Operace krční páteře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jaroslav123  18.02.12 18:20
Operace krční páteře

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, co se děje po operaci krční páteře ? Jaký je stav s pacientem ? Děkuji.

Reakce:

EVELIN.ja  12.12.12 23:09
krční páteř

Dobrý den. Jsem po operaci krční páteře. Nemusíte se bát. Ráno jsem byla operována a odpoledne jsem seděla na televizi. Dělali mi to na Homolce. Přední stranu krku naříznou asi 6cm, dají hrtan s hlasivkami na stranu a odoperují. Mně tam vložili 2 titanové pltýnky a od té doby mám pokoj od bolestí, naopak se mi zlepšila hybnost páteře. Nebojte se a jděte, pomůžou vám.
Zdravám vás a držím palce

Evelin ;)

Lenka 1064  02.11.13 21:49
krční páteř

Zdravím Evelin, čeká mě operace 22.1. přední stranou.Jdu též na Homolku a jmenovitě pod ruce mudr. kučerovi. Mám obavy jak z operace, tak po ní. Můžete mi trochu popsat průběh a jak jste dlouho ležela po operaci v nemocnici. Díky Lenka :roll:

Lada 1910  16.01.14 11:35
krční páteř

Zdravím Lenku 1064, koukám, že máte stejné plány na leden 2014. Já jdu na operaci 20.1.2014 taky na Homolku. Pod ruce doktora Titelbacha.
Mně pan doktor řekl, že většinou třetí až čtvrtý den po operaci pouštějí domů. Tak doufám, že nám to vše dopadne dobře a nebudem tam níjak dlouho. Po operaci prý krom těžkých břemen a některých pohybů lze dělat většinu běžných úkonů. Zpráva od Evelin mě trošku potěšila. Já mám neuvěřitelný strach. Tak držím palce :)

Lenka 1064  16.01.14 16:11

Zdravím Lada 1910 já mám nástup 22.1. 2014 tak se tam potkáme a budem rekapitulovat zážitky po operaci, Též držím palce a věřím. že jdeme pod výborné ruce operatérů a vše bude OK. :)

Lada 1910  31.01.14 13:52
krční páteř

Tak to mám za sebou :-))) Dvě nové plotýnky, porovnané obratle a dlahu se šroubky abych byla fešanda. Všem které to čeká, měla jsem ukrutný strach neboť doma mám tři děti a jsem s nimi sama. Dnes Vám všem- nemusíte se bát. Čtyři hodiny po operaci jsem už sama šla na záchod. Krček máte jen zalepený, já měla dren kolegyňka na vedlejší posteli ne. Mírně bolí krk zezadu a samozřejmě trubka po intubaci. Ta mě táhne ještě dnes, ale to je tou jizvou. Hned po operaci po probuzení žádné bolesti a pálení ruky, bolest pod lopatkou také pryč. Dnes je to 11 dní po operaci a mohu říci, že jsme na tom o hodně lépe než předtím a to navzdory omezení, které máme, než budeme moci hlavičky používat normálně tj. 6 týdnů po operaci teprve rehabilitace do té doby pouze cvičení rukama a rameny.
Personál nemocnice Na Homolce - super. Pan doktor Tittelbach - klobouk dolů. Mladej a šikovnej :D všem kteří tam o nás pečovali patří srdečné poděkování.
A všem čekatelům - hlavy vzhůru a hodně štěstí, věřím, že Vám to pomůže jako mně ;)

Lenka 1064  31.01.14 14:31

Zdravím, ztotožnuji se se zprávou od Lada 1910.Také mám za sebou operaci keč. páteře a to 23.1.2014.Lado,ško­da, že jsme se nepotkaly:( přeji nám a hlavně všem koho operace čeká, mnoho štstí a věřte nám, bát se nemusíte. Personál na Homolce neurochirurgie má ode mě velkou 1 :) opravdu jdete k profesionálům. A můj dík patří panu doktoru Kučerovi, bolesti jsou pryč a pomalu odeznívají pooperační:)))

Lenka1963
1 příspěvek 04.02.14 20:56
operace krční páteře

Mne čeká operace krční páteře 3.3.2014.Mám z ní taky dost velký strach. Navíc mám zúžený pateřní kanál, který mi budou brousit. Jsem z Brna tak jdu i do Brna do Bohunic. Tak mi prosím držte pěsti. Díky

Lenka 1064  04.02.14 22:38

Lenka 1963 strach nemusíte mít, čtvrtý den jdete domů a pocítíte jen úlevu. Ale i tak hodně štěstí a sil :potlesk:

Alena111  21.02.14 09:23

Ahojky, tak jsem se včera také objednala na operaci. Jdu ke konci dubna na Homolku. Jsem ráda, že jsou ohlasy dobré, už se také nebojím. :lol:

Lenka 1064  21.02.14 09:28
operace krční páteře

Alena111,žádný strach, ten za to nestojí. Vše bude OK, jsou tam opravdu machři. A sama uvidíte jak se vám uleví. Přeju hodně štěstí :potlesk:

Luku  03.03.14 10:34

Ahoj, také mne čeká operace krční páteře, dvě ploténky. Zajímalo by mě, jak dlouho pak budu doma na neschopence?

