Tlak v krku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Arleta.N  29.04.11 10:05
mandle, uzlina, záda, únava

Už jsem sem před pár dny psala kvůli tlaku na levé části krku (od mandle po uzlinu za krkem). Už to trvá tři týdny. Minulý týden jsem byla u doktorky, napsala mi antibiotika duomox, včera jsem je dobrala, ale žádný úspěch. neposlala mě ani na krev, na sono, na ORL, nikam… Teď se k tomu navíc přidala příšerná bolest v kříži a nekonečná únava (včera jsem po 10 hod nočního spánku spala ještě přes den celkem 6 hodin a pak už zase ve 22:00 byla tuhá)…nevím, jestli to má souvislost.

Jak jsem psala v předchozím dotazu, trošku kouřím (1.rok do 3 slimek denně, 2.rok 3-5, teď od těch potíží kouřím minimálně)… a 2 týdny před tím, než mě krk začal bolet, jsem byla na procházce za hodně větrného dne a cítila jsem, že mě z toho hrozně bolí čelist a ucho…myslela jsem, že je to z toho, ale už od onoho výletu uběhlo pět týdnů…

Co si o tom myslíte?

Reakce:

Bábina
1450 příspěvků 29.04.11 14:53
uzlina

Váš předchozí dotaz nikde nevidím.Proč zadáváte nové téma na novou stránku,pak se těžko orientuji a na běhání po dotazech nemám čas.Ale k Vašemu problému.V první řadě změňte lékaře.A TO DOS RYCHLE.A teď k praktickým radám .Budete pít 2× denně čaj z jitrocelu.1 lžič­ka na 1|4l horké vody a asi 5-7 min přikryté louhovat.Uzlinu a všechna bolavá místa si namažete buď mast z kostivalu,nebo koňskou mast prohřívací,Nebudete to patlat ve vrstvě,ale vetřete tak,aby jste pociťovala pálení.Zabalíte do teplého čátku šály atp.Totéž platí pro záda.A po dobu víkendu,pokud můžete,zůstanete pěkně v posteli a budete spát tolik,kolik potřebujete.Kdyby jste něčemu nerozuměla,nebo něco pořebovala pište prosím sem.Opravdu mně zdržuje hledat co jste kde kdysi napsala.Dávám si na stránky kde pracuji upozorňování a pokud to zadáte jako novou stránku,tak mi redakce nic nepošle.A s tou lékařkou to myslím Vážně.Opravdu by byl dobrý alespoň krevní test a sono.Pomohlo by to i mně.Je opravdu možné,že jste si to přinesla z vycházky od větru,ale mám raději jistotu.Pokud Vám má pomoc bude vyhovovat,tak prosím pište jen sem.

arleta.n  29.04.11 21:14

Lékařka byla vždy pečlivá, lidi si ji chválí a i mě vždycky svědomitě poslala na všechna vyšetření. Tentokrát mě ale zaskočilo, jak se mi jenom tak zběžně podívala do krku, napsala antibiotika a nic víc ji nezajímalo. Příští týden jdu na kontrolu a krevní testy si vyžádám, protože mě to znepokojuje. Každý den se můj stav mění, jednou to bolí spíš v uchu, pak zase mandle, dnes spíš pod jazykem… někdy tepání, jindy jen nebolestivý tlak nebo křeč… někdy s pocity nachlazení, jindy jen s únavou.

Děkuji za rady, hned zítra začnu s jitrocelem a mazáním. Dávala jsem si na krk zábaly, ale to nepomohlo. Jinak u předchozího dotazu nebyla žádná informace navíc než v tomto.

Bábina
1450 příspěvků 30.04.11 09:34
uzliny

No to žádná informace navíc nebyla,ale píšete doslova:jak jsem psala v předchozím dotazu.Neznám Váš předchozí dotaz,proto pokud hledáte radu,je dobré se držet jedné stránky.Tu si mohu dát do sledování.No paní doktorka je taky jen člověk,mohla být unavená,nebo si myslela,že je to angína(podle léčby)já bych byla pro vyšetření odborníkem,krev,a sono.Vyděl Vás krčař?Protože to co pipisujete angína podle mně v žádném případě není.Jen Vás musím upozornit,že nejsem lékař,ale alternativec.(lidé neznalí věci nám říkají léčitelé)Ale já neléčím nemoci.Na to jsou opravdu lékaři.Já jen ukážu tělu,jak je možné se uzdravit.

arleta.n  30.04.11 19:45

Tak tlak se zase posunul, včera to bolelo hlavně pod bradou a u kořene jazyka, dnes níž, až v hrtanu…pořád takový knedlíkovitý pocit. K doktorce se dostanu nejdřív ve středu, ale spíš až v pátek, jsem v jiném městě…začínám být zoufalá, úplně z toho šílím, bojím se nejhoršího…je to možné, abych tady v jinm městě zašla třeba na orl bez doporučení praktického lékaře?

