Únava a úbytek energie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mishaczek
1 příspěvek 16.04.11 21:15
Neskutečná únava a úbytek energie

Dobrý den,
zkusím vám napsat a třeba mi někdo poradí co s tím.

Je mi 26 let, mám 3 děti. Dvojčata (3.roky) mají diagnostikováno ADHD, Vývojovou dysfázii, hypotonii. Mimino má rozsáhlý atopický ekzem. Jsem s dětmi 24hodin/7dní v týdnu. A starost o ně dosti specifická jejich potřebám. Zkusím to vzít nějak od začátku.

Dvojčata se narodila v zimě 2007, v dubnu mi zemřela sestra (čerstvě 19) a já zařizovala pohřeb, právníky pro bratra, podporu pro rodiče apod. Rok jsem fungovala bez větších potíží, po roce jsem měla oboustranný zápal plic, pak silnou migrénu a s aurou kdy jsem skončila na kapačkách v nemocnici, potom jsem se složila tak nějak celkově. Byla jsem strašně unavená, neměla jsem důvod se smát, něco dělat byl vrchol největšího přemožení. Manžel mě dokopal k lékaři, ten mě se všemi příznaky odeslal k psychiatričce a ta mi dala AD.Postupně to vypadalo, že se dávám dohromady, ale časem se přidalo bušení srdce a při tom bolest do levé ruky. Prošla jsem si vyšetřeními srdce a tam je vše v pořádku, závěr byl zase psychika. Rok po prvním zápalu plic byl druhý zápal plic, potom zánět průdušek a tak jsem marodila skoro 3 měsíce. Pak jsem zjistila, že jsem těhotná a z toho máme, loni v srpnu, naše 3. dítě. Obě těhotenství byla riziková, nicméně chtěná a hlavně donošená do termínu. Po druhém porodu jsem měla během prvních 3měsíců troje ATB. 2× zánět prsu, jednou silný zánět spojivek a opar v oku. Někde mezi tím se neustále točil a točí nekonečný kolotoč kolem dvojčat, které až do teď brali všichni jako nevychované spratky, které neumím vychovat a zkrotit. Loni už mi to nedalo a sama jsem si zaplatila psychology abych věděl co tedy dělám špatně. Nakonec jsme skončili u skvělé psycholožky, která se tímto přímo zabývá a určila tyto diagnozy, neurologie to pak už jen potvrdila. Mimino má zatím „jen“ atopický ekzem, ale vzhledem k tomu,že je celý po mě, tak toho bude v budoucnu víc. A tady se dostávám k mému problému. Loni v zimě jsem spadla, tak že jsem měla obě ruce ošklivě pohmožděné,nicméně na sádru byla jen jedna. A od té doby se tak nějak sypu. Na konci listopadu jsem spadla, v lednu mě začla bolet hrudní kost, ale tak,že jsem nebyla schopná se hýbat, přišlo mi to nateklé kolem druhého žebra u té kosti po obouch stranách. Nějak to samo odeznělo, teď se to vrátilo zase. Už mi to nedalo, nechala jsem se odvézt k dr. RTG je čistý, podle krve mám na spodní hranici vápník, ALT (pod hranicí),GMT, FW1, Leukocyty, Monocyty, naopak na horní hranici mám Neutrofily a nad hranicí mám Albumin. Jestli to chápu dobře tak mám málo vápníku a bílých krvinek.

Totiž jde o to, že narážím na své fyzické hranice a potom i na psychické. 3 roky spím cca 4 hodiny denně, trochu si přispím o víkendu, ale to tak 2-3 hodinky navíc, kdy hlídá manžel děti. Jím 4-5× denně. Poslední dobou doslova padám na hubu. Kam si sednu tam bych usnula. Neskutečně mě bolí záda, teď ta hrudní kost. Jsem předrážděná, i když se snažím si to na dětech nevylívat a být co nejvíc v klidu už kvůli nim. Reagují hodně citlivě na jakoukoli změnu. Dvojčata se budí v noci několikrát ( i 15× 20× za noc s řevem nejsou vyjímky), mimino je vzhůru 2×3×. Do postele se dostanu kolem 23 hodiny, musím tu poklidit a udělat to co nestihnu přes den s dětmi. Poslední dobou, ale nějak nemám šťávu na cokoli. Takže toho spoustu přehlížím a věci co by mě normálně točili a já bych je hned sklízela, leží i pár dní na jednom místě… Hlídání nemáme, jsme daleko od rodin. Manžel je od rána do večera v práci a i když je doma, tak máme s klukama co dělat oba.

