Otok tváře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dannula
1 příspěvek 22.06.10 22:01
otoky hlavy a vodnaté víčka

Dobrý den mám sousedku ,která má jednou za měsíc stav který jí položí otoky hlavy,vodnaté otoky víček,vysoká teplota,třes,ú­nava,zhubla 20 kg behem pul roku,nyní tento stav je každy týden trvá dva dny.na vyšetření krve byla na sona bricha i jater,nic ji prý není ani ji nic lekářka neřekla,už nevíme jak dál a ona sama to vzdala.
děkuji za radu

Reakce:

Hanka.XY
71 příspěvků 23.06.10 23:32

A štítnou žlázu má v pořádku?

Dr.House
622 příspěvků 30.06.10 19:21

to je dobrej dotaz…hypertyreoza by byla v tomto směru tak na 80%.

Když ten stav má…nedusí se u toho? nebo nemá příznaky alergie?

samantha1  09.09.10 01:24
odp otok..

este by si mala ist na vestrenie na ORL + k imunologovi

Bábina
1450 příspěvků 30.10.10 17:44
Otoky hlavy

Já bych byla pro tu štítnou žlázu, otoky,hubnutí,třes,spa­vost a věčná únava je přesně popis onemocnění štítné žlázy.Prostě jí pracuje moc rychle.A´t požádá lékaře o krevní test na ŠŽ.Pak jí udělají sono a uvidíte ,že jsme doma.Jednou vyjímečně souhlasím s DR.Housem,ale dala bych 100%.Vyšetření krve ,co udělá lékař ,který na ŠŽ nemá podezření je jiné nežli to co Vae sousedka potřebuje.Jen a´t se nebojí říct,že chce test na funkci štítné žlázy.Budete se divit,ale tohle napadne tak 3 lékaře z 2O(pardon doktore vy jste vyjímka)

Dr.House
622 příspěvků 30.10.10 21:53

hehéé..zase semnou souhlasíte?,…to už tu vidim po několikátéé…

každopádně hydrocortizon na otok je specialitka. nechte si jej podat u OL.

Bábina
1450 příspěvků 01.11.10 10:23
Otok hlavy

Doktore,musím Vám trochu polechtat ego,ale s tím hydrocortizonem s Vámi nesouhlasím.Pokud paní opravdu začnou léčit ŠŽ otok sleze sám a bez dalších jedů.Na oteklé oči bezvadně fungují vychlazené sáčky použitého čaje.Nahoře na této stránce si klikněte na babské rady,tam se dovíte jak nato

Dr.House
622 příspěvků 01.11.10 14:28

vy nesouhlasíte ..já sám se sebou jo..a to je přelisu 2:1 k tomu je zapotřebí deduktivní úvaha…a jak řikám hydrocortizon by rychle pomohl…ostatně je to jenom hormon …

Bábina
1450 příspěvků 01.11.10 17:54
Otok

No právě je to JENOM hormon.A my dva se klidně můžem hádat,jestli ano,nebo ne,ale rozhodnout se musí paní sama.Ale jakmile se začne léčit,bude po otoku.Já bych začala nejprve léčit nemoc a až pak příznaky.Nasadila bych zinek,B,C,E,a selen a doplnila to mořskou řasou Kelpa,která se prodává v kapslích.A Hlavně vyšetření u lékaře.A po 1 malé tabletce bude po problému.

Velkej Tučňák
5 příspěvků 11.01.11 19:05
Otok - pozor na rady!!

Čtu o těch otocích a chci vás varovat. Měli jsme s kamarádem „to samé“ - po ránu - a vydrželo to i přes den -hrozně oteklá víčka a byli unavení a bez kondice. Laicky to bylo jasné - nedostatečná funkce štítné žlázy. A testy se k tomu taky klonili. Tak jsme oba vyfasovali pilule s hormony štítné žlázy. Kamarádovi to pomohlo, mě ne. Tak jsem pátrala dál a až když mi udělali CT, tak se zjistilo, že mám v hrudníku sedmicentimetrový nádor a ty otoky že byly jím způsobený tzv. syndrom horní duté žíly. Takže bacha na přátelské rady i na povrchní lékaře, mohou se zatraceně mýlit. :-(

