Zamlklé těhotenství a ultrazvuk

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

radous  02.08.11 10:00
OPOŽDĚNE TĚHOTENSTVí

Před týdnem jsem byla na gynekologii-po objevení dvou proužků na těh. testu. Podle poslední menstruace jsem měla být v 8 týdnu, můj dr mě řekl,že jde nejspíš o zamlklé těhotenství,že to neodpovídá 8 týdnu,že ani netluče srdce,že mě pošle na revizi. Měla jsem přijít za 3 dny, opět na ultrazvuk. Tentokrát už tam srdce bilo a on najednou říká,že jsem nejspíš otěhotněla o 14 dní později,že mám zas přijít za 4 dny.Jsem s nervama v prčicích,bojím se každé další návštěvy,že mě řekne,že je konec.Na další zas řekl,že je to větší jak minule, ale srdce tluče pomaleji. Stalo se někomu z vás,že ultrazvuk nevypadal na ten týden od posl. menstr.??Mám strach,aby mimčo nebylo postižene.Děkuji

Reakce:

Bábina
1450 příspěvků 02.08.11 19:02
Opožděné těhotenství

Nevím co si mám pod tímto pojmem představit.Ale já jsem menstruovala ještě ve 3 měsíci.Já být Vámi vyměním doktora.Na miminko je třeba klid a dobrá nálada a ne takový maglajz co s Vámi Váš gynekolog provádí,

radous  02.08.11 19:20

Jsem ráda,za váš názor. Před pár hodinama jsem začala mírně špinit, jela jsem tedy k mému doktorovi, udělal ultrazvuk a najednou tam bylo všechno rozmazaný, jako by to nebylo vyladěné a řekl mi,že to je nejspíš potrat. Pěkně ledová sprcha, nechápu to ještě před 5 dny tam bilo srdce a říkal že to je 7 týden.Zítra to má posoudit ještě jiný gynekolog, tak tam jdu a mám si vzít s sebou věci na revizi,že poté co řekne,tak se rozhodne. Těžko se do zítra něco změní, jsem z toho na prášky, proč se to muselo stát zrovna mě.

Bábina
1450 příspěvků 03.08.11 15:12
opožděné těhotenství

No nevím,ale podle toho co píšete a podle toho co znám ,bych to typla na počáteční špatnou diagnosu.Zduřelá děložní sliznice vypadá všelijak.A protože je zduřelá neproudící krví,může to připadat někomu,že vidí srdíčko.Mně se zdá celý ten pojem nejaká divočina.Je dobře,že u toho bude jiný lékař.A pokud navrhnou kiretáž(výškrab)jdě­te.Protože pak by s opravdovským těhotenstvím mohl být problém.Pak ženy chodí a chtějí rady co dělat aby miminko bylo.Budu Vám držet palce aby to dopadlo co nejlépe.Pokud budete potřebovat klidně pište.Zadám si upozornění.

radous  03.08.11 17:03

Ano,bylo to těhotenství 7.týden,ale neprosperující,tzv. zamlklé.Včera jsem začala špinit a dneska ze mě vyšly kusy krve,jsem pár hodin po revizi.Nemusím snad víc psát,že to bylo chtěné těhotenství a moje první.

Bábina
1450 příspěvků 03.08.11 17:18
Těhotenství

Je mi líto,že to dopadlo takhle špatně.Ale neztrácejte naději.Teď nebudu psát jako,ten,kdo na těchto stránkách radí,ale jako žena,která prožila něco podobného.Přišla jsem o jedno těhonenství ve 4 měsíci a říkali,že nikdy mít děti nebudu.Mám,už je jí 40let.Ale nejdříve jsem se musela přestat trápit tím co bylo.Teď se začněte těšit na to co bude.Přeji vám,hodně štěstí a zdraví akupu zdravích dětí.Bábina osobně

radous  03.08.11 17:27

Děkuji,jste milá,mě neuvěřitelně pomáhá,že se můžu vypsat a ulevit tak srdíčku,i když jizva ta tam asi zůstane. Chce to prostě čas,stejně je to nespravedlivé,někdo chce mít dítě a stane se tohle a někdo rodí jak na běžícím pásu a ani po nich netouží, nebo je šoupne do kojeňáku. Doufám,že se příště zadaří.

Bábina
1450 příspěvků 04.08.11 13:26
opožděné těhotenství

Děvče zlaté,mně to povídejte.Srdíčko a dušička bude chvíli bolet,ale až příjde další těhotenství ,zbyde jen vzpomínka.A když to rozeberu z mého hlediska,při potížích, jaké se u Vás hned zpočátku vyskytovaly.Kdo ví,jak by to vypadalo dál.Řekněte si,mělo to tak být.A osud ví proč to udělal.A jen to trošku přebolí ,udělejte další krok.Tentokrát věřím,že osud bude spravedlivý.

Stanislava24
72 příspěvků 04.08.11 14:45

Dobrý den radous, mrzí mě, že to skončilo takto, přečetla jsem celou diskuzi. Nechci vám dávat rady, jak se máte cítit a jak to bude dobré, bolet to bud chvíli určitě. Já jsem popravdě toto neprožila, naštěstí pro nás, máme zdravou holku. Každopádně, jen jsem chtěla říct, že mám kamarádku, která taky o první děťátko přišla ve 4tém měsíci a dnes má dva zdravé rošťáky. Příroda se holt občas pohraje, a jak říká bábina, možná to tak mělo být. Hlavně to chce klid, pohodu, možná si najít nějakou činnost, která vás uklidní a přivede myšlenky jinam…A taky bych asi ve Vašem případě popřemýšlela nad tím, jestli nevyměnit doktora. Nevím, toho vašeho neznám, ale podle mě se to takto nedělá, říct na 4× jinou diagnozu…želám sluníčkový den a mnoho zdaru v dalším snažení:)

Bábina
1450 příspěvků 05.08.11 11:35
Těhotenství

Nemohu nežli souhlasit.Mluví ze mně vlastní zkušenost.Pokud to miminko bylo chtěné a očekávané,o to to víc bolí.Ale přestane ,to věřte mi.A zbude jen vzpomínka.Ale každou bolest si člověk musí odžít až do dna,aby se pak mohl o to více radovat.Přeji Vám moc a moc zdraví,lepšího doktora a kupu dětí.Z diskuse odcházím.Nemá cenu Vás déle rozrušovat.Pokud mně budete někdy potřebovat,tak mně opravdu najdete.Bábina o­sobně

Pepajr  01.02.12 15:24

Poslal jsem své přítelkyni test-těhotenství.

Pepajr  01.02.12 16:12

Poslal jsem své přítelkyni test-tehotenstvi. cz

Etsien1  27.09.13 13:28
škodí ultrazvuk v těhotenství?

Zdravím všechny maminky :-)
našla jsem na internetu tento článek http://medium.mysteria.cz/…ltrazvuk.pdf a protože jsem z více zdrojů zaznamenala, že ultrazvuk v těhotenství, obzvláště v prvním trimestru není prospěšný - ráda bych o tom informovala.
Nic nevnucuji, obrázek si udělejte samy :-)

Tanika 231  17.11.14 13:40
Mohu otěhotnět ve 49 letech

Dobrý den je mi 49 let mám pravidelnou menstruaci v nedávné době jsem měla s přítelem nechráněný styk podle ovulačního kalendáře jsem měla mít v ten den ovulaci mohla bych v tom to věku otěhotnět na internetu na různých webech píši že v tomto věku to už není možné vyjímka je pouze u umělého oplodnění mám se obávat nebo byt v klidu děkuji za odpovědi.

Váš příspěvek