Je něco na dodání energie? Mám ekzem a alergie na hromadu věcí, bylinky tím pádem padají skoro všechny. Kojím, resp. odstříkávám, neb kojit nemůžu a na kávu, zelený čaj,energetické tyčinky, mimčo reaguje jako autíčko na klíček po dotažení… Jím sladké na kila, leč bez efektu, jen si díky tomu držím váhu, aby nešla ještě dolů. Do 3 měsíců od porodu jsem dala dolů 17kg, od té doby to tak nějak stagnuje, ale jakmile přestanu jíst sladké, tak to leze dolů… Mám 170cm/52kg.

Máte nějaký tip? :cry: Potřebuju fungovat nejen kvůli sobě, ale hlavně kvůli dětem. Potřebují moře pohybu a věnování se jim s řečí a pod, ale teď cítím, že se jim nemůžu věnovat na 100% a všechno dělám s hodně silným sebezapřením. :oops:

Děkuji za jakékoli postřehy a nápady. V úterý půjdu ke svému praktikovi, objednám se i ke své psychiatričce, ale i tak.

Omlouvám se za román… Doufám, že to není moc zmatené.

P.S.: Ještě dodatek. Neskutečně se mi dělají opary. Klidně i deset na jednom rtu, bez předchozích příznaků. :cry:

Reakce:

popelice  01.10.12 08:19
Opary

Trpěla jsem na opary na rtu, nic nezabíralo, až si kožní lékařka pořídila laser.Ale musí se jít na ošetření, když ret teprve začne trochu lehtat.
Chce to se předem zaevidovat u podobné lékařky. Mě už se to nevrátilo.
Ale je to infekční, možná to máte doma v rodině.
Přeju uzdravení, pokud možno brzo, z Moravy.

imamo
1 příspěvek 20.05.13 19:54
Opary jsou virového původu

Dobrý den, popisujete přímo story s dětmi v kombinaci s nemocemi. Určitě to vše má vliv na psychiku. Ale já být na Vašem místě požádala bych u praktického lékaře o doporučení na alergologii-imunologii. Minimálně ze dvou, spíš tří důvodů. Opakují se Vám bakteriální i virové infekce, je potřeba vyloučit defekt imunity. Zákeřnou virovou infekcí jsou i opary, včetně oparů v očích. Jedná se o herpes virus, který se sice nedá zcela vyléčit, ale existují antivirotika tbl. (např. Herpesin), kterými je možné vznikající virovou infekci zastavit, ovšem pokud možno hned na začátku. Herpes virus je virus a je nakažlivý, tedy přenosný přímým kontaktem. Kvůli atopickému ekzemu je potřeba, aby alergolog zjistil, které alergeny Vám vadí. Atopie je dědičná, není přenosná. Zkuste se o o sobě dozvědět víc.

Chatrný  24.05.13 17:08
únava a myasténie

Dobrý den,
nechte si odebrat krev a zjistit přítomnost či nepřítomnost anti-ACHR protilátek a test EMD. To může napovědět víc.

drexicek  11.02.14 20:41

Posledni mesic sem silene unavena. Nemam deti, nechodim do prace (stale hledam). Vecer kdyz si lehnu me zacnou strasne moc bolet kolena mam pocit jak kdyby na me spadla cihla a prikurtovala me k zemi. Vzdy vecer me zacne vse bolet, hlava klouby jen zvednuti ruky, nechut k sexu (uz byly narazky ze s nim spat nechci, atd…). Behem dne uklidim cely byt pak pojim projdu se po venku a vecer uplne grogy. Jim ovoce kazdy den, piju spim 8hodin. Mate radu??

Váš příspěvek