Lehký otřes mozku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

veronika  17.10.09 22:42
otřes mozku

Dobrý večer,chtěla jsem se zeptat,když dítě prožije slabý otřes mozku jaké je nebespečí,aby došlo ke krvácení do mozku a jak dloho může byt pacient ohrožen,děkuji za odpověd

Reakce:

Hanka.XY
71 příspěvků 11.05.10 13:47

Dobrý den,
riziko krvácení do mozku je prakticky u každého člověka (např. kvůli vrozeným vadám cévní stěny, aneurysmatům apod.). Pokud je ale náraz malý, nemělo by se toto riziko příliš zvyšovat. Přesto byste ale měla syna sledovat a při příznacích otřesu mozku (zvracení, bezvědomí) ho odvézt k lékaři. Některé typy krvácení probíhají velice pomalu (v průběhu i několika dní).

Bábina
1450 příspěvků 08.11.10 17:58
Otřes mozku u dítěte

Je vidět ,že Hanka je medik,ještě bych k jejímu bezvadnému výkladu přidala,spavost a špatnou orientaci,tj.naráží do věci,stěny atd.U dětí do 5 let bych byla pro sledování po dobu 14 dnů.Ale věřte,že vaše děťátko bude OK

Šárkaxx  30.01.11 20:14

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Nedávno jsem asi na 10vteřin omdlela na schodech, protože jsem v noci moc rychle vstala a zamotala se mi hlava, ale k lékaři jsem nešla. (Je mi 15) Od té doby mě občas pobolívá hlava nebo mi je trochu špatně od žaludku. Mohlo se jednat o lehký otřes mozku? Předem děkuji za odpověď.

Bábina
1450 příspěvků 31.01.11 10:23
Otřes mozku

Milá šárko,k lékaři a hned.Protože jestli jsi omdlela jen tak z ničeho nic,je to příznak nemoci a ta patří lékaři a ne na tyto stránky.Tady ti poradíme až potom.A jdi hned.Může to sice být jen porucha krevního tlaku,nahoru,ale spíše dolů,ale lékař by Tě měl mít pod kontrolou.

artep9  30.11.11 07:39
otřes mozku

Dobrý den,
4- letý syn večer spadl večer z postele neměl žádné příznaky otřesu,ale za 26 hod.
1 zvracel-Může to mít souvislost s otřesem mozku.Jiné příznaky se u něj neprojevují.Děkuji

Emma999  28.01.12 13:37
Otřesk mozku

Dobrý den chtěla bych se zeptat .. moje kamarádka ze školy před dvěma dny spadla na hlavu hrozně brečela a chtělo se jí zvracet a byla ospalá . tak si pro ní rodiče přijeli ale nejely k doktorovi protože ta kamarádka nechtěla kvuli tomu že si ji tam nechají na pozorování. Jenže ted se jí furt motá hlava ale k lékařovi nechce .. krev jí netekla ale má na hlavě velikou bouli.. mužete mi prosím poradit jestli se jí něco muže stát i později .. :) docela se o ní s kamarádkama bojíme .. :) Děkuju za odpověď.
:zed: :zed: :zed: :) (omlouvám se za chyby.. :D ) j

Chistinka  20.02.12 00:44
Otřesk mozku

Dobry den ,… Rada bych se zeptala je mi 15 let bouchla sem se o okno do hlavy mam tam strašnou boulí a je mi blbě mota semi hlava a k tomu mam epilepsii … A jeste sem nebyla u doktora .. Děkuju vam za odpověd :)

Tumik  10.03.12 10:27
Kino a otres mozku

Za jak dlouho po otresu mozku je mozne jit do kina na 3D? Dekuji predem za odpoved. Petra

Peta93  17.04.12 10:23
otres mozku

Dobrý den, chci se zeptat v sobotu jsem narazila hlavou do zdi a řekla bych že to byla docela šlupka do hlavy. Udělala se mi na čele boule, a ta hlava mě pak i bolela a trochu i motala. A když sem zavřela oči tak se mi motala. Tak se chci zeptat jestli stim mám jít k doktorce nebo ne?

Karolína Indrová  10.08.12 22:43
Pád

Dobrý den, Chtěla jsem se zeptat protože jsem dneska skákala venku s kamarádem tzv. přes gumu a byla hrozně vysoko a já zakopla a dopadla jsem přímo na hlavu…A hlava mě hrozně bolí, a motá se mi…A bylo mi nevolno ale už je to lepší…Mohlo se jednat a slabí otřes mozku? předem děkuji za odpovědi :mavam:

barborka22  13.08.12 20:10
můžu mít lehký ořtřes mozku

Dobrý večer, dnes jsem spadla na jezdících schodech do hlavy do temene, snad to píšu dobře, bylo mě zle, ale pořád ěm bolí hlava, hlavně, když víc chodím, přejdeto? děkuji!

