Máme vši

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  22.07.12 20:34
Máme vši

Máme doma vši nevíme co si počít je toho plná hlava a nejde to ničím vyhubit skoušeli jsme liqido i olejíčky.

Reakce:

minu
7 příspěvků 22.07.12 21:26

Tak potom jedine dohola to vam muzu poradit kdys to nejde nicim vyhubit

Jana33333  25.07.12 13:51
vši

Opravdu jste vyzkoušeli i Liquido Duo X? Já jsem s ním naopak moc spokojená, vždycky dětem vši vyhubí rychle. Důležité je to aplikovat podle návodu a taky tu kůru opakovat aspon 3×.

aroxik  31.07.12 17:41
Zlikvidování vší

Dcera si je donesla ze školy. Nizoral, olejíčky, Liquido, ani „babičkovské“ metody ( máslo ) nepomohly, nebo jako v případě LIQUIDa jen dočasně. Vší nás zbavila barva na vlasy. Je potřeba vybrat pochopitelně barvu co nejvíce shodnou z vlasy dítěte. Vši prostě barevná chemie „nechutná“ .Vlas se skládá ze tří vrstev. Šupinaté vrstvy, kůry a dřeně. Chemie při barvení působí různě na první dvě a vzniká mezi nimi tzv. parakortex. Obě části, do barvení pochoutka a schovka pro vši se najednou od sebe liší nejen fyzikálním a chemickým složením aminokyselin, ale také různou chemickou reaktivitou. To vši nesnesou, chcípnou a z hlavy dítěte utečou.

Scaliová  03.09.12 22:50

Dobrý příspěvek, až na tu koncovku. Když chcípnou, nemůžou dítěti z hlavy utéct :think:

Anonymní  18.12.12 16:51
Pomohl nám RESPECT

Předevčírem mi děti donesli ze školy vši. Nevěděla sem co si počít vyskoušeli jsme 4 šampony a nic. Vši žili dál. :( Ale pak jsme vyskoušeli „ORION RESPECT“. Pak už stačilo vyčesat mrtvé vši a hnidy a máme pokoj!! :D

krejcarka  22.12.12 18:54
Liquido

Nám teda Liquido nepomohl, sérum jsem nachávala na hlavě skoro celý den, pak umyla šaponem a vši jsem vyčesávala živé :-(.

simča.kuky  18.08.13 09:04
Liquido

Také nám nepomohl, čekala jsem za 260,–Kč zázrak. Po umytí lezly živé v hlavě, jako by se nic nedělo. A vyčesávala jsem je živé. Asi ty přípravky na pejsky jsou nejlepší, ale opatrně na dětskou pokožku.

zdenousek  20.09.13 19:55
PARANIT

Nám pomohl paranit, sice jde hůř vymýt ale jsem spokojená, vyzkoušela jsem toho víc i na bylinné bázy ale nic až na paranit sprej :)

Dadee  10.10.13 19:18

Ahoj holky taky jsme se trapily, kupovaly slavne liquido a vsi se nam hihnaly z pozdali mrsky.
Tak jsem vzala rozprasovac, do nej dala slivovici, na hlavu sacek, zaparit pod rucnik asi na pul
Hodiny a je to.ted uz se smejeme mrskam my.mala ma po te slivce uzasne leskle vlasy:)

Beáta.Nová  27.11.13 12:59
Vší

No to bych tedy dceři vlásky do hola neostříhala!! Vši jsme měli sice jen jednou, ale taky to za to stálo. Verunka si pořád stěžovala, jak ji to svědí. Nic příjemného. V lékárně mi paní doporučila šampon jménem Liquido a musím říct, že zabral vážně rychle.

Laura66  18.12.13 09:56
vlásky bez vší

Jsem taky pro Liquido. Pomohlo vždy, když mělo.

Zuzana Králová  28.12.13 15:56
boj proti vším

Když je řeč o vších, jde mi mráz po zádech. Když už je domů jedno z dětí přinese, máme to hned všichni, no hrůza. Liquido máme teda pro jistotu doma pořád, kdyby náhodou, tak ať jsme připraveni :nevim:

AAisha  25.03.14 18:24

Prát ložní prádlo, žehlit, stále si umývat vlasy a do vlasů cokoli co je dusí olejíčky jemný prášek atd. Pěkný článek je na vitalia.cz

Markéta Ch.  20.08.14 15:59
Slivovice

Taky jsme zkoušeli drahé přípravky, vši to zadusilo, ale hnídy né, minule nám zabrala slivovice a tentokrát né, jsem z toho na nervy, každý den měním povlečení, peru od rána do večera, hřebeny jsou tak vyvařené, že se divím, že ještě jsou :D Nezbývá nic jiného, než každý den tu hoďku sedět a vybírat, vybírat :( Je to děs!!!