Bábina
1450 příspěvků 30.04.11 20:11
Tlak v krku

Já myslím,že pokud lékaři vysvětlíte situaci,tak Vás musí příjmout.Dnes nemusíte doporučení mít a máte právo si lékaře vybrat.Stejně mu musíte dát 3O,–Kč,tak asi nebude co řešit.Pokud to nejde jinak řešit,tak to neodkládejte,naj­děte si v seznamu nebo na stánkách" můj lékař" ,lékaře ve vaší blízkosti.bývá tam i telefon a tak tam nejprve zavolejte.Bylo by dobré aby jste to neodkládala.Ne­myslete hned na nejhorší,ale ony takové problémy se slinnou žlázou dají taky zabrat.Někdy se musí i na operaci.Jde o Vaše zdraví,tak se nenechte odbýt.Pro případ si najděte je li v městě víc ORL a zkuste když tak dalšího.Budu Vám držet palce.takhle na dálku pro Vás nic jiného udělat nemohu.Dejte mi vědět,jak jste dopadla.

Bábina
1450 příspěvků 02.05.11 19:44
Tlak v krku

Teď jsem ve zprávách zjistila,že řádí přiušnice.A to i u těch co byli očkovaní,protože byla slabá vakcína.Nenechte to být a k tomu lékaři běžte.To mně nenapadlo,protože jsem myslela,že už nejsou.Ale podle popisu od Vás by to mohlo být ono.Na nic nečekejte a běžte tam,kde jste.Protože jestli to jsou příušnice,můžete nakazit plno lidí.Budu Vám držet palce a dejte prosím vědět,jak to dopadlo.Jsem ráda,když mám zpětnou vazbu.

arleta.n  03.05.11 23:38

Děkuji za Vaši podporu. Nakonec jsem kvůli tomu přijela domů, včera absolvovala Orl, kde mi vzali výtěr a pan doktor mi zatím řekl jen to, že mám na levé straně vzadu na jazyku velký žlutý čep a pokoušel se ho odstranit (část prý vymáčknul:)). Dnes jsem byla na krvi (a tu jsem si vyloženě vyžádala, doktorka mi ji sama od sebe napsat nechtěla a při mé žádosti se tvářila neochotně), tak se uvidí…v pátek jdu na obě kontroly (ORL i praktická). No, snad jsem zatím nikoho nenakazila, jestli to jsou příušnice (ale ty by to být neměly, atb duomox by dle příbal. letáku měly zahubit i tuto mrchu)…ale přítel, s nímž výměna slin probíhá neustále, se zatím cítí fit.

Bábina
1450 příspěvků 04.05.11 13:06
Tlak v krku

Pokud jste Vy nebo přítel příušnice prodělali,nic Vám nehrozí.Ale podle těch příznaků mně to napadlo ,když jsem slyšela co se děje.Pokud tam opravdu lékař viděl čep a podařilo se mu ho otevřít,začněte kloktat šalvějovým čaje.Ale jen mírně teplím.A můžete do něj přidat trošku soli.Ale opravdu trošku tak asi jako na špičku příborového nože na šálek.Můžete si čaj udělat dopředu na celý den a kloktat co to dá.čep začne pod bylinkou hnis vytlačovat a panu doktorovy usnadníte práci.To kloktadlo není žádná dobrota,ale pomáhá.Moje babička říkávala,že na zlé(nemoc) platí zase jen zlé(nechutná medicína).Tak se brzo uzdravte a pokud ještě neco budete potřebovat napište.

arleta.n  07.05.11 05:33

tak výsledky dopadly dle očekávání nicneříkajícím způsobem: výtěr i krev čisté. pocit otoku v hltanu a pod bradou sie zmizel, ale mandle je pořád tvrdá a nateklá. mám pokračovat s kloktáním…toť jediné doporučení.

Bábina
1450 příspěvků 07.05.11 11:39
Tlak na mandli

Víte Arleto,ono se s čepem opravdu moc dělat nedá.Jedině lékař ORL Vám může čep setřít,lépe řečeno strhnout jodovým tamponem,ale asi Vás toho chce ušetřit,protože prý to strašně bolí.Ještě by jste mohla vyměnit mast za obklad z jitrocelové kaše.Nevím,bydlím ve městě,tak nemám páru,jestli se najde čerstvý.Byl by nejlepší.Napíšu vám proto kaši z čerstvého i suchého jitrocele.Čerstvý dobře omejete,rozklepete na prkénku plaličkou na maso a natřete na plátenko,zavážete na bolavé místo na krku na tak dlouho,až bylina uschne.Ze sušeného to uděláte podobně v rukách promnete sušenou bylinu na drobounké kousíčky,zalijete vlažnou,ale svařenou vodou a necháte chvíli stát,aby se voda vsákla,Přidávejte vodu pomalu,tak aby vznikla kaše.A dále je postup stejný.Jitrocel by měl hnis uvolnit a mandli povolit.Pokud bude třeba napište.

arleta.n  28.05.11 19:48

tak problém konečně po dvou měsících vyřešen!:) včera jsem byla opět na ORL a doktor mi čep z mandle strhnul…to bylo hnisu a krve! ale dnes se cítím už úplně v pohodě, mandle jakoby zázrakem změkla a na omak i při polykání je stejná jako ta druhá:)

Bábina
1450 příspěvků 28.05.11 20:51
Tlak v krku

Tak bezva ,to to ale panu doktorovi trvalo.Teď začněte pro jistotu kloktat řebříček.Vždy po jídle a kdyby jste někdy zase cítila blížící se pohromu(čepy se vracívají)okamžitě začněte kloktat teplou slanou vodu.Jinak Vám přeji hodně zdraví a užíjte si léto.Teď by to chtělo zmrzlinu.

klarazedni
10 příspěvků 03.04.15 16:48

To je dobře.

Váš příspěvek