Nevolnost po jídle v restauraci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lailaCZ
1 příspěvek 05.06.13 12:41
Nevolnost po jídle v restauraci

Zdravím všechny,
obracím se na vás s dotazem a prosbou o radu.

Je mi 26 let, vážím cca 55kg, prodělala jsem si deprese, těžké a dlouhotrvající stresové období, které se projevovalo skrz ranní nevolnosti, průjmy, neschopnost jíst při nervozitě apod. Dále jsem byla léčena pro thyreotoxikózu št. žl. - autoimunitní tyreotidis (tedy endokrinolog mi ji chtěl ihned odebrat, vyléčila mě strava, bylinky a klid).

Dnes jsem poměrně v pořádku (v současnosti neberu žádné léky, vysadila jsem i HAK, št. žl. se srovnává - nepociťuji téměř žádné příznaky a dle testů má chvílema nižší fci a chvílema vyšší). Užívám cca 1× půl roku bylinné čaje (směs) dle předpisu, nyní je to: Potočnice, Třezalka, Lopuch kořen, Puškvorec, Řebříček zahradní nať, Šanta kočičí nať, Rhodiola kořen.

Příznaky poslední doby: Již přes půl roku mě trápí časté ranní nutkání na stolici, která je spíše jako průjem, občasné hlasité škrundání v žaludku (několikrát mě i vzbudilo v noci). Na gastroenterologii jsem byla na kolonoskopii a nic nenašli ani v rozboru stolice - závěr stále psychosomatické a abych užívala probiotika, která beru.

Co mě ale děsí je nedávná návštěva restaurace (oběd - maso, špenát a smažené bramborové placky), kdy se mi po cestě domů udělalo nevolno, slabost a motání hlavy. Když jsem se po složité cestě dostala domů, měla jsem silný průjem. Přisuzovala jsem to tedy otravě z jídla, ale po diskuzi s restaurací jsem byla jediná, které bylo takto zle a jídlo bylo správně připravené.

Minulý týden jsem podstoupila manuální lymfatickou masáž, držela týden bezbílkovinnou, bezmléčnou a bezluštěninovou dietu pro správné fungování masáže. V neděli jsem začala jíst opět normálně, během jídla se objevilo škrundání, druhý den ráno průjmovitá stolice. V úterý ráno to samé i s bolestí břicha (jakoby byl napnutý, spíše tupá bolest). Včera po obědě v jiné restauraci - sushi, mořské plody se mi opět udělalo slabo, nevolno, silné bušení srdce, zvláštní motání hlavy, ale břicho mě vyloženě nebolelo. Po cestě domů (pěšky) se to vcelku uklidnilo, ale napnuté a bolavé břicho jsem cítila ještě do večera. Dnes ráno bolest a napnuté břicho cítím trochu také, na záchod zatím nepotřebuji ihned, tak to jediné je nyní v pořádku. Stravuji se poměrně zdravě, nekouřím, moc nepiju, kafe vůbec, mléčné výrobky jen občas, pravidelně snídám…

Může mi někdo poradit? Na gastru se obávám, že mě již budou mít za simulanta a že na nic opět nepřijdou :(

Předem děkuji

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek