Nesnášenlivost mléka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andrejka1
8 příspěvků 05.02.12 17:25
Nesnášenlivost mléka

Dobrý den, doktor mi diagnostikoval nesnášenlivost krávského mléka. Zapátrala jsem na netu a zjistila, že jsou dva druhy alergie na laktózu a na bílkovinu. Doktor mi ale nesdělil na co přesně. Dělali mi jak kolonoskopické vyšetření střeva, tak i odběry. Pokud bych měla na lakózu, tak bych mohla zakýsané výrobky že. Doktor mi do zprávy napsal, že doporučuje Activii a Actimel, což mně překvapilo. Přece obojí laktózu obsahuje. Můžete mi poradit, čím jiným se dá kravské mléko a mléčné vyýrobky nahradit. Kupuji sojové mléko a kozí sýry. Existuji nějaké stránky lidí spodobným problémem,kde si vyměňují zkušenosti? děkuji moc

Reakce:

JanaVes  07.02.12 14:59

Ahoj Andrejko,
zřejmě máš intoleranci na laktózu, protože kdybys měla i na bílkovinu, tak by ti doktor nepředepisoval jogurt. V některých jogurtech laktoza není. Já nemůžu mléčné bílkoviny a tudíž nic, co je vyrobeno z mléka.

Andrejka1
8 příspěvků 07.02.12 22:37

Jano a doktor ti povedel primo, ze mas na mlecnou bilkovinu? Vysledky mam, ale nejsem z nich chytra, cic tam o laktoye a bilkovine neni .Mne trochu prekvapilo, ze mi to presne nespecifikoval. I kdyz uz asi vic jak tyden neuzivam mleko, jen jeste nedavno jsem si namazala chleba maslem a bolelo mne bricho, tak nevim zda jen z te trosky masla nebo to je jeste dozvuk, nez se to strevo vzpamatuje.

JanaVes  08.02.12 09:45

Já jsem měla stejné potíže - i když jsem snědla jen obyčejný chleba s máslem, tak mě bolelo břicho. Mám totiž k té alergii na mléčnou bílkovinu i alergii na lepek, takže žádná mouka, mléko, máslo sýry. Začala jsem jíst rýžové chlebíčky (takový ten polystyren od RACIA)ke snídani i k večeři, k obědu třeba brambory nebo rýži s masem, těstoviny jen minimálně. Občas (tak 1× za 10 dní)si dám krajíček chleba, ale musím použít jen rostlinné máslo. Tu alergii mi zjistili zcela bezbolestně pomocí detoxikace podle MUDr. Jonáše.

Andrejka1
8 příspěvků 08.02.12 16:39

Na výsledky na lepek ještě čekám, nebo už možná jsou, ale já se tam bojím volat. Většinou co jsem četla kdo má na mléko tak i na lepek. Teď trochu ten lepek už omezuji i když ještě nevím na čem jsem. Dám si na snídaní graham a pak do polívky třeba pohankové mušličky a na večeři ten rýžový polystyren :lol: , ale mám z něho strašný hlad. Pokud se ten lepek potvrdí, fakt se bojím co budu jíst. Na tom polystyrenu nevydržím :( . Manža mi koupil bezlepkový chléb, ale nechutnal mi.Ten odkaz co jsi mi dala na tu knihu, máš ji, jsou tam dobré recepty? Mám chlebopečku, tak bych si pekla sama, ale než se to naučím, ach joj.

Andrejka1
8 příspěvků 08.02.12 16:40

Ale prý ty směsi jsou strašně drahé, vůbec bezlepková dieta prý výjde draze.

Andrejka1
8 příspěvků 08.02.12 16:42

Ty odkazy se mi nenačetly, nevím v čem je problém.

JanaVes  09.02.12 15:25

Začátky jsou vždycky těžké - já než jsem si zvykla na to nejíst máslo, mléko, sýry a chleba nebo těstoviny, tak mi to trvalo taky dlouho. Ale nakonec jsem si v tom našla pozitivum. Mouka škodí, takže když ji vynechám, dělám vlastně dobře pro tělo a to, že jsem zhubla (vážím 55 kg při výšce 173), protože jím rýžové chlebíčky, taky není vůbec špatné. Cítím se dobře a je mi fajn. Bezlepkové směsi vůbec nekupuji, protože mi taky nechutnají a ani nejsou dobré. Uvidíš, že to zvládneš a bude ti taky dobře. A jako odměnu si po nějaké době - až se ti střevo zlepší - můžeš dát 1 krajíc chleba s máslem a sýrem. Neublíží ti to a krásně si ho vychutnáš.
Držím ti palce.
 Jana

Andrejka1
8 příspěvků 09.02.12 18:27

Jani, díky za útěchu a že jsi mi odepsala, že si s někým o tom můžu psát. Nikdo v mém okolí tyto alergie nemá. Jsem si říkala, že kdybych aspoň byla tlustá, tak bych v tom to pozitivum našla, jenže já celou dobu byla kost a kůže, po dvou těhotenství mi zůstaly 3 kg navíc a cítila se konečně jak ženská. Je teda pravda, že se moc teda necítím dobře, jsem hodně unavená, pořád nemocná, asi mám oslabenou imunitu. Tak možná mi nakonec bez té mouky bude líp a mléko zas vlastně zahleňuje. Ale ráda si zamlsám a dám si něco dobrého ke kávičce, ráda peču. Tak to mi bude líto :,( .A jak zvládáš rodinné oslavy, všichni se cpou a ty z toho nemůžeš skoro nic?

JanaVes  10.02.12 10:30

Andrejko, já jsem dřív taky pekla, mám dvě děti (teď už 20leté, kluka a holku), ale mažel má vysoký cholesterol, holka si hlídá linii, mě to nedělá dobře, takže jsem péct skoro přestala. Když tak pro návštěvy udělám listové těsto. Při rodinných oslavách si trochu vezmu, to se nic neděje. Opravdu to není nic zdravého, tak si aspoň říkám, že to vlastně není taková hrůza. A časem si člověk opravdu zvykne. A když už mě opravdu chytá mlsná, tak si nakrájím jablko nebo mrkev, oříšky, atd.
 Pa.

Andrejka1
8 příspěvků 20.02.12 17:56

Jani, mám ještě prosbu, hlídala jsi i složení léků. Dostala jsem na močové cesty ATB a to obsahuje laktózu, tak teď nevím, zda taková troška může mít vliv nebo raději zajít za urologem a říct že to prostě nemůžu.

JanaVes  21.02.12 11:17

Ahoj Andrejko, léky jsem nestudovala. Asi záleží kolik jich bereš denně, ale myslím si, že množství laktózy bude asi malé, takže bys to snad nemusela ani konzultovat. Anebo počkat a v případě problémů se dohodnout na výměně ATB.
Držím palce, ať ti je líp.
 Jana

Renata 03  17.07.13 16:58
Pozitivní testy na kravské mléko

Dobrý den,
mám 3letou dcerku, které vyšli pozitivní testy na kravské mléko.
Přesněji IgE - negativní, IgA - pozitivní a IgG - pozitivní.
Můžete mi říct jestli jde o alergii nebo nesnášenlivost.
Děkuji.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu