Nemoc DNA

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kamil_82  29.04.15 12:20
nemoc DNA

Zdravím, už nevím kudy kam a tak se ptám na různých fórech. Už asi 2 roky se léčím na nemoc DNA. Je to hrozná bolest a výsledky pořád nějak nejsou dobré. Doktor už mi několikrát změnil léky, ale vždy to zabere na chvíli. Je tady někdo, kdo na tuto nemoc vyzrál?

Reakce:

Barbaraaaa  29.04.15 12:23

Jestli ti doktor nedokáže pomoct, tak to asi není tak dobrý doktor jak se zdá. Zkus jiného doktora. Můj dědeček už má tohle za sebou a teď je v pořádku.

Kamil_82  29.04.15 12:28

Opravdu? A nevíš, co mu pomohlo?

Barbaraaaa  29.04.15 13:34

Myslím, že to byl zrovna Enzycol. Ale nejsem si úplně jistá.

stanii
10 příspěvků 29.04.15 13:44

Souhlasím tady s kolegou, polud Vám doktor neumí pomoct, není to doktor…

Kamil_82  29.04.15 14:05

O tomhle přípravku už jsem hodně slyšel, ale bojím se, že to jsou pouze reklamní blbosti a tahy.

Barbaraaaa  29.04.15 14:07

Je toho všude plno no.. ale dědovi to pomohlo, teď s náma chodí na dlouhé procházky a v pohodě. ;)

Kamil_82  29.04.15 14:17

Tyjo, že bych to taky zkusil. No ale není to nic levného….

Barbaraaaa  29.04.15 14:23

No, oproti jiným přípravkům se ta cena docela dá. A pokud to pomáhá tak proč šetřit, zdraví máme jen jedno.

Kamil_82  29.04.15 14:30

To máš pravdu. Za jak dlouho to dědečkovi pomohlo? Já už se léčím docela dlouho a pořád nic…

Barbaraaaa  29.04.15 14:36

Jej, tak to vůbec netuším jak dlouho, to bych kecala… ale snad nějak půl roku možná? Přibližně tak no

Kamil_82  29.04.15 14:41

To zní docela fajn. A teď už děda nemá žádné potíže? Třeba bolest kolen, když jde do schodů nebo při nějaké delší trase chůze?

Barbaraaaa  29.04.15 14:45

Co já vím, tak ne. A pokud ano, tak to před náma skvěle skrývá. Chodí s náma na chalupě na dlouhé procházky po okolí a je jako za mlada. Vůbec bych nepoznala, že nějakou nemoc prodělal.

Kamil_82  29.04.15 14:47

No, vzhledem k mým promarněným pokusům už mi nezbývá než doufat že to zabere. To se prodává v lékárně? A od jakého výrobce to tedy je?

Kamil_82  29.04.15 15:03

Díky moc za radu, snad Enzycol už konečně pomůže.

pasekvladimir@gmail.com  02.05.15 15:48
Dna (podagra) a syrovátka

O tuto nemoc se zajímám kvůli kamarádovi (40+), který trpí (jako většina), nemoc má diagnostikovanou a léčí jí bez toho, aby se zbavil bolestí. (Léky, velmi přísná dieta, lékařské kontroly…). PC nemá, neumí net a proto pomáhám. Neřeším to tak, že budu řešit jeho vztah k IT. Je to kamarád. Enzykol jsem taky nedávno objevil na netu v diskuzích a informoval ho o tom. Je ku podivu, že ačkoliv je léčen u odborníka, lék nezná. Dále jsem se, za zhruba rok občasného surfování na téma dny, dostal k informaci o syrovátce, která údajně má být jako jedna z mála potravin účinná na zmírnění dny (vyléčit se prý snad ani nedá). Při podrobnějším sbírání informací jsem narazil na pár faktů, o které se chci podělit. Má-li někdo s kravskou syrovátkou zkušenosti, prosím o info. Za prvé - přímo v tekuté syrovátce není učinné látky příliš mnoho a proto by se musela zřejmě pít ve velkých množstvích. Za druhé - mnoho lidí si myslí, že každý nějak kvašený mléčný nápoj syrovátku obsahuje. Ani kefír a podobné nápoje či výrobky jogurtového typu jí neobsahují ani po oddělení tekutiny od sraženiny. Ani jinak zkysnuté mléko jí neobsahuje. Na skutečnou syrovátku jsou potřeba enzymy obsažené v žaludku telat (tzv. syřiště). Za další - z toho vyplývá, že nejvhodnější je její koncentrovaná podoba: sušená syrovátka. A jsem u posledního „za další“: vůbec totiž není vhodná jakákoliv sušená syrovátka. Obsahuje jen málo účinné bílkoviny a mnoho mléčného cukru. Kvůli každým cca 10 g účinné bílkoviny nemá smysl jíst zároveň cca 75 g mléčného cukru - člověk by víc tloustl, než byl léčen. Nehledě na to, že alergiků na laktózu stále přibývá. Dostávám se k závěru svého občasného ročního průzkumu netu na téma syrovátka vs. dna. Existují údajně dva výrobky ze syrovátky, které má smysl na tuto nemoc konzumovat. Je to buď tzv. hydrolyzát syrovátky, nebo izolát. Výrobce, dodavatele nebo obchodní názvy jsem ještě nehledal - a i kdyby, asi by bylo proti běžným pravidlům tady dělat reklamu. Prosím kohokoliv, kdo již má zkušenosti a víc informací, než jsem zde napsal, aby se o ně rozdělili s ostatními (tedy i se mnou). Děkuji, Vladimír Pašek

pasekvladimir@gmail.com  02.05.15 15:53
email:

Pasekvladimir@gma­il.com

pasekvladimir@gmail.com  02.05.15 15:54

Samozřejmě s malým p

Pavel44  21.01.16 23:30
DNA

Pomůže pít dostatečně zelený čaj, je znát úleva už při jednom silném hrnku a k tomu pohyb, aspoň procházky.

pasekvladimír@gmail.com  22.01.16 18:20
DNA

Díky za info o pití silného zeleného čaje. Předám. Jinak shrnu svůj předchozí příspěvek. Podle diskuse zde zřejmě Enzykol, dále hydrolyzát syrovátky nebo izolát syrovátky. Ne sušenou syrovátku, ne pít syrovátku, ne jakékoliv kysané mléčné výrobky (neškodí, ale nepomáhají).

Pavel45  24.01.16 12:52
@pasekvladimír@gma­il.com píše:
Díky za info o pití silného zeleného čaje. Předám. Jinak shrnu svůj předchozí příspěvek. Podle diskuse zde zřejmě Enzykol, dále hydrolyzát syrovátky nebo izolát syrovátky. Ne sušenou syrovátku, ne pít syrovátku, ne jakékoliv kysané mléčné výrobky (neškodí, ale nepomáhají).

ENZYCOL funguje hlavně jako prevence, stejně jako zelený čaj, Ovšem zelený čaj pomůže i od bolesti pokud zrovna dnavý záchvat nastal. Já jsem zkoušel kde co, ale pomohl hlavně zelený čaj, nedám na něj dopustit, viz komentář zde

Váš příspěvek