Oteklý malíček

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MartiMarti  23.09.11 19:27
Oteklý malíček

Mám dotaz, včera mi docela hodně natekl malíček, nenarazila jsem si ho, nic takového. Mám na něm malý škrábanec a pupínek, a ty jsem si poškrábala. Otok nemizí, a rudne mi to až na hřbet ruky, nevíte co to může být?

Reakce:

viviane  24.09.11 08:59

Dobrý den.

No, lékař nejsem a nechci vás rozhodně strašit, ale jestli se to nezlepší, bude hnisat a bolest bude postupovat dále do ruky, tak byste měla určitě konzultovat co nejdříve lékaře.

Stalo se mi něco podobného před pár lety a bylo to od malé záděry na palci. Obvodní lékař zkonstatoval, že se jedná o herpés, dal mi mastičku a poslal mě domů. Další den však bolest postoupila až do podpaží a na vnitřní straně paže jsem měla tmavou čáru. Zašla jsem na pohotovost, kde mě okamžitě hospitalizovali a operovali, jednalo se toziž, nikoli o herpés, ale o lymfangitidu (doufám, že to píšu správně) způsobenou jakýmsi streptokokem.
„Lymfangitida je zánět lymfatických cév. Lze ji pozorovat jako zarudlý pruh táhnoucí se v kůži od zánětlivého ložiska směrem k příslušné lymfatické uzlině, která může být zduřelá a bolestivá“

Doufám však, že ve vašem případě to tak strašné nebude.

Přeji hezký den.

Váš příspěvek