Recept na bylinné čaje při bolestivé menstruaci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

veru. veru  11.04.11 20:12
menstruace

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na bylinný čaj. Vždy na začátku menstruace mne trápí velké bolesti v podbřišku a bederní část zad. Pokaždé první den mám prujmy a celkově se cítím slabá. Je možnost nějakého bilinného čajíku na zlepšení stavu, nerada se cpu lékama. děkuji za odpověď

Reakce:

rachel12345678  30.05.11 22:14

Ahojky,
určitě vyzkoušej kontryhel a meduňku. Vař si je 3-4krát denně, můžeš je i smíchat dohromady. Z vlastní zkušenosti vím, že tyto dvě bylinky jsou na bolestivou menstruaci nejúčinnější.
 Rachel

Bábina
1450 příspěvků 05.06.11 17:37
Čaj na bolestivou menstruaci

Pokud mi bolest popíšete,napíšu Vám čaj na míru.Bolest je křečovitá,boda­vá,v podbřišku nebo v zádech?Zvedá se Vám žaludek,Bolí u toho i hlava?Gyneko­logických bylin je spousta,ale musí se podat tak aby to k něčemu bylo.Kontryhel je třeba na zmírnění krvácení a meduňka je nervová bylina.Můžete to použít ,ale pokud je problém jinde?A bylo by dobré kdych věděla zda jste dívenka,nebo dospělá žena,kvůli dávkování.

Dr.House
622 příspěvků 05.06.11 20:51

my se vždy řídily že slivovice je víc jak deset lékařů …dejte si slivovici…:-)

veru.veru  06.06.11 07:44

Dobrý den, bolest je bodavá v zádech. krvácení je hodně silné. měla jsem problémy s častým špiněním, tak mi paní doktrorka předepsala Orgametril na upravu menstruace, ale ty bolesti a nevolnost přetrvávají. Jsem dospělá žena, mám dvě děti.

Dr.House
622 příspěvků 06.06.11 09:43

já jsem menší postavy, většinou mě pobolívá hlava ,ale to když je větší tlaková zátěž…menstruaci bohužel nemám, ale za to můžu narozdíl od vás čůrat do dálky…

ta bolest je i při styku? pokud ano, nejspíš máte endimetriozu…

Bábina
1450 příspěvků 06.06.11 17:18
menstruace

Děkuji za vysvětlení.Pokud by měl doktor pravdu,Vaše lékařka už by to určítě poznala a zjednala nápravu.To víte mužský.Jen kdyby to chvilku zkusil,to by umíral.Já bych doporučila čaj z šištic chmele otáčivého 3× dnně.příprava 1 lžička byliny spařit šálkem horké vody a přikryté louhovat asi7 min.Pít pomalu po doušcích.Chmelové šištice navozují hormonální rovnováhu To budete pít prventivně mezi menstruací a pak po dobu trvání stejným způsobem připravený čaj z květu hluchavky bílé a kontryhele 1:1.Kontryhel zmírňuje krvácení a hluchavka je proti křečím v zádech.Po odeznění menstruace opět začnete chnelem do dalšího termínu.Uvidíme pak jestli je nutné v léčbě pokračovat.

Váš příspěvek