LadisSH  21.08.12 13:10
Domácí léčba

Ahoj, dnes jsem se vrátil z nemocnice na domácí léčení po lehkém otřesu mozku. Tím pádem se chci zeptat, jaká jsou celková omezení (zapomněl jsem se na to zeptat) po takovém úrazu? Např. jak dlouho bez sportu, jestli můžu pít kávu, kouřit, jestli se vztahuje něco i na jídlo, pití (nemyslím alkohol), apod.?
Děkuji za odpověď

Klarus206
1 příspěvek 29.11.12 16:13

Chci se zeptat včera jsem se bouchla o zeď do hlavy a bolí mě celý dny hlava, je mi špatně od žaludku ani prášky nepomáhají. Mám zajít k lékařovi? Děkuji za odpověd

petrnaku
3 příspěvky 28.05.13 13:32

Rozhodně bych zašel k lékaři.

Dandax
1 příspěvek 30.11.13 14:50

Dobrý den chtela by jsem se zeptat.Byly jsme ve skole a kamaradka me omylem bouchlankostem do hlavy.Boli me hlava chce se mi spat a nevim jestli mame jit k doktorce. Poradte prosim

Petra2195  07.05.14 19:45
Otazka

Dobry den chtela bych se zeptat ve skole se ma dcera postuochovala s kamaradem. Ten do ni pri velkem rozbehu vrazil. Ona upadla na beton. Zhruba byla bez vedomi par sekund. Po vztanuti ze zeme se ji udelalo spatne od zaludku, spatne videla a slysela, bolela ji hlava a usi byla hodne unavena. Ted ji je dobre ale sem tam dojdou bolesti hlavy. Nepamatuje jsi jestly dopadla na hlavu a nebo na zada. Nevime jestly mame navstivit lekare. Dekuji za odpoved

petra11111111111  19.04.15 22:57
pád z jidelni zidlicky

Dobry vecer,
mame dvouletou dceru, ktera dnes pri obede spadla z detske jidelni zidle (metr), plakala ale zadne poruchy vědomí ani nic jineho nebylo, krom zvraceni kdyz jsme asi za pul hodiny jeli autem…vyzveacela se a byla vesela..hrala si atd.asi po 5 hodinach kdyz neco snedla zvracela znovu a pak po dvouch hodinach zase.?u lekare jsem nebyla…ma to souvislost?

Majordon  20.05.15 20:53
Mohu po otřesu mozku mít trvalé nasledky?

Dobrý den, mohu po otřesu mozku mít trvalý následky?
Asi před měsíci jsem měla otřes mozku.. A po propuštění z nemocnice sem špatně viděla…
Dostala jsem brýle..
A po měsících už brýle nepotřebuji…
A to jsem ty brýle nenosila..
Mohla jsem to mít z toho otřesu mozku?

kirin
10 příspěvků 21.05.15 10:59
@petra11111111111 píše:
Dobry vecer,
mame dvouletou dceru, ktera dnes pri obede spadla z detske jidelni zidle (metr), plakala ale zadne poruchy vědomí ani nic jineho nebylo, krom zvraceni kdyz jsme asi za pul hodiny jeli autem…vyzveacela se a byla vesela..hrala si atd.asi po 5 hodinach kdyz neco snedla zvracela znovu a pak po dvouch hodinach zase.?u lekare jsem nebyla…ma to souvislost?

Radši bych k doktorovi zajela, přecejen dcerka je ještě malá..

petka120  22.05.15 12:59
otres mozku

Dobry den chtela bych se zeptat dneska v telocviku jsme behaly a me se podlomily kolena a spadla jsem na drevenou stenu. Cejtila jsem jak se mi otrasl mozek. Pak me bolela hlava a ted me boli za krkem chtela jsem de zeptat muzu mit otres mozku? Diky za odpoved. :-O :?: :(

Honza117  30.06.15 18:28
Otřes mozku

Dobrý den nedávno jsem zpadl asi z 1m ze žebříku na hlavu.
Chvíli jsem byl mimo a potom se mi udělalo špatně od žaludku.
Chtěl bych se zeptat jak dlouho to asi trvá (hlava mě bolí 2.den)
a jestli bych s tím mohl něco dělat
 Děkuju

Sofia2014
1 příspěvek 08.09.15 11:50

Dobrý den, včera jsem měla neštastný den. Spíš se mi vůbec nedařilo. Ležela jsem a nechtěně jsem se hlavou bouchla docela silně do topení, hlava mě strašně bolí i když jsi na ni jen trošku sáhnu. A asi o půl hodinu později jsem se opět předkem hlavy bouchla opět silně do skříně. Od včerejška mě hlava bolí, točí se mi v ní a mám závratě a je mi neustále špatně od žaludku, tak bych se chtěla zeptat zda někdo nevíte zda jsem si nezpůsobila nějaký malý otřes mozku nebo podobně. Budu ráda za nějaké odpovědi. Nebo zda si s tím zajít k lékaři. Děkuji za rady. :(

anonym367  16.11.15 19:49
Prosím o radu.. Popřípadě pomoc

Dobrý den, v noci jsem se vzbudila a nemohla dále spat, potom me k tomu nesnesitelně začala bolet hlava, a po nějaké době zvracení, dvakrát. Je možný lehký otřes mozku, po úderu na hlavu rukou?

Váš příspěvek