak jeste zalezi jaky mnozstvi obsahuji ty vitaminy. A jinak jsi spokojena se svym zivotem?

Lucka3232  28.11.13 18:52

Tak už koukám na video s panem Duškem a Dr…Moc zajímavé! Jen je to dost dlouhé a já si budu muset udělat pauzu a obstarat domácnost :)
No já jsem čokoládu také někdy schopná večeřet, ale opravdu jen málo kdy. Ty vitamíny ještě nastuduji a kdyžtak zvýším dávku.
No a se svým životem jsem naprosto spokojena, mám skvělého muže, rodinu, práci a zázemí. Podrobnosti bych tady nerada popisovala :) Můžeš mi příště napsat na mail lucie3230@seznam.cz

Lucka3232  29.11.13 08:38

Ahoj Jani, začala jsem schánět tu knížku od Luise L. Hay, je to prosímtě tato: http://knihyprotebe.cz/…-nabozenstvi
Je jich na netu více druhů, tak abych vybrala správnou.
Jinak video jsem včera nedokoukala, o víkdendu ale doženu :)

Lucka3232  29.11.13 08:39

Pak je ještě tahle: http://www.superknihy.cz/…j-zivot.html

Jana987  29.11.13 10:35

Ahoj, ja taky sledovala na vickrat :) Je to ta druha, za tech 159,– na mail ti napisu

Veronika2222  17.01.14 10:19

Ahoj,
jak si čtu Vaše příspěvky
já už v 15 se bála autobusů atd.. vlastně jsem neměla tušení že se tomuhle opravdu říká úzkost. Přemýšlela jsem nad tím proč se bojím autobusů měla jsem pocit že jezdíme pořád dokola byla to vlastně myšlenka já ji uvěřila a do stala jsem se do kruhu jako v nějakém hororu přidávali se další myšlenky a vytvářeli katastrofický scénáře..kolikrát v autobuse jsem měla pocit že to nevydržím ale pak jak jsem se koukla kolem sebe na lidi a řekla jsem si jak strašně moc věřím svojím myšlenkám a proč? přestala jsem jim věřit naslouchat jim začla jsem je od sebe odhánět a ignorovat trvalo to 2 měsíce a byla jsem v pohodě ted po 8 letech se mi vrátil zmatek zpátky nemůžu koukat na televizní zprávy hodně si to všechno beru a hned mě napsadají myšlenky jako že i já bych mohla někomu ublížit jsou to myšlenky opravdu hororový. U doktora jsem zjistila že mám úzkostnou poruchu našla jsem si to na internetu i mnoho článku jak přerámovat negativní myšlení na pozitivní..to jsem vůbec netušila že to takhle funguje vlastně tohle Vám i poradí na psychoterapie jen za to platíte oni vám to zadarmo neřeknou ještě že jsou někteří lidé hodní a dokážou napsat pár článků jak s tím bojovat. Pprotže co nejsnadnější říct zajdi si na psychoterapii­..nejlepší je když o svích pocitech myšlenkách píšete tím se jich jako by zbavujete je to složitý a hlavně to trvá týdny než na sobě pocítíte změnu chce to vytrvat jde spíš o charakter. Psichchiatr Vám pomůže ale většinou do Vás nacpou prášky neříkám že je to to nejhorší ale hlavně musíte si začít věřit a přerámovat negativní myšlení na trvalo. I já jsem pochopila že to jinak nejde. Mít i víc koníčku, víc se bavit mít víc lidí kolem sebe, kteří Vás milují to vše Vám zvýší sebevědomí. Přeji Vám hodně štěstí i já s tím bojuji ale bez prášků, každý den píši to co mi negativního přelétne přes hlavu a cítím se lépe pořád lepší než si vzít jednu pilulku s kterou nic nevyřeším jen se uklidním :) Hodně sil Vám všem.

zuz95  09.02.15 13:22

Ahoj,
jaký vliv může mít na panickou úzkost marihuana? já myslím že tomu moc nepřidá…můj známý si to však nenechá vymluvit.

Vladimír13  24.02.15 11:40

Úzkost je možné zmírnit jen doplněním výživy. Skutečnou příčinou úzkosti je nedostatek určitých minerálů v těle, často vyčerpaných stresem, bez nichž nadledvinky již nemohou správně fungovat, a naše odolnost na stres tak klesá ještě více. Tím se vytváří doslova začarovaný kruh. Používám přístroj, který změří jakých, pro zdraví důležitých minerálů a vitamínů, máte v těle nedostatek a poradím, jak si je doplnit. Tělo samo si neumí minerály vytvořit a v dnešních průmyslově zpracovaných potravinách se bohužel už téměř nevyskytují. Existuje přímá souvislost mezi nedostatkem minerálů v těle a konkrétními nemocemi. U úzkosti je tato souvislost naprosto zřejmá a prokazatelná. Kdo by měl zájem, může mne kontaktovat na čísle 608 155 338.

Lípaa
1 příspěvek 27.02.15 00:31
úzkosti

Ahojky mám to stejné ale začalo to od porodu, motáky pocit na omdlení a pak teprve strachy a úzkosti…Beru léky a někdy je fajn a někdy vůbec, nedaří se mi se dát do kupy, nevím pomáhá si psát zápisky?

lenkaposkalova
9 příspěvků 07.04.15 15:52

Zkuste psychologa.

Váš příspěvek