Lenka 1064  03.03.14 12:53

Ahooj, já mám první kontrolu po operaci za 6 neděl na Homolce a jak dál budu v neschopnosti nevím. Asi rozhodne první RTG.

LIBBI  13.03.14 09:35
NEM.NA HOMOLCE-

ZDRAVÍM VŠECHNY-11.4.2012-JSEM BYLA NA HOMOLCE U DR. KUČERY-S BEDERKOU, MÁM 8ŠROUBŮ A JE MI OPRAVDU FAJN-TED JSEM MĚLA JÍT S KRČNÍ, ALE MUSELA JSEM ODJET, PROTOŽE JSEM MĚLA HOREČKU :,(,TAKŽE ASI ZA 14DNÍ A ZASE K DR, KUČEROVI :lol: MÁ OPRAVDU,,ZLATÉ RUCE" :potlesk: TAK JEN DOUFÁM, ŽE SE MI ULEVÍ TAK, JAK PO TÉ BEDERCE :dance:,.AHOJKY :mavam: A KDO JDETA NA HOMOLKU-TAK SE NEBOJTE-JSOU TAM ŠIKOVNÍ A JEŠTĚ KE VŠEMU MILÍ :hug:

Karambola  16.02.15 12:36
RHB po operaci krčí páteře

Zdravím. Chtěla jsem se zeptat, jak je to s délkou neschopnosti při operaci krční páteře a jak s RHB. Stačí na RHB docházet nebo je lepší zvolit intenzivní RHB formou lůžkové RHB.

Lenka1064  16.02.15 12:43
RHB po op.

Zdravím Karambola, mě tedy stačila rehábka ambulantní. Byla jsem na operaci v lednu a v únoru v pohodě už v práci. :lol:

Karambola  16.02.15 12:48

Trochu mě děsí, to, že bych měla být ještě někde mimo domov. Přece jen doma je doma.
A jestli dobře chápu LENKA 1064, tak neschopenka byla tak cca 3 týdny. Tedy odhaduju.

Lenka1064  16.02.15 13:31
operace kr.páteře

Karambola, jj necelý měsíc, fakt to stačí. Aspoň tedy mě jo. Okamžitě se mi uleviloa nepotřebovala jsem být doma:))

Ilošek  26.02.15 17:38
operace krční páteř

Ahoj, čeká mně operace krční páteře v Brně Bohunicích. Absolvoval někdo tuto operaci na jejich neurochirurgickém pracovišti? Jak to probíhalo a jaký byl pooperační stav? Díky na jakoukoliv informaci :mavam:

Karambola  05.03.15 10:24

Ráda bych se zeptala jaká jsou omezení po operaci. To co vím, že určitě nebudu moc řídit auto a jezdit autem tak dva - tři týdny. Prý koukat na auto jen zvenku. A co jinak. Může se chodit na delší procházky, nebo raději ne? Co jinak s pohybem? Nedovedu si představit, že budu potom doma jen dva týdny ležet nebo sedět a nic nedělat. :nevim:
Jinak zákrok mě čeká příští týden na Homolce.

Maruška 112  05.08.15 14:35
operace

Dobrý den, na MR mi našli na míše krční páteře útvar který mi budou v září operovat v nemocnici Na Homolce. chtěla bych se zeptat jestli někdo z vás podobnou operaci také prodělal a jak dopadla.

jensen11  25.09.15 16:48
operace

Pěkný den, po dlouholetých potížích jsem 11.9.absolvovala operaci krční páteře, výměna ploýnek C 4/5 až C 6/7,rozšíření páteřního kanálu, komprese míchy, v nemocnice na Homolce.ˇužasný team, operatéři, Dr. Prokop vedl moji operaci, ale všichni jsou machři, personál velmi milý a vstřícný. Nikdo se nebojte, večer po operaci už jsem chodila po svých, dren 3.dne vyndán, doma den ode dne je to lepší, šetřím se, nenosit nic těžkého, ale pomalu domácí práce zvládám. Límec minimálně 3-4 týdny, nejlépe prý do kontroly za 2 měsíce. Má někdo zkušenost s řízením auta? límec mám mít v dopr. prostředcích, ale řídit se v něm prý nesmí a já se potřebuju dopravovat do kanceláře? děkuji za info a všem jen zdravá záda, m.

Ája 123  10.10.15 16:11
operace

Dobrý den, mám velké rozhodnutí zda jít na operaci krční páteře nebo ne. Mám vyhřezlou ploténku C3/4 a C4/5. A mám jít ke sv. Anně v Brně. Ptám se zda máte někdo zkušenosti z této nemocnice. A nebo s operací počkat a zkusit třeba dornovu metodu. Děkuji za radu a za informaci.

Váš příspěvek