Velkej Tučňák
5 příspěvků 11.01.11 19:07
Otok obličeje prosím o radu

A ještě teď úpěnlivá prosba o radu v problému, který řeší moje dcera. Začaly jí otékat oční víčka a tváře a to čím dál tím více a změnilo jí to celý obličej. Je z toho strašně nešťastná, protože se obává, že se s takovou vadou nebude líbit. Prošla všechna možná vyšetření a vše má v pořádku, i ledviny a srdce, jen trochu snížená funkce štítné žlázy, na to dostala pilule, ale otoky se nezmenšily a naopak se zvětšují. A alergie to taky není, protialergické pilule na to nepomáhají, ani změna prostředí nezafungovala. A oteče již po pár hodinách spánku. A také když sehne hlavu třeba do vany, vypadá to, že dochází k prosakování cév. Moc prosím, napadá někoho něco, co s tím? Pytlíky s čajem ani chlazení nepomáhají, splaskává několik hodin a někdy ani nesplaskne. Děkuji za rady, je to strašně důležité, protože je z toho moc nešťastná

jitmull
1 příspěvek 03.02.11 17:25

Dobrý den, já procházím něčím podobným,teď jsem ve fázi vyloučení alergie.Pokud přijdu vylučovací metodou na příčinu,určitě napíšu.

Vím, že nic nevím  29.12.11 10:24
otok

Zdravím Vás, :mavam:
vím z vlastní zkušenosti, že choroby tak jak přicházejí, tak také odcházejí. Nenechte se jimi zdeptat!
Naše tělo je spojitá nádoba z velkého množství atomů, které jsou v pohybu a pokud je energie, která námi proudí někde blokována, musí se to projevit zevně. Ale naše tělo ještě něco víc, než ta hmota, která nás mnohdy znepokojuje.
Doporučuji pravidelný pohyb (pro všechny části těla), velmi dobrá je denní rychlá chůze min. čtvrt hodiny, rovné držení těla, úsměv za každé situace. Vynechání sladkostí, masa, samozřejmě alkohol, cigarety a hlavně doporučuji zdravé myšlení bez kritiky. :srdce:

enigma62  27.01.12 12:25
Otoky rtů, obličeje

Dobrý den. Prosím o názor a třeba o radu. Často se mi vyskytuje otok na rtu. Lékaři to nazvali Quinckeho edém. Moje máma na to trpěla také. Prý je to potravinová alergie. Mám některé potraviny zmapované, které by to mohly vyvolat jako např. mléko, kuřecí maso, některé sýry, slivovice, víno. Co se týká alkoholu ten velmi zřídka piji a v malých dávkách. Testy neprokázaly nic, štítná žláza v pořádku. Přesto po požití těchto zmíněných potravin otoky se neobjeví vůbec a někdy během několika minut začne svědění rtu, pálení a otok je během několika hodin na světě. Pomáhá Xizal, Analergen, ale jsou to všechno uspávací prostředky. Nyní jsem navštívil zubaře, do zubu mi dal takovou léčivou bílou vložku a za hodinku mi otekl ret. Večer se otok ztratil, ale začalo mě řezat oko a celé zrudlo. Ráno jsem se téměř nepoznal: oteklá tvář, pytle pod očima, víčko oka nateklé. Zubař mi řekl, že to slyší poprvé, no a vložku odstranil a zub zaplomboval. Podotýkám, že předchozí den jsem nic „divokého“ nejedl, jen to co je vyzkoušené a neškodné. Takže budu rád za každý nový postřeh a radu. Děkuji.

misten
2 příspěvky 14.09.12 23:06

Ahoj, nedavno jsem si nechala udelat nehty antialergennim gelem, do dvou hodin jsem mela hlavu oteklou jako meloun. v nemocnici si se mnou nevedeli rady, napichali mi co se dalo ale nic nezabralo. nehty jsem okamzite sundala a deset dnu lecila otoky chlazenim, diazepamem a xizalem. upozornuji ze nehty mi aplikovali v ceskem salonu nikoli u vietnamcu

misten
2 příspěvky 14.09.12 23:07

Ahoj, nedavno jsem si nechala udelat nehty antialergennim gelem, do dvou hodin jsem mela hlavu oteklou jako meloun. v nemocnici si se mnou nevedeli rady, napichali mi co se dalo ale nic nezabralo. nehty jsem okamzite sundala a deset dnu lecila otoky chlazenim, diazepamem a xizalem. upozornuji ze nehty mi aplikovali v ceskem salonu nikoli u vietnamcu

velbo  26.09.12 16:13
otoky,quinckeho eden??

