Nechuť k milování - psychický problém?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Libík701  12.03.13 12:06
Nechuť k milování - psychický problém?

Ahoj, je mi přes 40 let. S manželem se známe už více než patnáct let. Z počátku byl náš milostný život naprosto v pořádku, ale posledních cca 5 let prostě nemůžu. Myslela jsem, že to přejde, ale je to stále stejné. Manžel je naštěstí trpělivý a jednou za čas vyvine aktivitu, ale když vidí, že to nejde, nenaléhá. V dalších věcech si výborně rozumíme a jsme výborní kamarádi. Ach jo, nevím co s tím. Jsem frigidní? Dá se s tím něco dělat? Nezkoušela jsem to, ale myslím si, že i kdyby to byl jiný muž, bylo by to stejné. Máte podobnou zkušenost?

Reakce:

teana
6 příspěvků 31.03.13 18:20

No já teď taky nemám moc chuť se milovat s manželem, tedy obecně nemám chuť se milovat. Taky mě to štve. Bývala jsem hodně vášnivá. Možná to je tím, že mám malé dítě, které kojím, prý to může být těmi hormony. V těhotenství mě taky jaksi přešla chuť. Taky nevím, co s tím, protože manžel je super a nechci, aby si kvůli nedostatku sexu doma našel někoho jiného. Snažím se mít s ním sex. Přetvařuju se, ale nebaví mě to. Chtěla bych, abych měla touhu jako dřív. Ale nevím jak. Doufám, že to jsou možná opravdu jen ty hormony a až přestanu kojit, tak se to snad vrátí do normálu. Ale nevím. Zajímalo by mě, jestli existuje něco na povzbuzení chuti k sexu pro ženy?

ctihodnymuz
10 příspěvků 02.08.13 23:14

Nechci vám, ženy, brát iluze a nějak nabourávat vaše proklamace o tom, že manžely máte vlídné a milujete je. Pokud ale nemáte touhu, pak je prostě nemilujete. To je to celé. Ona si láska nevybírá. Ani v tom, kdy a jak vznikne, ani v tom, jak vymizí. Vy prostě nejste zamilovamé a po svých mužích fysicky netoužíte. Neproudí tam už ten dar od Boha, to vlnění, které si nelze vymyslet a které nelze ani vytvořit ani zničit. My to máme stejně. Pokud vás nemilujeme, „nepostaví se nám“.
Nezbývá, než si to v klidu s partnerem propovídávat, a to co nejříve a hodně a často, mazlit se u toho, být důvěrní, jinak ve vás bude narůstat hořkost z toho nedorozumění a nesouladu, časem i zloba vůči partnerovi, neboť viník musí být nalezen. Tak to chodí.
Povzbuzování nějaké chuti k sexu je nebetyčná blbost. Lidé se mají milovat, ne „mít sex“.

tean  03.08.13 20:56
Nemusí to tak být...

Jak píše pisatel nade mnou, může být někdy nedostatek sexuální touhy způsobený tím, že vyprchala zamilovanost. Ale nemusí to tak být vždy. U ženy často působí různé hormony, jako třeba u mě po porodu a v době kojení a je potom pochopitelně snížený apetit na sex. Teď už má náš chlapeček 8 měsíců a já pomalu omezuji kojení a s tím se mi znovu vrací chuť k sexu. Svého manžela miluji a on mě; nedostatkem lásky nebo nedostatkem porozumění to rozhodně nebylo způsobeno. U muže tyto hormonální výkyvy většinou nenastávají, takže si to často vysvětlují nedostatkem zamilovanosti. Ale tak to nemusí vždycky být. Jsem ráda, že v mém případě šlo opravdu jen o „poporodní nechuť“ a teď už se zase milujeme jako dřív :lol: :srdce:

tean  03.08.13 20:59
TEANA

…nějak nevím, jak přidat příspěvek pod svým jménem Teana, tak jsem ho přidala jako Tean… poradí mi někdo, jak přidávat příspěvek po té, co se přihlásím??

jarka.modra
26 příspěvků 11.10.16 13:57

Dobry den nemate nekdo nejake doporuceni na nejake prirodni tabletky na tento problem spojeny s nechuti k sexu prosim?

matej.mark
5 příspěvků 17.10.16 13:55

@jarka.modra mám dobrou zkušenost s aphrodisie pro chlapi, mají to i pro ženy, ale to nemám vyzkoušeno.

Váš příspěvek