Nízký tlak a vysoký tep

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucrezia
338 příspěvků 19.07.11 15:43
Nízký tlak vysoký tep

Už delší dobu trpím únavou. Nic mi ze zdravotního hlediska není, jen trochu nižší krevní obraz, ale nic dramatického.
Ale mívám nižší tlak 100/70, vysoký tep (115-120) i v klidu.
Jsem spavá a unavená. Občas mě bolí hlava. Co s tím můžu dělat?

Reakce:

Angela_27  06.11.11 19:32

Mám to samá,sice tep o něco nižžší,ale pořád bušení srdce,taky nevim co s tím,údajně jsem taky zdravá :/

Pavla_dancers  11.04.12 11:29
Nízký tlak a vysoký tep

Stejný problém, tlak mám extrémě nízký 90/60, srdce bije jako o závod a jsem stále unavená, občas přichází rozmazané vidění a bolest u srdce. Životní styl mám přitom velice aktivní, sport je mým povoláním. Také by mě velice zajímalo, zda se dá nějak svépomocí tento stav zlepšit.

JoellAbby  07.08.12 22:13

Ja mam taky nizky tlak ale extremě vysoky tep musela sem podstoupit operaci srdce aby mi splastikovali aortalni chlopen od operace uběhly tři měsice ale tep se nechce snižit stale to je kolem 140 az 160 tepu za minutu často omdlivam často se mi zatmi před očima a spala bych i 12hodin v kuse když sem byla na kontrole u kardiologa tak mi změnil leky a řekl že mam važnou aritmii bojim se budu muset na novou operaci

marie dubanová  11.12.12 23:12

Mám nižší krevní tlak a vysoký tep, 80/57 a tep 112, co s tím?
děkuji zdvořile za odpověď

marie dubanová  12.12.12 18:14
rychlý tep?

Dneska jsem mluvila se (svou) paní doktorkou Závodskou, která mi doporučila, abych k práškům, které užívám na snížení tlaku brala ještě locren, podle její rady jsem si vzala půl prášku a tep se do 20 min. vrátil na původní místo(kam patří). Namísto cca čtyři dny trvajícího zběsilého tepu : 111 až 118, mám nyní 67.. Přeji všem brzké vyléčení, je to skutečně velice nepříjemný pocit, cítit rychle tepající a ubíhající srdce a není ve Vašich silách jeho běh nijak zastavit a nevíte co se může všechno stát..
mějte se všichni pěkně a příjemné Vánoční svátky,
přeje marie dubanová :srdce:

Simiska S  24.05.14 20:55
Tep 180

Dnes na zahradě se mi udělalo špatně. Změřila jsem si tlak a měla jsem 159/115 a tep 180 rovných. Docela to byla hrůza. Těch 180 trvalo dobrých 30minut, pak spadl na 150 a trvalo asi 2 hodiny, než se mi podařilo jej dostat na 115. Vzala jsem si ihned Sectral, který mám jen v případě nouze. Jinak na VT prášky neberu, nedělaly mi dobře (Locren). Schody do 1. patra jsem vyšla s jednou zastávkou a je jich jen 17. Tak jsem ho zahodila do koše. Máte někdo zkušenosti s bobčukem? Údajně má KT snižovat. Ale problém je v tom, že se může brát 3 týdny a pak se má vynechat. Jestli existují nějaká homeopatika, která by upravovala KT, tak to by bylo ideální. Díky. Jitka

Beryk  16.09.14 13:55
Vysoký i nízký tlak a vyšší tep

Ahoj, beru léky na vysoký tlak, jsem po operaci bypyssu duplex v r. 2005 a v r. 2012 mi začalo srdíčko utíkat až ke 160 tepům za min., byla jsem na operaci, odtraňovali přes katetrizaci to co tam provokovalo arytimii, jenže po roce se to opakovalo, provedli kardioverzi a po roce se arytmie vrátila spúolu s fibrilacio síní, začala jsem užívat Betalog Zok 10mg 1 ráno a jeden večer, jenže ten mi po 14 dnech snížil tak tlak, že mmívám tlak od 100-117/57-87 a tep přes den je 109 v průměru ale hned po ránu mám tep 57-78 a tlak 102/69, takže vím co zažíváte, volala jsem lékaři a ten mi řekl, že mám snížit dávku Batlok Zok na 50mg a stejně někdy mi to sníží tlak na hranici 98/57, tak taky nevím co s tím, uvidím co se dozvím na příští kontrole za 3 neděle, ale chápu, že se bojí člověk jít sám ven, já tím trpím taky, tak radši nikam nechodím, i když to asi není správné, musíme se naučit s tímto žít, hodně štěstí všem. :lol:

marie dubanová  17.09.14 00:32
rychlý tep

Rychlý tep se mě snížil po přidání léku lockren,
přeji všem dobré dny

bitls78  19.11.15 14:47
rovnaky problem

Zdravim, chcem sa opytat, ci sa vo vasom stave nieco zmenilo, ubehla uz nejaka doba od prispevku… Mavam rovnake pocity, tlak nizky, tep vacsinou vysoky. Niekedy citim, akoby v kuse srdce islo, akoby kompresor isiel a bez tlkotu. Mavam take obdobia horsie. Tazko sa mi aj dycha, strieda sa srdcovy rytmus. Pri kardiologovi som bol uz tohto roku ani neviem kolko krat, mal som po 2 krat ekg aj tlakovy holter, ultrazvuk 2 krat, koronarografiu som podstupil a vraj vsetko v norme. Ale prave vtedy, ked sa strasne citim, mi tie vysetrenia nerobi nikto. Stale su robene po nejakom case, ked mi je uz relativne lepsie. Tak prosim o radu. Dakujem…

milka1m1  06.06.16 14:11

Ja to mam stejne.Tlak 110/70.Pak citim slabost, tlak klesnena 90/60,ale tepu mam90-100 v klidu. Dostala jsem holtra na mereni tlaku, tak tam to bylo videt.Pak mi dali holtra kde se zaznamenava Ekg.To bylo v poradku. Nikdo se mnou nic nedela, nikdo to neresi. Myslim, ze to normalni neni a bylo by potreba hledat pricinu.

Váš příspěvek