Maniodepresivní + panická porucha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LůcaSmith  30.01.14 01:27
Maniodepresivní + panická porucha

Dobrý den.
Už čtvrtým rokem trpím maniodepresivní psychózou doprovázenou panickými ataky..
Co se týká maniodeprese, celoročně trpím fází deprese.. Za tu dobu jsem snad ani jednou nezažila fázy mánie, kdy bych se cítila fajn… Neuvěřitelně mě to ubíjí, mohla bych spát 20h denně a stejně nepřestanu být unavená.. Kvůli těmto nemocem jsem nemohla dokončit ani SŠ, protože ředitel tuto poruchu neuznal jako dostačující k tomu, aby mi schválil indiviiduální plán studování.. Jelikož jsem se nevyučila, tak si zaměstnání moc vybírat nemohu a jediné v čem mám praxi a jistotu, že mě vezmou je obsluha v baru. To obnáší minimálně 12h směny minimálně 5× týdně.. Panické ataky mám někdy i 5× za den a do toho se u mě objevila i agorafobie.. Prostě mi je pořád a všude mimo domov na omdlení a do toho ještě ty deprese.. V práci je mi strašně zle, ale nemohu si dovolit tam nechodit.
Už vůbec nevím co mám dělat, u psychiatrů u Nás ve městě jsem byla již u dvou, ale oba na mě koukali jak na další ztracený případ a jediné co udělali bylo, že mi napsali léky Asentra 50 které stejně po 2rokách přestali účinkovat a stavy se ještě víc zhoršili..

Chtěla bych se zeptat, zda bych měla nárok aspoň na částečný invalidní důchod pokud tedy trpím těmito nemocemi - MANIODEPRESIVNÍ PSYCHÓZA + PANICKÁ PORUCHA (panické ataky) + AGORAFOBIE

Nejsem schopná jít do krámu, vyvenčit psa a všechny normální aktivity které jsou pro každého běžnou záležitostí…

Budu moc vděčná za jakékoli odpovědi.
Děkuji.
Lucie :roll:

Reakce:

Dalibor7
213 příspěvků 31.01.14 10:01
Dalibor7

Lucie s tímto Vám asi málokdo pomůže, ale přece by tu nějaká náděj byla. Zkuste navštívit seminář RODINNÉ KONSTELACE.Jde o moc zajímavou věc. Však si o tom něco přečtěte, já s tím mám osobní a moc dobrou zkušenost.

Momo70
2 příspěvky 26.08.14 10:52
BAP a invalidní důchod

Nevím, jestli už nejdu s křížkem po funuse. Mám syna, trpí BAP, diagnostikována před rokem. Nevyučil se, cca 2 týdny před zkouškami propadl depresím a od té doby je to s ním jako na houpačce. Nevyučený, o práci nezavadí, když ano, vydrží týden a opět ataka deprese. Už po pár týdnech po propuštění z léčebny jsme požádali o invalidní důchod, dostal ho téměř okamžitě, i když jen I stupeň, cca 4500 kč/měsíc. Ale má aspoň nějakou korunu, sám není schopen se uživit, na žádnou dávku nemá nárok, když jsem se ptala na úřadech, my, jako rodiče, jsme povinni ho živit, dokud není schopen sám se o sebe postarat. Tzn. do naší smrti.

Momo70
2 příspěvky 26.08.14 11:13
léčba BAP

A ještě ohledně léčby. Trvalo 6 let, než jsem zjistila, co synovi je, žádný ze čtyř psychiatrů ani dvou psychologů na nic nepřišel. Je pravda, že syn nedokázal definovat své problémy, styděl se a bál, takže to dlouho trvalo, ale i to je součást nemoci. Teprve až jsem synovi pustila dokument o Petru Mukovi, připustil, že zřejmě bipolární poruchou taky trpí. Určitě se nenechej odbít, zkus lékaře z krajského města, nám pomohla teprve hospitalizace na psychiatrii. Protože pokud nejsi správně léčena, stav to jen zhoršuje. Nevím, jak ti pomáhá okolí, rodina, my se snažíme být synovi oporou, i když je to někdy moc těžké. Pro něj i pro nás. Je to běh na dlouhou trať a nemoc na celý život.

Věra 11 4  08.11.14 09:11

Moc bych vám přála důchod, le uzavřete se doma do sebe a bude hůř. Pracovat někde, kde by to bylo sneitelné, ale kde? Popřemýšlejte a nechtějte být za každou cenu doma. :andel:

Váš příspěvek