Lenkaaaaaaaaaaa  15.10.14 20:18
zkusím biolit na létající a lezoucí hmyz

Tak vyzkoušeli jsme paranit, difusil, elektrický hřeben, orthosan pro psy a slivovici(ta teda na chvíli trošku zabrala), ale už jsem naštvaná a přemýšlím, že zkusím Biolit… Sice to bude asi trošku agresivnější, ale risknu to. jak to použiju na mouchy, tak v okamžiku dostávají křeč a odumírají. Někde v jiné recenzi jsem četla, že to někdo použil nad vanou a okamžitě padali mrtvé vši. Tak jdu do toho. :cert:

Markéta Ch.  15.10.14 21:14

Já dala všechno možné a nakonec pomohla alpa s olejem. Taky jsme se toho nemohli dlouho zbavit :(

Sona1991
15 příspěvků 09.12.14 16:39
Vši :(

Zajímavé zkušenosti, hlavně tedy s tou dámskou ranní močí.. Jako pomoct to možná může, kdo ví, nebudu odsuzovat, ale zkoušet se mi to taky tedy nechce… Nám naštěstí zabral přípravek Liquido, co nám doporučila známá, která byla známá, že pořád bojuje se vši . Liquido ale je nutné přečíst si návod, já začaLA OPAČNĚ. Nejdříve se totiž aplikuje sérum a pak šampon. Balení jsme dobrali, vyčesávali a po balení vši vymizeli, můžeme jen doporučit 

ilina  09.12.14 18:28
vsi

S biolitem na vsi opatrne ale nechte pod sackem busobit hlavne by si to mela udelat cela rodina a vystrikat a prevlect i postele nez ulehnete.

Janula-83
6 příspěvků 24.05.15 23:33
Vši, to je boj

Vši jsem poznala „na vlastní kůži“ na ŠvP (škola v přírodě). Pamatuju si, jak jsme tam museli vynosit všechny věci ven, a muselo se všechno postříkat Difusilem. Měla jsem tam s sebou tenkrát modrého plyšového slona, a bála jsem se o něj :-))) Po návratu domů mě mamka důkladně sledovala, a používala takový ten hustý hřebínek, a pečlivě vyčesávala pramínek po pramínku, a odstraňovala hnidy. Naštěstí se to setkalo s úspěchem, a vši se nestihly vylíhnout a nijak se tedy nerozšířily - a moje dlouhé vlasy zůstaly dlouhé :-))) Doufám, že moje první zkušenost zůstane také poslední :-) Uvidím, až půjde dcerka do školky/školy. Od kamarádky, která pracuje ve školce, vím, že tam vši čas od času bývají. Její holčička je měla už dvakrát, a vždy pomohl přípravek Orion, dá se sehnat v Albertu okolo 130 Kč. A já tedy doporučuju ten hustý hřebínek, který mě zachránil před katastrofou ostříhání :-)

V.K.111  11.05.16 17:39
vši

Kluci je doneslli ze skoly, ja je dostala taky- vlasy pod pas. Kluky jsem ostříhala, uz je nemaji, ale me každý den nanzel vyčesává hnidy. Mela jsem 7 vší. Dělám 1× týdne zábal - 3lzice oleje, 3lzice alpy a 1 lzice tea tree na 90min. A vsi uz nemam, ale zive hnidy nacházíme stale. Koupila jsem i elektricky hreben na vsi a hnidy. Písou tam, ze nici zive hnidy, neni tomu tak, lituji vvyhozenych penez. Stalo to 700..od firmy Medisana.

spell
7 příspěvků 18.05.16 09:51

U vší je nejdůležitější česat, česat a česat a tím se zbavovat zbylých hnid

JanaMalinka  28.08.16 15:15
Vši

Jak tady někdo psal, tak je fakt důležité česat. Nám ale letos také pomohl zábal z kokosového oleje a pak umýt hlavu. Poradila mi to kamarádka, která to četla na tohle webu ****tam sice přesně zo zábal nepíší jen o přípravcích z kokosu. Nám to pomohlo, zkuste taky.

Edit admin - odkaz

Váš příspěvek