Obtíže po laparoskopii žlučníku (17let)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

megaem  01.06.14 20:49
obtíže po laparoskopii žlučníku (17let)

Ahoj. Je mi 17 let. V 16letech v červnu 2013 jsem měla podezření na zánět slepého střeva a na UZ mi našli „jen“ 2 žlučníkové kameny. V tu dobu jsem žádné potíže neměla až v srpnu 2013 jsem jednoho dne od rána zvracela a od té doby jsem nemohla polknut nic tučnějšího, ani mastnějšího. Od srpna jsem držela žlučníkovou dietu. Dost přísně - vlastně jsem jedla jen suchary, suchou rýži nebo těstoviny a pila jsem jen neperlivou vodu. Když jsem si dala cokoliv jiného o malinko nadýmavější, mastnější, tučnější (smažené jsem vyřadila úplně), měla jsem hrozné zimnice, pocity na zvracení, ale nezvracela jsem. V listopadu 2013 jsem šla na operaci. Doktor řekl, že se nediví, jak mi bylo, protože žlučník byl plný kamenů a bláta. Operovali mě cca v 10 hodin, probudila jsem se kolem čtvrté a další den v 9 hodin už jsem ležela doma. Měla jsem příšerné bolesti na které ani léky nezabíraly. Trvaly 14 dní v kuse, chvílema jsem si přála být mrtvá. Bylo mi řečeno, že hned mám jíst tak jako dřív, bez diet. Ale kvůli bolestem jsem se dokázala sotva napít a polknout prášek na bolest, takže jsem za celých 14 dní snědla asi 2 mandarinky a 10piškotů. Nechuť k jídlu pokračovala a s postupem času už bez bolestí jsem začala jíst. Stále mám ale potíže s jídlem. Od listopadu do dnes (červen)jím pouze staré sladké pečivo nebo toasty, těstoviny, rýži, vařené maso nebo pečené pouze na vodě, mastné nesnesu do dnes, nevadí mi tučné jogurty, nevadí mi čokolády, ale stále mám pocity na zvracení a dušnost po čerstvém pečivu, zelenině, cokoliv mastnějšího nebo nadýmavého.. Chce se mi říhat ale nejde to a od operace jsem nezažila „kručení v břiše“, tedy nepoznám kdy mám hlad a kdy ne, cítím jen nevolnost a musím se dívat na hodiny, před jakou dobou jsem naposledy jedla, abych usoudila, jestli je to z hladu. Nevolnosti mám od srpna každý den, zvracet se mi chce skoro po každém jídle, ráno i odpoledne, ale zpravidla večer. Nejhorší je, když se najím (i jen malinko) a do hodiny po jídle usnu. Po probuzení mám opět dušnost a pocit na zvracení. A stále cítím bolesti na pravém i levém podžebří, že si občas musím i sednout a přečkat to. Byla jsem za mým chirurgem a řekl, že tohle už není jeho práce, udělal mi UZ, řekl že je vše v pořádku a že to bude problém žaludku nebo střev a poslal mě na gastroenterologii. Tam mi vzali krev, vzali vzorky ze stolice, dělali dýchací test na bakterii v žaludku - z toho zjistili jen poruchu štítné žlázy. Brala jsem léky Omeprazol Teva Pharma 20mg a Enterol 250mg a cítím se furt stejně.
Přiznám se, že nejím pravidelně a často to kvůli nechuti k jídlu ani nejde. Před operací jsem vážila 86kg (přiznávám že na 167cm moc), nyní vážím 56kg. Na půl roku se mi ztrácela menstruace, takže jsem chodila na injekce a teď kvůli tomu mám HA - vše je v pořádku. Během celé té doby jsem neztratila jen značnou část své váhy, ale o poznání mi zřídly vlasy. Mám lupenku a ta se taky dost zhoršila. Jsem ve velkém stresu, ale nic není horší než ta každodenní nevolnost, otravuje mi to život tak, že se bojím ráno vzbudit, bojím se najíst, napít a jít spát. Nemáte někdo podobné zkušenosti? :(

Reakce:

blud  18.08.14 12:13

Precetla jsem si vas clanek, zkuste lek loseprazol 20mg me opravdu pomohl je bez lekarskeho predpisu a doporucil mi ho lekar v nemocnici, po operaci zlucniku jsem mela stejne bolesti Ted ma:-) m klid a jim vsechno samozrejme nemicha:-) m vsechno dohromady drzim vam pesti:-) :-) :-)

najoko  26.11.14 16:45
potize po operaci /laparoskopii/ zlucniku

Je mi 60 let. V roce 2012 v srpnu jsem mela 5 zlucnikovych zachvatu.1.11­.2012 mi laparoskopicky vyoperovali zlucnik. Dodones, tj. 25.11.2014 mam problemy a to drzim dosti prisnou dietu. O smazenych potravinach ani nectu, aby mi nebylo zle.Od pocatku po operaci jsem si ztezovala na problemy a bylo mi receno ze prejdou, at dodrzuji dietu.Po pul roce me poslali na sono bricha, nic se nenaslo, obvodni lekarka mi nabidla antidepresiva, coz jsem odmitla. Brala to jako ze si sve problemy vymyslim. Letos, tj. 2014,me v breznu poslala opet na sono bricha, vse dobre.Pak endoskopie, kolonoskopie, vse dobre. Z endokrinologie me poslali v listopadu na magnetickou rezonanci zlucovych cest a ja doufala, ze konecne se neco zjisti a zacne lecba. Jenze pobyt v tunelu mag. rezonance jsem nezvladla. Takze ted momentalne nevim co se mnou budou delat dal, pokud budou.Ty vic jak dva roky prekonavam s bylinkovymi caji na traveni, zlucnik, jatra a slinivku. Obcas si naordinuji kapky Cholagol, ale po nich mi pali zaha.Take zkousim Pancreolan forte, ale po nekolikadennim uzivani mam zacpu.Tak trpim a cekam zda jeste se mnou budou delat. Jenze ja jsem postarsi osoba/ale chci se take citi dobre/ a vy jste velice mlada na to, aby jste trpela. Musite obtezovat lekare a zkuste nejakou tu bylinku. Preji stesti.

Váš příspěvek