Odmítání jídla u dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

scan718
2 příspěvky 05.03.11 20:02
odmítání jídla u dítěte

Dobrý den,

máme dvouletého vnuka, který odmítá jídlo. Pije pouze kakao, které mu děláme ze Nutrilonu, aby měl výživné jídlo, protože kromě kakaa jí jen tvarohový jogurt a krupičnou kaši a pije hodně čaje, nebo ovocné šťávy. Nechce jíst jinou potravu, ani cukroví, ani rohlík. Byl na vyšetření u lékaře, brali mu krev. Z rozboru zjistili, že je alergický na nějakou složku kravského mléka, tak mu kupujeme sušené mléko v lékárně pro alergiky - Nutrilon. Jak jej naučiti jíst?

Reakce:

Bábina
1450 příspěvků 06.03.11 10:53
nechutenství u dětí

Zřejmně to co mu dáváte mu kaloricky dostačuje a nemá potřebu jiného jídla.Teď to co napíču se bude zdát kruté,ale je to účinné.Nechte chlapečka trochu vyhladovět,pokud vyšetření nic neprokázala.Pak bude baštit co dostane.Pokud má alergii na mléko kravské,zkuste kozí.Je čerstvé a výživné.Ještě mu prohlédnete posinku a zajděte na OLR,zda nemá polikací či jiné potíže.Jinak na podporu trávení je dobrý čaj s řebříčku obecného.pro dítě dostačuje.Čaj se udělá ubvyklím způsobem a dítě ho má během dne vypít 1|4l.Pokud by OLR lékař našel nějaké krční vady ,napište a čaj změnime.Ale pokud má chlapec normální váhu ,běžnou v jeho věku a žádné jiné problémy,asi vydatnější stravu nepotřebuje protože ho nenecháte,aby dostal hlad.Přeji aby se Vám povedlo chlapce rozjíst,protože v kolektivu by měl ohromné problémy.

aronia  13.09.12 13:45
odmítání jídla u dítěte

Máme dvouletého vnuka a jsou problémy s jeho jídlem. Jí pouze nakrájený řízek, párek, omáčku s rýží, zeleninovou polévku a smažené vajíčko. Všeho sní ale malé množství, sousta má dlouho v puse aniž by je rozkousal a spolkl. Co se mu nezdá, vyplivne. Dcera už je z něj na nervy a dělá jednu chybu za druhou. Hračky ke stolu, dokonce mu dovolí mít puštěný ipad s filmy pro dětičky. Po několika soustech vnuk od stolu nekompromisně odchází. Dál se to řeší, že se nedojedené dá na malý stolek a on při hraní si občas něco uzobne. Mezitím mu dcera dává sušenky nebo želatinové medvídky. Po každém nesnědeném jídle mu udělá plnou lahvičku mléka a on si lehne a vypije si ho, při tom si hraje. Vše hrozně dlouho trvá. Podle mě je to všechno špatně. Jak dovílit nápravy? Můj názor je ten, že by se měl nechat pořádně vyhladovět a nedávat mu ani ty lahve s mlékem. Jenže dcera to psychicky nevydrží, ptá se ho co by chtěl a dělá mu klidně tři jídla za sebou, z kterých valná většina stejně zbyde na talíři.

scan718
2 příspěvky 14.09.12 00:17
konečně jí

Dobrý den, měli jsme ten stejný problém. Psala jsem před rokem. Jedl jen kakao, krupičnou kaši, tvarohový jogurt. Nyní je mu 3,5 roku. Letos jsme byli s ním u kineziologa v Brně - to nepomohlo. Řekl nám, že je to proto, že se narodil císařským řezem. Pak s ním byl snacha u dětské psycholožky, ta poradila dávat mu po 3 hodinách jídlo, když si nevezme, tak jídlo odnést, nenutit jej. Pak začal chodit do školky, kde celý den nic nejedl. Snacha na to šla tvrdě, opravdu mu nedala jídlo, na které byl zvyklý. Dává mu po 3 hodinách na stůl normání jídlo, vždy jiné, když jej nechce tak ho odnese a nechá ho hladného. Je to boj, ale už konečně začíná normálně jíst, zatím ne všechno, ale pomalu mu přibývá do jeho jídelníčku více jídel, které jí. Nesmí se mu však dávat žádné cukrovinky, to pak nejí. Chce to pevné nervy, ale opravdu to funguje.

lilulinda  13.11.12 23:18

Aronie…zdá se mi jako by to psala moje máma. Neb máme uplně stejný problém, až na gumové medvídky a vajíčko. Kolik váš vnuk váží? Muj syn ve dvou letech pouze 10.5kg. Máte pravdu že je to celé špatně ale jako matka s nežravcem vím že vaše dcera dělá co může a možná už ani nemůže… Bojujeme hrozně, odbourávám čučení na pohádky, ubírám mléko. Místo mléka dávam občas čaj…někdy mi to projde a pak má hlad a něco si dá. Jídlo mu ted dávám jen na malý stoleček a sám si k němu dobrovolně sedá a hraje si občas něco sní za což mu tleskám a chválím. Ve vysoké židli vždy brečel křičel plival a házel jídlo na zem, hračky ifoun s pohádkama a když nevěděl o sobě dostala jsem do něj pár lžiček. Když už bylo na stolečku víc hraček než jídla, a v pokoji běžely dvě pohádky naráz rozhodla jsem se že vyzkoušíme týden samostatnosti a hladu. Horší už to být nemůže tak co. Popravdě já byla jako malá uplně stejná, babičky i mamka mě musely za nejedení nesnášet, já nesnášela to že musím jíst i když nechci a že jsou na mě naštvaný.

Váš příspěvek