Trpím tím již přes 20 let. otok přijde kdykoli a kdekoliv na těle. někdy se nad ránem vzbudím s otokem rtů, očí, brady, jindy dojde na otok na jiných částech těla. už snad to bylo všude. i otok jazyka, mandlí, prsty rukou, nohou, paže, hýždě, no prostě všude. někdy jsou 4 dny klid a zase to přijde. vyzkoušela jsem vylučovací dietu. lékař stanovil alerg.na streptotoky, prach. roztoče, přidal na míru vakcinu-bez výsledku. nakonec lékař alerg. s titl. Docent mi řekl, že tuto alergii může u mne vyvolat třeba skrytý nádor, rakovina. bohužel neuděl nic proto, aby se neco v mém těle našlo jsem z této nemoci silně unavena, někdy u otků mám zvýš. teplotu. otok je červený horký ohraničený většinou oválný tvar. na břiše někdy vypadá jako půl melounu. a jak zasáhne rty a oči-nedá se jít na veřejnost. vyfasovala jsem xyzal, medrol, píchali mi cortizon, calcium, ale nemoc je stále stejná. prosím, kdo umí poradit.

Jarda83  22.10.12 17:36
Otoky

Dobrý den,
otoky trpím již 10 let, kdybych měl napsat přesně všechny postřehy a vyšetření byl by to román, tak se pokusím to zkrátit, u mě to spustila přechozená chřipka, zezačátku mi dělali potíže jen dochucovací prostředky v jídle (populární „éčka“ - některá) a postupně jsem nejedl žádné jídlo s aromaty, glutamáty-otoky rtů(E621-glutaman sodný-lidově rychlosůl)…vše umělé v jídle bylo vyloučeno z mojí stravy, všichni mě léčili na potravinovou alergii a když jsem antiéčkovou dietu dodržoval měl jsem klid, V průběhu mi velice pomáhala detoxikace organizmu, užíváním DENOXINALu třeba 2 měsíce 2× ročně a dalších doplňků, také jsem pozoroval, že důležitá je i psychycká stránka, nestresovat se což mi moc nejde. Nyní se něco změnilo a otoky mám i bez éček, T procházím vyšetřením štítné žlázy, a díky bílému jazyku mám také podezření na slezinu, kterou mám zvětšenou na hranici tolerované velikosti. Přitom jsem objednaný k léčiteli což mi doporučil můj alergolog.

Petra1970  01.11.12 20:51
otoky

Ahoj, můj přítel má asi podobný problém, otékají mu víčka, levá tvář, pravá, tvář, jazyk, ruka. Nejčastěji mu to začne ráno kolem 4 hodiny, vždy jen jeden otok. Cítí v místě jen jemné prlení, která oteče a zvetšuje se. Nekdy to odezní za půl dne někdy to trvá celý den. Vyzkoušel alergology, vyšetření krve, nechal si vytrhnout zuby moudrosti, dostal troje antibiotika. Nic nepomohlo, možná nervozitou se to stupnovalo, že byl oteklý kždý druhý den. Dostali jsme kontakt na dobrého homeopata. Půl roku bere homeopatika (postupně 5 druhů) a otoky se uklidnili, ted je má tak jednou za měsíc, otok odezní do hodiny. Léčba není ještě u konce, takže myslím, že je to na dobré cestě k celkovému uzdravení.

Mirek Sl.  30.09.13 00:30
Koňský kaštan

Na otoky funguje dobře látka, která je z koňského kaštanu, tedy jírovce maďalu, aescin. Koupit se dá pod stejným názvem, tedy Aescin - v lékárně.

sunsisana  21.09.14 13:49
@Petra1970 píše:
Ahoj, můj přítel má asi podobný problém, otékají mu víčka, levá tvář, pravá, tvář, jazyk, ruka. Nejčastěji mu to začne ráno kolem 4 hodiny, vždy jen jeden otok. Cítí v místě jen jemné prlení, která oteče a zvetšuje se. Nekdy to odezní za půl dne někdy to trvá celý den. Vyzkoušel alergology, vyšetření krve, nechal si vytrhnout zuby moudrosti, dostal troje antibiotika. Nic nepomohlo, možná nervozitou se to stupnovalo, že byl oteklý kždý druhý den. Dostali jsme kontakt na dobrého homeopata. Půl roku bere homeopatika (postupně 5 druhů) a otoky se uklidnili, ted je má tak jednou za měsíc, otok odezní do hodiny. Léčba není ještě u konce, takže myslím, že je to na dobré cestě k celkovému uzdravení.

pavlinastibrova
10 příspěvků 03.04.15 15:50

Štítná žláza - po ni se otéká?

Váš příspěvek